Ako prežívate rakovinu v rodine?

johnie
7. máj 2009

ahojte, neviem ci sa najde niekto, kto chce o tom vobec hovorit, ale predsa...
mala som pred 3 rokmi rakovinu prsnika a viem ako dokaze zmenit zivot zo dna na den, hodiny na hodinu... je to tazke nielen pre samotneho cloveka, ale celu jeho rodinu...
podelte sa o svoje pocity, ja sa podelim so svojimi... 😉

bielamacka3
12. máj 2018

Absolvovali ste niektorá vybratie maternice okrem pôrodu? To prvé ma čaká, to druhé som zvládla ľavou zadnou - sú tu medzi vami alebo poznáte také ženy, ktorým už maternicu vyberali? Ako to zvládali? Teoreticky by to malo byť v pohode, ked som pôrod zvládla, ale vtedy som ešte nemala rakovinu. Vraj tri mesiace po operácii smiem dvihať maximálne do 5kg a aj neskor si musím dávať pozor.

malina12
12. máj 2018

@bielamacka3 ja som to absolvovala pred 2 rokami pytaj sa

bielamacka3
12. máj 2018

či si mala po operácii nejaké ťažkosti, napriklad s močením, lebo vraj tri dni po operácii treba mať cievku a potom, ked nebude pacientka mocť isť na malu potrebu, tak dalšie tri dni

malina12
12. máj 2018

@bielamacka3 nie cievku som mala 24 hodín,operovali ma o pol 11,na druhý deň som isla do sprchy okolo obeda bez cievky,ako prvé 3 dni sú dosť blbé,ale dá sa to,ja som mala operaciu LAVH,neviem aku budeš mať ty,mne sestrička povedala že to je najbolestivejší príchod zo sály ale zas najlepšie zotavovanie

bielamacka3
21. máj 2018

som čitala dnes o nemocničnej nákaze, vraj hrozí hlavne pri katetroch, teším sa velice

bielamacka3
13. jún 2018

a ešte aj dnešné Rodinné prípady sú nejaké divné - Vierkin manžel je onkologický pacient. Nemá byť taký človek chránený pred výpoveďou? Nemôže dať zamestnávateľa žalovať? Alebo to platí iba vtedy, keď sa dá počas zamestnania na PNku? Inak ten zamestnávateľ je riadny bezcitný hajzel. Ja som napríklad nikdy v živote nefajčila a napriek tomu á rakovinu pľúc vo štvrtom štádiu.

severanka123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz