• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako sa zbaviť vyrážok, ak mám zmiešanú pleť?

12. júna 2014 
Ahojte,
uz mesiac mam stale vyrazky na tvari, akoby sa mi vracala puberta a je to dost neprijemne...mohli by ste mi niekto poradit, ako sa ich zbavit? Mam zmiessanu plet, skor mastnu ako suchu.
Uz mi to ide na nervy a v praci sa ma stale pytaju, z coho to mam.
dik za kazdu radu
27. máj 2008 o 10:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
najlepsie doktorka. ja som sa tiez vyhadzala v jednom obdobi velm vela, isla do ULK na drazdiaku a hned mi povedali, ze to mam este z hormonov z kojenia a pod. Ale aj tak mi predpisala nejaku masticku a celkom pomohlo.
27. máj 2008 o 10:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja mám tiež v poslednom období s týmto problémy a pritom som nemala nikdy problematickú pleť ... ja kradnem mužovi vodu po holení a s tou si vyrážku potriem a do ďalšieho dňa mi celkom zmizne :angry:
27. máj 2008 o 10:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
hlavne si na to nedavajte nic s alkoholom. to potom vedie k vzniku pigmentovych skvrn.
27. máj 2008 o 10:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vyrážky sa tvoria aj so štiplavého a pikantného jedla a a z údenín :wink:
27. máj 2008 o 10:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
skus ist k dokine ja som mala tiez take obdobie ale davno a mne pomohol Zinerit je velmi dobry. Je to sice antibiotikum ale urcite pomoze
27. máj 2008 o 10:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
alebo kremíkovú bombu ... :wink:
27. máj 2008 o 10:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
co je kremikova bomba ?
27. máj 2008 o 10:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
to sú bylinky ... pije sa to na skvalitnenie pleti, nechtov a vlasov ...
27. máj 2008 o 10:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahaa :grinning: :grinning:

no aj tak, najlepsie je isst rovno k doktorke.
27. máj 2008 o 10:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ten čaj je skôr ako prevencia ...
27. máj 2008 o 10:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
dakujem vam za rady
este pockam dva tyzdne do menstruacie a ked sa to nezlepsi tak pojdem za doktorkou.
Mala som teraz aj taky divny menses, tak mozno nejaka kolizia hormonov. Som snazilka, ale zatial si nechcem robit predcasne nadeje. :wink:
27. máj 2008 o 11:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pimpa ... ja som mala divný menzes a je z toho barborka ... :sweat_smile:
27. máj 2008 o 11:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pimpa) este mi povedala dokotorka, ze mas hladat pricinu vyrazok 3 tyzdne spat od kedy sa ti urobili. tolko vraj trva, kym vyjdu na povrch povedmze po strese alebo tak.
27. máj 2008 o 11:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
Hm...len ja nemam ziadne ine priznaky tehotnosti, tak to radsej nechavam tak, ved sa uvidi, co z toho vzide :slight_smile: a pocula som ze tehotne maju prave naopak lepsiu plet :angry:
27. máj 2008 o 11:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pimpa ja som nemala žiadne príznaky ked som otehotnela ani mi nohy nepuchli ani mi nebolo zle ani som nepribrala :wink:
27. máj 2008 o 11:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
fiiiiha
27. máj 2008 o 11:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
keby sa mi začiatkom 5 mesiaca malý nezačal hýbať tak ani neviem že som bola tehotná :wink: ale potom mi bruško dosť narástlo :wink:
27. máj 2008 o 11:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
no ved o dva tyzdne sa uvidi, zatial sa nechcem testovat a zas zbytocne vyhodit na to prachy.
Skusim nejaku novu pletovu vodu :dizzy_face:
27. máj 2008 o 11:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
elise, a to si mala normalne dalej menstruaciu, ci ako?
27. máj 2008 o 11:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mala som vždy na den presne krvácanie také slabšie ako inokedy ale bolo tak som sa neznepokojovala :wink: doktorka mi na preventívke povedala že som tehotná aže to krvácanie bolo vlastne špinenie a môžem byť rada že som nepotratila, to bol vtedy šok. :wink:
27. máj 2008 o 11:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
waw,
to aj take existuje?
ja som vzdy tak maslela, ze babo ohlasi svoju existenciu. :confused:
Posledny rok som trochu bojovala so zlou cytologiou krcku maternice, tak preto si nerobim teraz velke nadeje, lebo ten krcok vplyva vraj na zmeny v menstruacii.
Ale bola by som velmi stastna, eby to bolo tak ako u teba, elise. fakt.
27. máj 2008 o 11:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pimpa ip :wink:
27. máj 2008 o 11:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aj moja sestra zistila až v piatom mesiaci,že je tehotná...normálne mala menzes...a porodila dvojičky.
27. máj 2008 o 11:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ale to je asi mimo témy,tak pardon :sweat_smile:
27. máj 2008 o 11:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
Oukej, ved keby nieco, dam vam vediet :sunglasses:
27. máj 2008 o 11:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ešteže si sa ospravedlnila, už som chcela klikať na výkričník ... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ale ja som tiež bola mimo témy ... takže už som ticho ako pena :grinning:
27. máj 2008 o 11:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Šipľavé, korenisté jedlá ani údeniny nejem a aj tak mám problémy od puberty.
Okrem HAK mi pomáhla Vichy Normaderm, ale na viditeľné výsledky treba čakať cca 4 týždne.
27. máj 2008 o 12:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja mám odskúšany Aknemycin...je to taká vodička a zaberá to bleskovo :wink: ...ale je len na predpis, je to antibiotikum
27. máj 2008 o 12:23  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Jedlo az taky vplyv nema. Resp. ma zanedbatelny vplyv, pokial nemas alergiu, lebo tie stiplave, sladke a koreniste jedla nesposobia priamo vyrazky, ale vacsie mastenie pleti. Viem mo com hovorim, presla som si tym a zistila som, ze najlepsie mi pomaha navsteva koznej lekarky. A z HAK Diane35, Jeanine, Belara ucinkom v poradi, ako som to napisala :wink:
27. máj 2008 o 12:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mne dala Duac gel, ale tiez je iba na predpis. Moze sa pouzivat aj pri kojeni.
A co mi velmi pomohlo, aj ked to to bude zniet banalne je spravy postup pri odmalovani.

Predtym som to vzdy iba takym penitym gelom dala v sprche dole, ale v ULK ma naucili, ake je dolezite najprv dat dole mlieckom, potom umyt vodou (prip. gelom) a nakoniec nezabudnut na pletovu vodu. Mne odporucila od znacky Callenudla z kyslim PH. Natieram sa s Excipial Hydralotio. A rano, umyt sa iba cistou vodou a potom pouzit pletovu vodu a krem. Ze zbytocne nepresusovat rano vselijakym cistiacimi vecami, lebo potom sa pokozka viac masti.

Boj s vyrazkami trva min. 3 mesiace, kym vidite nejake vysledky a preto to netreba vzdavat po dvoch tyzdnoch. Sama doktorka mi povedala, ze sa jej mam prist ukazat az o 3 mesiace, ze skor to nema vyznam.

A musim poveat, ze je to ovela lepsie, aj ked teda u mna je to furt hormonalnymi vykyvmi, ten spravny postup pri odmalovavani a ten duac gel mi velmi pomohli.
27. máj 2008 o 13:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok