Ako prežívate druhé tehotenstvo v porovnaní s prvým?

janetka
3. jún 2007

ahojte, chcela by som sa s vami podelit a zaroven ziskat nejake skusenosti, pocity mamiciek, ktore tiez prezivaju prave druhe tehotenstvo alebo ho uz prezili :o) AKe mate skusenosti s porovnanim z prvym tehotenstvom, co sa tyka vahy, priznakov a pod. A este ma mata, ze ako to prezije moj syn, ked ja budem v porodnici napr. 5 dni a pod... 😉 A to som len v 6. tyzdni 😉

zanettka
3. jún 2007

U mna to bolo s tou vahou to iste ☹ . Dufam, že po porode to pri dvoch deťoch pojde dolu rychlejšie. Keď pozeram na tvoj pas, tak budeme mať podobný vekový rozdiel medzi detičkami. Dávaš malého do školky? Moja malá ide od septembra ☹

janetka
autor
3. jún 2007

a este otazocka: prestali ste malych drobcov nosit na rukach? dvihat?

zanettka
3. jún 2007

Jnetka ja som to najprv obmedzila a teraz som musela prestať uplne, lebo mi začalo tvrdnúť bruško a doktor ma chcel dať do nemocnice ☹

janetka
autor
3. jún 2007

zanettka: no ja som to jaksi nedomyslela s tou skolkou a uz je neskoro, chcem od januara,ale neviem, ci bude volne.. rozmyslam nad nejakou opatrovatelkou na par hodin denne, ze by sla s malym na prechadzku alebo sa zahrala, neviem,c i zvladnem dve deti naraz... to ma tiez zaujima, ze aka je to zataz.. co je lepsie, ci skolka, alebo ho nechat este pol roka doma s nami...

janetka
autor
3. jún 2007

ja mam panicky strach z lezania v nemocnici 😲

zanettka
3. jún 2007

Ja si myslim, ze je asi lepsie dat dietatko do skolky. Ale na druhej strane som aj mužovi povedala, že keď to nebude zdravotne zvladat, teda bude stale chora, tak ju necham este rok doma. A nemozes ju zahlasit dodatocne do skolky? Vsetko je plne?

zanettka
3. jún 2007

Janetka ja som pocas prveho tehu lezala v nemocnici 2 krat po jeden tyzden. Nebolo na tom nic hrozne, akurat strasna nuda. teraz yb mi to veeeelmi vadilo kvoli Ninke. mne by bolo neskutocne smutno. Tiez sme s muzom sami. Rodicia daleko, tak yb to mal aj dost tazke 😒

bzuco
3. jún 2007

janetka, u nás to robia tak, že v septembri čakajú do konca mesiaca, či nastúpia všetky zapísané det, a ak nie, tak berú do počtu aj tie, čo neboli zapísané, len sa tam treba ísť opýtať, či majú voľné miesta

zanettka
3. jún 2007

Bzuco tak ja nemam problem co sa tyka skolky ani keby sme prisli 1.septembra 🙂 . Stahujeme sa na dedinu do domceku a tam maju problem s nedostatkom deticiek. Boli velmi radi, ze sme tam Ninku zapisali. Inak mam zmiesane pocity, lebo je to jednotriedka. Su tam deti od 2 do 6 rokov. Tak som zvedava ako sa tam bude ten moj drobec citit. Bude tam najmladsia 😖

janetka
autor
3. jún 2007

co som pocula o skolkach, tak u nas hej,ale este som sa nebola pytat, chcem ist po tretom mesiaci... aby som zbytocne nepanikarila

bzuco
3. jún 2007

ale veľa vecí sa od starších detí naučí, bude z nej taký malý mudrlant 🙂

janetka
autor
3. jún 2007

bzuco: no tak to aj asi urobim...
zanettka: my sme tiez na dedine, ale je spojena s mesto, a je tu nova vystavba domov, v kazdom druhom je male dieta, tak je to dost preplnene

zanettka
3. jún 2007

Janetka ak chces a mas moznost, tak si ho radsej zapis. Ved nastupit nemusi. Aby ste mali miesto 😉

janetka
autor
3. jún 2007

baby, musim sa odmlcat, maly sa tu jeduje, ze nemoze aj on pisat na klavesnici

zanettka
3. jún 2007

Bzuco, nadavky co? 😉

bzuco
3. jún 2007

😲 😲 😲 😲 hádam nie

zanettka
3. jún 2007

Uz ma nato upozornovali 😉

zanettka
3. jún 2007

Ale verim, že sa veľmi veľa naučí. Len aby sa dobre adaptovala. 🙂
Ideme na chviľku von. Zatial pa 🙂

titkovamiriam
3. jún 2007

escada ja by som radsej recept na babu 😀 ,keby bola istota tak si to este raz risknem. 😀

janetka
autor
3. jún 2007

zanettka: mala ninka je strasne zlatucka, vyzera uz taka velka slecna 😉

janetka
autor
3. jún 2007

bzuco: mate tiez krasne fotecky... 😉 ja som presvedcena, ze budeme mat druhe dievcatko 😎

bzuco
3. jún 2007

janetky, tak nech ťa intuícia nesklame 😉
a dakujem za pochvalu 🙂

zanettka
3. jún 2007

Janetka ďakujeme. Dievčatko ti prajem. Ja by som asi tak isto chcela chlapčeka. Prave s mužom rozoberáme mená. Pre chlapčeka nie a nie nájsť to vhodné 😒

janetka
autor
3. jún 2007

zanettka: ja som zas mala viac mien pre chlapcekov... napr. michal, jakub, matej.. 😉 a babske sa mi pacia barborka a klarka 😉

bzuco
3. jún 2007

zanetka, s tým chlapčenským bude aj u nás problém
ja som navrhla už monimálne 10, ale mužovi nič nepasuje 😠
mne sa páči Felix, Marko, Daniel, Adam - ale to by mal všetky sviatky v decembri, takže asi nie, nakoniec bude po ocinovi a hotovo - Miško 😉

andrea.m
3. jún 2007

Miško je pekné meno

bzuco
3. jún 2007

´ked teraz letia strašne Jakubkovia, Adamkovia, Šimonkovia, Oliverovia...
ja by som chcela meno, čo nebudem počuť na každom kroku, takže bude to ešte drina, vybrať to správne

zanettka
3. jún 2007

Bzuco Marka navrhujem aj ja. Ninka je za Filipka a moj muž je za Janka/po jeho starkom/. Veď uvidíme ako to nakoniec dopadne.
My sme si mysleli ze prve budeme mat chlapceka a mal to byt Jakub. Mne sa stale to meno paci, ale u nas v NR je kazdy druhy chlapcek Jakub. tak sme to uz zamietli. Teraz je taka situacia s Adamkami 🙂

andrea.m
3. jún 2007

bzučo tak daj taký Ján to je teraz unikát

janetka
autor
3. jún 2007

andrejka: tak ty by si nam mohla tiez prispiet, ake to bolo hned po narodeni druheho babatka vs. prve