Ako často prevliekate periny?

lenka1977
14. aug 2008

? Mozno trosku divna otazka ale celkom ma to zaujima? Po tyzdni sa mi zda skoro a po dvoch uz vela. 😵

kukona1
15. aug 2008

baby neuveríte ale ja rada žehlím 😀
ale to len preto že som si vsugerovala že to robím rada,inak som žehlenie nenávidela lebo som vyučená krajčírka a ako učnica som stála vo výrobe celú šichtu nad žehličkou....a o žehlení sa mi aj snívalo,tak si vždy pri všetkom čo robím poviem že to robím velmii rada 😅 aby som si to ešte viac neznechutila 😀 ale teraz cez leto si dávame saténové návliečky tie sa žehlit nemusia lebo potom elektrizujú 😀 😀 😀
takže asi tak ...

kukona1
15. aug 2008

a inak po skončení školy som už nikdy nerobila krajčírku,ale kuchárku v jednom hhotely a tam ak náhodou ochorela chyžná bola treba pomoc pri upratovaní a po zájazdoch ked som prezliekala 12 izieb po 6 postelí. 😅 😅 😅 ...to už je choroba 😀 😀

cervena_ciapocka
15. aug 2008

trixi - ked je clovek zdravy a v posteli je len 6-8 hodin denne, vecer sa este osprchuje, tak podla mna su 3 tyzdne uplne v pohode 😉

maruschka
15. aug 2008

postelné prádlo mením každé dva týždne-plachty po týždni, lebo naše baby nič iné nerobia,len nám skáču po posteliach aj keď majú svoju izbu 😕 A najnovšie naša malá maliarka nám začala kresliť s fixkami po návliečkách a plachtách.Mám dosť,keď prídem do spálne,zdvihnem ustlaný paplón a tam krááásny obrázok s čiernou fixkou.Ešteže má toľko šarmu v sebe,že si po tejto umeleckej chvíľke po sebe ten paplón uprace 😀 😀 😀 😀 A určite nežehlím.Keď vytiahnem obliečky z práčky,tak ich pekne poskladám,nechám tak 10 min a potom vyvesím a samozrejme tiež hneď poskladám,keď uschnú.

whizzy
15. aug 2008

Tak ja si zas potrpim na vyzehlene pradlo. Preto nemenim kazdy tyzden 😀

danu
15. aug 2008

my menime plachty a postelne pradlo kazdy tyzden niekedy kazde dva tyzdne ale dlhsie by som uz nezniesla

lyongirl
15. aug 2008

zuzidr, si na tom ako ja, tiež mi musí všetko ladiť a musí to byť tip-top. Prevliekam podľa potreby, cca každé 3 týždne, tiež si to neviem predstaviť prevliekať každý týždeň, milujem vôňu čisto navlečeného a opraného prádla no a teraz máme prevlečené asi týždeň a ešte stále nám vonia. A muž spáva na uteráku, lebo on sa tak potí, že by som mohla podušku aj s návlečkou prať každý deń... 😒

trixi
15. aug 2008

cervena ciapocka, mne je jedno v com kto spi, ale moje postelne pradlo musi vonat, byt krasne natrasene, ciste, vyzehlene, krasne farebne zladene. Dokonca musi ladit maleho postelne pradlo s nasim. Na to som zatazena. A ze tam travim "len" 6-8 hod.denne? To je dost casu aby pradlo napachlo pachom, potom .... Nehovoriac o par vasnivych noci za tyzden a pradlo je pomuchlane, upotene a nevonave.

deni84
15. aug 2008

ahojte,

ja mením každý týždeň plachtu a vankúše a raz za dva týždne aj periny. Neviem si veru predstaviť meniť to raz za 3 týždne... to by som asi nezvládla 😀

bibula
15. aug 2008

ukana-pokial nemusim prevliekat ja,nech si prevlieka aj kazdy den,aj ked niekedy /podla mna/ prevlieka zbytocne casto😀

cervena_ciapocka
15. aug 2008

trixi, v pohode 😎
len ked niekto napise, ze prezlieka kazdy tyzden a dlhsie by to nezniesol, tak potom ostatny vizeraju ako humusaci 😅 a pritom je to vsetko o individualnych pocitoch.
Lebo niekto musi mat este aj toaletny papier zladeny a iny ma vankus, perinu a plachtu kazdu z inej sady 😀

cervena_ciapocka
15. aug 2008

A tiez, nie kazdy sa rovnako poti a blazni v posteli 😉 😀

cervena_ciapocka
15. aug 2008

a celkom nejak nerozumiem preco toto niekoho zaujima 😕
chce mat hadam pocit, ze je "lepsia gazdinka" ako ostatne? (bez urazky)
to uz mozme rovno zalozit temu "ako casto chodite na zachod?" 🤐

ma_se
15. aug 2008

tiez som sa nad tym pozastavila,co niekoho vedie k zalozeniu takejto temi... 🙂

cervena_ciapocka
15. aug 2008

skoda, ze nikto nenapisal, za prezlieka kazdy den, tu by uz hadam nik netromfol 😀

(aj ked deti co maju silnu alergiu (prach, roztoce,...) potrebuju minimalne cisty vankus kazdy den)ale to uz nie je o tejto teme

ma_se
15. aug 2008

este nic nie je stratene...a co by netromfol,niekto moze napisat, ze prezlieka 2xdenne... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,uz som raz bola na jednom fore,kde niekto chcel vediet ako sa casto sprchujeme...a potom s toho vznikla taka osocovacka....kto je aky cistotny atd.

martina.d.
15. aug 2008

ja neprezliekam vôbec - nie som humusáčka. Len spíme pod ovčím rúnom, aj my aj deti, to sa vyvetrá a raz začas dáme vyčistiť. Len synčekovi plachtu obmieňam podľa potreby. 😉

cervena_ciapocka
15. aug 2008

martina.d., no nehanbis sa 😀 😀 😀

kukona1
15. aug 2008

tiež sa občas pozastavujem nad niektorými témami...ale to asi z nudy hodí niekto nejakú tému.... 🙂

cervena_ciapocka
15. aug 2008

ma_se, presne o tom to je. Taketo porovnavanie je v kazdom smere nie dobre.
V podstate su to take "tajomstva", co by mali ostat za dverami domu.

ma_se
15. aug 2008

tiez si myslim cervena _ciapocka,kazdy sme iny a naco taketo veci vytahovat....len to potom speje k hadkam atd.

martina.d.
15. aug 2008

nie, ale myslím si, že prezliekanie posteľného je dosť intímna vec. Veď v posteli sa deje čokoľvek, ľudia v nej spia, milujú sa, hádajú sa, bijú sa, niektorí jedia a pod. Myslím si, že vždy je to indi-vindi. Veď v lete sa ľudia viac potia než inokedy, tak nemôže predsa niekto povedať, že ho mení každý deň, nie. Tak ako oblečenie. Neviem, neviem, to je môj názor.
Ani ja neviem povedať, čo je správne. Keď sme nemali ovčie rúno, menila som približne každé dva týždne. Ale niekedy aj častejšie. Všetko záležalo od toho, či sme boli všetci doma a spali v posteli, alebo som bola len sama, alebo s dcérkou a pod. Je to indi-vindi. 😒 🙂

cervena_ciapocka
15. aug 2008

raz mi kamoska povedala, ze zehli pozoky a aspodne pradlo. Tak som si pomyslela: "je normalna?"
No bolo mi toto treba vediet 😀 😀

cervena_ciapocka
15. aug 2008

martina.d. - si srandu robim 😉
ja v posteli vykonavam vsetky cinnosti ktore si vymenovala 😅

martina.d.
15. aug 2008

cervena ciapočka, myslím, že ti to nebolo treba. Vieš koľko stojí elektrina. 😝 😀

cervena_ciapocka
15. aug 2008

kazdemu moze byt sum a fuk ako casto kto prezlieka periny

martina.d.
15. aug 2008

ja viem, že si srandovala. Ja som to ani inak nemyslela. A čo robíš v posteli najviac z tých činností???????????????????????????????????????????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cervena_ciapocka
15. aug 2008

najprv sa tam najeme, potom sa pre nieco pohadame, potom sa pobijeme, potom milujeme (ako udobrenie 😉 ) a potom spime 😵

martina.d.
15. aug 2008

no super, dnes vyskúšam. Dúfam, že deti skoro zaspia. 😀 😀 😀 😀

cervena_ciapocka
15. aug 2008

jejda, az teraz som si uvedomila ako csato sa tento scenar opakuje 😀