Ako schudnuť s diagnózou PCOS?

krista5
6. máj 2011

Ahojte, chcela by som poradit ako schudnut s PCOS, pretoze uz som skusila vsetko, cvicim zdravo sa stravujem , ale stale priberam...za posledné 3 roky 30 kg... ☹ ☹ ☹

stellamaris
29. feb 2012

@lukajdik ano,ta prva je to,treba si ju precitat a podla nej sa orientovat🙂

stellamaris
29. feb 2012

@lukajdik vsak obidve knihy su ok,funguju na rovnakom principe.... 😉

lukajdik
29. feb 2012

@stellamaris dakujem,mrknem na to 😉

moischaaa
2. mar 2012

Ahojte pridavam sa ku vam , ja som zacala uzivat metformin upravila stravu a kila idu pomaly dole , dufam ze nam pomoze k babatku ,inak metformin znasam tazko , aj ked beriem len 1x denne 500vku , drzim vsetkym palce

krista5
autor
2. mar 2012

@moischaaa mne teraz pomohlo, vymenit znacku...brala som metfogamu, a zacala som glucophare...a nemam ziadne priznaky...a zapijam ho medzi ranajkami a medzi vecerou...priamo s jedlom...

janielik87
22. okt 2012

ahoj baby, mozno mi nik neodpise, ale co ak predsa.
Dnes mi lekar diagnostikoval PCO, akoby uz problemov nebolo i tak dost. V Iscare.
Teraz mam dat dolu 5kg za dva tyzdne, kym mame dalsiu kontrolu. Hned dnes som zacala zumbou (zatial len doma)
Ja som si myslela, ze vsetko je uplne ok u mna, nakolko uz vyse pol roka mam pravidelny cyklus ako kedysi. Predym som sa liecila duphastonom/clostilom a potom sojovymi infla.
Od aprila som nebrala vobec nic. A cykus siel. preto ma toto uprimne dnes prekvapilo. Okrem toho mme uplne nanic spermiogram. Cize riadne facky od zivota... No...co uz.
Treba mi vsak zhodit, a viete, ze to asi nebude lahke...Poradite, co najlepsie zabera?

lenka.s
26. okt 2012

@janielik87 uff, 5 kg za 2 tyzdne je mimoriadne vela a pokial teda nemas 150 kg, tak to lahke nebude 😒 , urcite obmedzit alebo vylucit mucne jedla, zemiaky, bielu ryzu a tucne vyrobky, papaj vela zeleniny, nizkotucne jogurty, jedz castejsie, ale v malych davkach, pi len neperlivu nemineralizovanu vodu a vela sa hyb ... aj ked 5 kg je vela podla mna ... drzim palce

janielik87
6. nov 2012

@lenka.s tak len 4,5dolu...ale skor to zastavila moja zapcha co som mala ...7dni...no veru . teraz som na zaklade katastrofalnych vysledkov u dokiho dostala metformin (Siofor 500 - 2xdenne)...uvidime, ci pomoze s chudnutim.
Drzte palce. Dal nam cas do cca februara len s liekmi a potom...IVF...vraj je to aj priprava na IVF ten metformin...tak neviem.

isabelle82
18. okt 2013

@irsina83
ahoj je to už dávno od tvojho príspevku, ale mohla by som aj ja poprosiť ten tvoj jedálniček. mám PCOS a inzulínovú rezistenciu, zatiaľ som nez metforminu, ale asi ho dostanem a každopádne musím ísť súrne dolu s váhou. poprosím poslať na lukayov1@wmx.sk moc moc ďakujem

timian
6. nov 2013

Dobrý deň, aj mne diagnostikovali PCO, a predpísali mi maitalon.. Chcela by som vedieť či ste sa už niekto stretli s tým, že pri tomto ochorení (poruche) vám predpisali túto antikoncepciu a ako vám zabrala liečba.. Ďalej by som chcela vedieť aké je to s otehotnením.. Lebo mám obrovský strach, síce mi doktor povedal, že to bude v poriadku, že som ešte mladá (21).. Ďakujem za odpoveď.

bozkavatko
6. jan 2014

@timian tak antikoncepciu predpisuje asi lekar na to aby si vedela, kedy to mas mat, ale inak nijak v liečbe nepomáha, pokial sa nebudete rok snažit o mimi tak si nemyslím, že by s tebou dr niečo robil, no a s otehotením je to ťažko, vetšinou nemáš ovuláciu bez podpory liekov, ja mám 23 a uz skoro rok snažilkujeme, samozrejme sú tu žienky čo sa snažia pomaly desatročie, myslím že čím skôr to budeš riešit tým to bude lepšie 🙂

timian
20. feb 2014

Čo konkrétne riešiť? Myslíš to aby som sa čim skôr začala snažiť o dieťa?

timian
20. feb 2014

@bozkavatko Čo konkrétne riešiť? Myslíš to aby som sa čim skôr začala snažiť o dieťa?

bozkavatko
21. feb 2014

@timian ahoj ano ak by si mala uz tu moznost neodkladala by som ju 🙂 mozu sa robit cysty a moze sa to ete skomplikovat ☹

icer
19. máj 2014

Baby nechce sa mi čítať všetky príspevky, mám PCOS mala som jemnú nadváhu, na váhe to vyzeralo katastrofálne, ale na živo to až tak nebolo, 5 rokov som priberala chudla,ale výsledok bol vždy jojo a dáke kilo viac a viac, až som natrafila na knihu prejedzte sa do štíhlosti od p. Mačengovej, baby, nenávidím zeleninu, ale môžem len odporúčať ! mám za sebou stimulku dva vklady... zatial bez výsledku a môj výsledok začala som pred stimulkou a po 3 týždnoch držania jej 28 dnového plánu som začala pichať, dlhý protokol !!!!! 48 injekcií plus k tomu lieky, každý ma strašil ako naberiem, po prvom ET som začala špiniť, mala som nervy zúfalá som bola, jediné čo mi dvihlo náladu bolo -12 KG na mojej váhe ! podotýkam 56 dní to bolo ododna držania stravy !!!!! takže lieky výhovorky lenivosť.. všetko bokom! z tých 2 mesiacov čo som to držala som cvičila 4x do týždna len 3 týždne, čiže, baby.. šup šup kto chce ide to, zrazu mi po 3 rokoch prišla ovulácia !!! no neuveriteľné ! držím palce, je to masaker, ale dá sa to 🙂

piussi
19. máj 2014

@icer knizku mam, ale este som sa neodhodlala..vyhovorky..

verunka71
9. jún 2014

Ahoj, na svém blogu začínám psát o PCOS, doporučení, zdravém životním stylu, stravování, čerpám převážně za zahraničních zdrojů, budu ráda za návštěvu, komentář, Váš příběh či podmět k psaní - Co by Vás zajímalo nejvíce.

http://travelbookandcookbook.blogspot.cz/2014/0...

Všem držím palce. V. 😎

allenkovababulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
allenkovababulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
allenkovababulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
isabel11163
29. mar 2015

Ahojte baby,vidím že táto diskusia je už trošku neaktívna ale ak sa tu niektorá mrknete pridávam link na novú skupinu ktorá je zameraná práve na životosprávu,šport a chudnutie s PCOS a IR.budem rada keď sa pridáte a prispejete vašimi skúsenosťami - ako sa vám podarilo schudnúť - čo vám pomohlo a naopak čo bolo zlé.. ďakujem
https://www.modrykonik.sk/group/7267/

minv
9. máj 2015

@irsina83 ahojj mozem sa opytat ci mas este ten jedalnicek mohla by simi to poslat ...dikk zatial

irsina83
9. máj 2015

Baby, ja uz ten jedalnicek davno nemam. Mala som plnu stranku a musela som premazat stare maily. Baby mam PCO a 2 deti, staci upravit stravu, jest 5x denne a cvicit. Popri tom som mala hormonalnu liecbu, ale dalo sa to zvladnut. Drzim palce.

minv
11. máj 2015

@irsina83 Mozem sa opytat co mozem a co naopak nemam jest ? Dik ....

minv
11. máj 2015

@irsina83 a ako si sa liecila hormonalne ake tbl.si uzivala ?? Prepac ze sa takvypitujem ale uz som na nervy stoho

irsina83
11. máj 2015

@minv klasika, mala som clostyl pri malom ale uzivala som aj chlorellu japan a nejedla som vyzmazane, zahustovane, zaradila som vela zeleniny, ovocia, ovsene vlocky, cottage, vajicka a cvicila som-cvicim vela do teraz, do obeda sacharidy a po obede uz bez nich + vela vody

budemmaminka
4. okt 2015

ahojte zienkyviem ze toto je stara tema ale obraciam sa uz sem na vas lebo uz naozaj neviem kde ziskat nejaku radu. pred pol rokom mi doktorka diagnostikovala PCO, uzivala som duphaston na upravu cyklu.moja otazka sa vsak netyka otehotnenia lebo to momentalne neriesime.ale skor vahy. cely zivot som mala pri svojej vyske 164 52-55 kg,bola som velmi chuda, pred 3 rokmi som vsak zacala postupne pomalicky priberat, nie umyselne ani neviem ako a v priebehu tych 3 rokov som pribrala som na vahu 65 kg ktoru mam momentalne nieosm s nou vobec spokojna, skusala som uz kadeco nijako neviem schudnut, nechapala som preco az kym mi doktorka povedala ze mam PCO a viac som si o tom nastudovala zistila som ze pri tomto ochoreni trpia zeny nadmernou hmotnostou hlavne pneumatika v oblasti pupku co je presne moj pripad, a aj ked skusaju rozne diety a cvicenie nepomaha to schudnut.ja som nabrala do brucha, ruky, chrbat a nech robim co robim neviem ´to dat dole.mrzi ma aj ze okolie si ma dobera ze ci som tehotna ked tak naberam alebo ze vidno ze sa mam dobre a som dobre zivena lezie mi to na nervy, pritom niesom tucna, len v porovnani s tym ako som vyzerala som vacsia emoticon stravujem sa zdravo, meega vela zeleniny ovocia,kazdy dne pijem zdrave smoothie, cukor ani moc nejedavam ani pecivo len obcas, kokosovy olej namiesto inych tukov, avokado, oriesky, cvicim tak ze zabeham si raz niekedy 2krat do tyzdna, 1-2krat pilates alebo joga a veela prechadzok.skoro kazdy den aj hodinove.je sice pravda ze si neviem odopriat jest neskoro vecer co je mozno aj velky kamen urazu, aj ked casto mlsavam zas len zdrave veci... ale aj tak na to ako zdravo a aktivne zijem neviem schudnut :( som z toho zufala chcela by som dat dole aspon 6 kg.baby prosim vas o akekolvek rady a skusensoti ak ste mali alebo mate podobny problem budem vam straaasne vdacna emoticon