28 mesačný syn sa bojí detí

30. jún 2020

Ahojte, mam syna 2 roky 4 mesiace. Úplne normálny malý chlapček. Nedávno sa stal na detskom ihrisku incident, kde sa zavrel v domčeku s iným chlapčekom, ktorý neskôr vybehol von s tým, že ho syn údajne udrel (neudrel pozerala som do domčeka cez okno každý s chlapcov sedel na opačnej strane domčeka). Posťažoval sa starším kamarátom (cca 5,6 ročné deti), ktoré následne vošli do domčeka za ním. Zahnali ho do kúta a začali na neho kričať a biť ho. Okamžite som zakročila, ale kým som sa ja vytrepala do domčeka stihli ho pár krát udrieť. Malý nechápal čo sa deje vyplasene stál a potom sa rozplakal. Od vtedy je tu problém. Bojí sa detí. Nechce ísť ani za toho svätého na ihrisko, plač ako keby ho drali z kože. Kričí, že nechce bitku. Proste má z toho traumu. Ja som mu hneď po incidente vysvetlila primerane jeho veku čo sa stalo, ale žiaľ zľakol sa. Neviem ako ďalej postupovať, dať tomu čas a nechať ho nech zabudne? Brať ho medzi deti aj keď nechce? Psychológ? Už 2 týždne nemôže väčší kolektív detí vidieť ani z diaľky. Nenormálne mi je to ľúto.

evkakozickova
30. jún 2020

Hmm chudáčik maličký ja mám v jeho veku syna ale ten by sa byť nedal 😁 skús mu dať ešte chvíľu čas možno nejako zabudne a ak fakt sa takto bude báť tak radšej chod psychológovi vážne mi je ho strašne ľúto aj keď ho nepoznám 😔

pribinak
30. jún 2020

Skúste ísť na úplne iné ihrisko, ak má nejakého kamosa, tak skúste ísť spolu. Choďte skoro ráno, keď je tam minimum deti. Možno sa tak rýchlejšie osameli

nickpick
30. jún 2020

chudacik, strasne ake dokazu byt deti.... ja by som tomu dala par tyzdnov a snazila sa mu tu situaciu dookola vysvetlovat ako pisete primerane jeho veku, ak by sa jeho spravanie nemenilo skusila by som toho psychologa...a boli tam vobec rodicia tych vacsich deti? to tam nik okrem vas nezakrocil?

yipsylonka9742
30. jún 2020

A doma uz dostal po zadku niekedy ?

autor
30. jún 2020

@yipsylonka9742 možno raz. Jeho stačí napomenut, nejako nevyvádza, je kľudné dieťa. Keď neposluchne na prvý krát na druhý už posluchne isto. Takže po zadku nedostáva.

wodanka
30. jún 2020

Prehraj si s ním doma tu situáciu s hračkami, všetko čo sa udialo. Nechaj vtedy jeho emóciám priebeh, nech Ti ukáže ci sa bál a aj to ako by ich možno on zbil, keby sa ich nebál.
Deti dokážu veľa vecí spracovať cez hru. Ak bude treba alebo on chcieť, pre hrajte si to o pár dní znova.

bluka2
30. jún 2020

Ja by som ho nenútila chodiť na ihrisko, skôr by som vymyslela iný program a potom postupne po troche nejaké stretnutia s dieťaťom, čo pozná, potom a dvomi atď....až kym sa zas naučí dôverovať

autor
30. jún 2020

@bluka2 no, to je trošku zložitejšie. My sme sa sťahovali 200 km tu nepoznáme nijaké deti zatiaľ, toto sa stalo po troch dňoch čo sme boli v novom meste

@wodanka toto vyskúšam, ďakujem

bluka2
30. jún 2020

Chudák, to má trochu blbý štart. Snáď to zafunguje s tými hračkami teda

s_a
30. jún 2020

@yipsylonka9742 a co to s tým ma spoločne, ak by aj dostal po zadku za niečo, co zle urobil s tym, ze ho bezdovodne začali bit cudzie detiska?

evkakozickova
30. jún 2020

@s_a no to hej 2 ročný už hádam vie za čo dostal na zadok

sasi_timi
30. jún 2020

Bože to sú hnusné detiská nevychované 😨🤬
Skús tie hračky a vonku ísť niekde inde buď na iné ihrisko alebo len sa niekde prejsť a tým že ste tam krátko aspoň spoznáte okolie 😉

rosabel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daganov
30. jún 2020

daj mu čas, nechodievaj medzi deti, po nejakom čase sa s ním skús priblížiť k jednému dieťaťu, ak nebude chcieť, nechaj to tak, ale aj to neprejde ani po pár mesiacoch, tak by som volila psychológa.

lavender273
30. jún 2020

Moja ma 3.5 roka, nemala ziaden incident okrem pistania deti (strasne sa boji kriku) . Deti nemoze ani citit. Momentalne to riesim, ak chces napis mi IP.