Ako sa vyrovnať s hanbou a trapasom?

25. apr 2023

Ahojte. Zienky, ako sa vyrovnavate s hanbou z neskutocnych trapasov v dospelosti? Ja som ako magnet na trapasy, a nie hocijake, ale ked trapas, tak poriadny na pol zivota :-/ Tazko sa mi s tyym vyrovnava, neustale pocitujem hanbu a mam chut sa zakopat niekam. A uz nikdy sa medzi ludmi, kde sa mi to stalo, neukazat. Najma v praci alebo medzi znamymi, kde chodit musim...

lukas212
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
25. apr 2023

Ja som sa naposledy skoro skydala z lavičky, spravila som piruetu zasmiala sa sama na sebe a bolo po trapase. Vieš si z toho spraviť srandu?

kika147
25. apr 2023

Zobrat to s humorom , urob si z toho srandu ved kazdemu sa zabzivot nejaky ten trapas podari

autor
25. apr 2023

@januska12323 takyto typ trapasov mi az tak nevadi. vonku medzi ludmi, ktorych uz nikdy neuvidim, to je relativne pohoda. Horsie je to na nejakych poradach, skoleniach (hned v prvy den napriklad, a potom sa tam musite ukazovat este niekolko dalsich dni)... Takyto typ trapasu. Napriklad, ze poviete dost neprijemne veci o niekom, ked si myslite, ze vas nikto nepocuje, ale potom zistite, ze to vlastne vacsina zucastnenych pocula... alebo vam ujde prdik, ked si odkaslete na porade pred desiatimi kolegami a nadriadenym...

kika147
25. apr 2023

Tak taketo trapasy treba len v sebe spracovať , ja som tiez taky typ ze potom sa s tym neviem vyrovnať a trápim sa aj tyzden kym to spracujem no cas sa vratit neda bohuzial

lukas212
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
levandula7
25. apr 2023

No keď rozprávaš o ľuďoch za chrbtom také veci, ti podľa mňa ten pocit hanby patrí.. môžeš si za to sama, hádam sa z toho poučíš..
A že ti na porade ujde "prdík".. matka zem, veď si dospelá žena, to sa nevieš ovládať? Aby ti nabudúce náhodou neušlo aj niečo viac 🤦‍♀️

autor
25. apr 2023

@lukas212 nehovorim zle, ale neprijemne... napriklad, ked sa mi nepaci sposob, akym niekto prezentuje danu temu, kritika. S niekym sa o tom rozpravam a poviem, co mi na prezentacii vadi, ze to nie je dobre... a ten clovek to nahodou pocuje, ale skolenie este bude trvat dva dni...

autor
25. apr 2023

@levandula7 no ty si prijemna. aj tebe pekny den

dahra
25. apr 2023

Aj mne sa sem-tam stane. Raz som v martinuse spadla do jamy v detskom oddelení. Bol podvečer, čakala som sestru. Šla som zabiť čas a pokochať sa vôňou kníh a novými titulmi. Zabudla som sa v detskom oddelení a zrazu kuknem na hodinky a hiiiii. Tak som sa zvrtla na opätku a rázne vykročila....do prázdna ..do okrúhlej jamy, kde zvykli sedavat deti. Do tej minúty som o nej netušila. Skončila som ako žaba - na všetky štyri. Kabelka a tašky s nákupom všade dookola. Predavačka obdalec vyprskla smiechom. Potom sa ho snažila potlačiť. Tak sa jej pýtam, že prepanajana, čo to tu máte za pasce na zákazníkov ? Koľkých okrem mňa ste už tam chytili? A ona veselo: nikoho, ste prvá. Ja: skvelé, aspoň v niečom mám tu česť byť prvá.

oranzovyvevericnik
25. apr 2023

a co je na tom? Ved mas pravo na svoj nazor. Keby mne skritizujes prezentaciu, tak sa neurazim, ale opytam sa konkretne co ti vadi a chcela by som diskutovat.

saxana000
25. apr 2023

To nie je trapas tomu sa vravi vlastny nazor..

mikitilik29
25. apr 2023
macekovam
25. apr 2023

@saxana000 a tie prdy?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saxana000
25. apr 2023

@macekovam to je proste fyziologia..poviem pardon a viac neriesim.ved kazdy clovek na svete prdi.nebolo to predsa naschval ze uvalim si na porade.mne po porode pri silnom kasli alebo kychnuti este dlllho pokazde cvrklo kym sa mi vsetky svaly vratili do poriadku..a tu som od hamby som sa neprepadla ani kanalmi nechodim..

rusalinka
25. apr 2023

@saxana000 Híííí, čože??? Nie nie, my ženy vypúšťame trblietavý dym voňajúci po cukríkoch! Aspoň teda ja, no!

kikavadi
25. apr 2023

@rusalinka 🤣

saxana000
25. apr 2023

@rusalinka 🤣

cookie29
25. apr 2023

A aky typ trapasov prosim? Akoze ak ohovaras za chrbatom, tak riesenie je jednoducho prestat ohovarat. Ak konstruktivne kritizujes a vypocuje si to aj prednasajuci, co je na tom zle? Ze on to zle vezme, to je potom jeho problem, nie Tvoj.

A trapasy sa stavaju. Ja som novemu sefovi, hodila rybicku pod stol. Proste som sa podtkla a sipkou rovno pod stol pred ocami vsetkych kolegov (open space). Nehovorim ako to vyzeralo. A mala som opatky a kratsiu suknu, takze podaktori zbadali aj moje spodne pradlo.

macekovam
25. apr 2023

@saxana000 no len pre niekoho je to trapas.. Pre teba normálna vec.. Ale píše o tom ze sa s tými ľuďmi stretáva.. Je to naozaj zahanbujuce...

gabika0825
25. apr 2023

Ako tak čítam tvoje komenty a cely tento tvoj príspevok autorka, tak mi príde že máš problém akurát tak sama so sebou. Dospej.

tiezjedna
25. apr 2023

no, keď niekoho ohováraš, tak by si si mala dávať väčší pozor, a nie si len "myslieť", že ťa nikto nepočuje😎

domak2
25. apr 2023

Keďže namiesto návodu na prežitie trapasov sa len riešia trapasy tak ti poviem ako ich riešim ja. Najprv si uvedomim ze ten najhorší pocit do 3 dni odoznie, takže vždy keď ma predpadne kŕč trapnosti, tak si poviem ze už len chvilu a prejde to. Pomáha mi sa o tom porozprávať a zasmiať sa na tom s niekym iným, rozobrat to z viacerých pohľadov a keď to príde opäť, tak si poviem "no a čo, aj tak všetci umrieme " 😅 A hlavne si to stále neprehravat v hlave a poučiť sa z toho, ty na to možno myslís 24/7, ale ostatni sa sustredia na svoje vlastné trapasy.
Ja som sa tak naucila na tabore, ze netreba ohovarat v stane 😂

tosomja
25. apr 2023

Pre mňa nie je trapas keď niekoho poza chrbát ohovaram a oni to ešte aj počujú. 😉
Trapas je ten prd, no čo, stane sa, kto negrgá neprdí? Nie vždy sa to dá ovplyvniť.
Ja som sa strápnila pred šéfom, lebo zo stresu som si ho vlastne ani nezapamatala, ako vyzerá 🤣🤣 a naháňala som ho po predajni a nukala mu tovar, veď to od nás chcel, aby sme otravovali zákazníkov a nepustili bez zaplatenia 🤣🤣 potom na porade na ďalší deň podpichoval, nech si ho poriadne obzriem, môžem aj omakať, keď zle vidím aj ovoňať 🙈
A bola som stredobodom pozornosti ešte pár rokov, každému novému zamestnancovi prízvukoval, ako sa predáva, dokonca aj najvyššiemu 😃

stanislavicenka
25. apr 2023

@autorka hovorit o noekom za jeho chrbtom, ked ty s tym mas problem nie je trapas, ale vedoma situacia, ktoru sama vyvolas. Ak ti niekto v niecom nevyhovuje,pracovne, tak mu to povedz, a vyvaruj sa situaciam, ktore vlastne nemusia nastat. A ze ti ujde prd? No boze, myslim, ze sa to stane kazdemu, ved sme ludia vsetci prdia🤷. Zalezi na tom, ako si to v tej chvili prijala ty

guliver19
25. apr 2023

@rusalinka trapne

saxana000
25. apr 2023

@macekovam tak vymazat sa to uz neda jedina moznost je zdvihnut hlavu a ist dalej..

ahhola
25. apr 2023

Raz som bola v škôlke pre dieťa... Zastupovala pani dôchodkyňa, lebo tam bol z uciek chrípkových lazaret.
Došiel tiez mladý tatko pre dieťa a ta stará pani hneď k nemu začala ho stiskat a bozkávať. Si hovorím, aka náhoda, je tu tretí deň a hneď taky dobrý známy.
Lenže mladý prehovoril....
.... " Pani zlata, ale ja vás nepoznam😄😄😄😄😄😄😄

ahhola
25. apr 2023

@dahra 😀😀😀tak som sa kochala v žilinskom tescu ci co to majú na námestí, idem si idem a zrazu s podlahovej plochy prechod do sklenej ja len aaaaaaaa akoby som padala cez 3 posch. Oproti mne panička do kolien, svedkom celá kaviareň a moje decka... No na teba sa dá spoľahnúť, ze bude trapass