Ako prežiť materskú dovolenku?

piacere
2. jan 2012

Ahojte,

zakladám tému...
pre mamičky, ktoré majú doma deti-čertíkov a občas majú pocit, že materskú "dovolenku" neprežijú...
pre mamičky, ktoré z času na čas myslia na dovolenku na Marse bez akéhokoľvek príbuzenstva...
pre mamičky, ktoré majú náročné, uplakané a večne upišťané deti...
pre mamičky, ktoré sa nemôžu pochváliť, že ich dieťa nepozná/nepoznalo obdobie vzdoru....

pre mamičky, ktorých deti majú aspoň niečo z môjho syna:
1. od narodenia odmietal kočík... naše prechádzky vyzerali od prvého výjazdu von takto: rýchlo obliekať, aby sa pri plači veľmi nespotil. Vonku rýchlo nájsť kameň, cez ktorý by bolo dostatočné "drc drc"... keď zaspal, v meste bol prísny zákaz státia... po prebudení nasledoval maratón za sprievodu sirény, ktorá sa ozývala z kočíka... V športovom kočíku sme sa nevozili do 18-tich mesiacov... až teraz si pánko zmyslel, že by sa asi aj rád povozil... no trvalo mu to tri týždne... od včera kočík opäť bojkotuje....
2. cca od roka si uplatňuje právo na obdobie vzdoru... búchanie hlavou do steny a do zeme už má za sebou, momentálne je vo fáze, že ak niečo odo mňa nedostane, dostanem ja... od neho.
3. nič nie je pred ním v bezpečí. Keby vedel ako, vylezie aj na luster a zavesí sa naň dolu hlavou za jednu nohu.
4. hračky? Tie sú len pre malé deti...

Pre mamičky, ktoré nezapadnú do témy "hyperaktívne dieťa", pretože ich dieťa je len živé...
Pre mamičky, ktoré nepotrebujú radu za každú cenu, len sa občas potrebujú posťažovať, vyrozprávať, zasmiať na lapajstvách svojho čertíka...

Pre mamičky, ktoré občas potrebujú zistiť, ako prežiť materskú "dovolenku"...

🙂

lenka311
3. jan 2012

@piacere Ozo a ešte - včera som dostala mobilom po hlave a riadnu šupu do obočia, predvčerom ma pokúsala, že som mala až zuby otlačené a dnes mi rachla do hlavy dvere keď som sa obúvala že ideme von...
A trucovanie, no ja ju mám problém udržať, som dosť dobitá. Samá modrina... hotové týranie maminy... 😀 😀
Ale ľúbim ju nadovšetko na svete... 😎

mandragora22
3. jan 2012

@piacere velmi pekny uvodny prispevok a s radostou sa pridam 😀 😀 😀 😀

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
piacere
autor
4. jan 2012

@lenka311 mňa herec zatvára do skrine, keď si vyberám šaty 😀 A včera dostala moja mama odzadu - nečakane hokejkou po hlave 😕 a ja po kolene 😲 🙄 😅

Jasné, že ich milujeme... sú dokonalé, krásne, šikovné, najúžasnejšie tvory na tomto svete, naše VŠETKO 😵 😵 😵
Ako som písala... neviem si už predstaviť, že by bol iný, že by bol pokojný flegmoš... milujem ho práve takéhoto.. s vrtuľkou v riťke... napriek tomu niekedy prežívam 😅 A pojem materská "dovolenka" mohol vymyslieť len chlap - pablb 😀

tita201
4. jan 2012

No ja mam tiež doma takeho experta len čo sa otočim tak je pohroma do roka som nevedela že mam dieťa a od roka jak keby ho vymenili je všade a kd je ticho par minut už viem že sa niečo deje ked som bola tehotna z druhym synom tak ma tak dožral že mi až slzy tiekli je to expert pušťa plyn všade si podklada stoličky všetko demoluje a niči neurologička mi povedala že je nadpriemerne inteligentny a pre to ho všetko zaujma a chce všetko riešiť je naozaj šikovny lebo ukažem mu jednu vec raz a on si to zapiše do hlavky jeho nebavia hračky on sklada puzzle rad si maluje kresli velmi rad sa uči potrebuje nonstop aby samu niekto venoval niekedy je to dosť naročne ale som rada že je taky ako je on je mudry po ockovi lebo manžel ma take logicke myslenie po mne je pekny hahaha 😀

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alusha
4. jan 2012

my to mame doma tiez, len dvojmo 😀 kazdy sam este sa to da zvladat, ale ked pride bracek zo skolky, tak sa trasie cely dom... krik, vresk, bitky, vsetko co k tomu patri 😀 ale ked su kludni a pokojni (nahodou), tak mam normalne obavy, ci nie su chori 😀 😀

tita201
4. jan 2012

ja neviem kočky moji chlapci su ešte horši ked je ocino doma všade j neporiadok krik plač aj pri mne sa ten starši navystraja ale sme v pohode ale ked je dma mažel je hore nohami cely dom ma s tym niekto skusenosť

lenka311
4. jan 2012

@piacere tak to je presne aj u nás a ešte vo veľkom frčí Bambuľka.. Takto aj jeme aj kakáme na šerbli, inak neobsedí ani za svet..

akika722
4. jan 2012

moj maly rozbil včera staršimu nos 🤐 starši sedel na stoličke kreslil si a maly-17mesačny!!!!!! vytiahol mu VELKU stoličku spod zadku 🤐
to bolo revu 😅
heh,u nas sa každy deň niečo udeje 😅
ale aj tak už chcem pondelok 😅 a školku 😅
už som si tak zvykla že starši je v školke a možem isť V KLUDE len s jednym v kočiku na nakup,potom pre krpca zo školky,pohrame sa ešte,okupeme a ide spať..
teraz je ich plny byt a ja nestiham ani reagovať 😀 a aky hluk dokažu urobiť 🤐
obdivujem ženy čo maju viac ako 2 male deti doma 😅

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akika722
4. jan 2012

@piacere heh,mna netreba obdivovať,ja som niekedy trpitel 😀 týraju ma tu vlastne deti 😅 dnes som dostala 2x po hube 😅

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka5861
4. jan 2012

@tita201 ja akonahle otvori moj muz dvere ,tak moj syn je chodiace tornado a najskor vyckavam v tichosti a potom ked uz vyletim ,tak to stoji za to .. to je hruuuuuza ... 🙂

tita201
4. jan 2012

@janka5861 tak aj u nas ked som sama mam navarene upratane je ticho starši sa bavi mladši spinka a ja stihnem zajsť aj na net ked je muž doma ešte upratujem aj z nim potom som nervozna a pyta sa prečo najviac neznašam ked sa mi mota po kuchyni a mudruje do varenie 😠 a ked vari on tak pol dňa vari a pol dňa upratuje 😎

tita201
4. jan 2012

@piacere da sa u nas je to tak že starši jak časovana bomba a mladši smejko pohodove babo 😀

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamilka22
6. jan 2012

@tita201 ja som si vsimla, ze aj u nas je to takto a zistila som, ze za to mozem sama, lebo sa podvedome spolieham na manzela, ze na krpcov dava pozor, ked sa "hraju" pri nom. A toto sa nevyplaca, lebo on pri nich akurat tak sedi, ja nezhodam predchadzam a ked som pri nich dopredu viem, co bude jablkom svaru, on toto neovlada, tak sa pri nom vadia ovela castejsie. Vysledok je, ze aj ked je muz doma, tak na nich viacej dozeram ja, lebo ma nebavi stale pocuvat vreskot a nezhody...obcas je to narocne... respektive obcas je to lahke a zvysok casu je to narocne....

tita201
7. jan 2012

@kamilka22 maš uplnu pravdu

damiko
8. jan 2012

@piacere ahoj ja som na tom podobne,moj 20mesacny syncek nikdy nepotreboval kocik ,hracky tie uz vobec,nocnik nechce ani vidiet v postielke nechce vobec spat ,ked vezme do ruky pohar hned ho robije a vsetko co mu zavadzia vyhadzuje kade tade...a uci sa rozpravat tak ked mu nieco poviem,ked po nom pokricim tak to zopakuje.a je to normalne že sa v noci budi a chce pit mliecko,ako ho od toho odnaucim ...ked mu nechce dat tak zacne plakat a kricat "MAMINA MEčI" ...

majka1981
8. jan 2012

ja mam syna, ktory ma aj celkom poslucha, ale ma svoje obdobie, kedy je proste narocny. moja zachrana je vtedy satka alebo nosic manduca - supnem ho donej, momentalne najradsej na chrbat a pokracujem v tom co chcem robit. On sa upokoji a mna nebolia usi, nenervacim a nehadam sa. Velmi to odporucam kazdej mamine. A nebojte sa: dieta si na to nezvykne. ALE: TY si na to zvyknes a budes sa dobre citit - dieta pri Tebe, praca pokracuje, vsetci su spokojni 🙂

mamavava
8. jan 2012

@majka1981 Joj, keď tá moja staršia sa ani nosiť nechcela. Teda chcela, ale len ak si s ňou nadskakovala, tancovala a pod. 😅 A mladšia? Tak dnes sa s ňou hral môj otec a po asi pol hodinke vyzeral, ako by vyšiel rovno zo sprchy. Mokrý jak myš 😀 . A to má malá len 8 mesiacov...A ani s ňou nechodil na rukách, len ju pridržiaval, čo sa po ňom štverala a snažila sa na všeličo vyšplhať. Lenže ona, keď sa chce niekam dostať, to má silyyyyyy...

kamilka22
9. jan 2012

@majka1981 hm, ja som pouzivala nosic ergo, bez neho by sme absolutne nemohli chodit von, nakolko v kociku nevydrzal asi ani minutu. Doma bol skely, ked mal drobec koliku a nevedel sa ukludnit.Tiez odporucam.

akika722
9. jan 2012

@kamilka22 ja som pri mladšom tiež par x využila nosič,hlavne ak som nielsa staršiho do školky..ale to boli pohlady 🤐
bola zima,malinky mal plyšovy biely overal,mna jedna pani zastavila či v nom nosim plyšaka 🤐 /v nosiči/ neviem či vyzeram tak tupo 😅
+skejt na kočik,ten som mala tiež a tak isto sa po nas obzerali ako keby sme boli z marsu 😅

aleeeeeeeeeeeeeeeee chcela som sa pochvaliť @piacere 😀 on je v školkeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😅
dnes som si užila pokojnu prechadzku s kočikom a spiacim babom 😵
ale už mi chyba to skakanie,hučanie,a hlavne mamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😅 to povie denne aj 1568x 😅

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majka1981
9. jan 2012

@kamilka22 to poznam, momentalne tiez radsej idem von s manducou ako s kocikom, lebo ten rev ked ho idem dat do kocika a to prehovaranie 😝 😝 😝 😝

akika722
9. jan 2012

@piacere ježiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiš 😀 😀 😀 😀 😀 ta čosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀 😀 ved nič neurobil..keby si videla sceny doma ked maly bije svojho "velkeho" brata 😅
da mu po hlave,šmari po nom plnu flašu čaju,minule mu rozbil nos-maly velkemu 😅 😅 😅 😅
ale zlatyyy bol 😀
"jáááá" 😀
dzzzzzzz 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akika722
9. jan 2012

@piacere ved sa zoznamovali 😀 podaval mu ručku,moj ignoroval lebo snival o buchte 😀 😀 😀 😀 😀
hej hej všimla som si ☹ len P.mi tam dačo dookola hučal 😒
je ok?neudrel sa velmi? ☹ chudatko ☹
ale inač 😲 on ako chodi pekne vedla vas 😲 mojho keby som vypustila tak o 20min.možem vyhlasiť patračku po dieťa v oranžovom 😅