Ako odstrániť škrabance zo skla okna ?

denka259
24. nov 2019

Ahojte maminky a gazdinky, chcela by som vás veľmi pekne poprosiť o pomoc a rady ako sa dajú odstrániť škrabance na skle okna.
Dnes som na našej stavbe umývala okna a gumená stierka mi asi chytila kamienok z lepidla a poškriabalo sklo na okne. Sú to síce vlasocnicove škrabance ale je ich dosť vidiet. Existuje nejaká leštiaca/výplňovacia pasta? Ďakujem za rady.

ladybug6
24. nov 2019

Pripnem sa.📌..ja som zase doskriabala dvere na terasu so susakom 😒

jovana9
25. nov 2019

Ahoj, neskúšala si to preleštiť zubnou pastou? Možno to bude aspoň trocha lepšie. Niekde som videla, že funguje ako dobré leštidlo na sklo. Ak skúsiš, daj vedieť výsledok 😉

zuzikazuzika
1. máj 2021

@denka259 ahoj, podarilo sa ti to odstrániť? Tiež mám tento problém.

zuzubb007
1. máj 2021

neexistuje na to nič, len výmena okna, ja mám na aute na okne a úplne som vytočená, muž robí v tomto obore a že si môžem len okno vymeniť, to sú ako škrabance na aute ak sú hlbšie tak len prelakovanie pomôže nič iné

zuzikazuzika
1. máj 2021

@zuzubb007
Škoda, ale ďakujem za odpoveď 😀

judar
1. máj 2021

Tvrdit ze neexistuje nic to je take no...ano pripravky a bludy typu zubna pasta a neviem ake vselijake prostredky s reklamou na toto 10000% nezaberu...sklo je vlastne kamen teda kristal len v upravenej forme a tvrdost ma 7, plati vseobecne to iste ako pri doskriabanych kamienkoch v prstenoch ked ich chcete mat znova pekne tak ich treba dat vybrat a prelestit, popripade prelestit len urcitu oblast a nato treba ine veci

brembo
27. dec 2021

ale áno je na to prípravok,ale potrebuje to i leštiaci kotuč,vrtačku alebo leštičku. Vyrába to firma 3M

brembo
28. dec 2021

@brembo a vyžaduje si to dosť času+musí sa no tlačiť primerane,nie málo,lebo potom to neští a ani príliš,aby sklo neprasklo. A tiež sa musí kontrolovať teplota a primerane navlhčiť sklo.