Ako pobaliť a poslať veci z bazáriku?

vierkasteffi
13. aug 2011

ahojte potrebovala by som poradit ktore veci staci dat do obalky a ktore uz do balicka nemam v tom jasno, a ako treba zabalit balik a akym papierom ho treba obalit treba aj spagat som z toho jelen ☹

sisaha
13. aug 2011

@vierkasteffi ak posielas nejake vecicky do kila mozes to poslat aj ako listovu zasielku. Ja na to pouzivam niekedy krabice od mlieka, kaší.. Vystrihnem biely papier takej velkosti, ktory nalepim na tu krabicku a tam napisem adresu. Este to previazem spagatom. Nemusi byt krabica cela obalena...zbytocne si tym navysujes naklady. Ako balík posielam veci, ktore su vacsich rozmerov, alebo viac oblecenia, napr. 25x25 cm..

aspinka
13. aug 2011

vsetky veci aj vacsie mozes balit do "balicka" mam susedu postarku a ta hovorila ze im nosia ludia vo vreciach a posielaju to ako list doporucene. Ono to nesmie presiahnut nejaky rozmer najdes to na strane slov.posty. Takze vlastne pokial predavas vecicky a moze ich byt aj viac vzdy das do igelitovej tasky a to obalis baliacim papierom a hotovo. Ja predavam uz roky a v krabici ako balik som posielala len raz aj to som sa bala ze sa tomu nieco stane inak postacuje igelitka a baliaci. Jeden zadrhel je ze aj minimalna velkost musi byt dodrzana raz som nieco chcela poslat v krabicke od caju tiez ako list a teta zobrala podlozku kde mala sablony a vraj je to moc male 😠 tak som malu krabicku musela zabalit este do vacsej aby sa im to lubilo 😅 Spagat uz nemusim pouzivat vobec 🙂

vierkasteffi
autor
13. aug 2011

a ked to das do tej krabice od kase tak sa to rata ako obalka? tak to som nepocula ze staci nalepit iba na tu krabicku nenadavaju na poste ?

aspinka
13. aug 2011

@vierkasteffi ty si to asi nepochopila...to ze je to v krabicke neznamena ze to musis poslat ako balik ved LIST mozes posielat do 2kg. Im je jedno ze je to v krabici zabalene ty ked povies ze to posielas ako list doporucene a ma to do 2kg poslu ti to ako list to nie je ze list musi ist v obalke 😀

vierkasteffi
autor
13. aug 2011

@aspinka ty kokso ze minimalna velkost a to je co za somarina?

vierkasteffi
autor
13. aug 2011

@aspinka aha tak to ma vobec nenapadlo ja ze list je len v obalke a balik len v krabici ...

aspinka
13. aug 2011

@vierkasteffi najlepsie keby si povedala co ides posielat a cca kolko to vazi tu si vzdy navolim ako idem posielat kolko to vazi a ukaze kolko to bude stat ja vacsinou posielat List 2.tr doporucene
http://cennik.posta.sk/
no to by musela byt ina obalka ked je norma posielat list do 2kg 🙂

vierkasteffi
autor
13. aug 2011

a ako je to cenovo rozdelene ?

sisaha
13. aug 2011

@vierkasteffi ja to tak robim. na krabicu od mlieka nalepim iba cisty list papiera a napisem adresu. bez problemov mi to tak vzdy zobrali. Samozrejme konce krabice su prelepene paskou a paska zasahuje aj na ten list, aby sa "nahodou" neodlepil.. Cenovo sa to lisi od vahy, od toho ci to posielas doporucene alebo obycajne, druhou alebo prvou triedou. Na stranke sl.posty je cennik, tam si to vies sama pozriet..Tebe staci iba odhadnut vahu balicka..

vierkasteffi
autor
13. aug 2011

@sisaha a ako by si poslala prikrmy v sklenenych flastickach?

sisaha
13. aug 2011

@vierkasteffi asi by som to obalila do toho bublinkoveho obalu, aby sa to nerozbilo a na poste poziadala o nalepku pozor sklo...Ale s tymto nemam skusenost, takze neviem, ci je to vobec mozne..

koniarova
13. aug 2011

Ja som už príkrmy posielala. Normálne daj do krabice, ak máš bublinkový obal, obal príkrmy. Ak nemáš, nastrkaj medzi ne len noviny, aby sa nepohli. Ja som ešte krabicu prebalila baliacim papierom, ale nemusíš. Aj som to previazala špagátom, ale ani to nemusíš. Potom odvážiš a podľa váhy zistíš poštovné. 😉

vierkasteffi
autor
30. aug 2011

potrebujem poradit mate skusenosti s posielanim na dobierku? ake hrozi riziko?

benne
30. aug 2011

@vierkasteffi jediné riziko je, že dotyčná dobierku neprevezme a ty zaplatíš poštovné tam aj naspäť.. plus, sa hlavne nepomýľ pri vypisovaní penažného poukazu.. lebo na podacom lístku budeš ako odosielateľ no na poukaze ako prijímateľ a nezabudni sa opýtať aké bude dobierkové poštovné, aby si to vedela prirátať k celkovej sume za balíček

vierkasteffi
autor
14. sep 2011

kolko stoji ak chcete poistit balik?

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vierkasteffi
autor
16. sep 2011

ahojte maminky dneska sa mi stala taka vec ze prisiel mi balicek na dobierku jasom ho zaplatila v sume 8,45 aj s postovnym (sekom na poste) a dneska mi prisiel od tej baby sek tiez so sumou 8,45e ze mi posiela no nechapem co mam robit. Zatial som to neprebrala a neviem ani aky ma nick kedze tento inzerat uz vymazala a ja som ho tiez uz tym padom zmazala ze je to vybavené no fakt neviem co s tym ☹

bodka13
16. sep 2011

@vierkasteffi ahoj...nejako tomu nerozumiem,čo ti tá baba posiela? však keď to bola dobierka tak ti už nemala poslať žiaden šek ,či? ...v zmazaných inzerátoch to nemáš alebo v tých o čo si prejavila záujem ? ...ešte je možnosť skúsiť to cez adminov 😉

vierkasteffi
autor
16. sep 2011

no posiela mi peniaze v tej istej sume co som jej poslala nemam to v tych o co som prejavila zaujem lebo som to tam nasla ze je to predane tak som to vymazala
a neviem aky mala nick

bodka13
16. sep 2011

takže ty si si kúpila nejaké vecičky v hodnote 8,45€ a prišlo ti to ako dobierka,ktorú si vyplatila ? ...a teraz ti prišli spať peniaze od tej baby=predávajúcej? či máš to zaplatiť ešte raz ? ...na tej zloženke nie je meno odosieľateľa?
...adminkám si písala?

len.petra
16. sep 2011

@vierkasteffi ahoj, nestala sa taká vec, že predávajúca napísala do odosielateľa seba a do prijímateľa Teba? Ak sa s tým už nedá nič robiť, tak by som si tie korunky prevzala a poslala jej ich zase naspäť. Skús kontaktovať admina, snáď Ti pomôže.

vierkasteffi
autor
16. sep 2011

no vec stala 6e + postovne 2,45e na dobierku ja som to vyplatila
ano teraz mi prisli peniaze od tej baby
nie nemam to zaplatit este raz
ja tomu nerozumiem co mi ju teda potom poslala zadarmo?
adminkam som nepisala este nikdy tak ani neviem co im napisat

bodka13
16. sep 2011

@vierkasteffi adminkám napíš,že ich chceš poprosiť aby ti pozreli v bazáriku,nicj kočky od ktorej si kupovala teraz vecičky-napíš dátum asi kedy si to kupovala a čo to bolo
...ani na balíčku nie je meno a adresa predávajúcej?

len.petra
16. sep 2011

@vierkasteffi Na ústrižku o zaplatení máš jej adresu. A aj meno. Skús si ju nájsť podľa adresy alebo podľa mena trebárs na Facebooku alebo Mimibazare, keď už sa k nej nevieš dostať tu na koníku.

vierkasteffi
autor
16. sep 2011

@len.petra vyskusam diky za radu potom dam vediet ako to dopadlo 😉

vierkasteffi
autor
18. sep 2011

no adminy zatial neodpisali asi cez vikend tu neboli a ta maminka sa vola Jana Žovinská ak niekto poznate jej nick velmi by ste mi pomohli 😉

zajo79
18. sep 2011

dotycna sa pomylila,prevezmi to a posli jej sekom nazad.pomylila si kolonky odosielatel/prijmatel.

skeblicka77
18. sep 2011

@vierkasteffi ahoj no ano ona sa pomylila ako pisu baby, namiesto seba ako primatela penazi napisala teba, peniaze preber a hned na poste si vypytaj sek, ktorym posielas peniaze na adresu, vypis sek a posli jej ich spat... 😎 😎

benne
18. sep 2011

.

vierkasteffi
autor
18. sep 2011

hej ale zase zaplatim za sek ci?
a nevrati sa jej to spat ked to nepreberiem?