Ako prepísať video na DVD?

mirka414
18. mar 2008

vobec neviem ako na to 😖 mam videokameru a malinke kazetky,ktore by som si chcela prehrat na dvdcka cez pocitac,poradite?

mirka414
autor
18. mar 2008

nik nepomoze ☹ ...

aponchie
18. mar 2008

mirunko ja se v tom treba vubec nevyznam,jsem rada,ze si pustim dvd video a satelit a to je vsecko na kameru natacet umim ale umim to napojit jen do tv ale nahravat fakt ne a nikoho neznam 😖

bledulka
18. mar 2008

mirko,poradím 🙂 teda ne já,ale manžel...takže mu předám počitač 🙂

bledulka
18. mar 2008

Předpokládám, že se jedná o kamerku i kazetky miniDV standardu. Pak je potřeba zejména tzv. FireWire kabel na propojení s počítačem, FireWire karta do počítače (některé novější PC již mají tento konektor přímo v sobě), program pro zpracování videa a nakonec vypalovačka na DVD disky.

mirka414
autor
18. mar 2008

aponchie ja to mam tazsie vsetko mam v nemcine ale postupne sa sama vsetko ucim 😵 ale na toto fakt nestacim 😖
bledulka dakujem...

bledulka
18. mar 2008

Z těch programů na nahrávání z miniDV kamerky a na vytváření DVD můžu uvést například Pinnacle Studio, Ulead VideoStudio, Adobe Premiere Elements, Sony Vegas pro..... U některých kamerek se přímo základní verze podobného software dodává, jinak je možné tyto programy koupit v každém lépe zísobeném obchodě s počítači.

aponchie
18. mar 2008

mirka:tak to nezavidim 🙂

mirka414
autor
18. mar 2008

bledulka asi nemam nic stoho 😒 kamera je SONY HC19E a ma malinke kazetky ano mam kabel na pripojenie ale nemam vypalovacku,co teraz?

bledulka
18. mar 2008

Například základní verze programu Pinnacle Studio 11, se kterým se nahraje video z kamerty do počítače a pak se sestříhá a vytvoří DVD včetně menu, stojí již cca. 900Kč (např. Czech Computer nebo Alzasoft, mají i internetové obchody)

bledulka
18. mar 2008

U toho technického vybavení záleží na tom, jestli máš počítač s konektorem FireWire, který je právě pro digitální video určen. Poznáš to podle toho, že Ti tam bude pasovat ten kabel od kamery, když jeden konec dáš do ní a druhý zkusíš dát do správně tvarovaného konektoru na zadní straně počítače.

mirka414
autor
18. mar 2008

bledulka som vo svajciarsku,musim sa spojit so svagrom a spolu najst nejake riesenia...zatial dakujem,vsetko som si opysala a snad nieco vymysli...si poklad 😵

bledulka
18. mar 2008

Jestli v počítači ten konektor není, dá se dokoupit karta FireWire (technické označení IEE1394), základní stojí kolem 500Kč. DVD-vypalovačka stojí taky již tak kolem 600kč nejlevnější.

mirka414
autor
18. mar 2008

ako zistim ci ho mam v notebooku?

bledulka
18. mar 2008

Takže pokud máš kabel i program,tak program už Tě potom navede-dle nápovědy lze postupovat ....

bledulka
18. mar 2008

Na notebooku je konektor-zdířka,přibližně obdélníkového tvaru se sešikmenými stranami,délka cca 5 mm,bude u ní napsané IEEE 1394 a nebo znak-takové kolečko s třemi paprsky kolem dokola
to je pokud notebook má toto již v sobě,pokud ne,lze dokoupit kartu....

bledulka
18. mar 2008

tak,toliko slova mého manžela 🙂

mirka414
autor
18. mar 2008

dakujem mrkneme na to a svagrik mi to potrebne dokupi...

bledulka
18. mar 2008

není zač 🙂 kdybys ještě potřebovala pomoci,tak klidně písni do IP a až bude manžel moci,tak odpoví .-)

mirka414
autor
18. mar 2008

dakujem poslem vam cokoladu 😵

bledulka
18. mar 2008

díky,už se mi sbíhají sliny 😀

emjee
25. máj 2008

petaba • 1d • Dnes o 22:02
Ahojte moja dcerka mala 1. narodeniny, takze samozrejme bola velka oslava...vacsinu som nahravala na kameru a chcela by som jej vyrobit nejake pamiatkove DVD s titulom "moje prve narodeniny", preto som vytvorila tuto temu, aby ste sem mohli napisat nejake tipy na programy, efekty...popripade aj nejake tie pomocky...ci navody 🙂

chcela by som skombinovat film s fotkami popripade aj hudbou

vsetkym vopred dakujem za prispevky

mirka414 • 1d • Dnes o 22:05
ahoj takato tema tu uz je len si neviem spomenut ako sa presne vola,no su tam super prispevky za dvd skus si spravit dvd s Photo Story...

lucenek • 33tt • Dnes o 22:06
ahoj stáhni si aktuáůní verzi power dvd 7 nebo movie maker.....to je jednoduché vkládáš záznám hudnu titulky....tyto programy jsou většinou zdrama jen na nějakou dobu cca 30 dní a najdeš je na severech jako je slunečnice nebo stahuj.cz samozřejmě před tím www 😉

petaba • 1d • Dnes o 22:10
no movie maker mam

jaduska • 2d • Dnes o 22:10
Väčšinou ku kamere zvykne byť aj program na výrobu CD a DVD. Ja osobne používam Inter Video Creator, ktorý som mala pri porte IEEE, ktorý sa používa na prepojenie kamery a PC. Je celkom jednoduchý, je tam dosť prechodových efektov, rôzne titulky, okrem videa sa samozrejme dajú pridať aj fotky a hudba.

petaba • 1d • Dnes o 22:12
tak take nieco mam urcite len ma to ani nenapadlo

petaba
25. máj 2008

emjee dakujem za presmerovanie nevedela som najst temu

petaba
26. máj 2008

Ahojte je tu niekto kto pracuje v movie makery? pravidelne mrzne stava sa to aj niekomu inemu? viete to niako odstranit?

jaduska
27. máj 2008

movie maker nepoužívam, ale mne tiež občas zamrzne ten môj, preto si projekt stále priebežne ukladám, čím častejšie, tým lepšie

kotenko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petaba
28. máj 2008

ja si to priebezne ukladam ale potom to zasa nechce otvorit az na niaky 10x a to za kazdym sa program vypne z dovodu niakej chyby. neviem co s tym mam robit... pc mam v poriadku pretoze aj kamoske to robi Movie maker