Ako sa robia výtlačky zo zemiakov?

ollynka
27. mar 2015

Prosím vás ako sa robia výtlačky zo zemiakov? Zabudla som. Vykrojí sa vzor do zemiaka a ako sa vytlačí? Alebo ako.?

vika35
27. mar 2015

vyrezes si vzor na rozkrojeny zemiak a potom namocis do farby alebo ju stetcom natres a otlacis.

janinah
27. mar 2015

vyrezávali sme loďku,strom listnatý aj vianočný,domček,postavičku...jednoduché vzory

ollynka
autor
27. mar 2015

@vika35 rozrežem na polovicu, alebo ten rozkrojený ešte na polovicu aby sa to dalo lepšie nvytlačiť. Ten vzor vyrezaný sa ale ťažko bude vyrezávať do zemiaka, nepôjde to aj s formičkami na cesto?

siska53
27. mar 2015

@ollynka ja som vzdy spravila formickou na cesto zarez do zemiaka dost hlboko a okraje odrezala tak,aby ten vzor vycnieval.
Dobre sme sa zabavili uz viackrat,musime to opat zopakovat.
Ja nie som taka zrucna,aby som tam sama daco vykrajovala,tak formicky su nevyhnutnost u mna.🙂

vika35
27. mar 2015

rozrezes na polovicu bud po dlzke alobo po sirke podla toho aku plochu potrebujes. ano da sa aj formickou predtlacit ale aj tak budes musiet podla mna dovyrezavat. my sme robili take jednoduche srdce, hribik, domcek, potom geometricke tvary stromcek. skus si predkreslit a tak vyrezat

ollynka
autor
27. mar 2015

aha, ten vzor musí vyčnievať, ja že sa to vyreže, vytlačí a s takým doslova vyrezným vzorom sa tlačí

sardinka333
27. mar 2015

Rozrezali sme zemiak na polovicu a potom ešte tu polovicu na taky ani hruby a ani tenky platok...vykrajovátko na cesto (linecké, perniky) sme položili na ten platok a zatlačili tak aby sa tvar vykrojil, vyrezal. Potom sme ten tvar natreli farbou - tempera, vodovka proste čo máme a otláčali na papier. Ziadne dovykrajovanie, predkreslenie...na to sa nikomu nechce, každý chce už hned ,,pečiatku,,.

ollynka
autor
27. mar 2015

@sardinka333 ďakujem za pripomenutie, takto sme to robili aj my.

siska53
27. mar 2015

@ollynka tak nejak to robim ja.

ollynka
autor
30. mar 2015

@siska53 dnes sme kúpili temperky, zajtra vytláčame, vyskúšame aj takto,..), už sa teším,....ďakujem