Ako sa platí za tovar na dobierku z Čiech?

ilona3
7. máj 2012

Prosím o radu. určite máte niekto skúsenosti z posielaním dobierky z Čiech. 🙂
Kupujem v Čechách cez bazar nejaký tovar za 800Kč. Pani mi ho poslala ako dobierku. Napísala mi že poštovne bolo 153 Kč. Znamená to že keď mi príde zaplatím 953 Kč alebo tam budú ešte nejaké poplatky. A musím to platiť v českých korunách alebo môžem eurami? Pýtam sa preto ,aby som vedela či si mám isť vymeniť peniaze a koľko. A ako dlho asi trvá kým to z čiech príde?
ďakujem za odpovede 🙂

ilona3
autor
8. máj 2012

Ešte som sa chcela opýtať, či to nosia domov na adresu ako iné balíky alebo treba ísť pre to na poštu. diky 🙂

31majka12
8. máj 2012

no co som ja objednavala z Ciech tak to doslo kurierom a platila som v Eurach

lubicakovac
8. máj 2012

@ilona3 podla toho čo si napísala, tak to by ti malo prísť poštou a čo sa týka meny, malo by sa to prepočítať podľa aktuálneho kurzu. Ja čo mám skusenosť, cez stránky ked som kupovala, vždy som sa spýtala ako to chodí a oni mi to vysvetlili. Čo sa týka súkromných osôb, tak tam to išlo českou poštou a prišlo mi to na sl.poštu a prepočet na eurá podľa kurzu

ilona3
autor
8. máj 2012

@lubicakovac takze si nemusim menit peniaze?

katyxq
8. máj 2012

@ilona3 Co jsme v práci posílali balíky na Slovensko na dobírku, tak balík šel zhruba týden, fakturu jsme vystavovali v Kč, ale zákazník platil dobírku v eurech (dle aktuálního kurzu Slovenské pošty).

ilona3
autor
8. máj 2012

@katyxq to si ma potesila ze v eurach lebo zajtra mi to uz mozno pride a nedostanem sa vymenit si peniaze a nikde na nete som to nevedela najst. a co sa tyka tej sumy nevies nahodou ci okrem postovneho a ceny samotneho tovaru si este nieco poste uctuje?

katyxq
8. máj 2012

@ilona3 Ne, další poplatky tam nejsou - jen je kurz pošty horší než kurz v bance.

ilona3
autor
8. máj 2012

@katyxq takze by to malo byt 153 korun postovne + 800 korun tovar = 953 korun spolu zmenene "vyhodnym" postovym kurzom na eura? ten kuzr mi az tak nevadi, aj tak ma ten nakup vysiel lacnejsie ako zo slovenska alebo ako keby som mala posielat peniaze na ucet v ceskej banke. 🙂

katyxq
8. máj 2012

@ilona3 Jojo, přesně tak 😉.

ilona3
autor
8. máj 2012

@katyxq 😀 diky moc si potesila 😀

lubicakovac
8. máj 2012

@ilona3 podla mna nie, teda ešte som sa s tým nestretla že by som musela

ilona3
autor
8. máj 2012

@lubicakovac dakujem 🙂

drews_beauty
23. mar 2016

aj opačne to tak funguje - posielala som do Čiech niekoľkokrát dobierku, ja píšem sumu v EUR a ona to zaplatí v Kč a mne príde naspäť šek na eurá 🙂