Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako je to s poštovným?

retlik
1. máj 2013

Chcela som poprosiť o radu ako je to, keď predávam veci pre deti a hodnota tovaru je len niekoľko centov, ale záujemkyňa je vzdialená viac km, potom by som dobierkou platila viac ako dostanem za to čo predávam. Alebo je aj iný spôsob?

moon1979
1. máj 2013

poštovné prirátaš k cene, to platí kupujúca ...

davidko3
1. máj 2013

Dobry dnik, no jedine , nech prevedie na ucet postovne+ cenu veciciek, nech vam prevdie len za obycajne postovne to vychadza vzdy najlacnejsie, ak ona trva na dobieke tak vam musi zaplatit dobierku + oblecenie ktore je v balicku.

salma22
1. máj 2013

je aj 1tr...a za dobierku dostanes trochu viac ale nemas istotu ze to prevezme,radsej si daj na ucet poslat peniaze a potom balik posles podla toho ako si to zaplati, a da poslat aj doporucene to vypises podaci a pride jej to asi do 3dni...myslim 😉

inffinity
1. máj 2013

poštovné hradí nakupující, to se musíte dohodnout spolu. Dá se posílat do 2kg jako list obyčejně http://www.posta.sk/sluzby/listova-zasielka nebo doporučeně http://www.posta.sk/sluzby/doporucena-zasielka, nad 2kg jako balík http://www.posta.sk/sluzby/balik všechny zpusoby se daji i na dobirku tuším krome obyčejneho poštovného. Pokud tedy prodáváš nějakou věc např. tričko za 0,10€ a dotyčná to chce obyčejně, tak podle váhy zaplatí za obyčejne poštovné 0,60€ celkem tedy 0,70€ platba predem na ucet. pokud to chce na dobirku tak k dobirce se jeste neco přičítá a je to doporučene tj dražší..ale sumy nevim na dobirku moc neposilam 🙂 snad sem ti nejak pomohla.. PS: jak píšou holky je lepší si nechat predem celou sumu i s poštovným poslat na učet protože když posílaš na dobirku a dotyčná ji nepřebere zaplatila jsi to pri odesilani a zaplatis znovu když se ti zasilka vrati zpet.

betus82
1. máj 2013

ahojte, mozete mi poradit ako posielate topánky? nemám pôvodnú krabicu, jedine, že nejakú nájdem. alebo ich posielate aj inak v nejakej obálke? su to 41 a neviem, či mi to zoberú podľa rozmeru ako list.

petrake
1. máj 2013

@betus82 do 2kg bez ohladu na rozmer Ti vezmu balicek ako obycajnu listovu zasielku, ja topanky bezne posielam v plastovej obalke alebo v tmavom sacku na odpad, krabica zbytocne prida na vahe

sonka_d
1. máj 2013

Zoberú aj topánky "obyčajne", lebo nezáleží na rozmere ale na váhe... stačí zabaliť na rozmernú gučku.. ak je to naozaj veľké, tak Ti to dajú ako balík, ale nie je veľký rozdiel v cene...

vlasta80
1. máj 2013

bezne posielaju topanky aj zabalene napr v Lid....taske prelepena paskou....viditelne napisane adresy...najlepsie na takych bielych stítkoch...

13anna
1. máj 2013

K cene tovaru ja pripočítam cenu poštovného - ak chcú obyčajne, upozorním ich, že je to na ich zodpovednosť, lebo vtedy sa strata balíka nedá reklamovať- pripočítam aj balné (aj obálka nie je zdarma)a toto oznámim kupujúcej. ak súhlasí a pošle peniaze (vopred), zasielam balíček.

jankaraffa
1. máj 2013

ak posielate veľké množstvá tak sa oplatí aj spraviť zmluvu s prepravnou spoločnosťou (napr. UPS GLS), na malé váhy vedia spraviť prekvapivo dobrú cenu a je to lepšie než SK pošta

poštovné si ale samozrejme naúčtujte k cene tovaru

Tu začni písať odpoveď...

Odošli