Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako končia priateľstvá

pukita
7. sep 2014

Ahojte, píše sa mi ťažko. Mám svoju kamošku rada ale nechcem sa s ňou stretávať tak ako som to robila v minulosti (skoro pravidelne). Dôvodom je a teraz to vyznie naozaj hnusne, že čas strávený s ňou ma duševne ochudobňuje. Skôr než ma odsúdite vnesiem vás do deja. Sme kamošky od strednej, vieme pokecať o móde kozmetike aj o problémoch. Vedela som sa s ňou odreagovať, lenže čosi sa zmenilo. Ja som vydatá, s manželom žijeme sami, teda starostlivosť o domácnosť je zväčša na mojej hlave. Preto som sem tam pravidelnú kávičku musela odmietnuť.Jej priateľ je neschopný postarať sa sám o seba a ako jej povedal vziať si ju nechce, každý býva u vlastných rodičov. Keď sa mi na neho sťažuje snažím sa jej pomôcť, navrhla som jej či nechce pauzu aby si utriedila myšlienky, lebo popravde čakať či sa zmení je blbosť. je príliš starý na to aby bol niekedy sebestačný a nemal zodpovednosť po kom zdediť. Samozrejme druhú časť so jej nepovedala lebo by som bola ja tá najhošia na svete. No tak či tak si ho začala obhajovať...Ona rodičom nepomáha, doma je na ozdobu a keď príde z práce potrebuje si ešte zdriemnuť aby nezaspala potom pri nákupných maniačkach. Ona proste ostala visieť psychycky vo veku 18-19 rokov :( Disko nákupy žúry. čo najnovšie začala ma vo všetkom kritizovať. Že sa jej nepáči zariadenie bytu, načo si kupujeme také drahé veci (môžeme si ich dovoliť keďže nemáme ešte deti) a nič nekupujeme na dlh a poplatky máme vždy včas vyplatené takže nerozumiem kritike, sú to naše zarobené peniaze. načo a prečo sme si kúpili toto aa toto? že či bez silikónovej podložky do pekáča neviem upiecť nič v rúre, že ona si nemyslí že je problém upratať trojizbový byt to iba ja z toho robím tragédiu. Raz sa na mňa pohnevala lebo som odmietla kávu lebo som mala inú prácu. Už rozumiete spojeniu duševne ochudobňuje? Prídem od nej a som nervózna, sklamaná... zhadzuje ma pred inými priateľmi a pritom by sa mohla najprv pozrieť do zrkadla. A človek JEJ nič nemôže povedať lebo sa urazí. Akoby som sa bavila s pubertiačkou. (má 25). Ľudia mi vravia že toto už z jej strany nie je kamarátstvo že takto sa kamarátky nechovajú. Zažil niekto z Vás podobné?

tova
8. sep 2014

ma iny zivotny styl, ine problemy, mozno je sama nespokojna so sebou. Ja na tvojom mieste len obmedzim kontakt, nemusis hned koncit priatelstvo, jednoducho nemas cas ked chce sa stretnut, raz za cas postaci kava, ked este bude zhadzovat, kritizovat obmedzila by som na minimum. Mozno raz sa zmeni a bude sa lepsie s nou rozpravat, potom budes "moct mat viac casu"

radlinka
8. sep 2014

Presne... dotycna ma viacero nevysporiadanych problemov, preto ako zasterku pouziva kritiku a utok voci svojmu okoliu... podla mna sa jej vela veci nenaplnilo a mozno sa vidi prave v tebe (neustale sa porovnava) v tom zmysle, ze ty si dosiahla vsetko to co ona planovala....treba obmedzit akekolvek stretka, ak citis, ze ta dusevne ochudobnuje, najdi si ineho cloveka na pokec, niekoho jednoducheho, s kym budes stastna si prehodit zopar slov o beznych zivotnych veciach a nebude ta dusevne ruinovat. Niektori ludia potrebuju proste dozriet a za par rokov ju ani nespoznas. 😉

evelynm
8. sep 2014

mne sa to vidi ako prirodzeny vyvoj. Kazda idete zivotom svojou cestou, ktoru ste si vybrali a zrejme uz spolocne kracat nemate. Podakuj sa osudu za pekne casy, stravene s nou a chod dalej. Chapem, ze ta stretnutia s nou vycerpavaju a ako pises, ochudobnuju, nie je dovod to silit a stretavat sa nasilu. Mozno sa raz v buducnosti zasa dusevne stretnete a mozno nie. Neodsudzuj ju za to, ako zije, je to jej vec, nech si doma zije ako princezna, zrejme im to tak vyhovuje. Priatela si vybrala z nejakého dovodu, to tiez respektuj, ale zaroven je treba, aby respektovala ona tvoj zivot a nevynasala sudy nad tvojim zariadenim ci upratovanim. Na to nema pravo.
Pytas sa nas, ci sme nieco podobne zazili. Nuz taketo uplne nie, ale tiez sa mi stalo, ze niektori kamarati proste ostali v minulosti a s niektorými kracam dalej.

natuska87
8. sep 2014

@evelynm Mam priatelku, ktora je odo mna starsia o dvadsat rokov, preto si ju vazim a rada cerpam z jej zivotnych skusenosti...Mam rada jej vyrok " Praiatela mam rada aj s chlpami..."Inak povedane, priatelovi musis odpustit aj nedostatky...nemusis s nou denne sediet na kave, nemôzes ju prerabat, iba respektovat ju taku, aka je...

mirkaelias
8. sep 2014

ahoj ja som toto zazila par razy. nehovoria o pomoci ktoru kamosky ziadali a nakoniec som zle dopadla ja,,,lebo im sa nepacilo,,,,aj to sa mi stalo ze som s kamoskou proste prestala komunikovat pretoze mi cerpala ,,,ja to volam ze ma vysavala doslova,,,,bolo to strasne takze som to ukoncila,,viem presne o com hovoris

kiki68
8. sep 2014

tak toto je normalka, s niektorymi ludmi si casom nemas co povedat. Lebo si vybrali uplne inu cestu,ktoru ani nedokazes pochopit aj pri vsetkej tolerancii. O to viac to boli,ked vidis,ako si nejak kamoska,co si s nou drala lavice a skusala fajcit za skolou najde blbca a sama sa zacne spravat uplne nepochopitelne. Ber to tak,ze komu niet rady,tomu niet pomoci. A ak kamoska nepocuva,tak neni o com. Mas v zivote inych ludi,ktori su momentalne tym,co nejak viac zahrna Tvoj svet, Tvoje problemy a mas s nimi co riesit. Ja by som to nechala odlezat, mozno jej to samej dojde o par rokov a ozve sa,alebo na seba nahodne narazite. Ja som s jednou kamoskou tiez prerusila vztahy, proste sme sa nehodli na jej byvalom. Ked som ju o 5 rokov stretla, tak uz mala ten nazor ako ja vtedy. Nakoniec sme sa zhodli,ze sme spolu nazorovo bojovali o uplneho debila a isli sme na kavu pokecat a boli sme dve hodiny a kecali a kecali,lebo bolo o com.

ematko29
8. sep 2014

mam taku kamosku,ale neviem ci je to spravne pomenovanie,skor nie 😖 .zo zaciatku bola v pohode,ale to asi kazda.v poslednom case sa jej ani s nicim nemozem pochvalit,lebo ona vsetko skritizuje ani postazovat,lebo stale ma iny nazor.ale to uz bije do oci,ze to nieje len nazor,proste jej nieco namne kole oci.moj nazor je,ze priatelstvo nieje manzelstvo a ked neklape tak to nema zmysel ho umelo udrziavat.horsie je ked dotycna nas otravuje a nemam srdce jej povedat,ze mi lezie na nervy 😒

horana
8. sep 2014

Zazila som to niekolkokrat. Skratka zivot ide dalej a nie je realne ocakavat ze nase kamosky budu mat stale rovnaku cestu a budu nemennymi bytostami. Niekedy su zmeny typu ze nevadia, ze je prave prijemne pozorovat ako sa druhy vyvija. Niekedy ale je to do smeru, ktory zacne byt vzajomne kontraproduktivny a postupne si nemame co povedat, je nam spolu nie az tak dobre, ba dokonca neprijemne. To je zivot. Nema cenu nic silit, a treba obmedzit kontakty tak ze to postupne samo vyprcha. Tieto veci nie je dobre drzat nasilu, len zo zvyku.

pukita
autor
8. sep 2014

@natuska87 ja ju nechcem pretvarat preto mi je to luto ze ona mna naopak chce :-/

@ematko29 no ty mi hovoris z duse, takto to citim aj ja

ematko29
8. sep 2014

a hnevat sa snou nechcem,tak sa len neozyvam.ja si myslim,ze jej tiez vadim inak by csa tak nespravala.

natuska87
8. sep 2014

@pukita chapem Ta, mozno je to tym, ze sa pri Tebe citi nestastna, mozno je to druh "sebeobrany"...Mala by Ta respektovat, ale ked Ta vyhladava, tak Ta potrebuje, len to nedava adekvatne najavo.

sense
8. sep 2014

tiez som mala obdobnu kamaratku....takze ta chapem riesenie nestretavat sa.....

epsonka45
8. sep 2014

@pukita aj ja som teraz na tom rovnako.s dlhorocnou kamoskou a zaroven kmotrou na noze.kvoli chujovine zacala do mna skakat.mne uz prdli nervy a povedala som jej ako sa ona na mna vykaslala ked mala inu kamosku a ked ju ta osrala tak som potom uz bola dobra aj ja.uz nieco vyse mesiaca sa nebavime.a moj prispevok by som pisala este hodne dlho.

pukita
autor
8. sep 2014

@natuska87 ved kazdy to s nou pre tieto jej vrtochy vzdal :( preto mi je luto ze musim reagovat rovnako ako posledná čo jej ale neda sa nedaaa :-/ mozno si uvedomi kde je chyba

epsonka45
8. sep 2014

@pukita ty ako keby pises o mne a o nej

pukita
autor
8. sep 2014

@epsonka45 hej aj take obdobie som s nou zazila, lenze tamta s nou tiez sekla lebo sa vydala mala babo a nemala peniazky ani cas sa s nou promenadovat po obchodoch.

epsonka45
8. sep 2014

@pukita no oba zasa to mala novu kolegynu a po case sa jej chceli zbavit a bolo po kamaratstve a samozrejme za kym sa islo no za mnou

jana_eyre
8. sep 2014

no hlavne si myslim, ze je uplne normalne, ze ludia neostavaju najlepsimi priatelmi cely zivot.. kazdeho zivot smeruje inam, ma ine priority, inak si ho zariadi a neda sa to vzdy sklbit..

vas problem je si myslim na oboch stranach - nedokazete ani jedna akceptovat druhej zivot - nemyslim to v zlom, ale co ty mas spolocne s tym, akym stylom ona zije u svojich rodicov, ako ziju so svojim priatelom - ved to su ich spolocne problemy, ty si iba tretia strana - mozes poradit, ak to ziada ale rozculovat sa nad tym, ako to maju zariadene - to nie.. tak isto ako ona nema pravo komentovat ako si zariadujete byt, ci ako pecies a podobne..

sa mi to zda trocha pritiahnute za vlasy, aby ste sa jedna druhej takto ovplyvnovali zivoty.. ved kamaratstvo je o tom, ze ta ma kto vypocut a poradit, ak to ockavas, nie aby ste zili zivot druhej strany..

mne sa tiez par kamaratstiev nie ze rozpadlo, jednoducho sme sa prestali kontaktovat tak casto, pretoze kazda sme zacali zit iny zivot.. niekto ostal vo svojom starom, niekto zacal zit uplne inak ako ja a tak sa spolocne temy minuli.. beriem to ako prirodzenu sucast zivota, hoci obcas mi je luto, ze to tak dopadlo..ak som sa ta niecim dotkla v mojom prispevku, nebol to moj umysel, chcela som len napisat, co si uprimne myslim.. pekny den..

pukita
autor
8. sep 2014

@epsonka45 Vidis, tak to sme dopadli. Radsej ziadnu kamaratku ako taku co ma bude brat ako azyl. Uz aj to som jej prekusila v podstate ze je taka, ale kritizovat si zivot od nej nedam. Ona zacala bezdovodne nadavat na mojho manzela pred mojimi kamaratkami. A dovod? Ze si kupil drahy tablet ze to je Podla NEJ p*covina. Ako som mu to mohla dovolit ze nie som kompletna. Ako sorry ale jej frajer zije s rodinou stylom, pride vyplata, vybrakujme kaufland hojno hojno...a vieme co nasleduje. Lenze ja za to nemozem.

pukita
autor
8. sep 2014

@jana_eyre ved toto som teraz pisala ze ja som ju brala taku aka je ale ona zacala riesit moj zivot, nadavat zhadzovat ma.

pukita
autor
8. sep 2014

Ja som sa do nej nikdy nemiesala. Len som vam chcela objasnit situaciu

jana_eyre
8. sep 2014

@pukita tak potom nie je o com, jednoducho sa s nou stretavaj stale menej a menej casto.. tak to chodi.. ked pridu deti, bude to este tazsie pre teba, lebo budes uz uplne niekde inde, teda za predpokladu, ze bude stale zaseknuta v 19tich rokoch.. nemaj z toho vycitky, je to uplne normalne.. mozno, neskor ked bude aj ona riesit "dospely" zivot sa znova stretnete a date do kopy.. 🙂

epsonka45
8. sep 2014

@pukita no presne..len vies ona ma frajera skoro 7 rokov a ja som s manzom 3 roky od spoznania stihli sme dieta,svadbu,dostali sme auto od neho a ideme stavat.o com to je cista ZAVIST

victory1
8. sep 2014

@pukita Aj priatelsky vztah ma byt rovnocenny a ma vzajomne obohacovat...kritiky sa napocuvame dost aj od tych, co nas zrovna nemiluju, ze?
Mam jednu este spoluziacku z gymla...vzdy na mne visela, vzdy robila to, co ja..vtedy som to neriesila...Ja uz som bola aj vydata, aj mala dieta, aj som sa rozviedla a nasla som si priatela...ona je stale slobodna a ...zaspata na tych 16-ich...Je to az neskutocne, ako sa zena po 40-ke tesi na piatkove discoteky, ako "bali" 20-rocneho kolegu v praci..ako sa na kavicke so mnou tuzobne pozera a vyskiera na 18-rocneho casnika...
No a klasika, vzdy sa nestastne zamiluje a vzdy chce poradit...a ked poradim, vzdy si spravi po svojom a "place" dalej...
no a mna to unavuje a ona je zas neunavna...nie je dna, kedy by mi nenapisala, ze "co tak stretko"... 😠 ..no, da sa..raz do roka... 😖 ..nastastie nekritizuje, to by bolo stretko raz za 5 rokov...na stretavke v toho gymla...

Mozno je ti toho priatelstva luto z nostalgickych dovodov...ale kvoli vlastnemu dusevnemu zdraviu "kavicky" s takouto kamoskou minimalizuj... 😉

natuska87
8. sep 2014

@pukita k priatelstvu patri predsa niekedy aj ta "jedna vychovna"...Ak je priatelstvo pevne, ustoji to, ak nie, tak naozaj len "zbohem a šateček".Aj ked to boli...

pukita
autor
8. sep 2014

@victory1 Ja mam taku vlastnu tetu co sa vydala lebo musela. teraz sa po 20 rokoch rozviedla a IDE SI SVOJE :D trapna je, hanbime sa za jej spravanie lebo vycina akoby mala znova 15 :-/

h2
16. sep 2014

@pukita Ahoj, aj ja som mala takú kamošku, už sme sa "rozišli", pred asi dvoma rokmi a nie sme vôbec v kontakte, hoci sme boli dobré kamarátky od strednej školy. Ty píšeš, že Tvoja kamoška je stále, ako pubertiačka, hoci už má 25. Moja kamoška bola ako pubertiačka, ešte aj keď mala 37. 🙂 Mne vyčítala, že som sa veľmi zmenila, ona sa ale zase nezmenila vôbec. Ja mám svoju rodinu, odsťahovala som sa z BA, mám svoju domácnosť, svoju záhradu, nebaví ma už chodiť po meste a zabíjať čas prudko intelektuálnymi debatami o živote, ako predtým. Ja ten život teraz žijem. Ona je slobodná, bezdetná, večne si vymýšľa neexistujúce problémy. Keď ma párkrát volala von, čo mne v danej situácii, keď som mala malé dieťa, prišlo skoro až smiešne a skúšala som jej vysvetliť, že nemôžem, tak sa urazila a vyhodila mi na oči, že ak by som chcela, čas by som si našla a že ona predsa vie, čo to je mať malé dieťa, lebo jej sestra má deti (!!!), tak som jej povedala, že asi má pravdu, že teda asi naozaj nechcem. Ona sa na to urazila a viac sa neozvala, ja som jej potom ešte raz napísala na narodeniny, ale ona neodpísala a tým sme to ukončili.
Kamoške si vernosť neprisahala, ak sa s ňou necítiš dobre, ak Ti vaše priateľstvo nič nedáva, ak sa ona k Tebe nespráva pekne, tak načo to siliť.

jersey333
16. sep 2014

ahoj,j v prvom rade by som ti chcela napisat ze za tento clanok ta nemoze nik odsudit, pretoze vacsina vydatych zien vedie taky zivot aky vedies ty ,..a vacsina nevyburenych slobodnych dievcat taky ako vedu tvoje kamosky,... no mozno ta potesim moje kamaratky su take iste ,..a to vsetky ,...ja som sa vydala v zahranici, pracujeme, cakame dieta a kazdu volnu chvilku co mame travime spolu,..doma mam xy povinnosti varit, zehlit, riadit, mame 4izb byt/ o to sa treba starat manzel pomaha ale predsa len je to moja praca ,..to je ten rodinny zivot ,..moje kamaratky su priblizne v mojom veku od 24r a vyssie pridavaju na socialne siete kadejake trapne fotky ako sa v piatok alebo v sobotu s prepacenim "dozrali", chodievaju na nakupy, na "kaficka" kde jedna ohovara poza chrbat tu druhu alebo sa pretekaju v tom, ktora "ulovi" viac chlapcov cez vikend , ...zial take su ,..a samozrejme ja som ta najhorsia, co som sa na ne vysrala, pretoze je pre mna momentalnou prioritou rodina ,..veci, ktore robia oni teraz som ja robila v 16r, cize som si tym presla a dospela som ,..oni v tych casoch boli zaryte nosom v ucebniciach chodili po skole maximalne tak na tanecny kruzok alebo inu aktivitu ,...nehovorim ze je to zle, ale tie baby si teraz vynahradzaju to co nemali ,..a ja som si tym uz presla ,..cize absolutne ta chapem ,..a nie je to len o veku ,..jednoducho ked uz pride na cloveka "rodina" zacne mat ine hodnoty ,...a povedzme si narovinu kamaratov ti k vztahu netreba/ vsak ti "treti" VEDIA urobit viac zleho ako dobreho ,..a ked uz kamaratky tak aspom take ktore maju podobnu rodinnu situaciu, s nimi sa budes moct aspom normalne porozpravat "_

pukita
autor
17. sep 2014

@jersey333
@h2 zienky, dnes mi padlo dobre co som su tu od vas nasla dakujem 🙂 mam teraz strasne tazke obdobie lebo citim z kazdej strany podrazanie nôh. Trosku objednavam veci zo zahranicia a sem tam sa mi nieco s minimalnou prirazkou podari predat. Ved kazdy si pomaha ako vie. Manzelovi sa teraz zacalo darit po financnej stranke. Mali sme take pekne obdobie ...vysli sme si na vylet, do prirody na prechadzku. teda nie mali mame lebo s manzelom je nam super. A tu sa to akoby zacalo. Také podrazy som ešte nezažila :'-( normálne nas štvú proti sebe. Minule sa na mña vyvreštala "kamoška". Normalne po mne ziapala ako hus lebo som sa nestihaka dostat na dohodnute miesto. Zeny ja uz nikoho nechcem v zivote. Suky zmyje podrazacke zavistlive. toto je priatelstvo? Ja som sa s nimi tesila ked som bola na tom vselijako a oni sa mali vtedy dobre. Vtedy som bola tercom posmeskov naco sa mi trebalo vydavat a varovanim ze nevydavajte sa lebo dopadnete ako ona! a teraz ked sme sa vyhrabali lebo drieme ako kone citim z ich strany nenavist. Vidim ako ma nenavidia :'( je mi do placu uz len ked to pisem :(

pukita
autor
17. sep 2014

Viete myslite si ze take veci sa deju len v telenovelach. Intrigy, spinavosti. Klamstva :-/ nie nedeju.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli