Ako používať stránku fertilityfriend.com?

adulak
7. nov 2006

ahojte. som len v zaciatkoch snazilkovania a narazila som na tuto stranku. viem, ze ju viacere pouzivate, ale okolo tejto stranky je vela popisane v roznych temach. nechce sa mi tolko hrabat v temach, ked viem, ze niektore maju aj niekolko desiatok stran. neviete mi poradit nieco okolo tejto stranky? zatial som sa tam zaregistrovala a zapisujem si teplotu. den ovu zistim podla toho grafu? a videla som tam aj zelene a zltu bodku. to mi vyratalo podla dlzky mojho cyklu? ked si zitim pomocou mikroskopu, ze mam ovu, tak kam to mam zapisat? v angline nie som moc dobra, tak preto vas prosim o pomoc 😅 dakujem moc 🙂

linle
17. nov 2006

Ja som citala, ze ak si meras teplotu digitalnym teplomerom, po kazdom merani ti vyjde ina hodnota. Preto sa odporuca, ze ak uz pouzivas ten nespecialny digi teplomer, meraj sa len raz, meranie neopakuj a zapis si tu prvu hodnotu, ktoru ti teplomer ukaze. 😉

veva55
21. nov 2006

Ze by som skocila na Zahradnicku pre novy teplomer? Koniec koncov mam to kusok od roboty.

pipka
21. nov 2006

nevahaj a skoc, ja ho mam a je dobry 😉

adulak
autor
21. nov 2006

veva
ja by som urcite investovala do toho specialneho. tiez som si najskor kupila len obycajny digitalny. ale aspon sa vyuziva inak. na ortutovy som uz aj zabudla 😀

veva55
21. nov 2006

Este pockam tyzden a ked sa ukaze, ze zase nie som teho, tak si ho pojdem kupit. Ale stale dufam, ze ho uz nebudem potrebovat 🙂
I ked prave ma vytocila jedna zenska, kebyze som tehotna, asi potratim. 🙂

pipka
21. nov 2006

ved aj tento specialny sa da vyuzivat aj normalne, len je presnejsi.A nie je az o tolko drahsi, preto som si ho kupila, lebo ma mnohostranne vyuzitie 😀 😀 😀 a je vodotesny, mozes merat aj pod sprchou 😀

adulak
autor
21. nov 2006

ja by som ten specialny nerada niekomu davala do ruky. aj ked sa da vyuzivat vselijako. a to, ze je vodotesny je veru paradicka. 😀

adulak
autor
21. nov 2006

veva
tak teda pockaj este a uvidis 😉 dufam, ze uz ho nebudes potrebovat. drzim palce 🙂

lia
21. nov 2006

babulky,neviete mi pomoct??
tusim linle alebo uz sa nepamatam bola taka zlata,ze mi poslala navod ako sa zaregistrovat na fertili...stranku a neviem to najst,nemoze mi to niekto preposlat??viem,ze to posielala viacerym babam.
dakujem mooocc za pomoc 🙂

linle
21. nov 2006

ahoj lia, na prvej stránke tejto diskusie je odo mňa ten návod, ako sa tam zaregistrovať.
V tom dokumente, čo som posielala, je len návod ako si zapisovať teploty. Pošlem ti ho teda znova ak si ho stratila. 😉

adulak
autor
21. nov 2006

linle
este jedna otazocka na teba a mozno aj na ine babule, ktore si zapisuju teploty na fertility. ked zacnem dalsi cyklus budem mat novy graf alebo budem pokracovat v tom starom?

lia
21. nov 2006

linle,poslala som ti ip 🙂

linle
21. nov 2006

adulak, budeš mať nový graf a starý si budeš môcť pozrieť spätne. Tam kde máš vedľa Calendar (kalendára) na pravej strane Overview (prehľad) si budeš môcť vybrať niektorý z predošlých cyklov a načíta sa ti graf za ten daný vybraný cyklus.

veva55
21. nov 2006

Baby, v com je lepsi graf na fertility stranke od klasickych grafov? Ja som sa tam tiez zaregistrovala, asi pred mesiacom, ale zacali mi chodit e-maily: Lesson 1, Lesson 2..........10 a este dalej, ze som sa na to vykaslala. Nemam cas to vsetko citat, zrovna mam v praci rusno (posledne 2 mesiace). Takze pokracujem v mojom grafe - taka knizocka

adulak
autor
21. nov 2006

veva
tie lekcie si vobec nemusis vsimat. je ich asi 20. 😉 staci, ked si budes zaznamenavat teplotu a veci, ktore si sledujes. 🙂 je to celkom pohodka zapisovanie 🙂 vyskusaj to tam a uvidis, ktory je lepsi

linle
21. nov 2006

veva, nemusíš sledovať tie lekcie, i keď je tam veľa užitočných informácií.
Rozdiel medzi knižočkou a stránkou je v tom, že v knižočke si ovuláciu musíš určiť sama (musíš ovládať teóriu a vyznať sa v tom), alebo ti ju určí doktor. Na stránke fertility ti počítač sám určí ovuláciu.

Ako som už písala, ja som si zapisovala asi dva cykly bazálnu teplotu, ale nevedela som určiť podľa teploty kedy mám ovuláciu. Proste som to triafala. Teraz je to jednoduchšie, počítač mi sám určí ovuláciu :o)

maca77
21. nov 2006

linle, podarilo sa mi nakoniec zaregistrovať. Tak ešte raz ďakujem 🙂

linle
21. nov 2006

no super 😉

lia
21. nov 2006

linle,to si si dala 😀
aj ja som to teraz na rychlo skusala,ale nepodarilo sa mi to.preco ked som dala napr.nick jeje,poslalo mi to do mailu ,ze jeje26 a heslo som tam nedavala a prislo aj nejake heslo 😅 ??

linle
21. nov 2006

jáj lia, neviem na čo sa konkrétne pýtaš. Zaregistrovala si sa tam druhýkrát? No ak áno, tak ti prišiel mail, kde ti poslali prihlasovacie meno (jeje26 - lebo už pred tebou sa asi 25 ľudí zaregistrovalo pod nickom jeje) a heslo.

Inak ak teda máš dve prihlasovacie mená a heslá, a jedno to konto nepotrebuješ, už mi niekoľko kočiek vravelo, že im sa nepodarilo zaregistrovať, tak skús im ponúknuť to voľné konto 😉

Určite sa potešia.

lia
21. nov 2006

zajtra to skusim linlusik este raz 😉

maca77
22. nov 2006

ahojte, chcem sa opýtať, čo je zaznamenané v riadku Stats? 😕

adulak
autor
22. nov 2006

stats by mala byt statistika. zelene okno znamena, ze pocitac ti zistil v ten den ovulaciu, cervene okno - den menstruacie a T - ak nedostanes menstruaciu mozes si urobit test. to mam od linle 😉 dufam len, ze som to nepoplietla 🙂

veva55
22. nov 2006

Tak, uz aj ja som si tam nahodila moje teploty (za sep, okt a nov), ten graf je nejaky divny, no neviem, ci nezostanem pri knizocke 🙂 V septembri ani v oktobri mi to ziadnu ovulaciu neukazalo, dokonca ked si chcem pozriet graf za september (al oktober), vyhodi mi to len cast grafu. Je to nejake divne.

maca77
22. nov 2006

tie červené a zelené značky sú mi jasné. Dnes mám 29DC, doplnila som BT a do posledného riadku mi napísalo číslicu 5 😕

lia
22. nov 2006

😀 😀 ale nam to ide 😀

zab_ka
22. nov 2006

ajojte tak aj ja sa dnes skusam registrovat 🙂

maca77
22. nov 2006

lia 😀 ... mne ukazuje celý graf, ale čo som videla grafy iných tak číslice som nikde nevidela 😀

lia
22. nov 2006

ja som sa ku grafu este nedostala 😀 ,idem si vytlacit linlin navod 😀 a idem na to,mam chvilku,tak ju musim vyuzit.
ked stupne teplota to znamena,ze je ovulacia?? 😕 😀

zab_ka
22. nov 2006

ja sa nemozem prihlasit 😔 vraj mam dat iny mail, tak som dala a teraz opat cakam a nic 😢