Ako sa zbaviť mravcov

simonasimisimona
15. aug 2018

Ahojte.... Dlhšiu dobu sú u nás mravce a nevieme sa ich niako zbaviť.... Nejaké extrémne rýchle a naozaj účinné rady by ste mi vedeli poradit prosiiim musite mi pomoct uz to je strasne zajtra cakam navstevu a neviem co s tym

belllinka
15. aug 2018

My sme skúšali všetko, nakoniec sme sa radšej odsťahovali my, nie mravce 😂

hvolkovamirka
15. aug 2018

aj viete kadial sa dostavaju dnu ? ak nie treba to zistit a potom okolo spravit kriedov ciary. popripade, som pocula vraj natriet tieto miesta, kade vchadzaju, bravcovou mastou. ked nepomoze nic z toho, tak jedine potom pripravky na vyhubenie hmyzu a mravcov.

meluela
15. aug 2018

@simonasimisimona tie domceky od raid nepomahaju?

laurar1
15. aug 2018

My riesime problem s mravcami v byte, mali sme ich neskutocne vela, dali sme si urobit profesionalnu dezinsekciu, ale nakolko ich maju aj susedia nezbavime sa ich navzdy, len na chvilu. Dost to zavisi od toho ake mas, podla toho vies ci ti zaberu pripravky z obchodu alebo nie.

sida456
15. aug 2018

Nám pomohol ten ,,domček” kúpte aj tri a dajte ho tam odkiaľ prichádzajú. Alebo sme aj polievali octom

zenaajmama
15. aug 2018

Existuje pripravok " kontakt" , ja to striekam na chodbe, pod linku, k stenam,aj na schody a na terasu.Funguje to tak,že čo s tým pride do kontaktu skape.
Toto používame aj na dvore, a pomáha to.

beybitko
15. aug 2018

Fu, mravce, bojovala som s nimi 5 rokov až sme sa odsťahovali (ale nie kvôli mravcom :D). Skúšala som prírodné produkty, chémiu, ale vždy sa časom vrátili... Ak bývaš v byte, tak sa ich nezbavíš, chodia si cez stupačky po celej bytovke... Každopádne držím palce

paulinoocka
15. aug 2018

Tak ako tu vacsina zien pise, ak byvas v bytovke nidky sa ich uplne nezbavis, hlavne v tedy ak ich maju aj susedia. Skusali sme zavolaj aj pana, ktory nam to vydezinfikoval a pomohlo to na jedno leto, dalsie leto sme ich mali doma zas. Bojovali sme vselicim a nic nepomohlo. Nakoniec sme sa odstahovali, a tu, vdakabohu, problem s mravcami nemame. 🙂

tralalala13
15. aug 2018

S tými domčekmi úplne súhlasím, nám do 24 hod mravce doslova zmizli z domu. My to síce voláme koláčiky ale myslím že to je to iste čo domčeky, nič iné už ani nekupujeme dokonca nám vydržia aj 2 roky a stále účinkujú ako majú. Ten koláčik sa len postaví do cesty mravcov a oni do neho vlezú a napapaju sa z tej otravy. A ak ma prísť návšteva ja by som dala tie koláčiky a tých viditeľných vystriekala sprejom proti mravcom, síce drastické ale účinné

tralalala13
15. aug 2018

Ono zaujímavé dokonca je, že keď mame tie koláčiky a zbavia nás mravcov tak nove neprichádzajú, neviem si to vysvetlit ale keďže sú mravce vraj inteligentne a vedia sa dorozumievať asi na tom niečo bude aj keď to znie dosť vtipne :D

whistler
15. aug 2018

Ak sú členmi rodiny, tak treba zvážiť či použiť humánne alebo nehumánne metody. Ak nie sú členmi rodiny, tak by sa to asi v tejto sekcii nemalo riešiť.

simonasimisimona
autor
15. aug 2018

Veľmi pekne ďakujem skúsim dať tie domčeky a skúsim vaše rady... Na štastie vbyte nebývame bývame v rodinnom dome a tie mravce sú na poschodí to je na tom divné... Idú z balkónu dnu

eru331
15. aug 2018

@belllinka tak to ste teda riadne poriešili 😂😂 Ale nečudujem sa ti vôbec! Mravce vedia riadne znepríjemniť bývanie!

deti95060810
15. aug 2018

@simonasimisimona tiež bývame v rod.dome. Ale všimla som si, že akonáhle sa ochladí - mravce zmiznú... Takže už len čakať na jeseň...😉

simonasimisimona
autor
15. aug 2018

@deti95060810 super tak ďakujem

mery34
15. aug 2018

@simonasimisimona v oktobri sa zazimuju a vo februari objavia. Aspon tie bytove. Mame sa na dome obcas objavia, vystrieka a rok ma pokoj.

romiada
15. aug 2018

@simonasimisimona toto nam zabralo za 1-2 dni, par kvapiek a neobjavil sa ani jeden, predtym ich vychadzali kolony po 10-20ks (myslim ze sme si ich dovliekli z prirodneho kupaliska) http://www.zahradkarstvoecho.sk/e-shop/pripravk...

ivuska6
15. aug 2018

Ja som kriedu drvila a dávala tam od kade idú do dier aj som sa ich zbavila

moonlight1210
16. aug 2018

na mravce mam roky kupeny jedovaty kriedovy prasok Pulnex (uz asi 14 rokov).
casto sme sa stahovali a narazili sme aj na mravce. vzdy stacilo nasypat uzku ciaru tam, odkial prichadzali a viac sa nevratili.

ale pozor na deti!!!
vyzera to ako praskovy cukor a je to vraj aj trosku sladke. myslim, ze tie mravce si to nanosia do mraveniska (videla som ich odnasat si to), a preto sa viac nevratia, lebo si tym otravia aj cast svojej kolonie. takze asi preto vzdy zavrhnu nase bydlisko ako zdroj potravy.

mechurik
17. aug 2018

@hvolkovamirka deratizacia uz 3x striekala co sa sa dalo v 4 vchodoch panelaku a stale su tu🙂

norulakp
17. aug 2018

ja som nasypal skoricu okolo celej listy po obvode steny. Mravce postupne vychadzali do prostred izby, tam som ich prstom zapucil, ktore som videl. Potom som zistil, ze popri stene mam rozne pukliny v betone. Vsetky pukliny som zagitoval tmelom. Odvtedy nemam ziadneho mravca. treba najst odkial chodia do bytu a ten vchod zabezpecit proti nim. Minule bol clanok s mnozstvom rad, ako bojovat proti mravcom. https://kosicednes.sk/styl-ine/mravce-v-domacno...

googlinqa
18. aug 2018

Mne pomáhajú domčeky pre mravce. Mám ich na tom mieste kde som ich videla že chodia. Účinkujú spoľahlivo.

marrilyn
18. aug 2018

@simonasimisimona ja tiez odporucam tie domceky, mame vnutri hafana, takze sme potrebovali nieco, k comu by sa nedostal. Zaucinkovali takmer okamzite, mravcov sme pravidelne mavali tiez na poschodi v RD. Zohnala som ich v Tescu, znacka Raid.

jumama
18. aug 2018

My sme na 11. poschodi a tento rok nam do kuchyne zacali chodit mravce. Neviem ci cez okno, skor sa mi zda ze cez spary medzi poschodiami - susedom pod nami aj zateka, a aj ked to 100 krat opravovali, stale je tam kdesi diera... Podla mna tadial. Pomohlo okolo celej kuchyne vysypat tenucku ciaru tohoto: https://www.hornbach.sk/shop/Granulovana-nastra... V Hornbachu sme kupili - oni si to nanosia do hniezda a vynicia sa vestky generacie. Dala som to preventivne aj na balkon susediaci s kuchynou, tam bola trosku odhalena sparovka a vsimla som si ich okolo chodit. Potom este sa zjavili ked som to povysavala po 3 tyzdnoch dvaja prieskumnici. Znovu som to obsypala okolo celej miestnosti a uz neprisli. Normalne taky cierny maly mravcekovia. V detstve si pamatam v bytovke u nasich sme mali faraonov, ale to bol des, nedalo sa zbavit toho, ani ked nam vystriekali bytovku. Pomohlo presne taketo krmivko - v rovnaky den sme to vsetci susedia vyfasovali a umiestnili v kazdej miestnosti dva tri domceky s tymi granulami a to pomohlo - vyhubili sa asi naozaj aj dalsie generacie. Mne ich je aj luto, ale mam husiu kozu ked si spomeniem na tych faraonov, oni si vzdy nasli miestecko, kde sa tyzden clovek nepozrel a spravili si tam hniezdo.

simonasimisimona
autor
19. aug 2018

Ďakujem Vám za rady