3 ročná nechce kakať bez plienky

borihh
1. okt 2019

Mala ma 3r, v škôlke cika pekne na záchode, doma serbel. Proste cikanie úplne bez plienky, ale keď jej treba kakať vypýta si plienku a ani za svet bez nej. Dam jej ju, ide sa schovať a vráti sa vykakana.. Nerozumiem prečo a ani ako ju od toho odnaucit. Ak máte skúsenosti alebo ste sa s tým stretli, tak prosím o každú radu

eliska13
1. okt 2019

@borihh Asi Ti budú radiť, že plienku skryť a nenechať so sebou manipulovať, tak som to spravila ja nie násilne, ale dohovorom, že je veľký.....a tak sa zasekol, že nekakal vôbec niekoľko dní neviem poradiť u nás to chcelo čas, uplacanie😛neviem prečo bol tak fixovaný na veľkú potrebu do plienky

misiacik31
1. okt 2019

@borihh ahoj robil to aj synovec qsi tiez v takom veku, ze kakal iba do plienky stake si ju vyoytal isiel sa niekde skryt, a potom uz len ohlasul ze hotovo... On sa vsak bal lebo sa raz pokakal a babka ho zato skricala tak mal strach... Nemohlo sa nieco podobne stať?
ale postupne sa nejako osnaucil len tteba stale vysverlovat, vziat so sebou na zachod a tak

borihh
autor
1. okt 2019

@misiacik31 nie u nás nič také, podľa mňa sa bojí lebo mavala problémy s kakanim, že kakala moc tvrdé a asi ju to bolelo.. Teraz už je to ok, ale stále ta plienka 🤦🏽‍♀️

petuska7792
1. okt 2019

Ahoj, mali sme a tymton problem. Az prestal kakat uplne a mal neskutocne zapchy zadrziaval vedome stolicu. Bol s horuckami nekakal 12 dni... uplne cele zle!!!! Nutili sme roznymi sposobmi, po dobrom po zlom proste vsetky rady co nam dali!! A vies co nam pomohlo? Zabudnut na to... ignorovat.. a dovolit... ak je odplienkovala a len kaka do tej plienky, ona sa to nauci... skor ci neskor ... radsej do plienky ale prezivat to peklo co sme prezivali... nas syn uz uspesne kaka do nocnika a nabuduce by som nepocuvala ziadne rady “super” mamiciek.. nevidia do vas nepoznaju vase dieta.. drzim palce!

petuska7792
1. okt 2019

@petuska7792 som sa zamotala.. ze mal s tym problem ze chcel len do plienky a nikde inde ... a vypocula som rady “skusenejsich” a dopadlo to zle 🙂

ankare
1. okt 2019

Radšej nech kaka do plienky, ako vôbec. Keď dozrie, sama sa vypyta na zachodik. Držte sa!

marionete
1. okt 2019

Ahoj, my sme mali presne ten istý problém. Presne ako píšeš cikal do nočníka ale kakal len do plienky až do 4 rokov. Keď sme mu ju nechceli dať, radšej to zadržal. To sme nechceli, tak sme mu ju vždy nakoniec dali. A vyriešili sme to tak, že sme mu kúpili veľký žeriav na ďiaľkové ovládanie a povedali mu, že ak sa vykaká do nočníka alebo na záchod, dáme mu ho. Chvíľu to trvalo, ale zabralo.

zuzzzka18
1. okt 2019

@borihh aj nas to mal tak, ja som radsej dala plienku, aby nemal zapchu - a vzdy som povedala, ze nevadi, nabuduce ked bude chciet skusime na zachod. A cuduj sa svete asi po troch mesiacoch povedal sam, ze skusi na zachod a bolo po probleme 🙂

borihh
autor
1. okt 2019

Ďakujem, tak budeme trpezlivo čakať a žiadne nútenie😊

verkom
1. okt 2019

Toto sme riešili s mladšou dcérkou.... ani za nič kakat niekam inde ako do plienky.... vedela som ze po zlom to nepojde- uz len kvôli jej povahe.... a tak sme začali s vyjednávaním respektíve s dohodami.... pod skús na nočník- zistili sme ze na nočník nechce lebo sa boji ze sa jej bude dotýkať hovienko 😁 a tak sme skúšali wc. Hneď som jej povedala že sa nemusí vykakat- iba ak sama chce, ale ze je veľká a úžasná a sikovna, tak nech si len sadne na wc.... prvýkrát tam sedela asi dve minuty- ale nevadí, pochválila som ju a dala plienku- vykakala sa do nej.... a takto postupne, vždy ked chcela kakat, tak som ju dala na wc- a aby dlhšie vydržala, nosila som jej tam aj knižky, spievali sme si, púšťali sme hudbu na tablete a nakoniec zabrala pieseň Potlač Bobi lebo 😂😂😂😂 proste raz som ju dala na ec s tym he vyskúša, zapla na tablete tutu piesen, otočila sa jej chrbtom aby som nerušila, dokonca ma poslala von a za chvíľu ina krik, ze je vykakanaaaaaaaaaa..... chce to trpezlivosť a hlavne motiváciu ale určite nie násilie a vyhrážky!!!!! Držím palce 🙂

lenka2710
1. okt 2019

@borihh u nas to iste, avsak mala ani plienku nepotrebovala,proste sa vykakala rovno do gati
Chce to cas, zrazu zo dna na den dieta zacalo kakat do nocnika

katinka71
1. okt 2019

u nas to bolo az do 4.5 r iba do plienky,uz sam nechcel potom do plienky a na zachode to neslo,veru boli sme nie raz v noci na pohotovosti,dostal klystyr,u nasho sme museli na taketo veci so stolicou byt opatrny a utekat na kliniku,lemu sa vcuclo tekne crevo do hrubeho,mal ileus,skoro zomrel keby sme hned nereagovali a neutekali do nemocnice nocnou hodinou,a mali sme stastie na dr co hned nasli dg a hned zakrok

halci
1. okt 2019

@borihh Ano, aj my sme to zazili, pri starsej len daco cez tyzden, zato mladsia nie a nie zacat kakat do nocnika. Kakala veselo do plienky par mesiacov, ziadne vysvetlovanie nepomahalo. Chodila v tom case aj do skolky, tam ale nekakala a nikdy sa tam ani nepokakala. Az prisiel ten den, ked sa rovno posadila na WC. Dieta na to musi prist samo, pochopit to.

dovozadokoca
1. okt 2019

Moja dcéra tiež tak začala zo dňa na deň do nocnika kakať. Sem tam som jej ponúkla s pozitívnou motiváciou túto možnosť a raz jednoducho šla. 🙂

euka210
1. okt 2019

stretla som sa s tym, u jedneho to preslo samo, zrazu nechcel plienku a moj brat sa s tym trapi, maly mal 4r a ma blok, ma problem aj do plienky sa vykakat. Aj starsia mala problem. Moja rada, netlacit na nu.

ink
1. okt 2019

a čo tak skúsiť ponúknuť riadne wecko len s redukciou, keď to potrebuje robiť inak ako na šerbli a rozlišuje to, tak uvidíš, či nevezme riadne wecko na milosť. a súhlasím s tým, že nenútiť, tým narobíš len viac šarapaty.
a v škôlke teda nekaká vôbec?

nattulka
1. okt 2019

@borihh necitala som vsetky komenty...u nas pomohlo ked som ho nechala vykakat sa do plienky na nocniku...ked som videla ze uz uz tlaci, rychlo som ho posadila..vtedy akoby pochopjl ze sa da kakat aj posediacky 🙂 dovtedy stale na stojaka 🙈

kika831
1. okt 2019

@borihh momentalne mame to iste- syn ma 2 r a 8 mesiacov. Skusila som mu plienku na kakanie nedat- sedel na zachode ale nic- proste blok. Az nakoniec 3 dni nekakal. Takze sme opat na plienke a verim ze jedneho dna proste pojde na wc. A to iste aj u vas- proste to asi treba brat ako jednu z faz dietata. Ved raz ich to urcite prejde. Chce to asi len cas. Drzim palce 😉

lenuska1907
1. okt 2019

@borihh
Ahoj , my sme toto tiež riešili s našou staršou a tiež som sa bála aby to nedopadlo zle, že dlho nepôjde, a moja rada je : slivkový džús a slivková výživa, nenútit na nočník(Možno skúsiť záchod) po takejto strave to z nej vyletí ako nič , nemá šancu to zadržiavať 😅, nám to trvalo 3 dní takýchto stravovacich zlepšovákov, pochopila že to nebolí a už nemáme problém 😉

janulik2008
1. okt 2019

Len jej neprestan davat plienku. Neter min rok nastupila do skolky a tiez kakala doma do plienky. Radsej plienku nech sa vykaka ako ptm davat cipky. Dozrela a kaka do wc uz davno aj zahlasi idem kakat bude smrad 🤣🤣🤣 ja furt vravim radsej dat peniaze za balik plienok ako ptm cipky davat napr 🙂 dozreje neboj nic 😉

janinah
1. okt 2019

Myslím si,že je to aj preto,lebo odplienkovavať v troch rokoch je neskoro.Už je tak zvyknuté na plienku,že má problém kakať inak.Moje deti sú už dospelé a pred 20,25 rokmi sa dávalo na nočník skoro a neboli také problémy ako tu dnes čítam v diskusiách.

hettinka
2. okt 2019

@borihh presne toto robila moja dcéra. Ak dom jej plienku nedala, stolicu zadržala a ešte len potom začali problémy. A potom sa to vyriešilo akosi samo, ani neviem ako.
A tiež už je dospela, takze robili to aj niektoré deti “kedysi”.

andynkotrpaslik
2. okt 2019

@borihh ahoj ,aj nasa ma od 1 roka problemy so zapchami. Pozname co to je a hlavne doteraz si pyta plienku na kakanie ,schova sa alebo je pri psovi a kaka.
2x sa nam uspesne vykakala do zachoda a do nocnika. A vzdy chytila zasek a odmietala kakat ,vzdy si vypyta plienku.
Niekedy nechcela kakat aj 7 dni a museli sme podstupit klystir lebo uz mala velke bolesti.
Ja som toho nazoru,netreba na dieta tlacit a nenutit ho ,ono pride na to samo.
Treba to ignorovat.
S cikanim sme na tom dobre .
Ale kazda druha mamicka ,ma problem s kakanim.
Uvidis ze casom to pride ,ja si s toho nelamem hlavu,ked jej to vyhovuje a ked ma take uvolnenie nech to v klude vykaka do plienky.

aniele
2. okt 2019

@hettinka Len to asi bolo zriedkavejšie. Aj ja si pamätám, že to hovorila suseda o svojom synovcovi a bola to taká kuriozita. Moje deti sú ešte staršie a odplienkovali sme ich pomerne bez problémov, plynulo. Ale pri nich ešte neboli jednorazové plienky. Látkové predsa len viac motivovali dieťa, aby nechcelo ostať v mokrom.

mimka11111
2. okt 2019

@borihh ahoj,synček mal 2,5roka a len pred mesiacom sa nám podarilo dať preč plienocky...ja ho už ale dávam na záchod na nadstavec...tiež sme všetko skúšali a nič nepomáhalo,tak som mu povedala,že ho nechám na záchode samého a nech sa kľudne vycika a vykaka....samozrejme,že som spoza dverí na neho pozerala,aby do záchoda nespadol....hneď sa mu podarilo vycikať a veľmi sa potešil....odvtedy cika do záchodu, kakal stále do plienky a presne tak isto ako tvoja dcérka, schoval sa a kakal...do záchodu nechcel, párkrát som mu povedala,že aj kakať cez ritu musí do záchodu a prvýkrát sa mu podarilo vykakať tiež za tých istých podmienok...."sám" na zachode....odvtedy sa vlastne krásne pýta aj cikať a aj kakať...toto všetko sa udialo za dva týždne....skús dať dcérku už na zachod,možno sa jej to veľmi zapáči a tiež jej skús povedať,že ju tam necháš samu a môže sa pokojne vykakať....možno to zaberie aj u vás...držím palce

katarinka1990
2. okt 2019

@borihh Zazili sme to so starším a nepomohlo dohovaranie ani nasilu posadzat. Musel na to prist sa a teraz krasne chodi na wc. Ked ju budes nutit akurat sa zatne a nebude chodit aj niekoľko dni. Bude ju bolet brusko a zapecie ju. Moja rada je pockaj.

siska53
2. okt 2019

@borihh aj nas syn tak mal .. bez plienky hysak.. nechdel ani na redukciu, ani na záchod, pritim.nemal.plienku uz ani na noc .. az v 4,5r., Ked uz x ty pokus bol, tak si vybral zachod a odvtedy kaka normalne.. dovtedy si teiz pytal.plienku a idealne schovať sa niekde..