Ako postupovať pri zrážke s divou zverou?

polacka
16. dec 2012

Ahojte, chcela by som vediet ako mam postupovat pri zrazke s divou zverou. Myslim kam volat, koho a ake su sankcie. Mate s tymto niekto skusenost?

drobcek26l
16. dec 2012

Viem len že treba volať policajtov, a v žiadnom prípade nepchať srnku do kufra na guľáš. Za to sú sankcie.

acer11
16. dec 2012

divej svini sa treba ospravedlniť a odprevadiť ju nazad do lesa 😀

lea641981
16. dec 2012

postup 😀 nalozit a rozporcovat a dat do mrazaku a v lete urobit gulas party 😀 😀 😀 😀 😀
mnohi tak robia 😝

polacka
autor
17. dec 2012

haha srandistky, keby ma chytia tak je to v prdeli.Lebo ja som pocula ze vraj je na mieste pokuta 60 evri a jaksi sa mi tomu stale nechce verit.

zuzi0911
17. dec 2012

@polacka zavolas policiu ako pri klasickej nehode.ale co ta caka to neviem

polacka
autor
17. dec 2012

@zuzi0911 no ved toto 🙂

marmete
17. dec 2012

@polacka Ako uz bolo napisane, zavolas policiu a oni zabezpecia nejakeho polovnika, ktoru uhynutu zver odstrani.

sisaha
17. dec 2012

@polacka to bude nejaka blbost, ze pokuta..zviera ti predsa moze kedykolvek vybehnut a ty nemas sancu zareagovat... Policajti sa volaju hlavne preto, aby zabezpecili odvoz uhynutej zveri a zdokumentovali nehodu aj ako podklad pre poistovnu. Predpokladam, ze na vozidle moze vzniknut aj dost vysoka skoda..

sisaha
17. dec 2012

@polacka ja som sla o 4:00 hod rano z Viedenskeho letiska sama v aute. Prave zacinalo iba svitat. Nesla som rychlo - hadam 80-tkou, nikde nikoho, ticho. Dve srny lezali tesne pri ceste a ako som sa blizila, tak sa obe nalakali, vyskocili na nohy a davaj rovno pred auto..Poviem ti, ze krvi by sa vo mne nikto nedorezal a keby siel niekto za mnou, tak je zarucene vo mne. Ubrzdila som to len tak a vsetky veci zozadu mi leteli dopredu. Este dalsiu polhodinu mi tak bilo srdce od prelaknutia, ze si to doteraz pamätam a odvtedy mam neskutocny respekt pred divou zverou...

sendy1977
17. dec 2012

@polacka mne vbehla srna cez deň na Veľkú noc, zavolali sme policajtov skontrolovali doklady aj od auta, dali mi fúkať, vypísali papiere o nehode. My sme odišli a policajti čakali na poľovníckeho hospodára. Pokutu som neplatila. Policajt hovoril niečo v tom zmysle, že to nie je dopravná nehoda ale škodová udalosť.

lucka1987
17. dec 2012

@polacka ja som mala dva roky dozadu nahodu, kde som sa zrazila s lanou. ale v tom soku ako som urobila hodiny na hlavnom prude, kedy nastastie v strede noci neslo ziadne auto, tak som asi 30 km v hodine sla domov dalsich 20 km. mobil som mala zrovna doma. ale bola som v takom soku, ze som nevedela cia som... 😅 dosla som domov s placom a mm uz riesil ostatne, aj co sa tyka auta, poistky, a policajtov. roblo sa to cez znamost. inak ako polovnik , vie ze maso som nelozit do kufra veru nemohla 😀 😀 aj ked.... pokial cloveka nechytia, nic nie je zakazane 😀

polacka
autor
19. dec 2012

@sendy1977 aha tak potom asi pokuta nebude. Lebo je teraz take obdobie a vzdy ked idem po tme ci uz do obkodu alebo do obkodu tak mi lepi ci mi cosi nevbehne a pri tej hustej hmle by som nemala sancu. Byvam v takej lokalite kde toho plno tej zveri...