Ako prežívate tehotenstvo v zahraničí?

minnehaha2005
13. aug 2010

Ahojte babenky, ako prezivate svoje tehotenstvo v zahranici, mate tam nejaku oporu? Chcete prist rodit na Slovensko? Neviete ako to bude s RD, ak sa dieta nenarodi na Slovensku, ale vy stale mate trvaly pobyt na Slovensku?

dannaniella
27. feb 2011

@minnehaha2005 ahoj! nejakou náhodičkou som vylovila túto tému a pozerám že moja dcéra sa narodila rovnako ako tvoj syn. Dúfam že v JAR si mala skvelý pôrod a neriešila si SK. Mne to úžasne vyšlo tu v Španielsku vo výbornej klinike. Hm..s papiermi zatiaľ čakáme na posledný výpis z matriky a potom skúsime požiadať o pas. Ale asi to nakoniec budeme musieť riešiť cez SK ambasádu. Tu je to ale poriadny rozdieľ keďže sme v EU. Ty to máš ťažšie. No každopádne nech sa vám obom darí.

oranzada
20. jún 2011

@dannaniella Ahoj 🙂 aj ja som rodila tento rok vo february v Spanielsku. Mozem sa spytat ako ste na tom teraz s pasom?? My stale biedne :(

dannaniella
27. jún 2011

ahoj,

dannaniella
27. jún 2011

@oranzada ahoj, ale máš nádherného synčeka, ako znášate tieto horúčavy? no jo s pasom...ja som požiadala o rodný list na SK prostredníctvom mojej matky. Chceme dve priezviská pre našu dcéru ale na SK je to problém. takže o týžden ideme požiadať o NIE pre dcéru a potom nasleduje stretnutie s právnikom, ktorý rozhodne o možnosti žiadať pas, resp. občianstvo španielské. No a keď nám nevyhovejú /pretože som čítala, že má nárok až po roku života/ tak sa rozhodnem pre jedno priezvisko a budem to riešiť cez SK. Keď mi vydajú slovenský rodný list, prepošle mi ho matka sem do španielska a pôjdeme na ambasádu pre zápis do pasu. Vidím to tak do 3 mesiacov. Ak by som to riešila len zo Španielska cez ambasádu trvá to cca 4 mesiace. Potom sa dá ešte požiadať o zmenu priezviska, aby mi aj na SK uznali dve priezviská. A ako ste na tom vy? už máš chuť ísť domov však? heh...aj ja ..našťastie návštevy máme my tak sa to dá vydržať. Ozik ešte by som sa chcela opýtať ako u vás funguje materské centrum? v zaragoze to bude asi ok, tu v mini mestečku nič podobné nie je.

oranzada
29. jún 2011

Ahoj
@dannaniella no horucavy znasame este celkom obstojne, von radsej chodime len rano a v noci mame v obyvaku pustenu klimu a v izbicke zapnuty zvlhcovac, je ale napriklad hruza ked ho mam na rukach, bo to sa potime hrozne obaja a kedze je maly este v hlbokom kociku, tak sa mu tam chudiatku poti niekedy hlavicka ao podlozky :( ja mam inak teplo moc rada, zili sme skoro 5 rokov v studenom Skotsku, tak by som si tu aj to teplo uzila, ale zase koli malemu nemozem :(
Novinka je, ze uz mame maleho zapisaneho v pase 2 dni !! :D jeho otecko je cech, tak sme sli cez cesku ambasadu, super nam to padlo vhod, bo sme tam volali minuly stvrtok a pani nam povedala, ze im to prave prislo postou, tak sme frcali do Madridu a spojili sme si to aspon s vyletom do Zoo. Mali sme stastie, bo zapis do pasu (teda aspon v cechach) je mozny len do konca tohto mesiaca a potom uz bude musiet mat vlastny. O 2 tyzdne cestujeme do cech s maly autom, coho sa docela obavam, bo je to predsalen dlha cesta, pojdeme 2 dni a asi vycestujeme na noc, bo to maly vydrzi spat aj 7 hodin v kuse, potom cez den zastavime v nejakom hotely a priatel sa vyspi, ale netusim kedy budem spat ja. Nepoznam nikoho kto by iel tak dlhu cestu s 5 mesacnym babatkom, tak mi jikto neporadi, co by si robila ty? Letiet nemozem, nemam ho v mojom pase a musime s autom na technicku a previezt tam aj nejake veci.
Inak s materskym centrom nemam skusenosti, neviem po spanieslky nijak obstojne, sme tu len od novembra a na zaciatku februara sa narodil maly, tak na ucenie nemam cas, co je skoda, lebo ma to dovtedy velmi bavilo, par krat som skusila ist na spanielcinu aj s malym, ale place tam, lebo je unaveny a nemoze zaspat aebo sa nudi. Ani len neviem, ze aj tu take centra maju, moj doktor mi nic takeho ani nepovedal. Inak ako si tu spokojna pediatrom? Ja toho nasho neznasam a myslim si , ze vobec nie je starostlivy, chodim k nemu len preto, ze vie po anglicky a ineho tu nezozeniem, maleho dam teda poriadne vysetrit v cechach. Ako som pisala ideme tam o 2 tyzdne a neviem ci sa sem este vratim, bo v septembri sa stahujeme do anglicka (radsej by som bola v spanielku) a bude jednoduchsie ked poletim potom rovno tam. Inak ku tym menam- nam ku malemu tu pisu obe priezviska a to moje samozrejme s koncovnou -ova :D neviem ci mas chlapca alebo dievcatko, musim ist pozret nejaky tvoj album

oranzada
29. jún 2011

Inak este halvne ku teme: Porod som mala uzasny a skoro bez bolesti. Rodila som v spanielsku s tym, ze som nevedela po spanielsky a moj porodnik co som si nasla a vedel po snglicky bol v ten den na lyzovacke :D bola totiz nedela rano. MOj priatel bol na nocnej a mne zacalo pobolievat podbrusko uz vecer, nemohla som celu noc zaspat od bolesti, myslela som si, ze ma boli mocovy mechur, ale neskor som to zacala stopovat a prisla som na to, ze mam bolenie kazdych 7 minut, torchu som sa uz zlakla, ale nemyslela som si, ze je to uz ,,ono", bo som mala do terminu este 5 tyzdnov a uple bezproblemove tehotenstvo. neskor sa cas medzi bolestami skracoval, priatel mal prist ale az o pol siedmej rano domov. Nechcela som ho asi o druhej v noci nijak plasit- stale som si myslela, ze su to maximalne len poslickovia- vzdy som si myslela podla filmov, ze kontrakcie strasne bolia :D O pol piatej som mu ale napisala, ze pojdeme asi rano do nemocnice, tak nech sa nepripravuje na spanok. To uz som mala kontrakcie kazde 4 minuty. Sledovala som hodinky a vzdy v case medzi tym som nieco urobila- pobalila veci a umyla si vlasy :D ked prisile riatel tak som stale este vahala ci tam mame ist, ci len zbytocne neplasim (teraz mi to uz pride nepochopitelne). Museli sme najst porodnicu, bo len v tom tyzdni sme mali na plane sa tam pre istotu ist pozret.Za pol hodinu sme boli na mieste, kedze bola nedela rano, museli sme na pohotovost. potom sme hodinu cakali na porodnu asistentku, ked prisla, tak ma dala na monitor a skontrolovala z dola a bola som uz na 3 cm otvorena, no a do 1.5 hodiny bol malinky na svete 🙂 do 48 hodin sme boli doma, priatel sie normalne do prace, nemam tu ani rodinu, ani kamaratov da sa to prezit 🙂

dannaniella
29. jún 2011

@oranzada Ahoj
No teda ty to máš husté, prísť zo Škótska a zasa sa chystáte do UK 🙂 veľmi si si to tu neužila, i keď zaragoza asi nič moc, strašne veterno tam je..xiixi.
fajn, tak že už ho má priateľ v pase. Ja keby sa chystám ísť domov autom tak to neponáhľam, lebo na tú cestu ti stačí rodný list, nemusíš mať pas pri cestovaní autom. No a ísť s malým autom..ufff v týchto horúčavách to bude o držku to je jasné. my sme nad tým tiež uvažovali, ale fakt mi stačí ked idem len hoďku s malou a je úplne spoťo a tiež tá pozícia v autosedačke je príšerná. No ja by som išla tiež na noc a asi by som riskla a dala ju spať do vaničky od kočiara, nech je v rovine, nejak to pripásať a sedieť s nou vzadu. a cez den byť niekde na hoteli to je jasné. byť tebou si to presne naplánujem a nájdem aj konkrétny hotel, asi idete cez francúzko a nemecko všakže? Neviem či kojíš, ale mne ked je malá unavená alebo spotená, vždy ju dám aj počas cesty autom na prsník a krásne sa ukľudní a pohoda. Držím palce!
A malý má v čechách v rodnom liste priezvisko po otcovi všakže? či tam mu schválili obidve?
No s tým pediatrom. Ja mám pre seba aj malú, súkromnú poistku a už sme boli u 3 pediatrov a zatiaľ sa mi niktorý príliš nepáčil, nič osobné. A hlavne my sme proti očkovaniu takže nájsť niekoho s fajn feelingom je dosť náročné. Nakoniec skončím u štátnej na ktorú mám dobré recenzie. Inak toto štátne zdravotníctvo katastrofa. Ja som rodila v súkromnej klinike Aquario v Denii, neviem či ti to niečo hovorí, a úplná pecka, a ten môj pôrodník proste niečo perfektné. Inak neriešim príliš nejaké vyšetrenia pre malú..čo píšeš že pôdeš v čechách na lepšie ...keďže je zdravá čo najmenej chcem navštevovať doktorov, neuznávam tie ich tabuľkové hodnoty. Každé babo je individuál a ked je zdravé tak čo viac si priať?
Heheh pekný pôrod si mala to hej..neviem teda ja som tiež kontrakcie prečkala v poho..ale podla mna je to bolesť a hotovo...ale zážitok úžasný.
ok uži si cestu do ČR, a napíš ak budeš mať chuť. No a veľa šťastia v UK želám 🙂

oranzada
30. jún 2011

Ahoj
@dannaniella , no ked tu fuka, tak veru poriadne, ale je to len malokedy 😉
Tiez sme mysleli, ze na cestu bude stacit len rodny list, kedze vlastne hranice uz neexistuju, ale neni pravda- to len dospeli co maju uz obciansky tak mozu, ale dieta nema taky doklad, tak musi mat pas, dokonca ani v obcianskom nestaci mat zapisane. Len do korby by som maleho neriskla dat, bo vlastne skoro cela cesta je po dialnici a tam v tej rychlosti staci len aby sa niekto rychlo pichol pred nas a musime prudko brzdit a nechcem maleho chytat za letu 😀 radsej pretrpi tu cestu v sedacke a bude pezpecne. Ja kojim, ale nedavam si ho pocas jazdy na seba vobec, bo nahoda je blbec, jedine ked stojime alebo sa pomaly hybeme v kolone. Inak tu spaneli vozia normalne stale deti a aj uplne malinke v autosedackach miesto kociku, v obchodnych centrach to chapem, bo z auta len nakupit, ale na nedelne prechadzky ee. 😠
sukromne poistenie mame tiez, ale ten pediater je hrozny, uz len ta ordiancia je strasna, ani len umyvadlo tam nikde nema!! ani v cakarni a ani v jeho ordinacii, urcite si za celu sichtu ani ruky neumyje. Vzdy ked tam prideme, tak tam otvorime okna a vypojime klimatizaciu, neda sa tam dychat a je tam strasna zima z nej. To lehatko an ktorom vzdy meria a pozera maleho je vecne spinave,a le tak, ze su na nom normalne smietky. Uz od narodenia mi hovoril nech mu davam pomarancovy dzus, skusila som to 2x a uplne mu skrutilo brusko a plakal. Pride mi, ze ten doktor ma strasne stare praktiky. Na styroch mesiacoch nam povedal, nech ho davame sadat a ze by som mu uz mala davat aj ovocie aj ked kojim. Maleho je poriadny kus a tak ciste len kojime aj ked sa to doktorovi nelubi, tak isto aj to, ze mu nedavam ten Protovit- vitaminy. Pride mi, ze vsetko robi na rychlo, len aby stihol viacej pacientov.Chodim k nemu len preto, ze viem ze to je uz len na chvilku. Inak vsetci doktori co som tu u nich bola boli uzasni- velmi profesionalny a mili, len tento jeden hruza a des

dannaniella
30. jún 2011

@oranzada heheh..teda to máš drsného pediatra. ja vždy keď sa mi nepáči jeden tak idem k inému, preto sme už vystriedali 3 a zasa pôjdeme inam, lebo sú divný to je pravda. Mne nehovoria nič, ja tam vždy prídem s priateľom a asi si nedovlia také blbosti rozprávať ako džús alebo ovocie. skús vymeniť, napr. tu u nás v takom malom mestečku sú 3 štátny, takže môžem požiadať kedykoľvek o zmenu. No a súkromných tých je ešte viac, takže na výber je. Mne sa veľmi štátny lekári nepáčili, a boli sme tu aj na urgencii..a dobrá komédia. študentky tam boli, a my sme im hovorili čo by mohli urobiť..no katastrofa..heheh..
s tým cestovaním máš asi pravdu. Je to nebezpečné...a je tiež fakt, že napr. moja malá vždy zaspí ked ideme dlhšie autom..takže im tam je asi ok v tej sedačke...no jo a to máš pravdu čo tie španielky nosia napmiesto kočiarov - autosedačky..je mi z toho zle ked to vidím..ale najväčšia zábava je o desiatej v nákupnom centre, kopec detí, žiadne čiapky a tie miminá bez oblečka..len čumím..ale stále sú super oproti anglánom..tí teda svoje deti testovali drsne.
a prečo sa vraciate do UK? kvoli práci? tu je kríza drsná, skoro ako na SK..a my tiež riešime zmenu, lebo to čo tu platíme sú už fakt vyhodené prachy..3 roky a nič nie je naše takže neviem kde skončíme. mna dosť láka portugalsko ale kvoli male možno pôjdeme na sk na pár rokov. Našťastie má priateľ prácu cez net, takže sme plne mobilní..
ok. zaragoze zdar!

oranzada
1. júl 2011

@dannaniella ved ja by som menila v momente, uplne prvy krat som bola u pediatricky a ta bola uzasna, strasne mila a ku malemu jemna a s usmevom. tento blazon s malym zatrasie, ked zaplace!! Mne tecu po nohach kvapky potu pri tom ako ho vysetruje. No lenze ta pani nevedela po anglicky a to tu nevie skoro nikto a ja bohuzial po spanielsky neovladam tak, ze by som vedela vsetko povedat a rozumela presne co chce, predsalen po dvoch mesiacoch tu som toho moc nepochytila, keby tu aler zostavame dlhsie, tak by som teraz uz radej aj len spanielsky hovoriaceho.
Spanieli maju uplne iny zivot, nas maly uz o siedmej pomaly v postielke a spanielske deti este vonku ked ja idem spat :D Specialita anglickych deti su uz v kociku v ruke hranolka a vo flasticke coca- cola :D tam ani len neexistuju detske cajiky. Casto vidiet vonku tak 2-dnove babatka na rukach, kedze z porodnice idu hned po par hodinach.
Do UK ideme, bo moj priatel pracuje pre anglicku firmu a tu je vlastne len na skoleni na 10 mesiacov a mohol si vziat so sebou aj rodinu. To, ze ideme do Spanielska sme sa dozvedeli len 2 tyzdne pred tym, takze sme opustili dom co sm etam mali v prenajme a vsetok nas nabytok a veci mame zbalene v krabiciach u jednej znamej, sem sme si vlatne vzali len par veci na celu dobu. Povodne som bola vystresovana z porodu v UK a nakoniec to muselo byt dokonca v Spanielsku :D ale som strasne stastna, ze som teraz tu a ze prve mesiace s malinkym sme stravili v krasnom Spanielsku. Skoda, ze mi uz zostava len poslednych par dni ☹
Kde vlastne byvas? A odkial si zo Slovenska?

dannaniella
2. júl 2011

nazdárek..
heheh..to je drsné ten pediater..ale už ho asi nenvštíviš. to bude mať tie maniere asi z UK kedže hovorí anglicky asi aj jedná s deťmi ako angláni. To máš pravdu angličania a deti..no a španieli..tu majú dlhú siestu a keď tie deti cez den nechodia von kvoli teplu tak si to predlžia..nočný život. ved mrkni kedy otvárajú obchody o 9 ..eheheh.
Takže naspäť do UK, ja som žila v Southend on Sea a neskôr v Chester. mám odtiaľ len dobré spomienky ale..je pravda že úplne iný život. práca 6 dní v týždni a ked bolo voľno tak to istila high street 😉 tu žijeme na campe, po slovenky na lazoch xixi 2 km od Aspe, a 30 od Alicante. pre mna celý čas prázdniny.. aj práca čo som robila bola perfektná len pár dní v týždni a precestovala som skoro celé španielsko. no teraz s malou celkom iný život, ale bývame v dome s bazénom, more kúsok taže si to užívam. Z SK som z Prievidze. Ak sa vrátime tak niekde poblíž, nerada sa vracam odkiaľ som už odišla, myslím žiť a pracovať. ale rodina my chýba..to je dosť ťažké ked teraz máme bábatko..ale zasa výhoda, že nám do toho nikto nekecá ..všakže?

ss225
24. feb 2012

@dannaniella ahoj, neviem ci si este aktivna na MK ale skusam najst nejake slovenky ktore rodili v spanielsku, mna to caka tento rok v maji a nemam ani potuchy ako to funuguje s papiermi. Ziadala si si o porodne na SVK? Lebo o tom tiez sa snazim zohant info.Ja by som chcela letiet dva mesiace po porode na SVK, myslela som, ze to malej vybavim NIE a je to ale ako som ta tu teraz citala az do jedneho roka nedostane NIE? Da sa letiet len s ,,Libro de familia,,?Budem Ti vdacna za akukolvek info.

ejanka
25. feb 2012

@ss225 ahoj, mna tiez caka v aprili porod v spanielsku. Minuly rok porodila tu tiez jedna moja kamaratka slovenka. Ak chcela vycestovat na slovensko s malou musela ju mat zapisanu minimalne vo svojom pase, ale zapisat do pasu si ju mohla len ked si vybavila slovensky rodny list tak to mali velmi komplikovane. Ten rodny list slovensky jej vybavovali rodicia na slovensku a posielali jej ho postou. Pokial viem ryanair ked tam volali tak im povedal ze nestaci ,,Libro de familia,, musi byt dieta zapisane v pase.

ss225
25. feb 2012

@ejanka ahoj, dakujem za info...no teeeeda to ma caka papierovaciek, aj dont lajk iiiiit 😝 , a potom do svojho pasu zapisat si ju to musela ist predpokladam osobne do madridu na slovensku ambasadu vsak?

ejanka
25. feb 2012

@ss225 ja nie mna to tiez este len caka. Kamoska co porodila minuly rok musela ist s rodnym listom do madridu a tam jej na pockanie zapisali do pasu, ale myslím, ze termin na ambasade si vybavila telefonicky.

cristy
25. feb 2012

Jej, ahojte baby! A ja som si myslela, ze som tu sama... 😀 Aj ja rodím v máji v spanielsku (blízko Leridy), tiez ma zaujíma,ako sa vybavujú tieto hnusné papierovacky....na konzulát v Barcelone som uz písala (kedze telefón tam nedvíhajú ani náhodou...), cakám na odpoved. Po svadbe som sa tiez snazila cez nich vybavit apostilovaný sobásny list, ale strasne im to trvalo, tak mi to nakoniec vybavila nasa zlatá matrikárka v nasej malej dedinke na Slovensku asi za pol dna...takze ja uz od tejto slávnej ambasády necakám ziadne zázraky 😎 Tak ked máte nejaké nové info....dajte vediet! Dakujem! 😉

ss225
25. feb 2012

@ejanka mozno skusim, ked sa mala narodi ist sa opytat na pas a DNI lebo niekde citam ze od narodenia moze mat DNI ci pas a v podstate moze potom lietat bez toho aby bola zapisana v mojom pase, no ale inde zasa citam, ze do prveho rocku jej neurobia DNI tak neviem....ja mam ten madrid trosku od ruky, zijem na kanaroch
@cristy ja zatial co som potrebovala nejake info a pisala som na ambasadu v madride odpovedali dost pohotovo zakazdym, ja som si to asi cele predstavovala prilis jednoducho, ze sa vybavia papiere babatku v spanielsku a potom ked pojdem v lete na slovensko urobim slovenske papiere na slovensku ale ako vidim asi to bude na dlhsie...takisto si chcem poziadat o porodne zo svk kedze tu uz nic take nemame

ejanka
25. feb 2012

@ss225 ja mam tiez madrid od ruky pretoze zijem na malorce. Tiez by som si chcela poziadat o porodne na slovensku, tak uvidim ako to vsetko dopadne, ale pridu mi tu rodicia, tak to asi vybavim vsetko cez nich a potom ked pojdem na slovensku vybavim si pas sama.

cristy
25. feb 2012

@ss225 No ved to, aj ja som si to predstavovala ako "hurvínek válku",potom som zacala hladat info na nete,a hned som padla na "zadok", ale hádam to nejak doriesime. Asi fakt napísem do madridu, len barcelonu mám viac "po ruke",tak som to chcela riesit cez nich.

marcela1992
1. mar 2012

Je tu nejaka zena,ktora si platila dobrovolne nemoc. poistenie na slovensku a potom ziadala o vyplacanie do zahranicia?

ss225
4. mar 2012

@ejanka nevies ako dlho trvalo tvojej kamoske kym jej na slovensku vybavili slov.rodny list? zrejme to bude rychlejsie nez odtial ci?Ja rodim v maji a chcem ist v juli na SVK ale ako sa v tom sprtam a sprtam a citam o tom ako to moze trvat aj 3 mesiace mat v rukach slov. rodny list... 😒

cristy
4. mar 2012

@ss225 ahoj, mne tento týzden z velvyslanectva odpísali, ze na Slovensku mi vydajú rodný list max. za 3 mesiace a cez velvyslanectvo vraj mám pocítat 3-4 mesiace. Akurát ze na Slovensku to nemôze trvat viac nez 3 mesiace, lebo to je zákonná lehota,ale cez velvyslanectvo to môze trvat aj viac, kedze oni tú zákonnú lehotu nemajú (vlastne to posielajú diplomatickým kuriérom na Slovensko a tam to vybavujú)....no ziadna sláva 😖 Aj my sme chceli íst v júli-auguste na SK, ale nevidím to ruzovo... 😢

ss225
4. mar 2012

@cristy no nieeeeeee 😒 😒 😒

cristy
4. mar 2012

@ss225 Písala som aj na nás obvodný úrad na Sk, tam je vlastne aj osobitná matrika, co ten rodný list vybavuje, som zvedavá co mi odpísu....ci sa to nedá nejako urýchlit, a ci to vlastne môze za nás niekto vybavovat z rodiny...uvidíme 😎

ss225
4. mar 2012

@cristy daj mi potom vediet ak sa dozvies nejaku novinku, momentalne som normalne v takom stave smutku z toho ze dovi dopo...ja som skoro uz aj letenky kupila na jul, esteze som sa v tom zacala sprtat....ja som si myslela, ze automaticky bude spanielka ked sa narodi na uzemi Spanielska ale ako vidime.....no nic, papieriky papieriky... 😕

cristy
4. mar 2012

@ss225 Vsak to, aj my sme si to predstavovali ovela jednoduchsie, preto som sa s tým doteraz moc nezaoberala...len teraz ked som si uvedomila, ze mi ostávajú cca. 2 mesiace, tak ma chytila panika 😅 Ale hádam sa to nejak doriesi...jasne, dám vediet, ak budem "múdrejsia" v tých slávnych "papierikoch" 😖

ss225
4. mar 2012

@cristy este jedna otazocka mimo papierov, vidim,ze mame skoro rovnaky termin, tebe uz volali zo SS na posledny ultrazvuk? nemalo to byt v 30tom tyzdni? ...zajtra mam matronu tak sa jej opytam, len tak zo zvedavosti, lebo mne sa mari, ze mi bolo povedane 30ty tyzden

cristy
4. mar 2012

@ss225 Ja mám matronu v stredu, a na ten posledný ultrazvuk som objednaná az 27.marca.

ejanka
4. mar 2012

Ahojte mojej kamoske to vybavovanie trvalo dlhsie, ale co som pocula, tak len preto lebo nevedeli co vsetko im treba oni s partnerom nie sú zobraty a vlastne nevedeli, ze im treba este aj potvrdenie o tom, ze ona je slobodna matka a samozrejme na Slovensku im to naraz tiez vsetko nepovedali. Vybavovala im to jeho mamka na slovensku oni jej len posielali papiere na prelozenie a ona to podavala na matriku. Ale co hovorili, ze keby vedeli co vsetko im treba tak to maju aj za mesiac vybavene. No neviem my to tiez skusime tak ze mi to bude vybavovat moj otec na Slovnesku a mame aj stastie, ze oni nam vsetko povedia kde co vybavit. A k tomu ultrazvuku bola som v 31 tt a teraz som v 35 tt a idem v utorok na ultrazvuk. Netusim ci posledny.

ss225
4. mar 2012

@cristy no aspon uz vies ze na kedy si objednana, myslim ze peninsula je na tom lepsie so SS ako ostrovy..tu zrejme nehrozi aby mi zavolali v takom predstihu na uzv 🙂 .. ja chodim aj cez sukromneho lekara na kontroly tak vlastne aj preto by som to chcela vediet, lebo naposledy sa mi stalo ze som sa objednala a zavolali mi cez ss takze som mala 2 ultrazvuky v rozmedzi jedneho tyzdna...zajtra sa opytam matrony nech nemam tie ultrazvuky prilis naklepane