Aké silonky k púzdrovej sukni?

zuzkapredajkupa
25. máj 2014

Ahojte,
viete mi prosím poradiť / zodpovedať tieto otázky? Chodím na VŠ na právo, takže na skúškach chodíme celkom dosť formálne oblečení - chalani normálne oblek, baby rôzne, väčšinou elegantné kostýmy, saká, sukne a pod. No a moja otázka znie:
1. Keď mám sako, a vchádzam do miestnosti skúšajúceho, mám mať sako zapnuté alebo rozopnuté? Keď si sadnem nechať zapnuté či rozopnuté? Väčšinou mám pod ním nejakú blúzku alebo elegantné tričko.
2. Keď mám puzdrovú sukňu do pása a po kolená, plus hore blúzka/elegantné tričko a na tom sako, mám si dať silonky? Akceptuje sa to v takomto teple aj bez nich? A ak si ich mám dať, tak akej farby? Jednu sukňu mam čiernu, druhú takú sivastú a tretiu krémovú... Ku všetkým trom väčšinou čierne sako... ku krémovej predpokladám telové, ale k tej sivej a čiernej fakt neviem... a nechcem tam prísť ako hviezda a mať fopá so silonkami :D niečo som googlila,a našla som,že silonky majú byť vo farbe sukne, no ale mamča mi zase povedala,že podľa nej k čiernej telové, nech nejdem ako na pohreb...

Pridávam aj fotku ako asi tak idem na tu skúšku oblečená na predstavu + to sako na to ešte...

Za rady ďakujem 🙂

dada1212
25. máj 2014

K saku neviem poradiť, ale k čiernym šatám alebo sukni pančuchy telovej farby, čierne nepôsobia dobre, presne ako ti povedala mamina pôsobí to ako keby si šla na pohreb alebo chcela byť veľmi "drsná".
A pančuchy by mali byť aj v teple, neviem ako je sukňa strihovo a materiálovo, či by bolo vidno keby si dáš iba nejaké pančuchové nadkolienky alebo podkolienky aby ti nebolo až tak teplo. Hlavne je aby neboli nohy holé.

sisaha
25. máj 2014

@zuzkapredajkupa mozes byt aj bez saka.. sako sa vyzaduje hlavne u pano.. co sa tyka diplomatickeho protokolu, tak muzi by mali mat sako zapnute, pripadne otvoreny iba spodny gombik. Ty si ok. Pancuchy v telovej farbe. V ciernej sa väčšinou nosia až vo vecernych hodinach.

saurian
25. máj 2014

co sa tyka saka, ak je velmi teplo, nevyzaduje sa, avsak nemozes mat hole plecia a velky vystrih, nie prilis priesvitne - avsak trocha zenskosti z toho ist moze. co sa tyka siloniek - nemozes mat hole nohy - takze urcite ano - najlepsie telovej farby a nie prilis leskle. z toho vyplyvaju aj topanky, ktore maju uzavretu spicku, idealne su "klasicke" lodicky. tiez doplnky - nie prilis vyrazne, vulgarne, nie vela.
drzim palce na skuskach 🙂

maca_p
25. máj 2014

@zuzkapredajkupa to sako s tvojim popredim nechaj doma 😀
bude to jednoduchsie a profak sa nebude az tak moc zameriavat na to, na co by sa mal 😀
som za telove. 😉

zuzkapredajkupa
autor
25. máj 2014

Damy dakujem moc za odpoved,poradili ste mi a zhodli ste sa na telovych,takze to poriesim zajtra tak,ze si hodim do kabelky telove podkolienky a len ked pojdem do vnutra si ich narychlo dam (a vytiahnem vyssie nad kolena),lebo kebyze v tom mam ist v autobuse tak sa upeciem :D @maca_p to popredie take nemam,to len na tejto fotke vyzera nejak velko,kiez by tak bolo stale :D hodim cez to len sako ked pojdem dovnutra, a ked bude moc teplo tak sa na cele sako vykaslem... bluzky mam vsetky decetne s kratkym rukavom,takze nebudem mat ani hole plecia ani vystrih,takze snad to bude ok aj bez neho...

A ESTE POSLEDNA OTAZKA - ja neznasam chodit v opatkoch a som aj dost vysoka,takze v opatkoch som uz ozaj ako zirafa :D takze... bude to moc zle ked si dam obycajne cierne balerinky k tomu? 😅

tilly
26. máj 2014

@zuzkapredajkupa kam chodis na pravo? silonky treba, popredie radsej neukazuj, sacko sa hodi, sice si ho das dole, ale radsej ho maj, a daj si aj opatky... ja si to uz presne nepamatam, ale ja som mavala vzdy radsej kostymceky, alebo nohavice, bluzku alebo topik bez odhalenych ramien a sako... u nas sa za oblecko aj vyhadzovalo...

zuzkapredajkupa
autor
26. máj 2014

@tilly na UK chodim... ja si tiez myslim,ze by niekoho boli schopni aj vyhodit,ako nikde nie je napisane ako mame chodit,ale vsetci chodia tip top :D no nic,ja si lodicky nedam,ja v tom nevydrzim,davam hladke balerinky obycajne a navyse idem k mladej zenskej na skusku tak nebudem drazdit opatkami 😀

tilly
26. máj 2014

@zuzkapredajkupa ja mam tiez na UK pravo vystudovane... a ano, tam chodia vsetci tip top na skusky... a na niektorych fakt vyhadzovali... ale niektori vyhadzovali aj za to, ze im clovek nebol sympaticky... 😀 drzm palce...

gumimaci
26. máj 2014

@zuzkapredajkupa ahoj, kocky ti dobre poradili, pancusky telovej farby, nie leskle. kludne balerinky, len aby ti ladili s celkovym oblecenim. Drzim palce. Niektory profaci si na tom fakt zakladaju, sef tiez chodi na pravo a min. semester vyhodil profak chlapca len co vstupil do miestnosti- prisiel v rifloch a mikine 😝 😀

zuzkapredajkupa
autor
26. máj 2014

@gumimaci hahaha :D hej hej,pozname to,prave preto sa pytam... dnes ani nie je taky vypek ako vcera,tak si teda tie telove silonky dam... a este raz vsetkym dakujem za rady... 😵

sintra
26. máj 2014

ja len poznamka k tomu saku - pri sedeni sa rozopina.

lalaboo
26. máj 2014

@sintra to plati pre panov, nie?