Ako postupovať pri problémovej reklamácii?

jankopacinsky
23. dec 2017

Dobrý deň, prosím o radu ako ďalej postupovať? Kúpil som si topánky v ExiSporte v NR - značky "New Balance" v hodnote okolo 80,- eur. Topánky som nosil len po prvý sneh a začalo do nich zatekať. Dal som ich samozrejme reklamovať. Asi po mesiaci mi prišla odpoveď, že topánky sú v poriadku a že do nich nezateká :D Znalecký posudok robila pani Ing. Hana Szabová. Keď som pani Szabovej volal a žiadal ju o vyjadrenie, ako moje topánky testovala, keď jej údajne do nich nezatekalo, tak mi len arogantne odpovedala, že ju nemám otravovať a nemá ma to čo zaujímať, že ako ich ona testovala!!! Prosím teda o radu ako ďalej postupovať, ďakujem! Dodám už len, že p. Szabová mi už ani telefón nedvíha, skúšal som ju kontaktovať telefonicky viackrát... Ešte raz ďakujem a prajem pekný deň :/

dominika6
23. dec 2017

@jankopacinsky ked ti ich vrátia,tak ich reklamuj znova..na 3tí x by ti mali vrátiť sumu..
alebo si zožeň svojho znalca za poplatok a v prípade že reklamácia bude uznaná,mala by ti predajňa uhradiť trovy..
taktiež sa treba pozrieť do záručného listu,ak je tam jasne uvedené že tento typ topánok nieje vhodná do snehu,dažda tak nemáš šancu...ale toto si v záručnom liste pomaly napíše každá obuv ako alibizmus...
asi si myslia že čižmy budeme nosiť v lete..

jankopacinsky
autor
23. dec 2017

Ďakujem za radu Dominika! Asi to teda ešte skúsim tak ako píšeš ty... ale poviem popravde, ja už som z toho dosť znechutený :/ Keď pani Ing. Szabová robí znalecké posudky v prospech danej firmy a je zaujatá voči zákazníkovi... :/

deti95060810
23. dec 2017

exisport ? tam radšej nič nekupujem, niekedy mám pocit že tam predávajú tovar z druhej ruky... nemám s nimi dobré skúsenosti....

dominika6
23. dec 2017

@jankopacinsky ona je platená za to aby zamietala reklamácie..každý firma má toho svojho

jovka
23. dec 2017

@jankopacinsky pokial je to reklámacia do roka , 2x tu istu vadu pozamietnuti sudnym znalcom reklamavat nemozete...respektive vam ju neprijmu...jedine ak to date inemu sud.znalcovi a ak mu to napise iny posudok mozte sa sudit je to tvrdenie znalca proti znalcovi...