A znovu to výživné...

jankastraskova
24. júl 2018

Ahojte, som úplne na nervy a neviem čo robiť. Minulý rok v máji mi ex neposlal výživné, tento rok v máji sa to zopakovalo, minulý mesiac teda v júni mi poslal 250, tých 50 eur je splátka z neuhradeného výživného z mája,este má uhradit 150 eur. Za ten máj.tento mesiac zase nic nezaplatil. Neviem co s tým, lebo mi tvrdí ze mal príjem 300 eur a ze musí si platit ubytovanie 160eur. Povedala som mu ze ak sa nedohodneme idem to riešit. On mi napísal ze pôjde na súd podat návrh na znizenie výživného, myslíte si ze 200 eur je veľa pre 12 ročného syna, a 18 ročný dcéru? Zacala som s nim svoje, je alkoholik, veľa si vymysla, detom nasluboval hore doly, a este co im peniažkov zobral co si oni sporili. A este ich ide ukracovat a neplatí. Myslíte si ze ak to damexekutorovi tak mu to budú stahovat z vyplaty? Neviem lebo zase mi bude posielat oplzle sms
Ze som ho odrovnala a pod. Poraďte prosím, ďakujem 😊exekutorovi nieco sa podarí

jankastraskova
autor
24. júl 2018

100eur syn, 100eur dcera aby som bola konkretna

jankastraskova
autor
24. júl 2018

Ta dlžná suma je 200e za máj 2017, 150 máj 2018, a teraz júl 200, to je 550 e.

zuzanka.zuzu
24. júl 2018

áno, exekútor vymôže, otázne je či ty chceš vidieť ešte výživné vo výške 200 (hoci napr. 1 do roka vymešká no vie ti ho niekedy po dohode dobrovoľne splatiť - aj teraz dal 50) alebo budeš mať pravidelne strhávané povedzme 140e... lebo ak má príjem naozaj taký nízky (ale naozaj a nie že iba naklame) tak mu výživné znížia (ubytovňu neriešia). a ešte je otázne, či dcéra bude pokračovať na VŠ alebo ide pracovať.

čo sa týka toho, či je to veľa alebo málo - to je relatívne, samozrejme že je to málo, ale na pomery otca je to primerané (resp. možno aj trošku nad). napríklad ale na naše pomery môj manžel za mesiac viac minie na benzín než je suma z ktorej by tvoje deti mali vyžiť ☹ fakt zarába exmanžel tak málo?

cacianka
24. júl 2018

ak nič nemá, alebo nezarobí, tak mu ani exekútor nič nevymôže. môžeš to riešiť cez neho, ale je dobré si zistiť aké má skutočné príjmy, či je reálna šanca vymôcť niečo. aby si ešte nemusela platiť náklady exekútora a nedostaneš nič ...
porad sa s exekútorom, podaj TO na polícii za neplatenie, omeškanie, marenie súdneho rozhodnutia a pod. dcéra si už po 18. musí sama

jankastraskova
autor
24. júl 2018

@zuzanka.zuzu neviem kolko ma príjem, on so mnou nekomunikuje, a ked uz mi píše sms tak mi píše same oplzle sms, že som mrcha a pod. Za detmi nechodí, a ked povie ze príde tak aj tak nepríde, teraz ma vypnutý telefón, to si vypol naschval, lebo som mu volala. jedine co som zistila je kde robí to je vsetko.

jankastraskova
autor
24. júl 2018

@zuzanka.zuzu no keby aj znizili, ale aspon teda nieco nech pošle, nie ako teraz nic, a myslim si ze nechce platit vobec, s dcérou sa nebavi uz 2 roky lebo si dovolila mu povedať pravdu do očí, a vyhlasil ze on nema dcéru, a zatajuje sa, vcera som mu volala ze co ako bude s výživným a zrusil ma a vypol telefón. Tak takáto je s nim komunikácia

jankastraskova
autor
24. júl 2018

A len toľko mi povedal ze on bude posielat 20 e ze to je zo zákona minimálne výživné

jankastraskova
autor
24. júl 2018

Pri rozvode ked mu citala príjem sudkyna bol arogantný, ze co ju je do toho kolko zaraba. Mal príjem 600-700 aj800 eur. A zrazu mi píše ze 300? Zase asi nieco urobil a teraz to je tak ako to je. A ked prestane platit uplne ani sa neozve ako to mam teda riesit cez políciu? Lebo teda aspon na syna nech nieco posiela ked dcere nechce. Pojde aj na vysoku školu. 😶

katyd
24. júl 2018

@jankastraskova Aj mne povedal, že 20,- € je dosť 🙂. Ale nekonkretizoval, že na čo presne je to dosť 🙂. Som mu povedala, že keď si zastanem v meste na chvíľu pred Prior, že "do klobúka" dostanem viac.

rachel36a
24. júl 2018

@jankastraskova obrat sa na poluciu...musis podat trestne oznamenie pre neplnenie si vyzivovacej povinnosti...a tiwz na pravnika ktory poda navrh na sud na zacatie exekucneho konania...to ze vies aspon zamestnavatela je super.. sud potom nema problem si u zamestnavatela zistit vysku zarobku...ale ak ozaj zaraba len 300€ a poda si ziadost na sud na upravu vyzivovacej povinnosti tak mu urcite znizia

jankastraskova
autor
24. júl 2018

@rachel36a ok, este taká otázka, ked by mu to aj znížili, tú sumu co detom dlží má zaplatit alebo mu to súd odpustí ked by si dal znízit? ale urcite tolko nezaraba teda tych 300 eur, len som teraz citala sms ze to mal za 2 týzdne tolko, , to on mi napísal aby som ho lutovala, vzdy to tak robil a neprestane.

rachel36a
24. júl 2018

@jankastraskova nie dlhzne vyzivne sa znizenim vysky vyzivneho neodpusta...ale ak zaraba aspin 450-500€ a nema dalsiu vyzivovaciu povinnost tak mu neznizia..a hlavne to by si on musel potat ziadost. To by sa neriesilo na sude kde by si ty ziadala o exekuciu

henriettak
24. júl 2018

@jankastraskova nie, to čo ti mal zaplatiť a "zameškal" ti už musí doplatiť, či by mu ho znížili alebo nie

cacianka
25. júl 2018

zmena výživného platí až po novom rozsudku, nie spätne, pôvodne/predchádzajúce musí platiť v plnej výške a načas

lili777
25. júl 2018

@jankastraskova ak ti plati po 100 eur na tak velke deti, nic ti neznizi!! Spravna sudkyna ho pri predlozeni takeho prijmu posle do roboty!! Ak ma dve zdrave ruky, nech maka a zivi svoje deti. Uz stovka je smiesna. Znama zazila, ze sudkyna exovi sj pracovne ponuky podla vzdelania vytlacila, kolko ma zarabat a dala mu polroka na najdenie si prace lepsej. Po polroku bol nezamestnany uz bez podpory a sudkyna mu zvysila vyzivne!!