Ako finančne zvládnuť druhú vysokú školu dennou formou?

esmera
4. jún 2013

Ahojte, chcem sa spýtať, ako finančne zvládnuť druhú VŠ dennou formou, ak škola neponúka externú? Je to v Bratislave, ročné školné je, myslím, 24 000 SK. Rodičia už pomôcť nemôžu, je to iba na mne, ale veľmi by som to chcela vyštudovať...BOli ste už niektorí v takejto situácii? Ako tam chodiť do roboty riadne, ak je vyučko rozložené na celý deň s prestávkami? a akú robotu mať, aby na to človek fakt zarobil? alebos a dať na podnikanie z domova? Máte aj s tým niekto skúsenosti? Dikis moc

wena
4. jún 2013

Ťažko poradiť, ako jednu možnosť vidím dohodnúť sa na individuálnom študijnom pláne (aj keď neviem či ti škola vyjde v ústrety), pracovať a chodiť len na konzultácie a skúšky.
Ďalšia možnosť je dohodnúť sa na splátkach a školné uhradiť postupne, prípadne si zobrať pôžičku (neviem, či máš ešte nárok na študentskú).
Pokiaľ nie si z BA a nebývaš s rodičmi, tak musíš rátať aj s nákladmi na bývanie, stravu a pod., čo je oveľa viac ako samotné školné.

kattrin5
4. jún 2013

Neskusala si najst inu skolu ktora by trebars mala tvoj odbor ale dialkovo? Ja som chodila na denne studium a aj pracovala a bolo to dost tazke...teraz budem zacinat externe studium plus praca a dcerka ale to je viac menej o samouceni..neviem ono da sa to zvladnut ale prakticky nebudes mat cas na nic ine len skola a praca...mozno to podnikanie z domu by bolo super

esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kattrin5
5. jún 2013

@esmera na take prace by som sa nespoliehala

esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tweetinkapp
11. jún 2013

požiadaj o študentskú pôžičku so Študentského pôžičkového fondu. Slúži práve na financovanie nákladov so štúdiom. Počas štúdia budeš splácať tuším len úroky, ale úroková sadzba tam nie je vysoká, ako pri úrokoch z banky. Viacero spolužiakov to ani nevyužívalo na štúdium, ale si proste tie peniaze vzali a investovali do niečoho, napr. stavebné sporenie a aj tak sa im to oplatilo. Jeden z toho začal podnikať 😅 .Pôžička sa začne splácať až po skončení štúdia.
Stačí ak si vezmeš na tento prvý rok a do ďalšieho roku možno aj našetríš na ďalšie školné.
Neviem, aké sú teraz podmienky, lebo ten študentský pôžičkový fond bol zrušený a nahradený Fondom na podporu vzdelávania, ale myslím, že tie študentské pôžičky zostali rovnaké. Ak sa ti nepodarí nič vymyslieť, tak je to podla mna dobrá volba.

tweetinkapp
11. jún 2013

ach oprava...zo Študentského pôžičkového fondu. ja vysokoškolák 😀

esmera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz