Aká náročná je autoškola?

14. máj 2021

Ahojte, rozmyslam nad autoskolou, ale stale mam o sebe pochybnosti. Mam ADHD (nie je to nieco, cim by som sa prave chcela chvalit, preto anonymna tema) a tazko sa sustredim, ucenie mi dlho trva. Mam aj VS (ekon. smer, cize nie som hadam uplne na hlavu, podla psychologicky je intelekt OK), ale ako som spominala, islo mi to tazko, kvoli ADHD skoro nic nedokazem pochytit pocas hodiny, musim sa potom vsetko doucit sama doma, citat vety aj 3-4krat, kym sa dokazem zamerat na obsah vety a zachytit ju, tazko sa to popisuje. Preto si vobec neviem predstavit, ako narocna by pre mna bola teoria v autoskole a potom samozrejme aj realita - sustredenie pocas jazdy, toho sa obavam asi aj najviac. Neviem sa rozhodnut, ci do toho ist, alebo nie, asi by mi to velmi ulahcilo zivot, ale mam o sebe velke pochybnosti...

obsah

lucia147852
14. máj 2021

Pri psychickej diagnóze musí dať odporúčanie lekár a treba sa s ním aj poradiť. Hlavne pri samotnom jazdení niekedy potrebuješ rýchle reflexy, lebo to môže byt nebezpečne. Ťažko sa hodnotí ako je ťažká. Pre niekoho malina, niekto sa potrápi. Pre mna nebola teória ťažká. Pri jazdách som mala nič moc inštruktora, ale dala som všetko na 1x. Treba rátať s tým, že ti inštruktori majú častokrát nervy a teba to môže ešte viac paralyzovať. S tým mávajú začiatočníci problém bežne.
Takze ak dr usúdi že to zvládneš, tak skús a už uvidis ako to pôjde.

mariejenka
14. máj 2021

Testy sa naučíš, križovatky, vyhlášku...no jazda je realna tu a teraz situácia furt ina,na ceste treba predvídať,byt stále v pozore, ... nechcem ta odrádzať alebo co,no skúsiť môžeš. Držím palce.

veronikavaneska
15. máj 2021

Nemáš niekoho v okolí kto má auto a ukáže ti ako sa jazdi, prípadne si to skúsis niekde pri poli... častejšie sa môžeš tomu venovať skúsiť si jazdiť a v klude...Aj knihu dá sa kúpiť kniha kde máš všetko čo sa potrebuješ naučiť zozen si ju a uč sa pomaly ako ti vyhovuje všetko križovatky, značky... A až potom sa prihlas do autoskoly pôjde ti to ľahšie 💕 veľa šťastia 💕

basska_b
15. máj 2021

Ja som mala kamarátku s ADHD, ktorá sa so mnou prihlásila do autoškoly. Tiež sa tým nechváli, ale 100% to ma. Počas hodín teórie pozerala do mobilu a kameň úrazu bol test. Spravila ho až na štvrtýkrát. Jazda potom nebol žiadny problém už. Proste keď si za volantom, deje sa tam toho, že potreba nových podnetov pre ADHD je úplne uspokojena a kamarátka jazdí dodnes veľmi rada

basska_b
15. máj 2021

@mariejenka Práve test a vyhláška bude problém. To treba vysedieť. Našťastie sú presne zmenia testov zverejnené na internete a pri troche snahy to snáď pôjde...

cajomila
15. máj 2021

No tak ja som išla do autoškoly s tým, že som si bola vedomá, že to pre mňa bude morda.Testy som sa naučila...proste robíš skúšobné doma do nemoty, až sa ich naučíš.Vacsina to spravis na prvý krát.
Jazda, cvičisko je podľa mňa najťažšie.
Raz som neprešla na cvičisku.
Raz som nespravila jazdu🤦.
Takže suma sumárum, vodičák som robila 1/2 roka 😁🙈.
Ku koncu mi už hrozilo, že má nepripustia ku skúškam kvôli vysokému štádiu gravidity.
Ale ...vodičák mám.Jazdila som hneď od začiatku aj s deťmi.

mariejenka
15. máj 2021

@basska_b tak som to aj myslela, ze teóriu si vie dobiflit doma,ale jazdy nie,...

tifi2324
15. máj 2021

Aj ja a môj manžel máme ADHD a autoškolu sme zrobili parádne manžel na prvy krát hneď a ja som jazdu opakovala lebo som dostala pri prvej 40-tky a točila sa mi hlava musela som jazdu ukoncit .....manžel sa toho veľmi bál keďže tiež má veľké problémy s ucenim....Treba si len veriť my sme tak veľmi chceli vodičáky že sme mali veľkú motivaciu