Ako sa zbaviť mačacieho smradu z domu?

mata2
13. máj 2008

ahojte,
poradte mi prosim vas 😒
nechala som na chvilu otvorene vchodove dvere,(mame rod.dom),a kocurovi sa podarilo vklznut dnu.Nemyslim,ze sa tu vycikal,skor si "oznackoval" uzemie nejakym hnusnym sekretom a neskutocne to tu smrdi.V kuse vetram,ale nepomaha to.Umyla som savom vsetku podlahy,kde mame dlazbu,ale obavam sa ze epicentrum toho smradu je v detskej izbe,a tam mam koberec.Neviete ci to vyprcha same alebo musim vypratat nabytok 😲 ,a vytepovat ho?Nemate s tym niekto skusenost? 🙄

lalasa
22. aug 2008

Ahoj
Pred par mesiacmi sme aj my riesili tento isty problem 😠 Nasmu kocurikovi /9r./ sme zmenili znacku podstielky do zachoda a kedze je strasne fajnovy tak tam vobec nechcel chodit, namiesto toho si vybral novucicky hunaty koberec ktory sme kupili malej do izbycky. Zistili sme to az po par dnoch ked sme z koberca zacitili pach a neskor aj uvideli kocura ako si tam kludne cura. Podotykam, ze nieco take nikdy predtym nespravil. Ako male maciatko ked sme si ho priniesli domov hned utekal do svojho zachoda, ani raz nemal nehodu. Kedze sme netusili, ze problem je v podstielke, tak sme kupili v obchode pre zvierata sprej urceny pre macky, ktory sa nastrieka tam kam nechceme aby macky chodili. Pomohlo to, ale len na chvilku.
Ak ti mozem poradit, skuste castejsie menit podstielku, alebo kupit inu znacku, alebo predsa len vyskusat ten sprej a dufam ze zaberie.

cherub
22. aug 2008

lalasa díky za tip 😉

Stelivo používáme už 3 roky stejné, tak v tom to asi nebude 😒 ale vyzkouším cokoliv 😅 Teď mě napadlo, že jsme koččin koutek se záchodem a miskami s jídlem a pitím zahradili ohrádkou s dírou pro její vstup, protože malá začala jíst granule a vylévat vodu 😖 Ale že by se ji tohle nelíbilo???? ale je fakt, že ohrazení máme od středy a poprvé se vyčůrala ve čtvrtek 😠

ten sprej už mě taky napadl, ale protože jde o ložnici, tak nevím, zda to můžu nastříkat do postele 😕 má to nějaký zápach a je to pro lidi a hlavně pro děti nezávadné???

katkaajurko
22. aug 2008

ahojte baby,

neviem ci mozem do tejto temy alebo vytvorit novu - ale mame macicku 4 rocnu a velky problem so zubkami... uz pomerne davno (aj rok a pol) zacala chodit s "vyplazenym jazyckom" trosku ho mala stale vystrceny z papulky ako keby sa jej tam nezmestil... rodicia boli u zverolekara a ten na tom nevidel nic strasne neobvykle a povedal doslova asi "meni svoj image" 😀 to nam prislo celkom vtipne..inak jej nic nebolo... asi pred 5timi mesiacmi - ked som bola u rodicov som si vsimla ze slinta viac ako obvykle..tak som hnala rodicov k zverolekarovi (kedze uz s nimi nebyvam) tak som stratila nad tym kontrolu a oni to podcenili a nesli ☹ a vypadol jej zub - ocny... hned som ju zobrala veterinarovi a ten povedal ze ma ASI vrodenu predispoziciu na zapalene dasna a ze sa jej strasne kazia zuby :(((( a ze ale nic nemozeme robit..len ze dat niektore zuby uplne von :(((( a teraz ju strazim - lebo rodicia su na dovolenke (po dovolenke ma ist na vybratie najproblemovejsich zubkov) a vsimla som si - ze nechce papat ani nic tvrde ani velke :((( a tak - ale stavu vylize celu - hladna je - a chuti jej - ale asi sa jej zle kuse... nevie niekto radu - nejake vitaminy antibiotika... nieco proti bolesti??? nema niekto podobne skusenosti...? nechcem aby jej zobrali zuby v 4 rokoch :( a nechcem aby ju to bolelo :(
dakujem za kazdu radu....

lalasa
22. aug 2008

Cherub, mozno to bude tym, ze ste jej to ohradili, macky su potvory 😀 Aj nasa mala chodila pravidelne k miskam a vyberala kocurove granule a vo vode si umyvala rucicky 😕 no na slaktrafenie, dokonca aj par granuli zjedla, ale nastastie jej nechutili tak ich vzdy vyplula 😠 Vyriesili sme to tak, ze sme mu misku s jedlom davali len dvakrat denne, kym sa napapal a potom sme ju odlozili, ale vodu mal stale, mala si sem tam ruky namocila, ale potom ju to nastatie prestalo bavit 🙂 K tomu spreju, ma taky divny zapach, my sme to vzdy nastriekali na koberec - v detskej izbycke - nechali vyvetrat a bolo. Kocurovi to smrdelo, takze tam nesiel a my sme uz nic necitili. Je ale pravda, ze to zabralo len na chvilku, potom si uz na to zvykol a nevadilo mu to ☹

katkaajurko aj nas kocur mal problemy so zubami. My sme to zisliti tak, ze mu zacalo smrdiet z papulky. Veterinar povedal, ze ma zubny kamen a od toho zapalene dasna. My sme si ale nevsimli ze by ho nieco bolelo, tvrde granule jedol normalne. Veterinar ho uspal, kamen mu obrusil a zatial je to OK Ale uz vidim, ze sa mu tam zas ten kamen tvori, asi mu to dame preventivne odstranit, nech sa mu to zas nezapali.

katkaajurko
23. aug 2008

lalasa - jej moc z papulky nesmrdi..aspon necitim a veterinar nepovedal o kameni ani slovo ..ale slinta a zda sa mi ze papa dost malo... ale dala som jej vcera vecer pomackane masko z konzervy a vobec to nechce .... a take granulky stredne velke papa - ale malo vzdy si da tak pat a ide prec...podla mna ich hlta :( vpondelok ju zoberiem k inemu veterinarovi nech sa jej na tie zubky pozrie...Ozaj - vas kocur ked sa mu pozries na zubky ich ma akej farby? lebo ta nasa ich ma - hlavne zadne nahnednute od dasna na spodu... :(

lalasa
23. aug 2008

katkaajurko tak som mu prave skontrolovala zuby 😀 a ma ich tiez take hnedaste a to je prave ten kamen, ktory treba zbrusit. Nema tvoja macicka aj zacervenane dasna? Ja idem bud. mesiac k veterinarovi a hned mu to dame aj spravit. Nam doki povedal, ze ma na to nabeh - bude sa mu robit ovela castejsie ten zubny kamen ako ostatnym macickam. Urcite chod k inemu veterinarovi a daj vediet ako si dopadla, neni normalne ze tak malo papa, asi ju fakt nieco boli. ☹

kitty68
23. aug 2008

jej nase kocka taky vyplazuje jazyk, ale nema uz skoro zadne predni zuby, je stara ( asi 13 let, je z utulku, tak nevime presne ) a taky ji celkem tahne z huby, ale prijde mi ze to je po tech granulich. jinak jiteda chuti velmi

katkaajurko
23. aug 2008

lalasa ma trochu aj dasna zacervenane..urcite cez tyzden ju beriem k druhemu veterinarovi - keby to bol len kamen to by som bola rada.... trosku uz papala bola som jej kupit masko s lososom 😀 a volala som s otcom a ze jemu papa dost dobre (vychudnuta nie je ale ani tucna zase) mozno je vystresovana trochu z toho -ze jej panicek odysiel.... inak sa mazna o stosest..kazdopadne k veterinarovi pojde a potom dam vediet..

kitty - len nasa ho vyplazuje na nas od troch rokov ale okrem jedneho zubka ma zatial vsetky... zatial...

katkaajurko
26. aug 2008

lalasa tak sa hlasim od veterinara..noo mame doma antibiotika na 4 dni pred zakrokom a v nedelu ide na zakrok - ma strasne strasne strasne vela kamena na zubkoch a z toho sa jej dasna zapalili a pokazil aj nejaky zubok...takze ideme na vycistenie a asi jej aj nejaky zubok vyberu - ale doki sa mi pacil - klop klop klop - bol na nu velmi ohladuplny a svetu div sa - vobec neutekala zo stola nechala sa pekne vysetrit 🙂 no a to by malo potom pomoct - tak teda dufam...a inak ten kamen tam vraj musel byt aj pred rokom ked sme boli u toho druheho doktora - a nic nepovedal 😠 😠 😠 a takto sa to dostalo do horsieho stadia 😠 no ale snad jej to pomoze micke mojej 😵 😅 a ten jazycek ma vonku aj pre tie dasna - ale aj pre to - ze ma malo vystupenu papulku...ona ju ma taku stlacenu skoro ako macik a nie ako macka 😀 a sa jej tam potom zle zmesti dnu... a aj zubky ma v papulke vraj vyrastnene trochu nakrivo..resp. ocne moc pri sebe -tak preto - ale to jej nijako nevadi..len ten zapal a tie zubky..ale to dame dufam coskoro komplet do poriadku - klop klop klop 🙂

katkaajurko
26. aug 2008

ozaj este mam otazocku... mam si na nieco davat pozor ked sa bude prebudzat po narkoze? co ma caka? ked jej to robia rano - bude uz vecer relativne ok? myslim prebudena a tak?

trixi
27. aug 2008

ahoj katkaajurko, mam skusenosti s nasim kocurom a jeho zubnym kamenom. Podcenila som to, a vsimla si to az ked zubny kamen zacal sposobovat zapalene dasienka okolo zubkov. Zacali sme chodit na cistenie zubneho kamena, ale uz mal zacinajucu paradentozu a v jeho 13 rokoch mu postupne vypadali zubky. To cistenie u nasej veterinarky prebiehalo tak, ze dostal narkozu, vycistila mu zubny kamen, dostal antibiotika aby sa potlacil zapal a po cisteni mu pichla injekciu na prebratie sa. Takze za par minut bol sice otapeny ale pri vedomi. Nalozila som ho do jeho kosika a odfrcali domov. Doma sa hned vrhol na misku s jedlom a vodou. Trochu si pospal a za nejaku tu hodinku uz bol fit. Bohuzial tie opakovane zapaly zo zubneho kamena viedli k vzniku nadoru okolo korena zubku a museli sme ho dat utratit.
Preto ak macke pachne z papulky, urcite to nenechajte len tak, vcas dajte vycistit zubny kamen. Este dnes aj po roku po jeho utrateni si vycitam, ze som u neho zanedbala starostlivost o chrup.

katkaajurko
27. aug 2008

No my sme to v podstate nechcene podcenily tiez..ked sme boli ale pred rokom u ineho veterinara - muselo to tam byt ☹ a nepovedal...

jezis - to vazne??? museli utratit? to je mi strasne luto ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ no nasa to ma tiez zapalene..a uz jej aj ocny zubok vypadol a to ma len styri roky ☹ ☹ ☹ mame doma antibiotika a ideme na ten zakrok co dufam,ze pomoze... boze chudatenko malinke... ach jo - to som vobec nevedela ze to moze takto dopadnut...ako mu zistili ten nador? bol vidiet?

zab_ka
27. aug 2008

priadam aj nasu skusenost:

my sme si macicku vybrali cez mackysos a zobrali sme ju na prehliadku doktorke, nakolko nebola ockovana a tam nam doktorka povedala, ze chuda, ako ma zapalene zubky a ze musi hned na operaciu 😒 tak sme aspon pochopili, preco tak malo papkala u nas

chuda malinke prislo o sest zubkov a ostal z nej taky strbacik ... bali sme sa ako bude jest, ale po par dnoch, ked sa zahojili ranky mlsala o sto sest a dokonca aj granulky,
na druhej strane ale odvtedy velmi rada pri mojkani kuse a hnusne 😠 (naucila sa stipkat potvora 😀 ) a vzdy hovorim, ze nam to robi za to, ze je z nej taky strbko 🙂 a brusi si na nasich rukach tych par zvysnych

dufam, ze uz bude mat zo zubkami pokoj a nebude musiet pristo dalsie 🙂

trixi
27. aug 2008

katkaajurko, ten nador sa prejavil tak ze nad ocnym zubkom sa mu urobilo nieco take ako fistula, taky hrbcek a asi ho to bolelo, ked zral granule, lebo obcas pri papani mnaukol. Hned som isla k veterinarke, ta mu to potom pri cisteni zubov chirurgicky odstranila (to co sme pritom prezivali ja aj kocur nebudem rozpisovat), na polroka sme mali pokoj, a potom sa mu objavil dalsi taky utvar, nieco ako keby odskerene dasienko na tom istom mieste. Mal to citlive, hned sme bezali k doktorke a ta mi dala kontakt na brnensku veterinarnu kliniku, kde su odbornici a mohli okamzite urobit nejaky rychli rozbor a boli schopny poslat vysledky na hystologiu myslim do Nemecka alebo Svajciarska. Hned sme sa tam vybrali, (bola som ochotna urobit cokolvek aby som mu pomohla) su tam uzasni lekari, skutocne spickova klinika, ale bohuzial uz ten rychli rozbor potvrdil zhubny nador a po kompletnom vysetreni, vysetreni krve zistili metastazy, a bohuzial to bol tzv. plazivy nador, ktory sa nedal odstranit uplne. Tak nam povedali, ze ho mozu operovat, mozu to poslat este na hystologiu, ale ze sa bude kocur uz len trapit. A ci ho budu alebo nebudu operovat tak nam dali cca 2-3 mesiace. Zil este 4 mesiace, potom ten nador sa rozsiril a rozderavil papulku, tak som sa uz nemohla pozerat ako trpi a po konzultacii s lekarkou sme ho dali utratit. Vtedy som bola prave v 6 mesiaci tehotenstva a strasne som plakala.

katkaajurko
27. aug 2008

trixi mam slzy v ociach... je to hrozne ale presne viem co citis... my sme predtym mali macicku z ulice... ale uz vacsiu.. nebudem to rozpisovat cele ale na starobu sa jej zacali kazit zubky - ale to sme len ten kamen cistili - to sa este dalo..ale potom rapidne schudla a islo to dole vodou chodili sme zverolekarovi na vysetrenia... nepapala dobre..vracala a tak - toto sa zhorsilo par dni pred odchodom nasich na dovolenku...mala som vtedy 21 rokov nevedela jej pomoct.. nasi odysli a cicke sa velmi pohorsilo..isla som na kontrolu (uz len lezala a spala skoro stale..krmila som ju striekackou) a doktor povedal ze ma na 99% nador v crevach a ze s tym nemoze nic robit..ze mam ist domov a zavolat rodicom a poradit sa s nimi lebo sa len trapi...isla som..zavolala a nasi povedali ze ak to zvladnem mam to urobit... este sme sa rozlucili vtedy prave hrali pesnicku I will always love you ...bolo to hrozne... isla som nou teta ale doteraz som to nerozdychala a kedy kolvek tu piesen pocujem nezadrzatelne mi tecu slzy..aj teraz... nechcela by som to zazit opat....klop klop klop....

trixi
27. aug 2008

katkaajurko, mne smutok nahradilo to, ze som sa pripravovala na prichod nasho maleho. Kocura mam pochovaneho pod balkonom na nasej zahrade a kazde rano ked vykladam periny si na neho spomeniem. Teraz nechcem ziadne zviera, zazila som ked musel odist nas pes, potom kocur, pochovavala som morca i rybicky. Je mi vsak jasne, ze ked maly povyrastie tak bude nejake to zviera chciet a ze asi neodolam a zasa najde u nas doma nejaky ten chlpac.
Drzim vam palce, nech cica mica vsetko dobre zvladne a nech sa este dlho tesi zdraviu. Mackam vobec neprekaza ak im nejaky ten zubok chyba.

katkaajurko
27. aug 2008

dakujem 😔 dufam, ze to bude ok...no my este mimi nemame...skusime az o rok asi...ale teraz som si uvedomila ze tak ako sa strasne bojim a lubim cicu...ze si neviem predstavit aka precitlivela budem na dieta... 😅

emjee
27. aug 2008

baby k nam zacala pred tyzdnom chodit spinit susedova macka rovno pred vchodove dvere 😝 ako ju odplasit? vzdy najdeme len mlacku 😝

blumchen
27. aug 2008

emjee povedat to susedom! Nech si na nu davaju pozor. Raz by som zistila, ze nam chodi spinit susedova macka pred dvere, a okamzite by som to isla oznamit majitelovi 😠

emjee
27. aug 2008

no lenze ja neviem, ktoreho suseda ta macka je 😀 vlastne ani neviem ako vyzera, lebo nam cez dvor pobehuje tolko maciek, ze strach 😝 asi budeme musiet naozaj zaobstarat toho psika

blumchen
27. aug 2008

jaj, tak to je uz horsie! Takze jedine nasadit tam toho psika🙂), alebo - macky sa boja urcitych predmetov (akoby strasiakov), myslia si ze je to nieco zive, takze nejaku "kvazi" dekoraciu tam postavit, ktora by plnila rolu strasiaka pre macku!

trixi
27. aug 2008

emjee, nam po smrti kocura zacali vsetky macky z ulice chodit cez zahradu a spavat pred dvere a znackovat auta parkujuce pred domom ako odplatu za to, ze ich nas kocur nikdy na nas dvor ani pred dom nepustil. Jedine co Ti mozem poradit je specialny spray, ktory sa da kupit napr. v Hornbachu alebo Baumaxe proti psom a mackam (striekame to na rohy domu a vchodove dvere) aby nespinili tam kde nemaju. Alebo kupit si kocura, ktory ich odplasi. 😉

lalasa
28. aug 2008

katkaajurko tak vidis nakoniec ta zmena doktora pomohla. A aj macicke to pomoze k peknym zubkom. K tej narkoze... nasho kocura neuspal uplne, len mu dal taku oblbovacku, chodil ako opity clovek 😀 a potom sa relativne rychlo prebral,sice to trvalo par hodin dokial bolzas normalny. Ale nieco sa mi mari, ze nesmel pit ani jest, len neviem ci pred tym zakrokom alebo aj potom. Na to sa opytaj.

trixi kocurika mi je luto, chudatko, nam prvy kocurik vyskocil z balkona a neprezil to ☹ revala som jak mala, este doteraz mam na ruke jazvu ako ma pohryzol, ked sme ho niesli rychlo k zverolekarovi ☹ Odvtedy mame vsade sietky aby sa to nezopakovalo

emje a urobili ti tu mlaku pred dverami naozaj macky? Macky su dost cistotne, pokial si mozu vybrat vzdy sa vyspinia tam kde si to po sebe mozu aj zahrabat 😉 Ale tak ako ti poradila trixi predavaju take spreje na odpudenie maciek, skus vyskusat to

emjee
28. aug 2008

zajtra bezim do hornbachu 😀

katkaajurko
28. aug 2008

lalasa - ano 12 hodin pred zakrokom nemoze jest ani pit... a davame od dnes antibiotika - ale na moje prekvapenie ich pekne spapa - ked ich zamaskujem do sunky 😀 dufam ale - ze po zakroku sa jej to pekne zahoji a nebude to mat zapalene alebo tak a bude to ok a pomoze jej to...

lalasa
29. aug 2008

katkaajaruko tak to mas super ze ti spapa antibiotika, ta nasa potvora ich objavil vo vsetkom, ked sme mu to natlacili do papulky tak to tam dokazal drzat aj 5 minut a potom ked sme ho pustili to vyplul 😀 Drzim macicke palce a neboj, urcite jej to pomoze

katkaajurko
29. aug 2008

lalasa tie antibiotika vraj maju cokoladovu aromu 😀 lebo ja som hned dokimu povedala ze ta nasa potvorka nezje a vypluje vsetky tabletky na odcervenie (tak jej vzdy musi dr natlacit do papulky taku pastu miesto toho) - ale on ze sa nemam bat s tymto taky problem nebude - a mal pravdu - v tej sunke to vobec jej nevadi a spapala uplne hladko doteraz vsetky 🙂 sama som strasne prekvapena ...aj ked "cokoladovu sunku" by som ja nezjedla 😀

nanyka
2. sep 2008

ja som prišla asi 3 týždne dozadu na náš rozostavaný dom s kúrenárom, urobiť obhliadku..a zrazu sa mi niečo tak periférne mihlo - zľakla som sa, že asi potkan..no a vojdem do tej izby - a tam 4 malé mačence..
ako - sú zlaté, ale ja ich tam nechcem..dokonca tá "tehotná" mačka sa musela vyštverať až cez strechu a vliezť tam cez jediný možný otvor - neviem ako sa to volá, ale tá časť domu, čo sa pod strechou podbíja drevom 😅 a tak ich vrhnúť v tej izbe,lebo inak si neviem predstaviť - žeby ich tam po jednom pozvláčala???..
tam máme aj nejaké tie vrabce..inak na celom dome máme okná i dvere..

tak buď si kúpime tiež ten sprej alebo nejaké iné odpudzovače v baumaxe, či záhradkárstve..snáď to pomôže 😉 .

emjee
3. sep 2008

len na tom pripravku je napisane, ze zabranuje "zastaveniu sa a vyspineniu, nie prechadzaniu cez dane uzemie" 😝 😀

nanyka
3. sep 2008

😀 emjee: chcem s tym sprejom vystriekat cely dom + do zahrady dat nieco ako odpudzovac proti mackam - ak take nieco existuje - ako je napr. proti krtkom.. 😅 .

vam ten sprej pomohol, aby cice nespinili pred dvere?