Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako polievať muškáty v samozavlažovacích črepníkoch?

erienka
19. apr 2013

Som pestovatel - uplny zaciatocnik. Vcera som si zasadila sadenice muskatov do samozavlazovacich crepnikov, no nie je mi jasne, ako ich polievat a hnojit. Mam liat vodu len do tej samozavlazovacej nadrzky (ak ano, tak kolko presne), alebo mam poliat substrat zvrchu? A ako je to s hnojenim? Kam mam naliat vodu z rozpustenym hnojivom? Dakujem

zuzulica
19. apr 2013

@erienka No ja osobne hneď po presadení prelejem hlinu zvrchu poriadne,aby sa korene dobre chytili a potom už do toho zavlažovacieho podľa potreby lejem koľko sa zmestí a keď budeš hnojiť,tak zase na hlinu naleješ zvrchu,len to rob vtedy keď už nemáš veľa vody v tom zavlažovacom,nech ti to nepretečie 😉

erienka
autor
19. apr 2013

@zuzulica takze hnojit mam vylucne len zvrchu a nedavat do tej nadrzky?

zuzulica
19. apr 2013

@erienka určite,lebo by sa ti hnojivo usadilo na spodu nádoby a nič by sa ku koreňom nedostalo,takto sa to nachytá na tú hlinu a väčšinou býva aj na hnojive napísané,aby si najprv hlinu zvrchu navlhčila a potom liala tú vodu z hnojivom.To naštuduješ z návodu na hnojive 😉

erienka
autor
19. apr 2013

@zuzulica ano, presne take nieco tam je napisane, len som si nebola ista, ci sa to uplatunuje i pri samozavlazovacich nadobach. Dakujem za vysvetlenie 🙂

erienka
autor
30. apr 2013

@zuzulica ahoj, este by som sa chcela opytat jednu vec. Ak mi odkvitnu lupienky kvetov , kde presne mam odrtrhnut hlavicku, aby mi narastli nove? Respektive - staci odtrhnut dany lupienok aj s jeho tenkou stopkou alebo mam odtruhnut celu tu cast, z ktorej stopky s lupienkami rastu? neviem, ci som to dobre vysvetlila...

zuzulica
30. apr 2013

@erienka ja to len tak pooberám aj suché kvietky aj listy. Prípadne ak je celá tá hlavička,čo sú na nej kvietky suchá,tak môžeš celú odcvaknúť,tam už neporastú kvietky