Aké auto s automatom?

moukuska
10. apr 2016

Poradíte malé auto s automatom?

bonaqa2013
10. apr 2016

nie si na dobrom fóre...

moukuska
autor
10. apr 2016

som myslela, že nejaké mamičky čo majú skúsenosti poradia...

bonaqa2013
10. apr 2016

ja mám golf... Ale bez automatu....dal mi ho brat - on si kúpil iné auto.... do áut sa moc nevyznám, len kúpim benzín, sadnem a idem. Pre mňa je dôležité aby odviezlo mňa, deti a nákup....
V súčasnosti som bez auta už týždeň - je u automechanika a ja som ako bez nohy....

ruthike
10. apr 2016

Hyundai xi20, Honda Jazz, Ford Fiesta
@bonaqa2013

bonaqa2013
10. apr 2016

@ruthike to si sa pomýlila, to ja nepotrebujem.... ani poriadne tie autá nepoznám, len keď si prečítam štítok na aute....

ruthike
10. apr 2016

@bonaqa2013 nejakym nedopatrenim som ta tagla, to bolo pre moukusku

raszuz
10. apr 2016

@moukuska ja ma renault clio s automatom

simsalabim
10. apr 2016

@moukuska Hyundai xi20, Suzuki swift... ak este nieco mensie, mne sa pacil Suzuki Celerio aj Vokswagen Up. Vsetky som skusila na dovolenke ( prenajate). Najviac sa mi pacil Swift.

marica61
10. apr 2016

@moukuska jednoznačne Hyundai i20 - ani malé ani veľké, také akurát.

nicolle21
10. apr 2016

Moj muz je do aut blazon, minuly rok sme kupovali druhe,viacmenej pre mna a prosila som ho skoro na kolenach, nech je to automat.. Nedal sa zlomit, automaty sa castejsie kazia a opravy su ovela drahsie ako pri manualoch.. Takze moja rada je urcite diesel manual a trenovat.. Ja som sa po rokoh nesoferovania posadila rovno do touranu a ide to 🙂
A ak hladas male a mile, tak urcite audi a2

emakiki
10. apr 2016

Preboha načo automat???

dominika6
10. apr 2016

@moukuska
Male auto s automatom?...divna poziadavka...

filipal
11. apr 2016

@moukuska vw up! s automatom skvela volba do mesta so zapchami. usetri vela nervov.navyse mala spotreba,

tenerifka
11. apr 2016

S automatom zozenies hocijake auto, male, velke, nove, ojazdene.....zalezi na tvojich financnych moznostiach. Mame v rodine viacero aut s autom.prevodovkou, nijaka kazivost ani nic podobne,to bolo pred 20-imi rokmi, tychto aut sa predava coraz viac a su stale zdokonalovane. V USA ma automat vacsina aut. Preco si neulahcit zivot?

syslica
11. apr 2016

@moukuska ak budeš jazdiť v meste, som za spomínané menšie autá, konkrétne VW up! Hyundai i20. Ja hlavne kvôli kopcovitému terénu a otrasným cestám tu pod Karpatami (a kvôli tomu, že som otrasná šoférka) mám Nissan Quasqai verziu Tekna. Musím napísať, že to auto je pomaly inteligentnejšie ako ja 🙂 ako stvorené pre takých nemožných šoférov. Vyšší level by bolo už len auto s "autošoférom".

nicolle21
11. apr 2016

automat nikdy nebude mat lepsiu spotrebu ako manual nehovoriac o tych vtipnych 1litrovych motoroch.. na tourane (1.9 tdi) mam mensiu spotrebu ako moj byvaly triedny na litrovom benzinaku
no a manual je proste vo vsetkych ohladoch lepsi a to som clovek,co chcel automatiku,chvalabohu ma ale muz prehlasoval.. dvom jeho znamym robili automaticku prevodovku,kamaratkin automat sa este nepokazil,podla mna je to o stasti.. o zdokonalovani techniky v dnesnej dobe sa neda ani hovorit,vsetko,od kavovaru po motory sa robi pre zisk,co znamena pravidelne navstevy servisu,ci pre blbosti,ci pre vazne veci.. takze kazdy,co sa do aut rozumie,tym myslim aj profesionalne,si vyberie auto,ktore ma co najmenej elektroniky

tenerifka
11. apr 2016

@nicolle21 Kludne sa mozeme aj na stromy vratit...a mobily by sme mali pouzivat len tie spred 15-ich rokov, ved co ked sa nahodou novy pokazi?

tenerifka
11. apr 2016

Je jasne, ze automat je vacsia investicia, ale nie vsetci sa na vsetko musia pozerat cez peniaze, nastastie su aj taki, ktori si kupuju veci pre radost a aby si ich uzili(napriklad pohodlne a bezpecne soferovanie)

klaudusik7
11. apr 2016
Používateľ klaudusik7 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od klaudusik7.

skus ist na nejake auto moto forum tam ti podla mna budu vediet lepsie poradit ake auto si vybrat.. my mamicky asi tazko, mozno iba to keby sem das fotky tak podla vzhladu by sme ti vedeli poradit :D

sardinka335
11. apr 2016

ja mam Toyotu Auris automat ...hlavne nič nove nekupuj - nejake dobre, ojazdene...nove auta su zbytočne drahe...Inak mne osobne je jedno ake auto - resp. aka prevodovka, ja som pohodlny človek a podstatou je odviezt sa samozrejme bezpečne a mala som krasnu novu Fabiu na manual, na to čo najazdim stačila, ale muz ma prehovoril, ze nech si zoberiem taketo auto. Moj muz ma tiez automat, tak ale Lexusy tusim ani manualne nie su - teda aspon myslím, a v pohode.nič sa zatial nepokazilo..porad sa radšej s chlapmi.

nicolle21
11. apr 2016

nie,to neznamena,ze sa mame vratit na stromy,znamena to asi tolko,ze pracka mojej mamy bez elektroniky,co ma 20r je kvalitnejsia ako moja,ktorej na stvrty rok odisla elektronika,ze 15r octavia mojho otca,cisty diesel je 1000x lepsie auto ako dnesne jednolitrovky,bohuzial.. to,ze doba ide dopredu neznamena,ze sa nam,ako koncovym zakaznikom ponukaju lepsie veci,mozno krajsie plechy to ma,mozno niekto trva na luxusnom prevedeni palubnej dosky a pod.ale urcite viac vydrzia auta spred 15-20r ako dnesne

tenerifka
11. apr 2016

@nicolle21 Ano, s tym suhlasim, kedysi boli veci naozaj kvalitnejsie(najma domace spotrebice), ale s tym nic nenarobime. Nemozme porovnavat bezpecnost, dizajn a pohodlie 15-20-rocneho manualu a automatu vyrobeneho do 2-3 rokov dozadu,obidve rovnakej triedy ci znacky. Ze mali kedysi manualne prevodovky dlhsiu zivotnost ako sucasne alebo automaticke....to ma bohuzial nepresvedci, aby som kvoli tomu jazdila na starej sunke s kvalitnou prevodovkou. Automaty mame dlhe roky, najazdenych vela km, zatial ziadna zavada....tak o com to teda cele je?

viera27
11. apr 2016

@nicolle21 pocuj, to s tymi kaziacimi sa prevodovkami je stara zalezitost starych SUVciek. Inak pre upresnenie, manzel mal Passata, manual, kazil sa ako svina (z roznych pricin, nestihali tie nase firemne passaty vozit do servisu, jeden za druhym padali ako muchy). Po 3 rokoch sa ich firma zbavila a nakupila novu flotilu. Vsetci si vybrali automaty. A klop klop, po dvoch rokoch zatial slapu ako hodinky. Ja mam velke SUV, automat, uz ma 5 rokov tusim a pohodaaaa.

nicolle21
11. apr 2016

@tenerifka o stasti? Dvaja znami maju automaty, jeden audi, druhy vw a obaja problemy.. To na margo toho, ze kazdy ma vo svojom okoli nejakych znamych s nejakymi skusenostami.. Ako u teba mozu byt dobre,u mna su zle, takze u mna je to ozaj o stasti a nahode.. Vek auta je dost otazny aj to, kedy sa z konkretneho kusu stava "stara sunka".. 100 ludi 100 chuti, ja by som brala skor tu lepsiu prevodovku napr a nezalezalo by mi na tom, ci ma plechy vyklepane do dizajnu z roku 2005 alebo 2015, to uz je ale skor o preferenciach
@viera27 ako som uz spominala, muz je do aut absolutny blazon, vecne na forach visi a cita, jeho najblizsi kamarati podobne, niektori sa servisom aj zaoberaju, neviem ako to bolo pred x rokmi a nehovorim nic z pozicie majitela automatu, ale skor zo skusenosti ludi, ktori ich opravuju.. Ja sama som chcela automat, ale po rozhovoroch a dlllllllhom premyslani a zvazovani rad od ludi od fachu som naozaj rada za manual..
Kazdopadne teraz uz presiel takmer rok, co som prosikala, ze chcem automat a dnes by ma uz nikto na svete nepresvedcil, aby som sa vzdala manualu, clovek ma nad autom ovela ovela vacsiu kontrolu, tym padom aj nad spotrebou.. Je to len o pohodlnosti, necakala som, ze sa sama tak rychlo vratim do hry a zvyknem si na manualnu prevodovku, ale dnesne auta jazdia prakticky same, ked o clovek potrebuje, ked ale treba z auta vymackat stavu, v niektorych situaciach, automat je skor prekazka

dasa71
11. apr 2016
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

kazdy je z nejakym inym autom spokojny, niekomu vyhovuje automat niekto si na automate nevie predstavit jazdit.. je to tazko.. ale myslim ze aby ti niekto poradit dobre auto na automat by si fakt mala navstivit portal kde su chlapy a rozumeju sa do aut

molka
11. apr 2016

@moukuska my máme automat Ford Galaxy a už nikdy by sme manuál nechceli. Obaja s mužom sme si jazdu na automate zamilovali. Ak by sme kupovali menšie auto (automat), tak rozhodne nejaký Ford.
Auto sme kupovali ojazdené, my na ňom jazdíme už 2 roky a zatiaľ bez akýchkoľvek problémov.

viera27
11. apr 2016

@nicolle21 inak len tak medzi nami, dokazes automat prepnut aj na manual, ked uz by si silne chcela kontrolovat a mackat nejaku stavu :D. Pravdu povediac som tuto potrebu zatial nikdy nemala, vzdy vsetko zvladlo bez mackania a s prehladom :D. My sme si nechali aj manualnu Astru, reku ak by nieco. Ale ked na nu rok sadal prach, posunuli sme ju do rodiny.
Ale tak 100 ludi, 100 chuti, 100 nazorov. My by sme uz urcite nesli evolucne naspat. Na to si pohodlnu jazdu prilis cenime. Manual ma pre mna zmysel a plus jedine v pripade hukania po horach, kde vezmes riadne odpruzene SUV s nahonom a diferencialom a ides sa bavit do roklin. To praktikuje svagor. Tam jedine manual nenahradis.

edko22
14. feb 2019

@nicolle21
Nieje automat ako automat, kazdy typ ma svoje vyhody aj nevyhody. Mas roboticke, dojspojkove menice (dsg), alebo japonsky variator/cvt.. Diesel je fajn na spotrebu ale musis robit normalne trasy, nie motkat sa par km v meste. Kupit si napr diesel a dochadzat potom 90% casu 8-10 km do prace je hlupost. Trapis DPF filter i turbo (i ked oboje sa uz cpe i do benzinov) koli pomalsiemu zohrievaniu motora a spotrebou si pri nezohriatom motore v meste na tom istom ako benzin. Na kratke trasy v meste je sojou konstrukciou i povahou ideal primerana atmosfera (bez turba a bez dpf) s variatorom (cvt). Diesel ako rodinne auto, pripadne dochadzanie nad 20km.

katren
14. feb 2019

@edko22 prepokladam, ze uz autorka nejake vybrala, kedze sa pytala pred 3 rokmi 😉