Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako prežiť materskú dovolenku?

piacere
2. jan 2012

Ahojte,

zakladám tému...
pre mamičky, ktoré majú doma deti-čertíkov a občas majú pocit, že materskú "dovolenku" neprežijú...
pre mamičky, ktoré z času na čas myslia na dovolenku na Marse bez akéhokoľvek príbuzenstva...
pre mamičky, ktoré majú náročné, uplakané a večne upišťané deti...
pre mamičky, ktoré sa nemôžu pochváliť, že ich dieťa nepozná/nepoznalo obdobie vzdoru....

pre mamičky, ktorých deti majú aspoň niečo z môjho syna:
1. od narodenia odmietal kočík... naše prechádzky vyzerali od prvého výjazdu von takto: rýchlo obliekať, aby sa pri plači veľmi nespotil. Vonku rýchlo nájsť kameň, cez ktorý by bolo dostatočné "drc drc"... keď zaspal, v meste bol prísny zákaz státia... po prebudení nasledoval maratón za sprievodu sirény, ktorá sa ozývala z kočíka... V športovom kočíku sme sa nevozili do 18-tich mesiacov... až teraz si pánko zmyslel, že by sa asi aj rád povozil... no trvalo mu to tri týždne... od včera kočík opäť bojkotuje....
2. cca od roka si uplatňuje právo na obdobie vzdoru... búchanie hlavou do steny a do zeme už má za sebou, momentálne je vo fáze, že ak niečo odo mňa nedostane, dostanem ja... od neho.
3. nič nie je pred ním v bezpečí. Keby vedel ako, vylezie aj na luster a zavesí sa naň dolu hlavou za jednu nohu.
4. hračky? Tie sú len pre malé deti...

Pre mamičky, ktoré nezapadnú do témy "hyperaktívne dieťa", pretože ich dieťa je len živé...
Pre mamičky, ktoré nepotrebujú radu za každú cenu, len sa občas potrebujú posťažovať, vyrozprávať, zasmiať na lapajstvách svojho čertíka...

Pre mamičky, ktoré občas potrebujú zistiť, ako prežiť materskú "dovolenku"...

🙂

svetielkoand
2. jan 2012

@piacere ma to aj vyhodu - nebudes musiet rozmyslat nad darcekom pod stromcek - gola sada, utahovacka ci srobovak s nadstavcami vzdy potesia 😀

mamavava
2. jan 2012

Jáj, všetky body sedia aj na prvú dcérku. Dokonca bod jedna rozširujem o vrešťanie v aute. A v kočíku ani v aute naviac nikdy nechcela spať. A tak to vyzerá, že druhá bude rovnaká. Bod jedna už spĺňa, na dvojku - obdobie vzdoru je našťastie ešte primalá, aj keď jedovať sa vie ukážkovo, podľa bodu tri ju fascinuje všetko nevhodné a nebezpečné a hračky ju zaujmú len nakrátko, oveľa lepšie by boli rôzne káble, ak by som jej ich dovolila. 🙂

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamavava
2. jan 2012

@piacere No tak my sme boli začiatkom leta so staršou na súťaži cca 1,5 hod. cesta autom a to som musela celú cestu, samozrejme okrem mávania všetkým možným i nemožným spievať ľudovky, inak by krpatá prerevala celý čas. Už sa teším na nastávajúcu sezónu 🙄 😀 . A zásobu jedla a hračiek tiež dobre poznám. My sme to pri prvej mali už ako taký rituál v kočíku - začínali sme hračkou, potom čajom, nasledovalo niečo na zjedenie, potom džúsik, spievanie a nakoniec som malú vliekla vreštiacu a krútiacu sa na rukách a kočár tlačila bruchom. Takto ďaleko sme s druhou ešte neni, ale zdárne k tomu spejeme. Zatiaľ vydrží možno aj 5-10 minút sedieť v relatívnom kľude, ale mám pocit, že čím je staršia, tak sa ten čas skracuje.

anicka1981
2. jan 2012

no ja mam tiez drobca pol rocneho, kocik som nepouzivala na vonku skoro vovec, musela som ho v satke nosit, a tazky je dost ma uz skoro 9kg, , teraz uz vydrzi aj v kociku, ale to len ked ma naladu, tak ze so sirenou chodievame dost casto 🙂, doma zase inac ako v kociku za neustaleho hojdania nezaspi,,, a cez den mi pospi 2-3x po 20 min a je fit,,, vecer zaspava cca 8-9 hod o potom je kazde 3 hod hore na papanie, cez den mi poslednu dobu vobec nechce pit mlieko, musm varit kase, a zeleninove prirmy, no mam veselo, vsetci okolo su uz totalne zmoreni a on furt niea nie spat 🙂) 😅 Ale aj velky smejo, a ked je hore stale sa rehli, za predpokladu, ze robite certa psa, macku, vseliake opicky, skacete a tak, stichne pri pocitaci, kedmu dovolim rozbijat mi laptop, alebo telefon🙂))) a strasne slinta a mame uz 2 zuby a idu dalsie,lebo je strasssne mrzuty 😒 , ale inac je to nase slnecko krasne 🙂

danteska
2. jan 2012

tak super prispevok 🙂 vylezenie na luster-to by ani u na sproblem nebol 🙂 vylezie aj na kuchynsku linku,vsetko upratuje,nocnik na hlave funguje-kedze na nom sediet nechce a uspesne ho ignoruje 🙂 vzdor zatial minimalny,este sa nehadzal o zem 😀

danteska
2. jan 2012

a teda spojenie materska dovolenka fakt vymyslel asi chlap ,inak by to nazvali len materska 😀

mamavava
2. jan 2012

@danteska Ono to bude materská dovolenka asi preto, že matke je dovolené skákať okrem manžela aj okolo detí 😀 😀 😀

martina_uk
2. jan 2012

Caute maminky, pri čítaní som sa nasmiala že co ty naši drobci dôkazu. Naša malinka síce nieje nejaký nervak, je to kľudne bábätko ale iba do chvíle ked sa s ňou hrám a venujem sa jej. V momente ked chcem niečo návrit alebo upratat tak mi je v patach a nestiham. Demoluje mi kuchyňu, rozbila lampu na nočnom stoliku, tanier z mikrovlnky, zavarene huby, nestihnem sa ani otočiť a uz je naša nicitelka v akcii. Varim zasadne len na zadných horakoch lebo z predných ju niekedy na

emkab
3. jan 2012

..ehm...kocky a ako riesite to, ze vas deti mlatia? Teda okrem toho, ze pisete na Urad proti tyraniu rodicov 😀 Ale fakt, nasa Cicuska je mudra, sikovnucka, zlatucka (akoby ani moja nebola 😀 ), ale v poslednej dobe som uz par od nej schytala, prave ked som jej nieco nedovolila. Najprv som jej to vratila, s mensou intenzitou samozrejme, aby sa naucila, ze ked facku da, tak ju aj dostane naspat, ale mam pocit, ze tudy cesta nevede :-/ Pripada mi to, ze jej to az tak nedochadza a ze mi nechce vyslovene ublizit, ale trapi ma to...

PS: Aby som predisla ukamenovaniu za to, ze si bijem dieta: len som jej symblicky capla po prstoch a spytala sa, ci sa jej to paci a povedala, ze mne nie a ze budem smutna, ked ma bude takto bit...

martina_uk
3. jan 2012

zadných horakoch, lebo z predných ju niekedy napadne sťahovať, Povesane pradlo mi sťahuje a musím mat oči aj vzadu na hlave. Nervak moc nieje a aj ked ju chytila zlost tak ju polozim na zem do ľahu, odydem, nevsimam si ju a hneď ju to prejde a docupka zamnou. Je to anjelik s rozkami. Nedala by som ju ani za milión a ani za milión miliónov ;) ked pri nej sedim alebo sa jej venujem tak je úplne super, miluje prechadzky ci uz pesi, kociarom alebo jazdu autom. A veru nenazvala by som to dovolenkou a rada by som spoznala toho co to nazval dovolenkou ;) ale som rada ze mozem byt doma s nou a vidiet ako rastie a tesit sa z uplnych malickosti.aspoň sa nenudim a veru sa aj nasmejem ;)

marecek1
3. jan 2012

ahojte kočky 🙂 tak môj malý bol tiež veľmi živé dieťa, som ho našla tu vo vašich príspevkoch 🙂 my sme sa smiali, že on sa ani chodiť nenaučil, ale rovno behať, kuchynská linka, schody, nábytok, to všetko boli pre neho ľahké prekážky, som si užila na materskej "dovolenke" s ním, ale bolo to neskutočne krásne obdobie, ktoré som si vychutnávala naplno. síce sa čudujem ako, ale môj malý mi v kočíku od malička vydržal, často sme teda spolu behávali s kočíkom kade-tade, za kamoškami, na detské ihriská... čo bolo super. síce keď som ho už z kočíku vyložila, tak neriadená strela 😀 😀 😀 teraz už chodí do škôlky, ja do práce, takže si zažívam nové obdobia s ním, zo škôlky prichádza s "múdrosťami" detí jeho veku, sa nasmejeme niekedy (aj nazlostíme, ale to k tomu patrí 😀 ).

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamavava
3. jan 2012

@piacere čo by som sa urážala, rada urobím deň veselším. U nás boli papučky kopky. 🙂

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trnka77
3. jan 2012

@carrie4 PRESNE,u nás nefunguje hádzanie sa o zem....ale plač...pozrie na mňa ako,že mama jedna ja ťa ľúbim a ty takto???? 😀 😀 a keď to nezaberie plač až sa susedia pýtajú čo sa u nás robí...vtedy zatváram okná a idem do druhej izby.....to robí stredný syn a keď to počuje najmladší spustí aj on 🙂 ...bývame na prvom poschodí,takže ani nechcem vedieť čo hovoria ľudia..... 😕
dalšia pohroma je keď všetci chcú tú istú hračku 😠 😠

mirushka1983
3. jan 2012

🙂) jeej, ani som netusila, ze take deti fakt existuju a tu moju mi nevlozili do brucha mimozemstania! Som si myslela, ze len ja mam take divne dieta...pod vplyvom reklam a obrazkov z katalogov som si myslela, ze bude len papat a spat a tisko sa hrat v lehatku..lebo tie su zevraj super... 🙄 ..nestihnem si navarit, porobit doma co potrebujem...kazda zabavka, hracka, hracia deka, lehatko, choditko..vydrzia tak na 5 minut...moja ma 1/2 roka tak lozit len zaciname, este to teda nie je kriticke...ale cakam kazdu chvilu pohromu...a asi zacina aj chapat, ze ked zaplace tak priletim a vezmem si ju na ruky lebo nech je kdekolvek, po 5 minutach zacne mrnkat, po ignoracii plakat, ja si myslim, ze chuda trpi a ked ju mam na rukach odmeni ma usmevom od ucha k uchu... 😠 kocikujeme tak hodinku v pripade, ze zaspi, ak nie tak kratsie, lebo vacsinou je to predsa desna nuda ked nemoze nic sklbat, trhat, chytat a stahovat ....vecer tiez nezaspi skor ako o pol deviatej, vcera napr. az o stvrt na desat...cez den ako sa jej zachce..verzia 1. je aj 2-3x po 20 minut alebo verzia 2. len raz a aj na 2 hodinky...Takaaaa som stastna prestastnaaaa, ze je moje dieta uuuuplne normalne! 😀 😀 😀

fleuerette
3. jan 2012

Jej krasna tema, nedalo mi nenapisat. My mame doma zatial cerstveho 7 mesacneho diablika 😉. Odkedy zistil ze vie sediet, lozit, stat a chodit s pomocou je to parada. Prebalujeme postojacky, obliekame za pochodu. Krmenie v krasnej novej stolicke? Nocna mora. Zatial je v ohrade "pre selmi" ktoru vytvoril MM, ale zacina ju demontovat. Od narodenia je ako duracelka, bez pohybu nie je ani pri papani ani ked spi.

viki2912
3. jan 2012

TAK my sme sa nasli v 2 3 4 bode...my mame doma sofiu,ma 1 rok a je to certik...len rozky jej chybaju,od rana nas s manzelom budi,najprv nereagujeme ked skace v postielke,potom k nam vylezie a taha ma za vlasy,cez manzela preskakuje.)))ale je to nas poklad,zboznujeme ju,ale privitali by sme keby sme na prechadzke nevyzerali ako ludia ktori ju unasaju,lebo krici a reve o dusu.musim ju drzat za ruku,inak krici.aj ked zaspava.a nebude sa hrat sama kym s nou nie som.manzel sa na tom dobre zabava.
velmi som sa na nu naviazala,kedze mala reflux,venovala som jej vsetok cas,modlila som sa,aby nevrackala a on to po 7 mesiacoch konecne v setko preslo,ale nebolo to lahke.a to obliekanie,ako citam,nie je boj len u nas..)sofia neznasa overaly..ja som sa zimy az bala.v lete som ju hocijak nahodila a isli sme,v zime je to horsie.ked ju obliekam,musim to urobit rychlo a utekat vonku,lebo tak krici,ze sa to neda vydrzat.teraz spi,ale bol to boj...vzdorovala statocne,chodila okolo mna ako zralok okolo koristi.ocka jej uz padali,ale necchela podlahnut.nakoniec som ju zlomila hladkanim a teraz spi ako anjelik.kiez by tato chvila trvala aspon hodinu.))))

akika722
3. jan 2012

@piacere ahojte.momentalne tu mam 4deti,jedno ešte spi,ocko sa s nimi hra a mamka na nete 😀 😀 😀 heh 😀 😀 😀
moj maly vkuse robi to že pride k nam a dava nam svojou makovicou bomby do nôh,do hlavy,.au 🙄

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maranat
3. jan 2012

😀 som sa pobavila, tiez mam doma umrncanu princeznu, u ktorej ako u kazdeho dietata vyhrava fantazia nad logikou. a so vzdorom sa mala asi narodila 😀

fatulda
3. jan 2012

ahojte, ja som sa nasla v bodoch 2,3,4, plus pridavam nespavost, uz maju 2,5 roka a este som celu noc nespala 😒 , vzdor zacal tak v roku a stale pokracuje, zahrna hadzanie sa o zem, revanie, hryzenie..atd atd, plus bitky navzajom...a milion dalsich veci... no ale nedala by som ich za nic 😉

danteska
3. jan 2012

@mamavava to ma teda nenapadlo,ale teda trefneeee 🙂 vsak moj manzel je ako dieta-vsetko po nom musim upratovat 😠 a neviem ho zmenit takze aspon syna si musim poriadkumilovne vychovat,ale tak ak sa prejavia geny tak neviem 😀 😀

danteska
3. jan 2012

@piacere prebalovanie a krmenie je horor,vsetko za jazdy 😠 ja nechapem preco je tak tazke vymenit plienku-tomu predchadza najpr nahananie po byte a potom moj krik,alebo na to kaslem a prebalujem postojacky alebo za jazdy..krmenie ani nekomentujem-jedenie je problem,musi sa stale niecim zabavat..a ja ticho zavidim zienkam ked deti vsetko spapaju a vzorne sedia za stolom 😉

akika722
3. jan 2012

@fatulda uf..to spanie nezavidim..moji su ako duracelky ale chvala bohu od 3m spia celu noc...
@danteska moji sedia za stolom..ale vzorne to veru nieje..keby si po ich najedeni sa nakukla pod stol 😅 pol obedu na zemi 😀

kamilka22
3. jan 2012

tak sa sem pridavam, krasny uvod temy, nasla som mojho syna takmer vo vsetkych bodoch, s vynimkou hraciek, tie ma rad, v pripade, ze sa s nimi nechce hrat niekto iny. Ak jeho sestra prejavi o nejaku zaujem tak tvrdo uraduje. Vyliezol mi uz aj po polickach v roll door-e. Az som zmeravela. Kocik nenavidel od narodenia, a od nieco vyse roka ho vobec nepouzivame. Lebo to som musela vliect jeho, tlacit kocik a este davat pozor na dcerku, aby sa jej nic nestalo.... co sa tyka vzdoru - do obchodu som zo synom prestala chodit, lebo to len vkuse pre nieco vrieska, ja blbosti nekupujem, takze to vzdy vyzeralo, ze ho tyram a pritom utyrana som bola ja. Obcas mam chut kupit si stuple do usi.... Najradsej mam, ked ho vyhresim, on sa nastve, bezi ku schodiku pred vstupom na wc, tam si sadne, da si hlavu do dlani a tvari sa ze place. Je to cert ako sa patri, a aj tak ho aj s mojou dcerkou lubim najviac na svete.

kamilka22
3. jan 2012

@danteska k prebalovaniu, moj odkedy sa vedel pretacat, tak mi vzdy uspesne zdrhol, je to tak dodnes, moze byt pocikany az za usami, aj tak bude jacat "nieeeeeeee", uz len ked vidi plienku a moj zaujem mu ju vymenit. Moj muz videl video, kde zena, ktora nemala ruky prebalovala dieta, poznamenal len tolko, ze toho nasho by urcite neprebalila....

lenka311
3. jan 2012

@piacere jé, ja mám dievčatko a tiež takto živé, ale neplače, len je všade... ja si nikdy neposedím, až teraz keď zaspí a to som na ňu sama... Tiež mám pocit, že ma niekedy odvezú...
V kočíku nehrozí, kým bola malá hej, od roka od kedy behá, no väčšinou tlačím kočík a naháňam malú... Vie veľmi rýchlo behať, hračky ju bavia celých 5 minút, možno ani to nie a najväčšiu záľubu má v šplhaní, nedokážem ísť v kľude ani na záchod, bez toho aby niečo nevyparatila.. Najrašej má okno, čo je najhoršie... Bývam na druhom poschodí... Musím dávať neustály pozor a nemá stále pud sebazáchovy, aj keď sme v detskom centre vylezie si na rebrinu až úplne hore a bez váhania sa pustí, nech sa deje čo chce... ako baby tam väčšinou sedia a popíjajú kávu a ja lietam... nech si nerozbije hlavu.. Najradšej má pohyb a je z nej riadna herečka, tancuje o závod, keď sú tu sestry, musíme stále tancovať.. Takže tak, niekedy fakt meliem z posledného... Ale je krásna usmiata, na každého sa vonku škerí, zastavuje, kýva, dáva pusinky a každý, aké máte krásne dieťa... 😀 😀 😀 😀 😀
Je zlatunká, len kedy ju nájdem v kľude tak pol hodinku sedieť to neviem... 😎 😎 😎 😎
Malé deti malé starosti - veľké deti veľké starosti...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli