• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké máte tipy, triky na zmiernenie PMS?

1. decembra 2011 
Ahojte. Kedze u mna je PMS dost vyrazny privitala by som vsetky rady ktore vam pomahaju zmiernit ttento kazdomesacny "stav".
27. okt 2008 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
asi mám dlhé vedenie...ale čo je PMS? :grinning:
27. okt 2008 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pred menštruačný syndróm :grinning: :grinning: :grinning:
27. okt 2008 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mon...ešte, že ťa mám....tak ja ani neviem...ako mi príde....keby som veľmi nekrvácala...tak ani neviem, že ju mám...takže neviem poradiť ništ.. :confused: a miznem z tejto témy.... :wink:
27. okt 2008 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
smejka, na kŕče pomáha majoránkový čaj, mňa brucho nenormáone bolievalo, až som prvý deň niekedy ani nešla do školy, ale po pôrode mi to zmizlo....
a aby si neboal nervózna, tak pi medovkový čaj, ten je dobrý na nervy... :wink:
27. okt 2008 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
smejka, skus nejake zenske caje, ktore bezne kupis v lekarnach alebo v drogeriach alebo este skus nejake zenska kvapky, napr kvapky od valovica :wink:
27. okt 2008 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne pomahala alchemilka :wink:
27. okt 2008 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eva ano, ta je tiez super a este k tomu ju pijem na posilnenie maternice, ale tu prestavam pit tak 3 dni pred ovulkou :wink:
27. okt 2008 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja som mozno trosku ina..alchemilka nezabera....cviky mojzisovej mi skor navodili bolestivu MS-ku :unamused: ..skor ma bera o energiu ten cas kym MS-ka dorazi...citim nervozitu bolestivost celeho tela..hlavne prsniky a krize :confused:
27. okt 2008 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne na PMS poradila moja dr. prírodné tabletky PRE-MS.... cajiky mi nezaberaju :slight_smile:
27. okt 2008 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
katka a tie ti zaberaju?dostat v lekarni?
27. okt 2008 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Smejka, ja beriem vit.E, a Magne B6 a musim uznat ze mi je ovela lepsie.Nemam nervove zachvaty ako pred tym ked som nic nebrala.Skoda ze som na to neprisla uz davno. :slight_smile:
27. okt 2008 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne caje nezaberali a po porode nejako ani nevnimam, ze mam MS. akurat tesne pred prvou kvapkou mam straasne navaly tepla a zimy, nejakych 5 hodiniek to trva, potom padnu prve kvapky a je to... pocas MS som viac unavena, inak nic takeho...
27. okt 2008 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam problem s PMS ale nie s bolestami, to prezijem, ale s naladami...od ovulacie do mrchy som ako selma divoka... :angry:
28. okt 2008 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
smejka ano v lekarnach to maju ale nie v kazdej - uz na mna raz aj pozerali.ze o com to hovorim :slight_smile: ale inak to vo vacsine mavaju a je to ozaj lepsie - to sa berie 14 dni a potom 14 dni nie dve tabletky rano a vecera a mam pocit ze zaberaju vcelku dost - ja som si aj "naordinovala " len polovicnu davku - teda len jednu denne - lebo som mala pocit ze som mala tak dobru naladu a chutilo mi papat viacej :slight_smile: trochu..ale nemuselo to s tym suvisiet..ale nalady co som mala predtym - NO HOROR to bol so mnou... a este som byvala jeden den - par dni pred MS strasne unavena - ale tak ako ked dojde choroba, totalne som nevladala... no hrozne stavy... a magne B6 papam aj ja z casu na cas...
28. okt 2008 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
vdaka za tipy...musim nieco vyskusat....katka ja som na tom podobne....tiez sa citim pred ako by na mna isla silna chripka a boli ma cele telo :unamused:
28. okt 2008 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak od doby ako som prispela sa to velmi u mna zmenilo. vysadila som HAK a je to z mesiaca na mesia horsie a horsie. presne tyzden pred MS mam nafuknute brucho - maternicu asi tak na 5 mesiac tehotenstva, navaly tepla a zimy, toci sa mi hlava, pocit na vracanie... zvycajne to prejde po par hodinach, ale mam to pravidelne kazdy mesiac a dost ma vycerpava. a zabudla som, den pred MS mam migrenu jak hovado....
nejake volnopredajne lieky, alebo caje, alebo ja neviem.... ....nemate?
28. mar 2010 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja idem v sobotu na gynekologiu tiez mam taketo stavy ked na mna ide menzes priberiem za dva dni aj 2kg a brucho no skoro na tehotenstvo v 6tom mesiaci tvar hrozna v tele strasne vela vody a moje nalady si odnasa cela rodina a za dva dni je vsetko okej kila idu dolu som mila tvar lepsia...som zvedava co mi gynekologicka poradi.
30. aug 2010 o 07:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dievcata mozno budem vediet trosku poradit k lekarovi som sa zatial este nedostala koli praci ale chystam sa to stihnut este tento rok :confounded: ale mam novinku.tu u nas vo Svajciarsku je dostat jeden liek vola sa to PREMENS a teraz som ho testovala tri mesiace (tak som mala aj doporucovane z lekarne)a kupodivu to funguje su tu lieky na ako sa to povie slovensky :unamused: Pflanze kvetina zelina :grinning: skratka na bilinkovej baze (konecne ma to napadlo)je mi lepsie aj manzel zije :grinning:hlavne teraz ma dokaze vytocit lebo je 3dni v tyzdni doma a to mi len beha za zadkom a vkuse vola mirkaaaaa mirkaaa a do toho svokor dcerka deti takze niekedy skutocne explodujem.
dalej som si dnes zrovna dnes kupila dalsi produkt a to VITANGO tiez nieco na bilinkovej baze a hlavne proti stresu ale uvazujem ze to najprv skusim na manzelovi :grinning:ci to bude fungovat a potom to zacnem brat aj ja. :grinning:
@kotenko ako je tebe?
8. dec 2010 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu je nieco o tom Vitango

Vyrobené z štandardizovaný extrakt ZS :registered: 1375 z Rhodiola rosea, Vitango :registered: je nový, prírodný produkt s jedinečnou dvojaký pôsobenie na psychické a fyzické prvky stresu. To vám poskytne aj vyrovnanosť a energie, aby lepšie vyrovnať so stresom.

Ako Vitango :registered: pôsobí?
Keď Vitango :registered: nižšiu úroveň stresových hormónov, ktoré užívate uvoľnené pod rovnakou množstvo stresu, zatiaľ čo súčasne energetický metabolizmus vo všetkých bunkách tela, je lepšie. Ako výsledok, Vitango :registered: vám pomôže lepšie sa zamerať na to podstatné vo zložené spôsobom, a zostať aktívny a produktívny, aj v stresujúcich podmienkach.

Prečo si vybrať Vitango :registered:?
Tento dvojaký akcie odlišuje Vitango :registered: od ostatných produktov, ktoré pracujú iba na nálade (a sú sedatívne skôr ako posilňujúci), alebo ma vyzdvihol výrobky, ktorépracovať iba na energiu. Vitango :registered: vám pomáha cítiť sa viac pod kontrolou a vyrovnanejšia, zatiaľ čo v rovnakej dobe využívajú oveľa sebavedomejšie a zmocniť výhľad.
Na rozdiel od niektorých zavedených chemických výrobkov, Vitango :registered: neznamená, že ste ospalí, je non-návykový, nemá interakcie s inými liekmi a je dobre znášaný.

Vitango :registered:: zaručená kvalita
Vitango :registered: obsahuje vysoko kvalitný štandardizovaný extrakt Rhodiola rosea ZS :registered: 1375. Vyrobené starostlivo kontrolovaných podmienok, bolo podrobené prísnej vyhodnotenie regulačných orgánov v oblasti bezpečnosti a farmaceutickej kvality. Vitango :registered: je tradičný rastlinný liek Dr Willmar Schwabe GmbH & Co KG, svetový líder v oblasti bylinné lieky.

8. dec 2010 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, musím sa vrátiť k tejto téme, lebo tiež som si pms prehadzovala z mesiaca na mesiac ako horúci zemiak a dúfala, že to prejde..no opak je pravdou a zdá sa mi , že je to horšie a horšie..pms sa u mňa prejavuje cca 10dní pred ms a to doslova nervovými záchvatmi, chudak mm vadí mi jeho spoločnosť no proste všetko..prídem si ako sopka, ktorá graduje a nakoniec dlho" pľuje zo seba" u tiež kadečo ..a najhoršie je ,že to neviem ani sa ovládať ..takže sa skúsim ešte raz opýtať ,čo vám zabralo najviac?okrem čajov tie sa neprinútim piť..vdaka
5. nov 2011 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som si za poslednych par mesiacov vsimla,ze sa s priatelom hadame prave v dobe ked to mam dostat.Nic ma neboli akurat som nervozna,jak pes.Odvtedy co som si to uvedomila sa snazim ovladat.A pijem tiez alchemilku,medovku.Myslim,ze mi to celkom pomaha.
5. nov 2011 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@smejka Ahoj, ja som mala tiež výrazný PMS, ale prejavy mi ustúpili, keď som sa dakde dočítala, že 1 týždeň pred menzesom je dobre užívať magnézium a B-komplex. Dávala som si denne ráno šumivé magnézium a po 1 tabletke B-komplexu .
Ale teraz som našla tiež jednu stránku, kde je viac rád, pozri sa a pokús sa vyskúšať a vybrať si podľa toho čo ti sadne najlepšie:
http://zena.atlas.sk/intimne-zdravie-horor-zvany-pms/zdravie/choroby/536789.html

veľa šťastia, ak by to nepomohlo skús zájsť za svojim gynekologom :slight_smile:
29. nov 2011 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
@eeerika.h dakujem :slight_smile:
ja som na tuto temu uz aj zabudla :wink: ...to asi preto ze PMS sa skoro vytratil :slight_smile:
mne pomohlo velmi na bolesti prs a pravidelnost MS pit aloe....uz rok odvtedy nemam s tymto problem...dokonca som po takmer 6 rokoch otehu...ale nedopadlo to dobre....mame anjelika :pensive:
30. nov 2011 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
....to je mi ľúto :frowning2:
nikdy neviem ako na takú ľudskú tragédiu zareagovať, je to pre mňa nepredstaviteľné /chvalabohu, že som to nezažila/, neviem ako to pán boh myslí, no možno mu je tam dobre a dáva na vás pozor :slight_smile:
1. dec 2011 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok