Ako povedať priateľovi, že som Maďarka?

pivoi
24. sep 2009

Zrejme tu ešte takáto téma nebola. No čo už. Pred mesiacom "aj niečo" som sa dala dokopy s jedným chalanom. Je nám prekrásne a viem, že ma ľúbi, veľakrát mi to dokázal a nikdy by som nechcela o neho prísť. Obaja vieme, že sme našli toho pravého. Lenže...Ja som sa mu bála priznať, že som Maďarka...Samozrejme na to nemohol prísť, lebo nemám maďarský prízvuk. Možno je to tým, že keď som bola veľmi maličká, spoznala som moju kamarátku. Ona nevedela po maď. a ja po slovensky, tak už na základnej škole som ovládala slovenský jazyk aj napriek tomu, že som chodila do maďarskej školy. V škole sa rozprávam po maďarsky, ale s kamáratmi len po slovensky, lebo iných ani nemám. Mno, ale to na tom nič nezmení, že kto som... Bála som mu to povedať a ani som nenašla vhodnú príležitosť. Čo keď ma kvôli tomu nechá?Asi riadná blbosť, no čím dlhšie to tajím, tým viac nad tým meditujem. Jeho otec tuším vie po maďarsky, takže by problém nemal robiť. Som si toho vedomá, že politické vzťahy by nemali ovplyvnovať môj vzťah... Darmo mi budú hovoriť, aby som si našla Maďara. Nikdy som nemala a ani necem. Ja ľúbim svôjho priateľa a nechcem aby ma kvôli tomu opustil. Vám by to veľmi vadilo? Ja mu to veľmi chcem povedať, len sa bojím. Viem, že ma ľúbi, ale čo keď si po tom zmení názor a opustí ma kvôli tomu. Už som mu to raz chcela povedať, no...zlakla som sa, tak som mlčala...Ľúbime sa, to viem na isto...Nikdy ešte žiadnú takto veľmi neľúbil, ale tak...bojím sa, že ma kvôli tomu opustí. Čo mám robiť?Viem, že mu to mám povedať, ale ako?Rozmýšlala som aj nad tým, že mu to napíšem, ale to by bolo asi zbabelé.

janette4
27. sep 2009

Nepochybujem,že môže.sama poznám niekoľko takto alebo opačne zmiešaných vzťahov.držím palce,aby vám vaša láska vydržala čo najdlhšie. 😉

pivoi
autor
27. sep 2009

Ďakujem...Všetci píšete, že môže fungovať...Teraz som ja na rade, povedať mu to...Už konečne 😖

pivoi
autor
17. feb 2010

Prepáčte, že až mesiace na to, ale chceli ste vedieť...už to vie...Keď sa ma opýtal, či viem plynulo rozprávať po maďarsky, povedala som áno...on sa usmieval a spýtal sa ma, prečo ma ešte nepočul...Mno a čo k tomu ešte dodať?Každým dňom ma viac miluje, aj ja jeho. 🙂

macka01
17. feb 2010

tak blahoželám a prajem veľa lásky 🙂

dadis
17. feb 2010

jeeeej...ake romanticke 😵 😵 😵 drzim vam palceky

dsnadja
17. feb 2010

a ja som sa za slobodna volala Maďarova 😀 a otca mam zahoraka a mamu maďarku a nie je žiaden problem ale ked sme v mestach kde sa hovori viac po slovensky tak automaticky začnem aj ja slovensky a aj detom hovorim aby tiež prepli,možno to mam len ja v hlave prepnute ale bojim sa aby mi raz niekto nepovedal niečo čo by ma urazilo lebo by som tomu dotyčnemu musela niektore veci vysvetliť a nerada sa hadam....to ty politici robia same debiloviny....ale som rada pivoi že vam to klape .....

edita84
18. feb 2010

jasneže môže u nás je to naopak ja som slovenka a manžel maďar ale vo vzťahu nie je podstatná národnosť ale láska nie?

blazka24
18. feb 2010

ja si myslím že fungovať to môže - mali sme tiež v rodine taký vzťah a starký a starká si skvele rozumeli a nevadilo im to, ide o ľudí ktorí sú viac ako fanatickí národniari a vtedy sa vlastne robia tieto rozbroje........
takže držím vám palce, život je o láske a nie o národnosti...........

spevacka
18. feb 2010

keď fungujú stovky vzťahov medzi slovenkami a angličanmi, či američanmi, francúzmi atď., mali by fungovať aj s maďarmi. veď čo sú oni iní?
Slotu si nevšímajte, ten maďara videl len z lietadla...možno 😝

paola.o1
18. feb 2010

vztah teoreticky moze fungovat aj medzi mnou a ufonom... pokial si vo vztahu rozumieme 😀

veverca
18. feb 2010

tu nie je čo riešiť....my sme ďalší dôkaz 😀

sabiatko
18. feb 2010

tak to bolo dobre paola 😀 😀

nam to tiez funguje, ja slovenka mm madar... za par dni slavime prve vyrocie 🙂

pivoi
autor
18. feb 2010

Ďakujem vám veľmi pekne ;)

expertka8
19. feb 2010

....kym frajer nie je za SNS a ty za SMK....mate buducnost... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aero
12. jún 2010

všetko je o tolerancii... 😉

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkri
28. sep 2010

ahojte teraz som našla túto stránku a aj podla mna môže fungovať takýto vzťah nezáleží na tom či je Slovák či Madar ale na tom ako si dvaja rozumeju ked sú spolu 🙂

briketa
30. sep 2010

@megi93
Re: pivoi koľko máš rokov? Nerýpem, len ma to zaujíma

- no mna do bodky hned napadlo to iste 😉