Ako reagujete, keď vás osloví chlap na ulici?

7. aug 2022

Len tak pre zaujímavosť ženy ako reagujete na niečo takéto? Keď je teda situácia taká že nemáte záujem.Mne napríklad príde neslušné len odkráčať preč ale na druhej strane mám pocit že keď sa snažím byť slušná milá normalne povedat “nie dakujem” tak sa to niekedy nestretne s pochopením a mám čo robiť aby som vysvetlila že NAOZAJ nemám záujem..tiež mi to príde zo strany muža dosť nerešpektujúce keď žena povie nie a on sa tvári akoby to nemyslela vážne😅Čo si o tom myslíte?

autor
7. aug 2022

@jaskolka Tak ja som mladá a vyzerám ešte mladšie takže možno je to tým že si myslia že mám menej rokov neviem naozaj…a tak mojím kamarátkam a známym sa to stalo tiež a nie raz..preto som si myslela že sa to bežne stáva naozaj som nevedela že je to taká rarita a že si tu na mne niektoré tak zgustnu😀

tenerifka
7. aug 2022

@0silvia0 je mi to jasne, ale na Sk som to naozaj kedysi davno zazila

autor
7. aug 2022

@tenerifka som rada že aspoň niekto to zažil keď tu vsetci píšu že sa im to nikdy nestalo😅

tenerifka
7. aug 2022

ja pisem o dobre spred 25 rokov, ked taketo spravanie este bolo spolocensky akceptovane, teraz je to fakt doslova obtazovanie

autor
7. aug 2022

@tenerifka tak bohužiaľ stáva sa to stále😅Alebo ja sa pohybujem v divnej “spoločnosti”

0silvia0
7. aug 2022

@tenerifka ano, kedysi ako mladej sa to stalo aj mne, aj obtazovanie vo vlaku aj na ulici (roky 90te) Hoci som mala 16 som si s dotycnym vedela poradit a doslova ho poslat do riti. Preto je cudne, ze vydata zena si nedokaze ubranit na ulici svoj osobny priestor v roku 2022 a so sucasnym nastavenim spolocnosti.

ankare
7. aug 2022

Mne sa také situácie nestavajú, škoda. Ale to preto, lebo ja som škaredá. 🤷 Takže neporadím Ti. 🤷

autor
7. aug 2022

@0silvia0 Tak ja sa snažím si ho ubrániť a normálne povedať nie a kráčať preč.Paradoxne keď som bola mladšia a mala som tých 16 tak som vedela byť ráznejšia a určite by som vtedy bola aj poslala niekoho do riti..teraz sa to zo mňa nejak vytratilo a snažím sa byť slušná a normálne vysvetliť, ale tak zjavne to tak nejde ale nerobím to naschval

ankare
7. aug 2022

Ja by som povedala asi: Prepáčte,ale nemám záujem.
A odkráčala preč.
Teda žiadne vysvetlovacky.

autor
7. aug 2022

@ankare tak by som to urobila aj ja aj v praxi vždy tak urobila a niektorí jedinci pochopili iní kráčali so mnou a nedali pokoj a vtedy už som naozaj nevedela čo mám robiť.Začala som vysvetľovať len v tom momente keď niekto nedal pokoj a myslela som si že keď im poviem toto tak to už naozaj musia pochopiť že naozaj nemám zaujem a dovidopo ale tak asi nie

ankare
7. aug 2022

Tak odkráčal prec a hotovo. Či sa Ti nie vzdy dá v tej situácii?

0silvia0
7. aug 2022

Prosim ta neprehanaj, co ides komu vysvetlovat. A kam za tebou akoze idu? Razne vysvetlit dajte mi pokoj, nemam zaujem a koniec. Hadam ta nebude nejaky cudzi somar za ruku tahat.

autor
7. aug 2022

@ankare ale dá..len ja som naivná a vždy si myslím že je správne aspoň povedať nie dakujem a myslím si že to ludia pochopia.Nie každý má takú povahu poslať niekoho do riti alebo volať políciu aj keď by to asi bolo správne.Myslím si že toto nastavenie mám aj z práce byť len milá a pokojná aj keď sú niekedy ludia a situácia na nervy

autor
7. aug 2022

@0silvia0 No tak v krajnej situácii aj robím dám sluchatká do uší a idem🤷🏼‍♀️Len som sa pýtala ako reagujú iné ženy v mojej situácii lebo som nevedela čo je správne či len kráčať preč alebo aspoň slušne povedať nie ďakujem

bambinomio99
7. aug 2022

To fakt sa ti stalo ze ta zastavil a povedal dobrý deň dáte mi telefonne číslo ?

autor
7. aug 2022

@bambinomio99 samozrejme že nie uplne takýmto bizarným spôsobom ale tak stalo sa mi napr dám príklad že ma v meste zastavil turista a pýtal sa ma na trasu na jedno miesto tak som mu povedala ako má ísť a pre mňa to bol koniec rozhovoru a on ma potom zastavil pri odchode či s ním nepôjdem na kávu alebo mu nedám číslo alebo instagram a na to som mu samozrejme len povedala že pardon ale určite nie a už sa ponáhľam a potom len za mnou chodil že a prečo a prečo a že sa ho nemusím báť bla bla bla.
Väčšinou sa to stane nejakym takýmto spôsobom preto je pre mňa niekedy tažké len kráčať lebo si pomyslím že čo keď sa chce naozaj niekto len niečo opýtať

asfodelka
7. aug 2022

Celkom sa bavim na tejto teme. Ako si ludia myslia, ze ked im sa to nestane tak nikomu 😉
Ja som bola vzdy skarede kacatko a stavalo sa mi to casto. Stala som na semafore a z auta mi kyval chalan, odkyvala som. O chvilu ma dobehol - blaznivy zaparkoval hned ako mohol a bezal za mnou🤣 vraj ahoj, a ja ze pozname sa? On - vsak si mi prave kyvala🙈 a chcel cislo, adresu rande... alebo
idem si po ulici. Daky chalan parkoval, vystupil a na mna, ahoj, sla by si so mnou na kavu? Ja ze nie, dakujem nepijem kavu a odisla som.
V autobuse si ku mne prisadol nejaky nestastnik a snazil sa ma zavolat k sebe do bytu(aj ked sa priznal ze ma vnucku vo veku mojho syna)
Bolo toho viac, ale najlepsi bol jeden, ktory ma stretol ked som sla po 12tke domov z prace, vraj kde je bankomat a uz sa na mna nalepil, ci s nim skocim na drink 🤣 ten ma tak pobavil - vtedy som bola tehotna a musel byt slepy.
Najbizarnejsie pozvanie bolo na poste, ja v teplakoch s 2detmi, vraj ci ich neodnesiem domov a skocime na caj.
Na zastavke autobusu, ja a 3stare babky. Prisiel chalan. Pozrel na mna,ona je s Vami(opytal sa babiek) nie, oj pod sem. Mladi s mladymi, stari so starymi - originalny bol. A celu cestu busom kvakal, az domov ma odprevadil.. a takych usmevnych prihod mam kopu, a nie som miss, ani vystredne oblecena🤷‍♀️
Ja sa len smejem, ze ak je nablizku nejaky cvok vzdy ma najde. Ja ich odbijem vzdy nejako vtipne, aby sa trochu zahanbili a spamatali. Aj Ty musis najst svoj sposob ako sa ich elegantne zbavit.😉

0silvia0
7. aug 2022

@asfodelka tvoje zazitky su fakt super🤣

bambinomio99
7. aug 2022

Tak proste odmietnem a idem ďalej ak ta to obtazuje otočím sa a poviem prepáčte obtazujete ma a ak neprestanete existuje polícia

asfodelka
7. aug 2022

@0silvia0 este dam jedneho 😉 na pobavenie. Sefov kamarat prisiel a hladal sefa a medzi recou vraj ci skocime na kavu. Tak samozrejme dakujem kavu nepijem. Dalsikrat prisiel, sadol do kresla, na hlavu si dal klobuk a vravi - ak so mnou pojdete na dovolenku kupim si od Vas ten klobuk. A ja som mu uz len povedala, prepacte ale nestihnem, v sobotu sa vydavam 🤣 chudak viac neprisiel. Ale to uz bolo davno.

w123
7. aug 2022

mne sa to stavalo ako mladsej na ulici moc nie skor v zamestnaniach dost casto,ale raz ma zastavil jeden pekny muz na ulici vecer po praci s tym ze sa mu pacim ci by som isla s nim niekedy von ale ja som hrozny introvert a streser tak zo mna vypadlo ze nie 😅 a isli sme si po svojom u mna nastastie kazdy pochopil odmietnutie a proste odisiel ak by dobiedzali ako u teba povedala by som ze sa ponahlam a rychlym krokom odkracala 😃 alebo narovinu povedala ze ma zdrziava obtazuje v najnutnejsom pripade poprosila niekoho o pomoc alebo volala policiu

autor
7. aug 2022

@asfodelka áno len na margo toho ako mi tu viaceré pisali že musím chodiť vyzlečená tak vždy keď sa mi toto stalo tak som išla s taškami z lidla,v teplákoch z fitka potom o 7 ráno do tesca v polospánku lebo som nemala čo na ranajky alebo od kamarátky ráno v taxíku v požičanom oblečení od nej ktoré mi bolo veľkè a taxikár mi potom vypisoval (to bolo inak asi najhoršie čo sa mi stalo)..takže hej žena nemusí chodiť vyzlečená aby sa jej niečo taketo stalo🤷🏼‍♀️Možno závisí aj od toho kde kto žije fakt neviem

hayabusa1337
7. aug 2022

ked nechces urazit chlapa tak skratka povedz ze si sympatak blablabla ale som zadana dovidenia obe strany spokojne a hotovo.

autor
7. aug 2022

@hayabusa1337 ja si myslim pri mojich skúsenostiach že keby niekomu poviem že je sympatak tak si to preloží ako “vieš čo som zadaná ale manžel/frajer neni choroba a ty si predsa sympaťák a tajne po tebe túžim a fakt ma tá káva s tebou hrozne láka” 😂

hayabusa1337
7. aug 2022

no tak by som povedal ze si spokojna a ta kava ta nelaka o vetu viac a neznicila si niekomu sebavedomie.. mam kamarata ktory ma fakt smolu a stale ho odmietaju zeny si zober ze si desiata ktora ho odmietne za mesiac stylom : " nie nemam zaujem" ako je to sice uprimne ale vies tiez sa nehovori zene/frajerke ze vyzera v tych satach tucna.. tak treba aj na tych chlapov mysliet trosku a ked uz by bol fakt ze otravny tak by som mu povedal ze ked ta nenecha tak zavolas policiu ze ta obtazuje vybavene

asfodelka
7. aug 2022

Autorka - Chlapi radi oslovuju zeny, ktore su stastne. Mozno mas nieco v sebe, a vyzarujes stastie 😉 aj tak na to mozes pozerat. Podla psychologov muz neoslovi smutnu zenu. To len zeny sa zlutuju nad smutnym muzom, lebo maju v genoch pocit, ze ho zachrania 😇 a maju potrebu starat sa o niekoho...
Je jedno, ako si oblecena, a podla seba viem ze nemusis byt ani najkrajsia na svete - staci ze vyzarujes pohodu a radost zo zivota.
Este ma napadlo ako som raz sla vlakom, za teraz uz manzelom, na opacnu stranu republiky. Sadla som omylom do 1.triedy (bolo tam viac miesta) a z okna som videla dakeho chlapa a o chvilu sadol ku mne. Revizor nas vyhodil do 2.triedy a on sa priznal, ze vedel ze zle nastupuje ale chcel sa zoznamit 🙈 ked vystupil vlak bol taky preplneny, ze som kvoli miestenkam stala v chodbicke ako vela dalsich ludi. Isli okolo vlakovi policajti alebo co to je za funkciu a zavolali ma sadnut k nim do kupecka. Pokecali sme, odmietla som pozvanie na caj a mohla som ist 😉

autor
7. aug 2022

@asfodelka tak ja som veľmi šťastný a spokojný človek takže môže to byť tým😅
A tie tvoje story fakt stoja za to😂👌🏻

katkine_terapie
7. aug 2022

@asfodelka @autorka baby to vobec nie je o krase, ani o obliekani, to je o vyzarovani (veselost, silna sexualne energia, spokojnost.... cokolvek, co rezonuje s druhou stranou).

annamarin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majulino
7. aug 2022

Ja som odbila chlapca(schválne nepíšem muža) úplne jednoducho. Bola som na ihrisku s 3 deťmi, dve staršie behali po okolí so svojou partiou a ja s dvojročákom som bola pri smykalkach. Malý sa rozbehol k staršiemu bratovi popri basketbalových košoch, kde si ten chlapec hádzal loptu ,mal cca 19-20 rokov. Usmial sa na mňa, ja na neho a on hneď, že neskončila by si so mnou na kávu? Vravím, ok, hneď, len pozbieral deti. Úplne ostal vyplašený 😅🤣 Deti? A to koľko ich máš? Ja, že 3. Chlapec zvládol, prepáčte som myslel, že máte max. 23-25 rokov 🤣🤣🤣