Ako sa starať o morča?

teuska
21. okt 2008

Ahojte babenky. Hladam pomoc. manzel vcera malej kupil morca. Je velmi zlate, ale ja netusim ako sa mame on starat. Vedel by mi niekto poradit? Vycistili sme mu a dali nejake morcacie granuly a on stale zerie. Nemoze sa prejest?

sedem
27. aug 2019

@petjka morciatko uz mame len jedno, je v byte a je to v pohode , ak sa nahodou stalo, ze dostal viac ovocia/zeleniny ako spapal a schoval si to do domceka, tak to potom trochu citit, cize obcas vymenim aj skor, podla potreby, ale vacsinou nam staci raz za tyzden a smrad nemame..so zajacikom morciatka mozu byt, ale tiez zalezi, ako si sadnu niektore zvieratká su spolu ok a su partaci a niekedy si nesadnu a robia si zle...

gigi87
27. aug 2019

Ahojte, super rady ohľadom morciatok nájdete na Fb stránke "Azyl morčiat u Reny- milujeme morcatka". Ja som sa tam veľa naučila a fajn veci odkukala 🙂 aj ohľadom záchoda, učenia a kŕmenia.. Maju aj svoju webovú stránku a tam je všetko pekne popísané..

marionete
27. aug 2019

Morča je spoločenský tvor, nemalo by byť samé mali by byť vždy aspoň dvaja. Čítala som, že v Nemecku je zakázané predávať po jednom. Sú to hlodavce, takže mrkvu,kaleráb, jablká atď. môžu byť aj šupky z uhorkiek. My máme 2 a v lete ich dávame von na záhradu. Tiež im treba kliegku pravidelne čistiť, my kupujeme z Lidla takú podstielku pre mačky.

petjka
6. sep 2019

@marionete prosim vas a tu podstielku maju v celej klietke? Ci len v zachodiku

marionete
6. sep 2019

@petjka áno v celej klietke

marionete
6. sep 2019

@petjka a ešte treba pre nich seno to je asi základ potravy