Ako končia priateľstvá

pukita
7. sep 2014

Ahojte, píše sa mi ťažko. Mám svoju kamošku rada ale nechcem sa s ňou stretávať tak ako som to robila v minulosti (skoro pravidelne). Dôvodom je a teraz to vyznie naozaj hnusne, že čas strávený s ňou ma duševne ochudobňuje. Skôr než ma odsúdite vnesiem vás do deja. Sme kamošky od strednej, vieme pokecať o móde kozmetike aj o problémoch. Vedela som sa s ňou odreagovať, lenže čosi sa zmenilo. Ja som vydatá, s manželom žijeme sami, teda starostlivosť o domácnosť je zväčša na mojej hlave. Preto som sem tam pravidelnú kávičku musela odmietnuť.Jej priateľ je neschopný postarať sa sám o seba a ako jej povedal vziať si ju nechce, každý býva u vlastných rodičov. Keď sa mi na neho sťažuje snažím sa jej pomôcť, navrhla som jej či nechce pauzu aby si utriedila myšlienky, lebo popravde čakať či sa zmení je blbosť. je príliš starý na to aby bol niekedy sebestačný a nemal zodpovednosť po kom zdediť. Samozrejme druhú časť so jej nepovedala lebo by som bola ja tá najhošia na svete. No tak či tak si ho začala obhajovať...Ona rodičom nepomáha, doma je na ozdobu a keď príde z práce potrebuje si ešte zdriemnuť aby nezaspala potom pri nákupných maniačkach. Ona proste ostala visieť psychycky vo veku 18-19 rokov :( Disko nákupy žúry. čo najnovšie začala ma vo všetkom kritizovať. Že sa jej nepáči zariadenie bytu, načo si kupujeme také drahé veci (môžeme si ich dovoliť keďže nemáme ešte deti) a nič nekupujeme na dlh a poplatky máme vždy včas vyplatené takže nerozumiem kritike, sú to naše zarobené peniaze. načo a prečo sme si kúpili toto aa toto? že či bez silikónovej podložky do pekáča neviem upiecť nič v rúre, že ona si nemyslí že je problém upratať trojizbový byt to iba ja z toho robím tragédiu. Raz sa na mňa pohnevala lebo som odmietla kávu lebo som mala inú prácu. Už rozumiete spojeniu duševne ochudobňuje? Prídem od nej a som nervózna, sklamaná... zhadzuje ma pred inými priateľmi a pritom by sa mohla najprv pozrieť do zrkadla. A človek JEJ nič nemôže povedať lebo sa urazí. Akoby som sa bavila s pubertiačkou. (má 25). Ľudia mi vravia že toto už z jej strany nie je kamarátstvo že takto sa kamarátky nechovajú. Zažil niekto z Vás podobné?

stano4000
17. sep 2014

@pukita daj si pohov od nich.... raz za cas sa stretnite, odkyvkaj im hlavou ake maju tazke zivoty a ty si zi ten svoj... co ine mozes urobit?

yanni
17. sep 2014

@pukita neber si to tak. Ono je to casto len zavist. Ja uz sa len pousmejem a myslim si svoje. Nastastie zijem v zahranici, so starymi kamoskami velmi velky kontak nemam, obcas ale velmi malo. len s jednou, naj kamoska z gympla, pisneme si, ked sme na SK tak ju navstivim, bola aj s muzom a detmi uz aj u nas. Ja som bola este slobodna a bezdetna, ked ona uz mala dve deti, ale chapala som ja ju aj ona mna. Ale mala som iny zivot, ako co sa tu opisuje o bezdetnych nevyburenych atd. ja som sa musela v zahranici obracat aby som aj VS skoncila aj zivot v jednom z najdrahsich miest nemecka mohla financovat. Cize na nejake kaficka a blaznive vikendy nebol cas. Cez viekendy a prazdniny som zarabala prachy. Ale aj tak mi vsetci na SK zavideli. A nik si neda vysvetlit, ze nemali co. Som sa namakali, sa im ani nesnivalo.
A vies co, najhorsie je, ze zavidia doteraz. Jasne, teraz mam viac. Ale robime obaja, starame sa, casu nemame na rozdavanie. Furt nejaka poznamka, ved ste stale niekde a cestach, staviate dom, vy musite byt prachati. Ano mame dost, ale obaja, moj muz a ja, sme, ked sa oni blaznili, kavickovali, viekndy a prazdniny stravili na diskach, my obaja sme makali. A pracovali uz pocas skoly na nasej kariere.

Urcite budu aj ine kamosky. Ja som rada, ze ich nemusim vidiet. Nasla som si tu za tie roky ine a musim povedat, radsej dve-tri co ta chapu ako milion co len zavidia a podrazaju. A musim povedat, su medzi nimi aj bezdetne a slobodne, ale kazda robi, takze chapu, ked sa musi ten cas najst.

jersey333
17. sep 2014

@pukita zial take veci sa deju aj v realite ,..a ako som ti napisala ak mas skvely vztah s manzelom tes sa z toho / je to zavist ine to co ty nemaju ,...a kamaratky ti fakt netreba ,...ja som mala xy kamaratiek s ktorymi sme si slubovali "vernost na smrt" a teraz sa so mnou nebavi ani jedna z nich a ked sa im obcas pripomeniem/ kedze som tiez clvoek a mam obcas slabu chvilku len ma odbiju spravou typu hm,..mmm..ok ,... a to ja fakt nemusim, ...cize nie si sama/ snaz sa udrzat pekny vztah s manzelom to musi byt pre teba priorita, ludia su dnes velmi zly ,..a dokazu si zavidiet vsetko este aj pekne pocasie na pohrebe ,...nas tiez vela ludi chcelo rozdelit, ale nasa laska bola silnejsia :D ja som si svoje "kamosky" vytriedila a vobec mi nechybaju, moj manzel nie je zas taky tvrdy ako ja a s kamaratmi sa bavi/ odtial podtial,..je to taky dobracisko co s nim uz narobim a ti ludia nam narobili fakt vela zleho ale moj to este stale nechape/ je to taky charakter ja som v tychto veciach razantnejsia asi preto ze som sa musela vzdy sama prebijat ,...cize hlavu hore a nesmud a ked ti bude blbo tak si spomen ze urcite nie si na svete sama kto ma take problemy :D hlavne aby ti to klapalo s manzelom tomu si slubovala vernost nie kamoskam 🙂

22beba
17. sep 2014

ja som mala také a poslala som ich uplne do prdele 🙂 a teraz mi je fasa 🙂

mirkatn
17. sep 2014

Tiez by som to.riesila asi tak ako ty,teda znizovala frekvenciu stretnuti az na nulu. Ak by si.jej povedala svoje dovody nikdy ich nepochopi a ty budes ta vadna...vies ako.to.myslim

ivia25
20. sep 2014

@pukita moja zlata,to je zavisť.Ty si šikovná -ona odkázaná na pomoc rodičov.Nech sa ti darí. 🙂

pukita
autor
21. sep 2014

Dakujem velmi pekne si zlata 🙂

theabloom
25. jan 2023

@pukita veľmi sa s ňou porovnavas. A nie si lepšia od nej pretože nebývaš s rodicmi. Dnes je náročné ťahať podnájom jednému mlademu človeku, nájomné je vysoké - to je zivot z ruky do huby, vy s priateľom si náklady podelíte. Ona si to nemá s kým podeliť. Verím že aj ty si mala viac času keď si nežila s priatelom, keď si ešte nemala životný styl " rodinný". Mne to príde tak, že ty ňou pohrdas, nie naopak. Sama si vybrala svoj životný štýl. Tieto zmeny v živote prichádzajú prave s týmto štýlom zivota - rodina, spoluzitie. Ak ti nevyhovuje starostlivosť o domácnosť, pories s priateľom, nie porovnávaním sa. Verím že aj ty pozeráš tv, Nepovysujme sa nad ľudí ak žijú inak ako my. A to že niekto si zdriemne, a pozrie tv, vo svojom voľnom čase, neznamená že je nezodpovedný.

mimka1402
25. jan 2023

@theabloom Čo ťa ťahalo napísať na fórum staré 8 rokov?😄 Autorka už isto aj zabudla na túto diskusiu 🙂

theabloom
25. jan 2023

@mimka1402 ľudia čítajú aj stare diskusie. A navrhuje ich modrý koník sám. Problémy sú tie isté či pred desiatimi rokmi či teraz. Kto nechce čítať, môže sa sám rozhodnúť, že ich čítať nebude. Ako si sa dostala ty na starú diskusiu? Prečo odlišujeme na starú diskusiu ak si proti tomu?

mimka1402
25. jan 2023

@theabloom Lebo mi to vybehlo kvôli tvojmu komentovaniu hore 🙂

theabloom
25. jan 2023

@mimka1402 Nie kvôli môjmu komentovaniu. Mne to tiež vybehlo a komentár ktorý je predo mnou je z roku 2014. Mylne sa domnievas, že kvôli môjmu. Navrhuje to modrý koník sám. Staraj sa o seba.

mimka1402
25. jan 2023

@theabloom Ty si tiež vykvet, nemám slov.🤣🤣