Ako riešiť úrady po nehode?

mamanikus
31. dec 2013

Ahojte mamincky. Koncom novembra sa mi stala nehoda. Cestovala som z BA od doktorky domov aj so syncekom a nabral nas madarsky kamionista (madarsky pisem preto lebo pobyt aj firmu v ktorej pracuje ma v HU) Nie je obcanom nasej republiky. Prisli policajti, odtahovka, sanitka... Nehodu spisovali policajti na Domkraskej, kde vinnikom nehody uznali kamionistu, avsak toto vyhlasenie nie je konecne kedze sa dalej postupuje policajnemu organu BA 2. Na Domkarskej ulici nam povedal pan s ktorym sme spisovali zapisnicu ze sa musia vyjadrit do 30 dni a na adresu nam pride oznamenie o vinnikovi nehody. Poistovna ktora ma vymahat od madarskej poistovni peniaze tvrdi ze nema ziadne nase papiere, pricom skupina (sprostretkovatelov medzi SR a HU) im poslala potrebne podklady uz 3.decembra. Neberu telefon. Dnes som volala presne s 8mi ludmi ktori si ma posuvaju a vyhovaraju sa ze to nie je u nich. Ked uz zistim kde je problem nedvihaju. Teraz spat k policii BA 2. Takyto neprijemny telefonat som nemala uz davno. Uradnik policie bol velmi arogantny a povedal ze oni nemaju na to 30 dni, ze ked oni chcu mozu to vybavovat aj 2 roky. Bolo mi do placu. Auto nemozem predat, peniaze z poistovne v nedohladne a papiere o vinnikovi nedostanem vraj ziadne to len kamionista a ten si ich nemusi ani prevziat. Som bez auta, bez penazi a nehodu som ani nesposobila. Poistovna sa vyhovara a klame, policia je arogantna. Neviem na koho sa obratit.

mijunik
31. dec 2013

Ahoj, je mi ľúto, že sa Ti takéto stalo. ☹ Poradiť Ti síce neviem, ale veľmi, veľmi Ti držím palce, aby sa celá záležitosť čo najskôr dala do poriadku. Nech sa to spravodlivo vyrieši a nech sú všetci v rámci možností spokojní. Ale hlavne verím, že sa nič vážne nestalo, čo sa zdravia týka. Najdôležitejšie je, aby bol Tvoj synček v poriadku, Ty aby si bola v poriadku a aj ten nepozorný kamionista nech je OK. Všetko ostatné sa skôr, či neskôr vyrieši. Želám Ti veľa síl a trpezlivosti a nech máš pri komunikácii šťastie na empatických ľudí.

janinah
31. dec 2013

zavolaj Markízu a budeš to mať vybavené razdva

lenka123321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beky1813
2. jún 2019

@lenka123321 🤦‍♀️