Ako naučiť psa, aby sa nebál sám doma?

strapco13
10. aug 2012

Mam polrocneho psika sitzu, mame ho od 7 tyzdnov, cize uplne od mala. Ako ho mam naucit aby sa nebal sam doma, resp nedemoloval byt..nemozem ani na pol hodky nikam ist. Uz by to mohol pochopit. Cely byt demoluje, skuci. Nemozem ho ani na dvore nechat, lebo to vsetci hned vedia, ze nie sme doma, taky hluk robi. Ked sme doma tak nabytok nenici. Ale nemozem sa ani pohnut, tak sa nafixoval na mna, ze este aj ked som v sprche tak sedi pri mne a knuci ak ma nevidi. S predchadzajucim psikom som taketo tazkosti nemala. Dakujem za akukolvek radu.

kokorunecka
10. aug 2012

@strapco13 Náš robil to isté.. Ale to len preto všetko demoluje, lebo ťa všade cíti a má potrebu byť s tebou. Má pol roka, takže u neho už mohla začať aj puberta, ktorá trvá do dvoch rokov - mala by.
Nášho to do roka prešlo.. Tak asi budeš musieť len vyčkať a aj za cenu toho, že všetko demoluje, ho nechávať častejšie samého...

strapco13
autor
10. aug 2012

@kokorunecka to robi od mala, cize puberta urcite nie. A nie je to tak uplne vsetko..iba dvere a kolo nich..proste sa pokusa dostat von za mnou, od zaciatku ako sa dalo som sa ho snazila nechavat sameho nie na dlho, proste aby si zvykol..ale na neho to nejak nefunguje..cim dalej, tym je to horsie. Keby som videla, ze aspon nejaky pokrok k lepsiemu, ale nic. a vsetko mu dlho trva naucit, aj to ze na potrebu ma chodit von, ale to chapem, deti mi vtedy ochoreli a nechodila som s nim poctivo, tak chapem, ze si zafixoval, ze moze aj doma.
Proste som necakala, ze az takto sa na mna nafixuje. Nechcem vela..ale takto je to aj pre neho trapenie a moje nervy su v cudu, lebo fakt nikam nemozem ani do obchodu.

tea333
10. aug 2012

@strapco13 da sa pomaly trenovat, aby to nerobil. to co robi je vysledkom separacnej uzkosti. najlepsie je ked ste prec ho nechavat na tom istom jednom mieste, najlepsie zavreteho (u nas je to chodba) a dat mu tam nieco co vonia po vas, cize trebars papucu. trening by mal vyzerat tak, ze odidete, chvilku pockate a vojdete dnu po 5 min, dostane odmenu.
postupne mozte intervaly predlzovat a on sa nauci, ze sa stale k nemu vratite.

kokorunecka
10. aug 2012

@strapco13 Dlho mu trvá naučiť? Teraz som si otvorila knižku s plemenami a tam je napísané, že je učenlivý, inteligentný a čulý.Potom sa tam spomína, že je hravý až do vysokého veku.Tiež, že je jeho výchova pri láskavej dôslednosti veľmi jednoduchá a robí radosť aj začiatočníkovi..
Neskúšala si sa s ním prihlásiť do výcviku?
Ja mám síce mopsa... Ale on je hrozný ignorant a výchova je zložitejšia, lebo si aj tak robí čo chce.. Ale asi v priebehu dvoch mesiacov, čo som ho mala, sa naučil, že doma sa potreba nerobí a že sa ani nežerie nábytok a topánky...

strapco13
autor
10. aug 2012

@tea333 diki, vyskusam
my ho mame v kuchynoobyvacke, uz nechcem menit miesto, lebo to by znicil vchodove dvere, tie do chodby uz aj tak musime vymenit, tak tie nech uz donici, ale dalsie dvere nemam chut menit, ostatne si nevsima..on si vzdy vsimne iba tie dvere a tie nici, ktorymi vidi ze ideme prec.
mame kamerovy system, tak vieme co robi cely cas..nic potesujuce..len pri dverach driape ram, parkety, dvere, ani sa nepohne od nic, robi to uz v sekunde ako zatvorim dvere.

tami_tami
10. aug 2012

@strapco13 nas hafan takto nicil dvere ked sme ho zo zaciatku nechali len v jednej izbe - uplne dotrhal koberec, doskrabal dvere - hroza... potom sme mu nechali volu a nechali ho tak, ako zvykne byt pocas dna s nami- kuchyna, chodba, kupelka (-tam sa skryva ked sa boji burky, ked chce mat klud...) od vtedy ani naznakom nic nevyviedol ;)
ale je tak naviazany na nas a zvlast na mna, ze sa nenaje, nenapije, kym sa niekto nevrati, len lezi pod dverami a caka

tami_tami
10. aug 2012

@strapco13 my nasmu stale opakujeme ostan, prideme, nieco ti donesieme a tak je spokojny a vzdy sme mu nieco doniesli nejaku odmenu

tea333
10. aug 2012

@strapco13 este je tu jedno riesenie. kupit makky petbox (taky ten skladaci textilny, kde si neublizi) a nechavat ho tam. prv len cvicne ked ste pri nom, davat mu odmeny, neskor odist z dohladu atd, aby si tam zvykol. nic tam neznici a mozno si jednoducho zvykne hodinku- dve denne, a ty budes mat klud 😉

strapco13
autor
10. aug 2012

@kokorunecka ved prave preto sme si vybrali tutpo rasu..aj predtym sme mali shitzu..to bolo presne ako popisuju, rychlo sa naucil, vsetko, chapal, len hovorit nevedel 😵 len uz je v psom nebicku
ja som psickar, tak aj ked nerada ale musim povedat, ze toto stena je fakt sproste ☹
potrebu pochopil po 5 mesiacoch a to mohol byt aj 3 hodky s nami vonku, prisiel dnu a vtej sekunde..ja mam pocit akoby to pochopil presne opacne, ze vonku nie a len doma sa to robi, nabytok nenici, ale hracky detom a cokolvek najde na zemi v momente znici..ale aspion to uci deti odkladat si hracky 😅
na voditku taha az sa dusi, ale tak ok este je maly, to pochopi, ale on skuci aj ked je pri kociku priviazany a odbehnem 2 metre od neho, ja mam pocit, ze on si ma zafixoval ako mamu a lepi sa na mna
no a v aute,..uz po 100 metroch vyzera akoby mal o minutu zdochnut, sliny mu tecu, vyplaseny, pogrcka sa..a to najprv cestoval v pohode aj cez cele slovensko, len posledny mesiac, sadne do auta a tvari sa ze konec sveta 🙄

zmrzlinkams
10. aug 2012

@strapco13 my mame doma lhasa apso a to je niečo podobne ako máš ty sitzu len maju myslim rozdiel v srsti a možno niečo v povahe, kedže my sme si ju donieslo domov a ja zo zlomenou nohou doma 8 mesiacov tak bola stale somnou a veru to čo tvoja robi teraz naša robi doteraz a to bude mať o mesiac 4r. akorát naša nikdy neroztrhala ani jednu topanku a nezničila žiadny nabytok a nič podobne asi preto že som snou bola ja a pri nej - ale nikam bez nej nemožem isť idem k dr. alebo na poštu tak ju necham na dvore a ide sa zblzniť ked sa vrati po chviločke domov mam pocit že ma nevidela mesiac čo ta robi ako vyvadza dokonca ked som bola fakt dlho preč skoro 2 h tak som došla domov a ona skoro bez hlasu ,nepila a nejedla nič len skuvinala a plakala a išla sa zblazniť ked ma zbadala, všade chodi s nami aj na dovolenky aj na prechadzky pred tym mi to tak nevadilo ináč je velky miláčik a maznačik čo s nami v posteli s pava ale teraz ked mam malu tak je to niekedy trošku problem pre mna lebo nemožem s malou sama nikam na dlhšie isť trebars na detske ihrisko vonku lebo ju nechať doma ani pomyslieť čo je teraz dosť problem. tieto psici potrebuju neustali spoločnosť a potrebuju vedieť že niesu sami tak neviem maju to asi aj v povahe ale keby som ju mala teraz malu tak by som sa snažila ju to nejako naučiť lebo fakt niekedy by sa nám to zišlo keby ostala aspon pár hod. sama, možno treba skusiť vydržať to čo robi alebo muj nakupiť plno hračiek nech sa ma na čom vyburiť naša trahala plyšakov tak možno to skusiť aby ste nemali zdemolovany za každym byt. našu ked sme chodili obaja do roboty vozili k mame tam vždy niekto s nou bol hlavne moja babka tak nikdy nebola dlho sama ☹
sused ma psa je to nejaky vlči čpic stale ju maju zavretu a je viac percent doma sama ale čo ta robi celu noc knuči a zavija hrozne, cez den ked niesu doma stale len knuči a ked dojdu domov ide sa zblazniť a ked ju nahodou hned nevypustia tak čo ta robi v tej klietke až nervy chytam hlavne ked mi mala spi to ju vždy zobudi a ten strašne pišti a knuči a tak poštekava a to bude mať už aj pomaly rok - no niektorí psikovia si zviknu hned a u niektorích je to problem aj po roku 🙂 držim palčeky aby si váše drobiatko zviklo na to byť samo doma 🙂

strapco13
autor
10. aug 2012

@zmrzlinkams u nas je v pohode na ihrisko s detmi ide s nami, ale samo az ked si potrebu vykonainde, na detskom ihrisku mu to nedovolim, tak potom je pekne pri kociku priviazany aby nas videl a presuvam sa aj s kocikom, ale aj tak som pri nom, tak to uz pomaly chape, uz len potichu knuci, nie tak nahlas, na prechadzky s nami chodi, fakt skoro vsade..ale do obchodu do potravin proste fakt ist nemoze
a ako pises..niekedy fakt potrebujem aby bol sam doma, chodim aj na poradenstva k mamickam, obcas prednaska..tam ho nemozem zobrat

zmrzlinkams
10. aug 2012

@tea333 my sme aj to skušali že takto trenovať a nepodarilo sa nám to a pritom je velmi inteligentna len nechcem byť za nič na svete sama oklamať ju v tomto sa neda.....
a ked je u mami a my sme preč tak to vraj presedi pri dverach, na začiatku nevnima, neje a nepije potom sa zbada ale ale aj ked si niečo da aj tak jej miesto je čakť pri dverách a ked dojdeme domov tak sa ide zblazniť až pomaly na krk na skoči ........ona už presne vie kedy sa ide preč a ked vidi že chystam kočik už vie kedy ide mala spinkať len na dvor a kedy ideme von to sa cela roztrasie a čaka nerovzne či ju zoberiem alebo idem zas len dr. a ked mala spi vonku v kočiku to si ona lahne k nej a čaka kym sa nezobudi , tak je priputana na nas a ked sa kajka narodila tak sme sa bali že bude žiarliť a ona nie tak sa k malej priputala že ju straži a ked mala začne plakať tak už knuči a dava nám najavo že je mala hore aj my takto došla dva krát nazančiť ked som bola v kupelke a nepočula som ju - baby fon som anni nekupovala 🙂 a ked ju zoberie suseda von na prechadzku to čaka pri dverách aj ked som ja doma ale mm a ked dojdu tak prve čo je skontorluje vozik a ked je v nom mala tak si ide spokojne lahnuť do postele - niekedy sa mi rozum zastavuje čo dokaže take zvieratko 🙂 len škoda že fakt nevydrži sama doma - možno je to tym že som bola snou ked bola malička nonstop kedže som bola doma na pn a nemohla som chodiť 😒

zmrzlinkams
10. aug 2012

@strapco13 a u vás možu psici na detske ihrisko - možno to je o mamičkach ako sa k tomu postavia či tam psika pustia alebo nie 🙂 aj naša sa naučila krásne chodiť pri kočiku a veru rada takto chodi ale su určite miesta kde nemože isť a tak ju nechavam doma, lebo napr. ked viem že idem do obchodu neberiem ju ja by som sa bala že by mi zmizla spred obchodu tak ju nechavam doma, alebo dr. či pošta to nejde ale zas ja vtedy nejde von nikam inam len tam kam potrebujem a je tak nanajvyš sama doma 15-20min a raz bola hod. ale to bola cela mokra a taka vyčerpana akoby behala vkuse po dvore a ked je vonku velka horučava tak ju nenechavam samu doma lebo viem že by ona nepila aj keby bola smädna tak neriskujem že sa jej niečo stane, radčej zavolam mm aby sa stavil v obchode 🙂

tinatina8
10. aug 2012

My sme mali presne ten isty problem a na vycviku poslusnosti (po dlhom hladani sme nasli toho spravneho instruktora, ktory nemal nic proti nasmu pitbulovi) sme dostali uplne genialnu odpoved, ktora zmenila nas vztah so psom a do tyzdna vyriesila nas problem:
1. ked prides domov, aj napriek zdemolovanemu domu psa pochval. teoria je, ze pes si uz urcite nebude pamatat ze nieco znicil, ale len to ze je koniec jeho utrapam, a vy ste uz doma. Ty ho budes chvalit za to, ze to vydrzal.
2. ked budes mat pol dna volno, niekolko dni, nemusi to byt za sebou, vybehni na 10 minut von, psa nechaj sameho doma, a ked sa vratis znova ho pochval (ignorujuc skody a neporiadok). potom s nim hodinu, dve pobudni doma a znova vybehni.
3. V ziadnom pripade ho nehres za nic co urobil v panike ze je sam (vykaly na koberci, roztrhane zavesy). Ak mozes, odstran vsetko, co by mohol znicit.
4. Na zaciatku ho nenechavaj sameho velmi dlho, aby si zvykol.
5. Nikdy sa so psom pri odchode neluc, proste sa nachystaj a odid. pes aj tak vie ze odchadzas. Lucit sa s nim, pochopi to ako nieco dolezite, vyznamne a tomu sa ty snazis vyhnut.

Daj vediet ci to zabralo.

My sme takto postupovali a behom tyzdna sme nemali sice vzoroveho psa ale prestal mat traumy ked bol sam a nicit nam dom.

danjelca
10. aug 2012

@strapco13 to co robí je naozaj separačná úzkosť. Oslov prosím ta odborníka, to štena, nie je "sprosté", len je proste v strese a vy ako majitelia mu ho musíte odbúrať.Skúste najprv takto: odporúčam aby ste skúšali ked je hladný- zober si maškrtu-vyjdi za dvere, akonáhle začne škrabať otvor ich povedz NIE, nesmieš. Ked sa ukludní-pekne ho potúl a odmeň..Odchádzaj v rôznych časoch a na rozne dlhu dobu, napríklad cvične počas dna na pár sekúnd zavri za sebou dvere...jeho vyčínanie si nevšímaj-akoby ani nebolo...ked odchádzaš len strohé čakaj, žiadna emocia, žiadne lúčenie, iba si ho nauč na jedno slovko aby vedel že čakaj znamená že počká a vrátiš sa.Daj mu pelech k dverám do neho daj svoje Tebou napáchnuté tričko...pokús sa urobiť z čakania HRU a nie nervy...pôjde to uvidíš🙂ja mám čosi také s výchovou šteniatka zasebou, moja má práve 1 a pol roka a je to uplná pohoda..

strapco13
autor
10. aug 2012

@zmrzlinkams presne toto vidim ako zaciatok problemu..ze som od malicka s nim doma, lebo ako sme ho kupili tak deti akurat ochoreli, tak sme von nechodili a teda som ho nemohla hned od malinka ucit
ale aj tak mam pocit, ze sa na mna nafixoval vo chvili ako sme ho niesli domov mne na kolenach v aute 😒 ze si ma zafixoval ako novu maminu a nepohol sa odo mna.. k manzelovi sa tak nesprava, deti miluje ale evidentne som pre neho top ja

strapco13
autor
10. aug 2012

@zmrzlinkams ako ja ho na ihrisko volne nepustam, len pri kociku je ..a u nas je ihrisko skor taky ohradeny park, vecer tam chodia pubertaci a psickari bez deti, na volnobeh by som ho tam nepustilaa fakt je len pri kociku..na klasicke ohradne ihrisko kde su len preliezky by som s nim nesla

@tinatina8 skusim...my sme ho zo zaciatku nehresili, chapali sme, ze sa boji, ze bol sam..ale ono sa to stupnuje, a fakt uz pomaly stratim nervy, ked pridem domov a kopa pilin ma caka, zachvilu sa prehryze a preskrabe cez dvere..ostatne si nevsima
skusala som lucit sa, nelucit sa, odmenu, neriesit
proste cokolvek co som si nasla som skusila..ale nic, predtym psik bol sikovnejsi ..ovela sikovnejsi a a ten bol nafixovany ale tak zdravo, ze sice smutil za nami, ale potichucky, nic nenicil, a len sa strasne tesil ked sme prisli

@danjelca toto je prvy pes na ktoreho som povedala ze je sprosty, aj manzel mal psov ako dieta a ziadnemu to tak pomaly nemyslelo ☹ to nie je len o tom ze sa boji ked je sam, ja chapem strach, ale uz by mohol pochopit, ze sa vratime stale, ale aj o tom co vyvadza ked sme doma ☹ zakladne veci nevie..alebo nechce pochopit ☹

zmrzlinkams
10. aug 2012

@strapco13 aj u nás tak manželovi akorát tak nohy oliže v posteli ale na mna je tak uputana že všade za mnou ja sa pohnem aj ona sa pohne beriem kluče a už počujem ako cupita za mnou všade kde som ja musi byť aj ona by jej neičo neušlo aj v posteli sa prituli ku mne pod perinu ked manželovi doleže nohy, tiež som ju mala na rukach ja ked sme ju brali ako maličku v aute a doknca majitelka ju mne dala do ruk a od prvej sekundi som ju mala na rukach - mysliš že by to mohlo byť aj tym ? 🙂

kokorunecka
10. aug 2012

@strapco13 Hovoríš posledný mesiac? Možno z tepla...
Náš pes posledný mesiac ako sa strieda horúčava s chladnom tak je fakt "mŕtvy" pes.
Vrackal nám po byte, dokonca aj hnačku mal ( pritom stále žerie len granule ), takže byt celý os*aný, dokonca začal zadné nohy za sebou ťahať. Týždeň sme mu dávali injekcie, tabletky a mal diétu.. Prišlo chladnejšie počasie a bol ako znovuzrodený... Ale akonáhle sa zas oteplilo tak dopísmena zasa to isté..

strapco13
autor
10. aug 2012

@kokorunecka ked prvykrat grckal v aute tak nebolo teplo a 3 tzdne predtym tu istu trasu v teplejsom pocasi uplne v pohode absolvoval, medzitym v azute nebol a zrazu po necelych 5 min jazdy vyzeral strasne 😒 a to sa islo po rovnej ceste ziadne zakruty. nic, ze by mu mohlo z toho byt zle..no a odvtedy uz po 100m v aute katastrofa..vracanie sme vyriesili tak ze ked viem ze ideme tak min 12 hod pred nedostane zrat, alev aute slinta ako bernardin 😒

doniesli sme prepravku co sme mali po predchadzajucom psikovi..skusila som ho do nej dat s piskotkou, odisla som na meter za gauc..myslela som ze sa zblaznil ☹ toto bude beh na dlhu trat, kym to pochopi ☹

yukki
13. aug 2012

@strapco13 nečítala som zatiaľ všetko, v zásade niečo také ako píše hore
@tea333 ale teda nie až 5 minút ale len do 10 kým narátaš, ja som tak učila šeltiu-jediný povel som na to mala "pekne čakaj"....zašla som za dvere a ihneď som sa vynorila, pochválila, dala odmenu...potom som zašla a po troch sekundách som sa zjavila a pochválila-ak bola ticho, ak nie, buchla som do dverí-to jej neublížilo, ale ju to prekvapilo a na sekundu prestala s randálom, ja som ihneď vošla, vychválila, dala odmenu...atď a veľmi pomaly som predlžovala intervaly, vždy s tými istými slovami "pekne čakaj".....trvalo to pár dní, ale musela som to takto lebo to bolo na internáte a bola tam inkognito, nemohla vrešťať..... prípadne v tvojom prípade by som možno skúsila klietku-tá je otvorená zo všetkých strán, a dať ju tam na chvíľku-napríklad v čase kŕmenia a keď ste tam všetci, potom zas na chvíľku s nejakou žuvacou pochúťkou, ale zas len keď ste tam všetci, potom zas ju tam dať a na chvíľku sa "stratiť za gaučom, na sekundu-dve, kým nezačne brechať skučať, a vyskočiť, vychváliť do nebies a vypustiť....aby zistila, že v tej klietke je bezpečná, nechávať ju tam zo začiatku len keď ste všetci-najmä ty doma a v tej istej miestnosti, potom ako píšem, na moment sa startiť, ale než začne štekať tak hneď sa vynoriť, veselo, pochváliť, odmeniť....potom na záchod si odskočiť ak už bude zvládať tú chvíľku, vrátiť sa, vypustiť, vychváliť, odmeniť....prípadne jeden známy kynológ mi rozprával, ako tam odúčali od večeného brechania psy, ale to je už také trochu ....hm....tvrdšie, že sa k tej klietke pripevnil kus pružného plechu a keď psík začal brechať tak chlapík zatiahol za šnúrku a pustil-plech brnkol do klietky, psa to prekvapilo, je to preň nepríjemný zvuk-a prestal. vtedy bol odmenený atď....ten istý princíp, čo hore popisujem, vytvoril sa tým reflex-nebreš, lebo čosi nepríjemne buchne, ale buď ticho a budeš chválený a odmeňovaný.

tinatina8
14. aug 2012

@strapco13 niektore psy su bystrejsie, niektore menej, ako ludia. Podla nasho instruktora je chyba ked sa psom prisudzuju ludske vlastnosti a chapanie, on nerozumie ze nabytok a dom nie je dobre nicit. Jeden zaruceny sposob ako ochranit dom a psa je kupit velku klietku, podla velkosti psa aspon 1x1x1x , na vasho psa bude urcite stacit ovela mensia a tam ho zatvarat. podla mojho nazoru s ktorym sa urcite vsetci nestotoznia, to nie je tyranie ani trapenie, pokial tam nebude dlhe hodiny kazdy den, bude sa moct hybat, mat vodu, nieco na hranie, dost svetla a hlavne pokial bude mat kazdy den dost prilezitosti na prebehnutie sa. psy prespia az 16 hodin denne.

nafie
23. dec 2013

dufam ze sa uz tvoj problem vyriesil s hafankom ja viem je to tazke odnaucit hafana aby vydrzal sam len do je vsetko o trpezlivosti a asertivite naozaj zatvorit psika najlepsie ak vas vidi to je napriklad ja som ucila mojho boxera na balkone v lete zatvorila som balkon videl ma a tak plakal knucal asi malo cele sidlisko zabavu no po chvilke asi dvoch minutach ked prestal knucat otvorila som dvere pochvalila no nepustila som ho dnu kym sa neukludnil pri otvorenych dverach ako nahle sa skludnil pustila som ho dnu po chvilke znova to iste nesmiete psika hladkat a chvalit ak je vzruseny od stastia ze ste otvorili dvere pretoz mu tym len davate povel ze takto je to spravne vzdy hladkat a chvalit psika ak je uz kludny tu naozaj treba velku davku kludu a asertivity.ono ako se tvrdili ze mu to dlhsie tvra kje to mozno aj preto ze vam uz dochadzaju nervy je to pochopitelne a najme aj to ako sa citite vas psik citi on citi aj to ze vy musite odist a ze ste nervozna z toho ako to zase dopadne.nie vy musite samu seba ukludnit zhlboka sa nadichnut a z kludom anglicana povedal psikovy ostan alebo cakaj aky mate povel a zavriet dvere najlepsie je to ak je psik unaveny ak bol predtym na prechadzke vtedy sa lahsie cvici lebo uz nema sil tolko vystrajat.

zita19
23. dec 2013

@strapco13 Nechavajte ho len tam kde narobi najmenej skod. My sme nechavali zo zaciatku psov len v kuchyni a na chodbe. Upravit priestor aby sa skody eliminovali. Umoznit psovi niekde sa utiahnut. Bojazlive psy uprednostnuju nejaku skrysu, napriklad otvorenu prepravku kde zalezu. Mozno je vystresovany zo samoty a tak pacha skody zo stresu. Ponuknut mu tam pocit bezpecia a pocit vasej blizkosti. Nasi dostavali prepotene tricka do pelecha. A potom pomaha unavit psa. Unavit dlhymi prechadzkami, hrou v byte. Unaveny pes je stastny pes 🙂

natuska87
26. dec 2013

@strapco13 nas robil to iste, zacala som ho postupne po pol hodkach nechavat sameho, vzdy som mu iba povedala"cakaj,ja pridem"....po mesiaci si zvykol a dnes je celko rad sam....na poskodzovanie nabytku a zariadenia dnes uz existuju specialne spraye,ale ja som nepouzivala,skus sa poradit s predajcom...drzim vam obom palce,aby ste spolu vydrzali

lussluss
6. mar 2014

@strapco13 To je ako keby si hovoril o mojom psíkovi:/

rodrigopatriot
14. júl 2014

Dobry den,
Chcela by som sa poradit. Mam sučku Jack Russel. Je to moj druhy pes tejto rasy no doma sme mali uz asi 100 psov tak s tym by problem nebol no prictejto sucke mam problem nechat ju doma samu. Kňučí, šteká, sem tam a skriabe na dvere. Uz sme skusali vsetko co nam poradili! Ma rok a pol no nechat ju samu to vieme ze na dverach ostanu 4 lísticky he tyrame psa a podobne. Pohybu ma dost kazdy den. Poradte

matyla
21. aug 2014

@rodrigopatriot A čo všetko ste už skúšali? V prvom rade sa poraďte s niekým, kto cvičí psov. Keď to inak nejde, skúste niečo na skľudnenie. Robia sa tabletky uz aj na prírodnej báze, ktoré psíkovi neškodia, prípadne psie feromóny do zástrčky adaptil.

sarapul
8. apr 2015

Dobry den, viete mi poradit? Mam na skusku pozicaneho psa na 2 tyzdne (od utulku). Ma 2.5 r. je to miesane plemeno do 10 kg. Je v pohode, papa , spi aj sam vedla postele, dokonca sa necha natahovat od synceka ten mu da zabrat, vie pekne strazit len nechce zostat sam, ked potrebujem ja niekam ist prec (von). Steka a demoluje byt.Mozem ho to odnaucit ?Dakujem