Aké vianočné darčeky malým deťom?

miriam17
27. nov 2006

ahojte chcem sa vas opytat co podla vas by sa hodilo kupit maly detom ako napr.moje dcerke pod stormcek...moji znamy vravia ze to este neje potrebne pretoze la bude mat na vianoce iba 3 mesace tak to nebud vnimat.....tak teda ja aj tk kupim..ale coooo??

zab_ka
28. nov 2006

Ja by som vas chcela poprosit o pomoc: ako vzorna manzelka, by som rada obnovila tradaiciu posielanie vianocnych pozdravov rodine ale nenapada ma nijaka neosuchana fraza, co napisat ... viete pomoct? co pisete vy na pohladnice? dakujem

madeleine
28. nov 2006

zabka, ja som pisala aj minuly rok, pockaj, mozno este nejake mam v PC.. sak nemame jednu rodinu... 😀

madeleine
28. nov 2006

Na stromčeku sviečka svieti,
pokoj, šťastie nech k Vám letí.
A keď rozžiaria sa Vaše tváre,
by hojnosti ste mali stále.
___

Bohatý stôl, výbornú rybu,
sviatočná večera nech nemá chybu.
Veľa darčekov, čo srdce pohladia,
rodinu, priateľov, čo nikdy nezradia.
K bohatstvu krôčik a ku šťastiu krok,
veselé Vianoce a šťastný nový rok.
___

Nech radosť a šťastie vládne u Vás doma,
nech zďaleka obchádza Vás nešťastie a smola.
Nech pohoda vládne za sviatočným stolom,
nech láska prevláda nad nemilým slovom.

Krásne Vianoce.
___

Letí anjel s nádielkou,
pritom vrtí s prdelkou...
Letí, letí, hádaj kam?
K dobrým ľuďom, predsa k Vám.

Krásne Vianoce.
___

Nech tichá hudba veselosti
vám počas celých Vianoc znie,
nech ten rok nastávajúci
vám šťastie a lásku prinesie!
___

Pod stromček ti prajem aspoň 365 darčekov a v každom z nich jeden krásny a šťastný deň.
___

Na Vianoce, keď svet stíchne,
nech vám božie dieťa vdýchne
pokoj, radosť a posilu,
nielen v túto svätú chvíľu,
ale taktiež v novom roku,
nech vás vedie v každom kroku.
___

Veselé Vianoce prichádzam ti priať,
aby človek človeka mal stále rád,
aby jeden druhému viac šťastia prial,
aby tento nový rok za to stál.
___

Letí k Tebe darček z neba,
je v ňom všetko, čo Ti treba.
Šťastie, pokoj, láska, neha,
Ježiško má rád aj Teba...
___

Na Vianoce a v roku novom
želám Vám ja nastokrát
teplé slnko nad domovom,
dobré skutky s dobrým slovom,
zdravia, šťastia akurát,
aby Vás mal každý rád.
___

Prajem Ti anjelsky krásne Vianočné sviatky a čertovsky dobrý Nový rok...
___

Oheň v krbe tíško praská,
v srdciach vládne pokoj, láska.
Už sa stromček ligoce,
prajeme Vám krásne Vianoce.
___

Kde sa vzal, tu sa vzal,
stromček zrazu v izbe stál.
Pod ním ležia balíčky,
pre veľkých aj maličkých.
Už sa celý ligoce,
prajem krásne Vianoce.
___

Radosť a šťastie, krásu a nehu,
nech Ti prinesie vianočný sen.
Posielam Ti ho po vločkách snehu,
zachyť ho v dlaniach v ten zázračný deň.

madeleine
28. nov 2006

tie svoje som nenasla... ☹ ja som si vyrabala aj vlastne pohladnice, lenze nasla som len obrazky zatial, takze idem hladat dalej... mozno aj nejake vytlacky este niekde mam... 😅

verulka
28. nov 2006

Zabka, my posielame pohladnicu- fotku krpcov a vtedy je uplne jedno, co tam napiseme...Myslim, ze si to ani necitaju, iba sa vytesuju z fotecky 😀 Nastastie nemam s tymto problem 😉 , no made hodila pekne inspiracie

madeleine
28. nov 2006

nasla som i pre priatelov (s velkou davkou zmyslu pre humor)

Za okny sype se snehu jak krava, zaclony provoni Fernet a trava. Vanocni koledy zpivaji andele, sjetej jak hovado uz me nic nesere. Pekny Vanoce.

Kapr uz smazeny, jeste sebou mrska. Prskavka Vietnamska nejak divne prska. Divam se na stromek - k zemi se klati, uz na dvere hasici zoufale mlati. Tak to mame po roce, zase pekny Vanoce a Stastny Novy Rok

😀

zab_ka
28. nov 2006

dakujem madde si uzasna 😉
verulka, made aj ja som planovala vlastnorucnu vyrobu, fotku ale kedze teraz som daleko, musia nateraz postacit aj klasicke karty, na velku noc sa uz predvediem s vlastnymi exemplarmi 🙂

miriam17
autor
28. nov 2006

tu je par vinsovaciek
Vianoce čisté a biele ako sneh,
V živote len radosť, šťastie, zdravie a smiech.
Silvestrovskú náladu a pohodu po cely rok
Vám želá...
.............................
Tak ako sniežik
za oknom padá
Nech do Tvojho srdca
Šťastie sadá.
Zabudni na bolesť a starosti
Preži Vianoce i Nový rok v láske,
šťastí, radosti.

verka
28. nov 2006

no ja sa tiez pridam...minuly rok sme boli 1x sami s manzelom na vanoce.vzdy sa mi pacila vyzdoba taka slamenna,drevena a tak
takze mame na stromceku slamene ozdoby,par drevenych,ususene pomarance,citrony,zopar sisiek a tak...je to krasne,takze aj tento rok ostaneme pri tom.a budeme uz traja 😉
tiez by som chcela spravit nejake pohladnice maleho,ale najprv musim kupit taku tu mikulassku ciapku a odfotit ho a potom sa do toho pustim.

cat
28. nov 2006

verka, to kúp obyčajnú tu mikulášsku čiapku za 20,- tie majú všade a na malého hlavičku to už prispôsobíš, ja som ju prešívala už dva razy, teraz a minulé Vianoce keď malo moje bábo 10 dní 🙂 ešte tak nájsť fotoslužbu kde mi z fotky spravia pohladnice..

verka
28. nov 2006

vidis to ma nenapadlo 😅
a tu doma inac mame.no co uz,nemozem vediet všetko 🙂
no a nemožeš si spraviť tú pohladnicu sama?však dá sa tlačiť aj na normálny papier,nie?

madeleine
28. nov 2006

cat, s tym sa netrap. Kup tvrdy papier, fotky daj vyvolat cca 9x13 a polovicu A4 preloz na polovicu, urob do nehy rozky na fotografiu. Budes mat krasnu pohladnicu a zaroven, ak niekto bude chcet, moze si fotku vybrat... ak nechces, aby ju vybrali, prilep ju.. 🙂

verka
28. nov 2006

made dobry napad 😉

cat
28. nov 2006

jo, dik made 😎
Mňa inak teraz taaak teší že už mám darčeky pre všetkých a dokonca už aj zabalené 😀 lebo to ako sa ludia naháňajú celý december mi neskonale ide na nervy. A velmi lutujem ludí, čo ešte 24.12. musia robiť, ako pokladníčky v hypermarketoch a podobne ☹ 😒 ja by som aspoň v ten deň pozatvárala úplne všetko.

verka
28. nov 2006

cat závidím Ti.ja ešte nemám nič.čo si kupovala mužovi?

madeleine
28. nov 2006

cat, to je choroba tejto doby... obvykle mam nakupene prve uz v septembri, lenze tento rok mam s novou pracou take starosti, ze mi to ani nenapadlo... a budem sa nahanat teraz... ale ja to zvladnem som sikulka... 😎 a co sa obchodov tyka, ja by osm neotvarala ani v nedelu, je to hroza, ze ludia miseto v parkoch a s rodinam i travia vikend v obchodoch... 🙄

cat
28. nov 2006

verka IP, moj muž si to tu na MK občas číta 😀

mracik
28. nov 2006

no čo sa týka toho, čo dať bábetku zo štedrovečerného stola... tak asi medový krížik na čelo 🙂
my máme umelý stromček, ktorý zo srdca neznášam, ale čo už keď sme ho dostali 😖
tak aspoň ozdoby máme prírodné - slamenné, drevené, jabĺčka, sušené pomaranče... niečo hádam zmajstrujeme aj s chalanmi...
Už sa teším, ako budem vyrábať adventný venček, vždy urobím aspoň tri, čo sa neviem zastaviť 🙂

cat
28. nov 2006

no ja výnimočne tento rok chcem živý stromček. Začíname novú etapu, teda myslím to tak že to budú žial 1. sviatky bez dedka a babky, ktorí odišli po sebe, ani malého nedožili..no a malý to už tento rok bude aj vnímať, stromčer, ozdoby, balíčky.. Vždy sme mali umel. stromček z Rakúska čo mi už statne ide na nervy, preto som rozmýšlala buď nad borovicou alebo jedličkou, neviem ešte..
Zato kapra veru nekúpim, neviem kto by ho zamordoval 😀

dorotka
28. nov 2006

kocky ak mozem este k tej vyzdobe my asi nebudeme mat stromcek kedze sa asi v zivote nedohodneme ci umely ci zivy
ale asi urobim do velkej vazy cerstvu cecinu vyzdobenu slamennymi ozdobami a cervenymi maslami a kedze tento rok sa jablcka rodili velmi malinkate chcem to vyuzit a dat tam aj zive jablcka

madeleine
28. nov 2006

ja kazky rok kupujem taky malicky stromcek, obvykle sa zlutujem nad nejakym drobnym uboziakom, ktory nema velku sancu byt predany... trochu ho doma upravim, opravim a tesime sa z neho... 😵

verulka
28. nov 2006

Baby, my mame klasicky zivy stromcek doslova ovesany ozdobami- v spodnej casti su z um. hmoty(ale krasne) a zvysok klasika- postavicky, gule...a vela strisricka 😀 . Samozrejem salonky (kokosove- mnam)...Mne sa zdaju stromceky so slamnennymi ozdobami, alebo ladene do 1 farby strasne decentne 🤐 Ja milujem ten nas precackany 😉
dorot, nabuduci rok to uz aj u vas bude vesele 😉
Darceky mam len vymyslene...Nemam ich kedy nakupit. Musim odpratat deti, ukradnut muza na 2 hodky a je to za nami. Nakupujeme rychlo a efektivne. sebe navzajom si davame len nejake male prekvapko (dostala som piercing min.rok 😵 ) Vacsie veci (ako aj knihy) si chodime nakupit po Vianociach- zlavy a malo ludi 😉
Uz sa tesiiiiiim 😀

mirko06
28. nov 2006

ahojte vsetky maminy!
aj ste ma inspirovali, lebo tiez sme sa s muzom bavili, ci malemu nieco kupit alebo nie, na vianoce bude mat 7 mesiacov 🙂 ja som ale skonstatovala, ze maly bude mat najvacsiu radost zo stromceka, lebo tam bude vsetko svietit a blikat a kyvat sa a kedze uz zacal lozit po styroch, bude to moct vsetko chytat a tahat 🙂 to bude pre neho asi naj darcek 🙂 len my s muzom budeme ako na ihlach, aby to vsetko na seba nestiahol. muz sa smial, ze tento rok budeme mat stromcek zaveseny na strope 🙂

cat
28. nov 2006

Fíha Verulka a kde máš piercing? /pokial je to zverejnitelné 😀 /
Ja som dostala raz od muža krásne supersexi spodné prádlo no dodnes sa vála v skrini lebo na tej mojej celulitídovej ovisnutej riti by to vyzeralo viac ako humorne 😀 no tajne dúfam že raz... 😀 😀

liska
28. nov 2006

my ideme na Vianoce po 2 rokoch na Slovensko a je mi srdecne jedno,aky stromcek a ake darceky tam budu,straaaasne sa tesime a bude to nadherne 😵

cat
28. nov 2006

liska, tak to určite áno 🙂 😎

Baby, ešte 1 otázka, kupujete niečo aj svokrovcom? Ak hej tak čo?? Ja som dala svokre peniaze ale vŕta mi v hlave že aspoň nejakú drobnosť ešte.. 😖

mirko06
28. nov 2006

cat: s tym pradlom je to sranda, aj mne moj muz raz take nieco kupil vo velmi "specializovanom" obchode 🙂 veru, len mat teraz do toho postavu, asi neratal s tym, ze budem nosit veci o 2 cisla vacsie 🙂

cat
28. nov 2006

nebok mirko, pridaj sa k nám partizánkam do témy Chudnutie 😀 😉 😎

liska
28. nov 2006

my kupujeme nasim aj svokrovcom DVD,ale to suvisi s tym,ze sme tak daleko-potom im uz len budeme posielat CD-cka s fotkami drobca a oni sa budu moct kulturne vyzivat 🙂

mracik
28. nov 2006

náš malý mal tiež na vianoce 7 mesiacov a veru sa z darčekov tešil, aj si ich sám rozbaľoval, teda aspoň sa pokúšal 🙂