Ako často varíte?

abigeildavidko
21. máj 2022

A robíte si jedálniček trebars týždeň dopredu? My varíme raz za tri dni, navaríme na viac dní. A čo vy? Jedálniček robím. Napríklad dnes mame krevety s cuketovými hranolkami a šalát - jogurt, ľadový šalát, rukola. a Marhuľová polievka. Keď zjeme bude králik a omáčka so slaninkou a cesnakom, a po králikovi bravčové medailonky s gorgonzolou, tekvicovú polievku a keď zjeme ovocná pizza. 🙂

heni79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
reisi
21. máj 2022

Varím každý deň, skoro vždy navarím ráno, občas po práci ale radšej si privstanem. Jeme len čerstvé jedlo, nikdy nie z predošlého dňa. Mne napr. kuracie mäso z predchádzajúceho dňa zapácha, varím vždy menšie množstvo. Jedálniček si nerobím ale skonzultujem s rodinou, vždy to mám, že do týždňa 2 dni ryba napr piatok a nedeľa, 2 krát zeleninové jedlo, 2- 3 krát mäsové jedlo.

evinqua
21. máj 2022

Varim cez vikend každý den dvojchodový obed, v sobotu ak navarím viac dojeme na veceru, v sobotu ideme niekedy jest von ak sme mimo domu. od nedele zvykneme dojest v pondelok na obed/pracujeme doma, cez týždeň obedy nevarim ut-pia si obedy objednávame, syn sa stravuje v skolke. varim ale občas/1-3krat tyzdenne/ teple rychle večere (palacinky, halusky, salat s grilovaným masom, zapekane zemiaky,cestoviny, sote s ryžou,...)

diewcatqoo
21. máj 2022

@mirage vyvar varim vo velkom hrnci, to mame na dva dni. Ak je nedojedeny aj na treti den, tak to uz nejem, ale zamrazim si a potom pouzivam bud do rizota alebo hocikde, kde potrebujem podliat vyvarom. Strukovinove polievky u nas malokedy vydrzia do druheho dna.
Gulas madarsky alebo segedinsky, kapustnicu, holubky a pod, tak to najlepsie chuti na druhy den, takze toto su jedla, ktore varim na dva dni.

marca12
21. máj 2022

@abigeildavidko nerobim si jedalnicek,lebo varim podla toho na co mam chut,cas a energiu. Neviem si dopredu zorganizovat cas,hlavne ked pridem z roboty,musi to byt nieco rychle. Zakladne suroviny mam vzdy doma,takze nie je problem uvarit cokolvek. Varim bud kazdy den alebo na 2 dni alebo vobec nevarim aj cely tyzden,ked sme mimo domu a vieme,ze prideme az vecer,vtedy je zbytocne varit. Obed si dame mimo domu a veceru len lahku a rychlu zbucham.

ivangeline
21. máj 2022

Varim obden. Mam nejaky plan v hlave a viem,co mame v chladnicke..takze niekedy kuzlim... inokedy viem,co bude. 🙂

luccija
21. máj 2022

@mirage nie, myslela som hlavne jedlo.Polievky sú vždy na 2 dni, ale teraz ich varím menej skôr v zime nejako sa nám objedli a muž neje polievku vôbec iba ja s dcérou kapustovu, šošovicovu, zeleninovú s knedlickami...
@nerya to myslíš viac jedál či jedno jedlo jete 3 dní?mne by to už nechutilo.

tosomja
21. máj 2022

Áno, varím každý deň, nemám rada zohrievane jedlo, ale keď náhodou zostane mäso z polievky, tak oberiem a urobím rizoto, alebo na večeru cestoviny s vajíčkom, čo zostali z polievky. A varím niekedy aj dve tri jedla, lebo každý chce niečo iné. Polievky varím 3x do týždňa.
U mňa by neprešli polievky ako Marhuľová, či ovocná pizza, jediné tak Hawaii 🤣
A nerobím zoznam, pýtam sa deň predtým rodiny, čo by chceli.

mimikarol
21. máj 2022

Polievku väčšinou každý druhý deň a druhý chod každý deň. Radšej uvarím menej a máme každý deň čerstvé

scila
21. máj 2022

@abigeildavidko cez týždeň chodíme domov neskoro, deti majú varené jedlo v škôlke/škole, muž v reštike takže max. cestoviny alebo praženicu. A cez víkend sa často najeme vonku.
Deň keď nemusím stáť pri sporáku je najlepší deň 😝

kittykat22
21. máj 2022

Na MD kazdy den - ako polievku tak hlavne jedlo. Ked je dieta doma chore to iste. Cez vikend ked sme rodina tiez kazdy den. Ale my si davame celkovo zalezat na jedle a berieme to ako dolezitu sucast zivota - nie ako vedlajsiu aktivitu. Priprava zaberie mraky casu - ale velmi dobre vypadame diky tomu, ako v tvari tak fyzicky. Dieta detto. Pravda je, ze robime cestoviny, salaty a jedla zo zeleniny a to sa na druhy den ani nechat neda.

nerya
21. máj 2022

@luccija polievky varím na víkend čo je u nás od štvrtku, hej jedno jedlo, lebo keď som v robote od nedele do utorka tak sa mi nechce v utorok večer variť, väčšinou sa snažím také čo vydrží v pohode, ináč môj frajer aj štyri dni je 😂😂😂 to už je moc aj na mňa, ja to hneď dávam do misiek a do chladničky

luccija
21. máj 2022

@nerya chápem, keď sa inak nedá.Ked si dlho v práci určite nemáš chuť znova varit.Ja som v tomto fajnová viac x zjem len bolognske, kapustnicu.Mne už večer nechutia ani zemiaky z obeda🙂

lusyyy36
21. máj 2022

U nas sa varí každý deň, dakedy aj 2x do dňa keď sme doma. A varíme po práci večer. U nas neexistuje na večer že chlieb s niečím, musí byť navarene alebo aspoň nejaký bohaty šalát

lucinka1988
21. máj 2022

@abigeildavidko varím väčšinou v nedeľu a cca 2-3x v týždni, nerobí nám problém zjesť 2-3 dni tú istú polievku a 2 dni rovnaký druhý chod. Čas využívam lepšie ako varením, chodím s deťmi po výletocha kade tade namiesto denného varenia
Varím zdravo, potrpim si na to, čo jeme, obaja sme s manželom štíhly a povedala by som, že aj dosť atraktívny😅, ale tak, varenie nie je u nás jedna z najdôležitejších aktivít nooo✌️Plus teda často využívam donasky, hocikedy sa najeme vonku..

jaroe
21. máj 2022

@abigeildavidko ja varím takmer každý deň, keď ostane samozrejme nevyhodim. Cielene na dva dni varím len niektoré jedlá - guláš, segedín, fazuľa, mäso na šťave,...

imrai
21. máj 2022

@abigeildavidko Väčšinou sa snažím navariť na 2 dni, aby som nemusela variť každý deň. V dni,keď nemusím variť mám aspoň viac času na iné a podľa mňa je to aj ekonomické variť viac porcií. Občas máme samozrejme aj jedlá,ktoré by už neboli na druhý deň také chutné alebo sa proste zjedia hneď v ten deň,vtedy samozrejme navarím ďalší deň zase čerstvé. Ale radšej varím väčšie množstvo a keďže to jeme len na obed, väčšinou ostane aj do druhého dňa a vtedy mám od varenia pokoj 😁 Večere už mávame suché.

bessie12
21. máj 2022

Ako kedy. Niekedy varim kazdy den a niekedy kazdy druhy. A 1-2x do tyzdna si objedname nieco.

nestastna21
21. máj 2022

My sme len dvaja. Ale varíme skoro každý deň, podľa toho čo, varím bud ja alebo snúbenec. Väčšinou také tie rychlovky co su hotové za polhodinu, salaty, cestoviny a tak. Cez vikend si zvyknem pripraviť zeleninu na týždeň (uvariť cviklu napríklad) a uvariť niečo zložitejšie na čo nemám čas cez týždeň (napríklad sviečková). Ale ja varím rada. Keď sa mi nechce mame suchu večeru alebo sa ideme najesť von. Ale snažím sa vždy aby sme mali aspoň jedlo teplé jedlo denne ktoré zjeme spolu pri stole, keď sme vyťažený môžu to byť pokojne aj raňajky.

elizabet173
22. máj 2022

@mirage vývar, kapustnicu, guláš a pod. varím aj ja na dva dni, pre dvoch si to ani veľmi neviem predstaviť. Ale tiež si neviem predstaviť jesť napr. cestoviny z predošlého dňa

mirage
22. máj 2022

@elizabet173 taka lasagna, ci zapekane ziti su velmi dobre ohrievane, zas carbonara len cerstva.. zalezi na recepte.

betulinka1
22. máj 2022

@abigeildavidko varime kazdy den cerstve. Krevety by som uvarenie na druhy den nejedla a ani cuketove hranolky, ani ovocnú pizzu a králik padne pre 4 člennú rodinu za den. Cez tyzden su to take rychlovky, lebo obed mame kazdy v skole a v praci, cez vikend si uvaríme aj polievku aj druhe aj nieco upečieme. Nieked varime na obed ine a veceru ine. Snazime sa ale netravit vikend varenim.

lavender273
22. máj 2022

Kazdy bozi den 🙄 u nas su vecere 'hlavnym jedlom' takze po praci sup sup cerstvo navarit veceru.

kikavadi
22. máj 2022

Varím každý deň, maximálne každý druhý deň. Polievku sa snažím každy druhý deň. Mäso máme zvyčajne na 2 dni, prílohy robím denne. Zvykla som si variť v tlakových hrncoch, čo je veľký šetrič času, takže mi nevadí variť často, keďže je to za pár minút hotové.

elizabet173
22. máj 2022

@mirage to je pravda, ale aj tie lasagne mám radšej čerstvé

saxana000
22. máj 2022

3x do tyzdna varime. nedela klasika velky lepsi obed poloevka hlavne jedlo potom utorok alebo streda cestoviny zelenina privarok alebo sladke a v piatok vacsinou zase maso paprikas plnena paprika pecienky cina rizoto.jedalnicek sa dohodne tyzden dopredu podla toho robime aj velky nakup.. Polievkovi velmi nie sme mala ma v skolke polievku kazdy den inu nam s muzom staci ta jedna v nedelu.na materskej som varila menej a castejsie odkedy som v robote som rada ze stiham takto..

macilaci
22. máj 2022

@abigeildavidko každý boží deň. Niekedy 2X.

odesi
22. máj 2022

Tak v nedelu si tak sadnem, ze co asi by sme mohli varit, co kupit, co mame a tak. Varim tak na dva, tri dni aby som nemusela kazdu chvilku. Snazim sa spotrebovat vsetko, co mame zakazdym aj aby sa vsetko pojedlo 🙂

alexka89
27. máj 2022

@abigeildavidko to sa ty muž naje z cuketovych rezancov a z ovocnej pizze?

prhlavka
27. máj 2022

Varenie a co sa bude varit,vecny problem. Varim max. na dva dni, na 3 den by to u nas nikto nejedol. Ale! V poslednej dobe su dni kedy nevarim, objednam dve polievky, jedno hlavne jedlo a mne a 5 rocnej dcere to uplne staci, najedene sme za 7,50 obe. Vecer urobim prazenicu,alebo salat zeleninovy s tuniakom, alebo syrom, vajickom na tvrdo,dresing. U nas idi aj mliecne produkty,jogurty,termixy, cerealie s mliekom. Ma to varenie vobec nebavi a takto ked varim skoro kazdy den,to su zabite hodiny v kuchyni a kolko krat sa polovica vyhodi,co mi je luto...strata casu,roboty s tym a v podstate aj penazi,lebo aj ked sa doma uvari viac za menej eur,polovica ide do kosa/ zachoda.