Akné - môj dlhodobý boj

lucikc20
27. jan 2019

Ahojte baby
Mám 20 rokov, dieťa nemám a ani neplánujem a ešte študujem.
Od 15. roku mám problémy s akné. Chodila som po lekároch, vyskúšala vela liekov, produktov. Ked som mala 16, doktorka mi predpísala isotretinoin, tabletky také isté ako roacutane len pod iným názvom. Pol roka som ich brala, a v 17 som konečne mohla chodiť vonku bez makeupu a cítila som sa neskutočne šťastná ... Ale to štastie netralo večne ... Už asi rok a pol sa mi akné vrátilo, nie však v takej silnej a rozsiahlej forme ako vtedy, ale vrátilo... Niekedy to bolo super, inokedy tak zle, že som doma plakala a nevedela som čo mám robiť... samozrejme som zašla zase za kožnou, ale tá mi dala len krémiky a gély, ktoré ten problém nevyrišili dlhodobo. Teraz mám 20, a mám pocit že je to čím ďalej tým horšie a som odhodlaná tento problém vyriešiť. Už nechcem vstávať s 4 novými vyrážkami na tvári, už nechcem tráviť pred zrkadlom polku dňa, už sa nechcem trápiť a hanbiť. V najbližších dňoch chcem navštíviť kožnú a teraz potrebuje poradiť ... ako dosiahnem to aby ma zase neodbila z nejakým trápnym krémom ? Ja som ochotná opať začal liečbu isotretinoinom, proste chcem skúsiť hocičo ... aj antikoncepciu. Viete mi niektorá poradiť čo pomohlo vám, hlavne ak ste už mali liečbu roacutanom alebo isotretinoinom a akné sa vám vrátilo? Máte s antikoncepciou na akné dobré skúsenosti? Čo mi odporúčate ? Ďakujem všetkým veľmi pekne a pekný zvyšok dňa. 🙂

ada510
27. jan 2019

Tiez mi nikto nevedel pomoct lezala som pravidelne aj mesiac na koznom nakoniec mama suhlasila aby mi nasadili antikoncepciu tu som brala od 15 najprv Diane 35 cca mesiac a bol pokoj krasna plet vlasy super tuto som mala asi rok potom som mala taku lahsiu a potom Maitalon az doteraz...takze za mna dobre kedze mam aj nisiu hladinu a tie hormony mi chybali...

ada510
27. jan 2019

Ale navzdy neni nic ak vysadis vrati sa to u mna to bolo tak ze som vysadila ked som mala 23 chceli sme dieta takze som mala zas druhu pubertu ale pol roka trvalo kym sa to dalo do normalu a pomohlo mi velmi more potom uz bol klud sem tam niaka vyrazka otehotnela aom presne po roku po porode ako som prisla o mlieku po 3 mesiacoch zase strasne som bola vyhadzana takze som sa vratila k Maitalonu teraz som vysadila v septembri 2018 cca po mesiaci zas cely chrbat dekolt tvar vobec nic tak liecila som len z vonka natieram salicyliivym liehom a erytromicinom a je to uz teraz ok sem tam nieco aj to len plecia hlavne ked nieco nezdrave zjem inak klud len menzes hapruje este...ale tak uz budem mat 30 no😂😂😂

juliet86
27. jan 2019

mne pomohlo Diane 25 ci 35? to mi pomohlo najviac.... plus kvalitna kozmeticka. drzim ti palce. neboj sa prejde to!

lusi96
27. jan 2019

@lucikc20 antikoncepcia mi na akne pomohla, ale čo sa týka iných vecí za mňa určite nie, mam s ňou veľmi zlé skúsenosti, čo sa týka iných vecí. Skús si v lekárni kúpiť vitamíny zinok a tiež biotin, mám to overené plus raz za týždeň si dávam masku z obyčajného droždia, do ktorého kvapneme trošku mlieka ;) niekde som čítala, že aj natierať vyrážky obyčajnou zinkovou masťou, ale mne toto nepomáhalo. Tak isto je dobrá ružová voda alebo levanduľová a masírovať pleť. Mala som aj čistiaci prípravok od Sebamed ale po týždni používania sa mi robilo ako keby ekzém okolo pier :(

siasis
27. jan 2019

Skus kozmetiku marykay je tam repair sada na akne 🙂

bebecookies
27. jan 2019

Mne na akné veľmi pomáhajú také tie bábätkovské mliečka na pleť 🙂 väčšinou majú v sebe výťažky z rôznych liečivých byliniek a odkedy si ich dávam na noc na tvár, ráno nemávam nepríjemné prekvapenia. Teraz skúšam Telové mlieko s bio nechtíkom lekárskym od Linteo Baby a som veľmi spoko. Kedysi som skúšala rôzne rady na akné aj od la roche posay alebo biodermy ale prekvapivo sa mi viac osvedčili takéto alternatívy..

katka9985
27. jan 2019

@lucikc20 Tiež som mala taký problém ako ty, mnoho dní preplakanych, sebavedomie nízke. Skúsila som všetko možné aj nemožné, všelijaké kozmetické prípravky, kozmeticky, vyšetrenia, lasere,dokonca aj nejakú terapiu kde mi vpichovali vlastnú krv, antikoncepciu,... Všetko pomohlo dočasu. Antikoncepcia pomohla, ale po jej vysadení som mala akné ešte horšie a k tomu sa pridruzili aj iné problémy. Ale každé telo je iné, inak reaguje. Akné som mala tuším aj po tridsiatke, dokonca som ho nestratila ani porodmi, ako mi to veľa krát bolo povedané. Teraz mám 33, akné nemám také strašné, hoci sa objaví, aké zase mi ostali jazvycky. No na druhej strane, nemám skoro žiadne vrásky.

katka9985
27. jan 2019

@katka9985 inak namiesto pleťovej vody používam propolisovu tinkturu,

evelyn0303
28. jan 2019

Odporúčam celkové vyšetrenie,skús zájsť na prevenciu, akné treba liečiť zvnútra,tu žiadny Avon a pod nepomôže..a začať brať chlorellu,plno zelenej stravy,žiadne sladkosti, mastné.. hormóny by som nebrala, držím palce,viem o čom hovoríš 😪

evelyn0303
28. jan 2019

@katka9985 ja presne,mám 34,a občas je to des,a ja si dokážem z malej bodky urobiť riadnu hrču..ale vrásky zatiaľ tiež nemám 😅

katka9985
28. jan 2019

@evelyn0303 to je asi to jediné pozitívum na Tom všetkom. Tiz si myslím že je potrebné urobiť všetky vyšetrenia. Mne zistili vyššiu hladinu testosterónu, tak zrejme aj preto som mala tieto problémy. Robili mi vyšetrenia aj štítnej žľazy, gynekologické a aj u zubára, či sa niekde nenachádza zápalové ložisko, ktoré by mi robilo problém. Už by som sa nikdy viac nedala nahovoriť na antikoncepciu, pretože to trápenie po jej vysadení bolo neskutočne - akné ako hrachu, zapálené, menzes neprichádzal, len na vyvolávaciu, dokonca sa mi začalo tvoriť nadmerné ochlpenie na tvári,... No des, toľko dní som prerevala.

katka9985
28. jan 2019

A dokonca po Diane 35 som tak pribrala, že sa mi urobili strie na bokoch

evelyn0303
28. jan 2019

@katka9985 och, chúďatko,ja som tabletky v živote nebrala,je to taký ,,farma biznis akurát,,prajem vám už aby ste boli len zdravá a spokojná 🤗

lucka_135
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_135
2. mar 2019

@lucikc20 Skúsim zopár rád čo pomohli mne 🙂 Akné som mala cca od 11 rokov. Prešla som si klasickým postupom kožnej ako roacutane, mastičky, vodičky...všetko to len zhoršovalo. Pred dvomi rokmi som prešla na úplne prírodnú kozmetiku, teraz mám 25 a na pleti sa mi občas objaví nejaká tá vyrážka, ale to je nič v porovnaní s predošlým stavom. Môžem odporučiť zopár produktov čo mi asi najviac pomohli: neem olej a prášková maska, Tarika akné, tiež prášková maska, zinková mastička od Dulcie. Celkovo je vhodné používať čo najmenej produktov naraz. Dobrý je aj olej na problematickú pleť od Modrej Púpavy. Na čistenie a odličovanie je super uhľové mydlo od Soaphorie alebo Musk, prípadné ružová pleťová voda. Z pleťových krémov mi najviac vyhovuje White Mallow od Weledy. Môžeš naň pozrieť recenziu na mojom blogu: http://bioslecna.blogspot.com/2018/11/weleda-wh...
Vykašľala by som sa na podobné značky ako Bioderma a Vichy, tie mi nikdy nepomohli. Z byliniek je super žihľava a alchemilka z ktorých urobíš čajík. Ak sa rozhodneš skúsiť prírodnú kozmetiku, treba mať trpezlivosť kým začne byť vidno výsledky, ale určite to stojí za to. Tak držím palce a dúfam, že niečo z toho pomôže! 🙂

martinatom1
2. mar 2019

Akné je vnútorný problém, krémiky povrchovo nepomôžu, a lieky problém len zatlačia hlbšie ale zase sa bude tlačiť na povrch. Je treba vnútorná očista - veľa vlákniny, čistiace čaje. Mne pomohlo Psylium 3x denne, a čistiaci čaj Herbex prípadne žihlava, alebo aj striedať. Kvalitné probiotiká užívať dlhodobejšie. Táto kúra je potrebná aspoň 2-3 mesiace (psylium určite, čaj možno s prestávkami alebo prestriedať s inými podľa pocitu) , občasný čajík nič nespraví. Niekomu môžu robiť takéto preblémy mliečne výrobky prípadne lepok.

adka114
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dulkagabulka
13. mar 2019

veľa žená pomohla Mary Kay. Vyskúšaj.

chiari91223
22. máj 2020

Dobry den, prosim vedel by mi niekto pomoct ? Velmi sa mi zhorsila plet za posledne cca 3-4 mesiace a neviem si nijak rady, som strasne nestastna a uz neviem co dalej lebo mi nic nepomaha 😩😩 (tvár som zamazala z osobnych dovodov, medzi hornymi a spodnymi fotkami je rozdiel 4 mesiace) Dakujem velmi pekne za ochotu a pomoc 🙏🏼

sunsetsunrise
6. jún 2020

Ja som mala ten istý problém ale od 12 rokov. Moja kozna je jedna topka v ke. Ale nejde o to. Mne to vysvetlila tak že keď v pubertalnom veku nasadí lieky tak je velka pravdepodobnosť že sa to vrati. Aj mojej spolužiačke sa ro vratilo. Absolvovala liečbu tak ako ja v 23 rokoch hoci ona trocha skôr ako ja a už žiadne akné sa jej nevratilo. Preto moja kozna dáva tieto lieky lepšie po 20 rokov života. Lebo je väčšia pravdepodobnosť že sa ti akné nevrati

chiari91223
10. jún 2020

Dobry den, nieco na podkozne akne prosim? 🙏🏼

nicol_
4. jan 2021

Tiez mam 20 a celu pubertu mam akne, na tvari, na chrbte, podkozne, hormonalne, mechanicke, fakt asi vsetky druhy som uz mala...velmi ma to trapi a nic mi nezaberalo...Stale este bojujem ale postupne vidim zlepsenia. Tu mam zhrnutie:
-chyba bude v zlej hladine hormonov, zvacsa estrogenu, ten sa riesi bud povrchovo antikoncepciou (mala som ju tolko kolko mi odporucali- rok, velmi nezabrala, po vysadeni katastrofa), alebo naozaj od zakladov, na to pomaha jest hlavne zelenu zeleninu, listovu, ta znizuje estrogen, pomohol mi aj maca prasok, estrogen suvisi s problemami s pecenou (beriem pestrec mariansky a samozrejme strava strava strava!)
- ziadne mlieko/mliecne vyrobky, cukor ani biela muka, takisto prechy neodporucam, radsej semienka (ideal lan a konope)
-doplnat vitaminy, zn, odporucam rybi olej
- pomaha velmi aj prerusovane hladovanie ale netreba to hrotit
-pit vela cistej vody (2,5 l) a bylinkove caje (nic sladke)
-stravujem sa takmer vegansky, vela zeleniny, ovocia, whole food, spominala som ziadne mlieko, cukor, biela muka, obmedzit maso idealne ziadne, aspon chvilu (nie, neumrete bez neho)
-jednoducho treba precistit telo od zakladov aby sa mu prinavratil balance a urovnali sa hormony

co sa starostlivosti o plet tyka tak pouzivam sice hlavne prirodnu kozmetiku ale ak je kvalitna aj neprirodna je to vpohode, mne sa osvedcila bioderma sebium sensitive na nu nedam dopustit, spolu aj s cistiacim gelom + zacala som pridavat kvapku CBD do kremu a je to pecka
- pouzivam aj esencialne oleje cajovnik a levandula a ruzovu vodu
- makeup pouzivam normalne a pod neho tu biodermu, ale zacala som nepouzivat tekuty makeup, iba korektor, lebo akne sa makeupom aj tak nezakryje a pride mi to aspon trosku odlahcenie aj ked aspon u mna makeup nemal vplyv na zhorsenie
-pravidelne si naparujem tvar to naozaj pomaha, vytlacam si ich, sice vravia ze sa to nema ale neviem si predstavit nechat to hnisat, to uz robte podla seba
- pozor na bielizen, z nej mam najviac mechanickeho akne, menit podusky casto, naucit sa spat na chrbte, odkedy spim na boku/bruchu vidim zhorsenie. Ruska tiez nepomahaju ale ruskoveho akne sa da zbavit pomerne rychlo, horsie je to vypukle hormonalne, z toho som mala/mam naozaj depresie...ale prisaham po tychto veciach vidim neskutocne zlepsenie, dokonca zacinam mavat dni bez akne aj ked nie vzdy dodrzim vsetko toto a momentalne mam tiez po sviatkoch slabe obdobie ale neda sa to porovnat.

A ano, akne je komplexny problem, masticky od koznej nezaberaju, keby si nacitate naozaj vela info o tom, tak to zistite tiez, ja som vam spisala zmeny ktore som urobila za posledne mesiace a sama som fakt milo prekvapena. Bohuzial, mame smolu, ze vsetko ten sajrajt sa nam vylucuje von cez kozu a mame z toho skaredu plet, je to ako ked niekto nepriberie nikdy a niekto hned, tak nefer je to aj s cistotou pleti...nijak inak sa s tym neda bojovat len ocistit telo. Ked budete lenive (ako niekedy ja) a nedodrziavat to, akne sa nikdy naozaj nezbavite. je len na vas co realne chcete, ci pohodlny zivot alebo zdrave telo a cistu plet 😊

mirija56
20. apr 2021

@sunsetsunrise prosim ta, ktoru koznu v Ke odporucas?

sunsetsunrise
21. apr 2021

@mirija56 za mňa Kovalova jedine. Sestricku ma taku hocijaku ... aj sa nečakate ale jedine ona

mirija56
21. apr 2021

@sunsetsunrise dakujem pekne 🙂

bulgarianrose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz