Ako dlho sa čaká na novú ŠPZ a nové doklady k autu?

anonym0001
11. feb 2020

Ahojte, potrebujem ist prihlasit auto z ineho okresu. Podla stranky min. vnutra treba doniest povodne SPZ a doklady a vydaju mi nove. Neviete, ako dlho sa caka na nove znacky a doklady? V tej dobe nebudem moct tymto autom jazdit?

sasa1310
11. feb 2020

nové dostaneš hneď

anonym0001
autor
11. feb 2020

@sasa1310 na stranke maju napisane, ze sa posielaju kurierom. Tak ma zaujima, ako dlho to trva, kedze budem na dovolenke.

ankaevka
11. feb 2020

@anonym0001 nové špz dostaneš hneď, ako pôjdeš prihlásiť auto vo svojom okrese, nič sa nečaká, prídeš s autom, zložíš staré špz, odovzdáš a hneď po úkonoch a zaplatení poplatku ti dajú nové do ruky a tie si nasadíš na auto

ankaevka
11. feb 2020

@anonym0001 kuriérom posielajú malý technický preukaz, nie špz

aniele
11. feb 2020

Ako písala @ankaevka. A kým ti nepríde malý technický, nos so sebou veľký. Nezabudni prehlásiť EČV na zákonnej poistke.

sasa1310
11. feb 2020

@anonym0001 malý TP sa posiela kuriérom, nie ŠPZ

anonym0001
autor
11. feb 2020

Super, dakujem 🙏

h2
11. feb 2020

@ankaevka So všetkým súhlasím, až na to "nič sa nečaká". Ja som bola pred polrokom prihlasovať auto, brala som si dovolenku na celý deň a aj som ju celý deň využila, domov som prišla po tretej popoludní (od rána od 8-mej). Takže odporúčam zobrať si so sebou dobrú knihu a véééľa trpezlivosti. (Ale možno existujú na Slovensku aj okresy, kde sa nečaká. My sme okres Senec. 🙄 )

ankaevka
11. feb 2020

@h2 stačí sa cez internet prihlásiť na určitú hodinu a máš to vybavené

h2
11. feb 2020

@ankaevka 😀 To si ma rozosmiala. U nás sú všetky termíny beznádejne obsadené.

ankaevka
11. feb 2020

@h2 nie všade to musí byť tak a nie každý deň, v BA sme si našli normálne termín na prihlásenie auta a nemuseli čakať..som rada, že som ťa rozosmiala 😉

h2
11. feb 2020

@ankaevka To bol len taký trpký smiech.
Tiež som si myslela, že ako dobre, že sa dá cez internet prihlásiť. Až kým som nezistila, že všetky termíny sú obsadené. Kým som čakala, všimla som si jedného pána, ktorý išiel asi 5x dovnútra, zakaždým s inými ŠPZ-tkami. Zrejme sa tým živí, vybavuje to za ľudí, aby tam nemuseli čakať. Takíto ľudia potom zaberú väčšinu termínov pre seba. ☹

alex974
9. dec 2022

Chcela som sa spytat ci mozem vycestovat autom do zahranicia, na prazdniny idem na dovolenku, mam len papirovi veliki tehnicky , plastovi mali tehnicky mi esche ne prišel .