Ako prežiť materstvo a nezblázniť sa?

pia22
30. jan 2010

Nazov temy hovori za vsetko, takze sup sem prve prispevky 😉

jasmia
30. jan 2010

Ahoj pio, tak jsem to našla. Je teprve dopoledne a už přemýšlím, jak se nezbláznit 😀. To díky mé nejstarší dceři, začíná s ní lomcovat puberta a já to trochu nezvládám 😠 . Ještě, že mám Justýnku, ta se na mě vždycky usměje a já se uklidním. Takže si užívej Šimonka, dokud je hodný chlapeček a ještě potřebuje svoji maminku, za pár let budeš jen "prudit". 😀

lindda
30. jan 2010

tazko ale nic ine nam neostava neboj vekom to bude lepsie do 2 rokou potom zacina obdobie vzdoru a opat je tu zabavicka 🙂 neboj kazda sme to zvladla a i ty to zvladnes 🙂

pia22
autor
30. jan 2010

Ahoj Jasmia🙂. Tak tu pubertu ti nezavidim 😒 Nalady nasich väcsich aj mensich pokladikov su dobra tema. Ten moj uz za tie 4 mesiace zvladol viac zmien nalad, ako ja od zaciatku tehotenstva😀. Ale niekedy je to o nervy, takeho skriatka tazko uzemnim😖.

jasmia
30. jan 2010

Tak to znám, naše Justýnka byla první dva měsíce hotový ďábel, pořád jen plakala, byla jsem z toho zoufalá. Moje dvě starší holky byly andílci od narození, tak jsem pořád přemýšlela, jestli jí něco není, byla jsem jak kdybych měla první dítě. Ale po druhém měsíci je z ní úplně jiné mimiko, je hodňučká, milučká holčička.

anta
30. jan 2010

Pia22 - ano, to se hodí, už jsem nějaká zdrchaná z těch mejch chlapů doma a tak také přemýšlím, kam si jít koupit síť, aby mě do ní mohli na ulici chytat, až to na mě přijde 😀 😀 😀

rimmel
30. jan 2010

😕 😀 😀
neviem o com hovorite 😀 😀

ja mam doma anjelika 😵

anta
30. jan 2010

Rimmel - závidím, já mám doma divocha 😀

pia22
autor
30. jan 2010

My sme mali 2 mesiace brutalne koliky, tak som myslela, ze je ta naladovost len z toho, ale nebola😀. Inak mam pocit, ze tomu nasmu certikovi zacinam liezt na nervy uz aj ja. Zeby trening na pubertu?😉

rimmel
30. jan 2010

anta kto vie co za divocha bude nase druhe babo potom sa sem pridem stazovat 😉 😀 😀

jasmia
30. jan 2010

Aspoň budeš vytrénovaná, to já nebyla a teď jsem v nevýhodě, moje pubertální dcera mě válcuje v každém směru 😀 . Vždycky jen zatínám ruky, abych jí jednu nevlepila a je to řádná fuška.

pia22
autor
30. jan 2010

Rimmel my sa nestazujeme, my sa chvalime, ake vychovavame osobnosti. Ake mate skusenosti so zavedenim rezimu? Ja nie som zastancom striktneho rezimu kazdej hodiny, ale mozno by sa uz nieco jednoduche dalo. 😉

jasmia
30. jan 2010

Pia já režim pomalu zavádím, ale nedodržuju ho přesně. Snažím se ukládat k spánku zhruba ve stejnou dobu, ale ne vždy se podaří a koupeme ve stejnou hodinu. Jídlo malá vyžaduje každé tři hodiny a v tom je teda přesná.

miluska.h
30. jan 2010

ahojte 🙂 my mame takeho zlateho smejka, ale musim povedat, ze v podstate od narodenia sa trapime... od 2 tyzdnov mal chudacik brutalne koliky, do toho reflux, prestalo to, ked mal 5 mesiacov, potom bol 2 tyzdne klud a zali zubky, a doteraz este nema ani jeden vonku... idu mu ocne a aj stolicky, co nechapem, lebo to je absolutne mimo poradia... inak Tomasko je velmi statocny, neplacka vela, len mrnci a je nervozny, v noci sa stale mrvi, takze sa moc nevyspim... pomedzi to sa napriek vsetkemu usmieva a vela sa aj rehoce 😀
neberiem to tak, ze by som sa isla zblaznit, ale ja som dost uzkostliva a ustrachana povaha, tak mam niekedy co so sebou robit... aj tak je to materstvo zatial pre mna najkrajsim obdobim mojho zivota... sme proste sastna rodinka 😉

rimmel
30. jan 2010

ja som rezim zaviedla az s prvymi prikrmami v 6m dovtedy som kojila na poziadanie takze sa rezim nedal nejak ustrazit no nevadilo mi to..uz vedel rozoznat noc a den a to bolo pre mna najhlavnejsie 🙂

pia22
autor
30. jan 2010

Jasmia tak Simi je v papani tiez ako hodinky, ale inak na rezimy kasle. Teda rezim aj mame, ale uz asi 10. za 4 mesiace, prisposobujeme sa okolnostiam.
Miluska, my sme sa tiez trapili s hroznymi kolikami a refluxom a teraz nas uz tiez trapia dasna, ale na zubky si asi este pockame. Inak som sa pytala na postupnost rastu prvych zubkov pediatricky, tak ze bezne rastu kadejako, aj do kriza, napr. horna dvojka a dolna jednotka 😉

rimmel
30. jan 2010

a tiez sme do 6m nekupali kazdy den ale obden, a koli rezimu som nechcela zbytocne kupat ked to nebolo potrebne..ale uz ako zacal papat zacal sa viacej spinit 😀

pia22
autor
30. jan 2010

Rimmel to mas pravdu, my tiez kupeme kazdy 2. den, je pritom dost vylakany, tak naco ho stresovat kazdy den, ked mozem kazdy druhy 😅.

miluska.h
30. jan 2010

pia, lenze nasmu idu trojky a este aj za nimi to ma napuchnute ☹ nasa lekarka sa tiez divila, ze to este nezazila... 🙂
k tomu rezimu...podla mna to velmi zavisi od dietatka... my mame rezim v podstate od nejakych dvoch mesiacov... maly si ho vytvoril sam... my sme len zaviedli kazdodenne vecerne kupanie v tu medzi 7 a 8... papa kazde tri hodky, do 8 mesiacov spaval 3x denne po pol hodke a potom zacal spavat na obed hodinu az dve a okolo 4 tak hodinku...
tento tyzden bol maly chorucky, mal crevnu chripku, tak sa nam ten rezim uplne zosypal, ale od vcera sme uz nabehli na nas zabehnuty system a vyzera to tak, ze je to ok 😉

jasmia
30. jan 2010

To já koupu každý den, protože Justýnka je prasátko 😀 . Krmím z láhve a teče jí to všude, přito má tu nejmenší dírku, občas si ublinkne, takže večer smrdíkuje už pěkně. Ale koupu jen v čisté vodě, mýdlo jen opravdu občas použiju.

jasmia
30. jan 2010

Nejstarší dceři vyrostly o dva zuby víc, byly jsme rarita.

anta
30. jan 2010

Přesně tak, nestěžuji si, berte to s nadsázkou, Honzík je pohodář, ale jak ho čapne moribundus, je nejlepší utéct někam hoooodně daleko 😀 😀 😀

martinka79
30. jan 2010

já mám druhého divocha a přitom hodného kluka... ovšem i s decrou byla zábava ona josu živí jak čertíci...
U nás je režim normállka pro obě děti... koupeme se denně a jime nesutále kdy si děti řeknou. krom snídaně večeře a oběda.. ten jima samo podávám v danou hodinu...
jinak je to někdy doma na palici. Dobrá kniha či vínko s kamarádkou či s MM je to co mě vzpruží.

kim
30. jan 2010

Ahojky
hezké a trefné téma 😀
Mě už to poslední dobou doma taky lezlo pěkně na bednu, od narození bylo stále něco 😒 nejdřív prdíky, veliké koliky, ve 4.měsíci jsme zjistili, že má syn intoleranci laktozy, takže na to vše pomohlo mléko bez laktozy, na chvíli byl klid...od půl roka začal zlobit se spaním, v noci každou hodinu vzhůru, denní spánky hrůza, jen půl hodinové a jen v kočáru, takže neustálé vyjíždění ven s kočárem..do toho byl vztekloun, nechtěl se oblékat, vztekal se, že mu nejde lézt, pak chodit...když jsme tohle vše zase zvládli, začali tlačit zuby 😒 se zubama máme problémy ještě teď, vím o každém zubu, protože je šíleně nepříjemný, vzteká se, u ničeho nevydrží..takže já jsem to vyřešila teď tak, že chodím na pár dní v měsíci do práce a stará se manžel(má směny, tak jsme to skloubili) a je to vážně relax na nervy, vypadnout.Ono i to, že jsme pořád zavřené doma a chodíme ven v podstatě pořád stejnýma ulicema, je fakt opruz..takže doporučuji, kdo můžete, začněte pracovat 😀 dostanete se mezi lidi, řešíte jiné věci, než jen prcka a ještě jsou za to prašule 😎 pevné nervy maminky 😵 😵

pia22
autor
30. jan 2010

Miluska si ma s tymi zubkami nepotesila, myslela som, ze raz dva budu vonku😝
Jasmia ty tiez nekojis? My sa tiez flaskujeme, ale Simi si dava pozor, aby mu neusla ani kvapka, aj ked do konca 2. mesiaca bol dobre prasiatko, vypustal gejziry😀 Inak malicka ma naozaj krasne meno🙂

jasmia
30. jan 2010

Začala jsem mít málo mléka ☹ , tak jsem začla dokrmovat a ona přestala chtít prso, tak musím odsávat a dávat z flašky. Malá pije z flašky teprve měsíc, takže mlíko má až za ušima 😀 , doufám, že se to zlepší. Se jménem děkuji, musím to říct tchýni, že se někomu líbí, byla na mrtvici, když se dozvěděla, jak se malá jmenuje. Ona měla problém i s Nelou, prý je to jak na psa 😒 .

pia22
autor
30. jan 2010

Jasmia tak ze pozdravujem svokru 😠 😉

saska.t
30. jan 2010

kim presne ti rozumiem, preto od pondelka nastupujem do prace a mala do sukr. jasliciek inak by sme sa obe zblaznili ale len na 4 hodky takze akurat a mala sa aspon vyhra s detickami a nebude ma doma len terorizovat 😀

jasmia
30. jan 2010

Taky jsem při nejstarší dceři pracovala, doma na mě všechno padalo, tak jsem šla na pár hodin do práce a byla jsem spokojená. Při justýnce chci zůstat doma do třech let, abych si to užila, přece je to moje poslední dítko, tak uvidím jestli se nezblázním 😀.

babula90
30. jan 2010

jasmia, ja mám 9 ročnú a puberta lomcuje ostošesť 😖 každý den riešim, ako sa zo všetkého nezblázniť, som celé dni na deti sama... mladšia je za 100 čertov, kto má kludné dieťa, to nepochopí nikdy...

jasmia
30. jan 2010

Jsem na tom podobně, když se slečna vrátí ze školy, děsím se co z ní zase vypadne 😖 . Nejhorší jsou ty protočené oči a slova " a co jako ", které používá pokaždé, když jí něco řeknu. Když si představím, že to bude ještě minimálně 7-8 let, tak odpadám 😀 .