Ako schudnuť s diagnózou PCOS?

krista5
6. máj 2011

Ahojte, chcela by som poradit ako schudnut s PCOS, pretoze uz som skusila vsetko, cvicim zdravo sa stravujem , ale stale priberam...za posledné 3 roky 30 kg... ☹ ☹ ☹

krista5
autor
2. dec 2011

@jovanka81 mozem sa spýtat v akom centre ste boli?

jovanka81
2. dec 2011

@krista5 my chodime do ISCARE Martin

lukajdik
17. feb 2012

Ahojte,ja s vahou bojujem uz od detstva 😖 ,v roku 2006 mi vyoperovali stitnu zlazu pre autoimunne ochorenie, v 2008 mi zistili PCOS, doktor ma poslal na diabetologiu,tam sa potvrdila inzulinova rezistencia, nasadili mi Glukophage 850, za rok som schudla asi 9 kg,aspon nieco 😉 lebo pred tym nesla vaha vobec dole,V roku 2010 som zostala tehotna a porodila krasneho zdraveho chlapca 🙂 a to mi doktor tvrdil ze sa to nikdy nepodari prirodzene , ze to bude zazrak, chcel mi spravit drilling vajecnikov...uz to dikybohu nestihol, bola som 7 tt tehu
Vsetkym Vam drzim palce aby vasa cesta k babatku bola co najkratsia a a co najmenej bolestiva ...

lukajdik
17. feb 2012

A este co sa tyka stravovania, skuste to podla Antonie Macingovej- knizka sa vola- Najedzte sa do stihlosti , alebo schudnite raz a navzdy, je to pre vsetkych ktorí sa chcu zdravo stravovat a nevedia ako na to, ja sa tak stravujem od septembra 2011 a dala som dole 7 kg( 2 konfekcne velkosti- to je dolezite) asi nic moc ale pre mna to znamena vela.Mam PCOS momentalne bez liecby lebo kojim, vaha nesla po porode vobec dole a tato "dieta" mi chuti a chuti celej mojej rodinke aj nasmu 15 mesacnemu synovi. a este je na nej super to ze sa mozte najest do uplneho posytu sytosti, ziadne vazenie stravy 😉

krista5
autor
17. feb 2012

@lukajdik super...pozriem si tu knizku🙂 a tesim sa ze sa to podarilo aj prirodzene🙂

lenka.s
17. feb 2012

@lukajdik a je niekde tato kniha aj na webe v elektronickej podobe ? som na tom podobne, ako ty, po porode ani gram dole, este som zacala aj priberat, a kedze kojim, som bez liecby 😒 , kojit prestat nechcem, ale nechcem sa ani dopracovat zasa na trojcifernu vahu ☹
inak mne tiez lekar povedal, ze nikdy prorodzene deti mat nebudem a mam uz 2 😉 , nehovorim, ze to bolo jednoduche, to rozhodne nie, ale som rada, ze som sa nevzdala 🙂

lukajdik
17. feb 2012

@lenka.s ahoj,neviem ci je aj v elektronickej podobe 😒 , ale nebudes lutovat ak si ju kupis a budes ju mat doma 😉 , inak nasa cesta k babatku bola tiez narocnejsia, ale je fakt ze posledny polrok som babatko vypustila z hlavy, prerabali sme si bytik , mala som toho plnu hlavu a zrazu bol tehu test pozit 🙂 Netreba sa vzdavat

stellamaris
25. feb 2012

@lukajdik tak gratulujem k zdravemu dietatku,aj mne doktori tvrdili,ze neotehotniem prirodzene a odporucali hormony a umele oplodnenie,ale ja som im neverila a snazila som sa schudnut,aj s metforminom som trochu schudla,zmena stravy podla insulinovej diety podla Dr.Pape a odmenou za tu snahu mi bolo prirodzene otehotnenie a v septembri 2012 rodim 🙂 🙂

lukajdik
26. feb 2012

@stellamaris jeeeeej taketo spravy ma vzdy potesia, gratulujem, nech je vsetko ok, ja zase mrknem to stravovanie podla Dr. Pape

lukajdik
26. feb 2012

@stellamaris prosim ta ako presne sa vola ta dieta o ktorej si tu pisala? v akej knizke to najdem?

krista5
autor
26. feb 2012

@stellamaris aka to je dieta??prosim....Aj ja sa snazim schudnut aby som otehotnela....a som zufala, lebo ja na metformín zle reagujem...tak sa snazim aspon sportovat....

anjelica
26. feb 2012

to ste vsetky s pco uzivali metformin? mam tiez pco,male planujeme az po svadbe=chceme si ju uzit bez obmedzeni...teraz uzivam antikoncepciu,vraj najlepsie vychodisko pre moje vajecniky pokial nechceme hned babatko..v auguste chcem antikoncepciu vysadit a pomaly zacat pracovat na babatku..chcem sa opytat ,gyn.Vas hned poslal k dia. a endo.?moj mi stale hovori,ze vsetko budeme riesit az ked to bude potrebne...ja neviem,ale to pco je hrozne...snad ma moj gyn.dostatok skusenosti...

lenka.s
26. feb 2012

@anjelica ja som metformin uzivala az teraz pred druhym tehotenstvom a hlavne za ucelom chudnutia a upravy cyklu, lebo som na tom bola po prvom porode katastrofalne ... ale prve tehu bolo bez akychkolvek liekov

krista5
autor
26. feb 2012

@anjelica metformín davaju hlavne babam ktoré maju nadvahu.kamaratka ma PCO a jej metformín nenasadili...

janie80
26. feb 2012

ahojte, tiez mam PCO a inzulinovu rezistenciu... a este velmi malinko vitaminu D... zatial mi nasadili Vigantol, este cakam na jedno vysetrenie a potom ma asi caka metfornim... mne doki povedala, ze preto, lebo uz mam jeden potrat za sebou, tak len zvysenie hladiny Dcka nepomoze, ze treba metformin... je pravda, ze nadvahu mam a nejde to dole... 😢

lukajdik
26. feb 2012

@anjelica mne spravil najprv odbery hormonov gynekolog + sono a potom ked prisli vysledky a on potvrdil diagnozu PCOS tak ma poslal na diabetologiu aby sa zistilo ci je tam aj inzulinova rezistencia, to je komplikacia PCOS, ja som ju mala a nasadili mi Glukophage 850 ale to je myslim to iste ako metformin

lenka.s
26. feb 2012

@krista5 metformin sa nasadzuje, ak je sucasne pri pco aj inzulinova rezistencia, u mna je to este + stistna zlaza a k tomu, aby nebolo malo, tak aj tromofilia a pozitivne protilatky proti trofoblastu, ale vsetko to zacalo PCO ☹

lenka.s
26. feb 2012

@lukajdik ano, glukophage ma ucinnu latku metformin
inak existuje aj forma liecby sucasne popri kojeni? lebo uz nevladzem, drzim pomaly hladovku, bojim sa uz vypit aj pohar vody a vaha ide stale prudko hore 😒

krista5
autor
26. feb 2012

@lenka.s hej hej ja mam tiez aj inzulinovu rezistenciu...len ten metformín mne nerobi dobre...teraz skusam inu znacku, mala som metfogama, teraz skusam glukophage, uvidim zacala som jedným denne vo štvrtok, ze co to bude so mnou robit. predtým strasne hnacky...

no to s tou vahou poznam...a na to aby osm isla na IVF by som mala schudnut...vlastne celkovo by osm mala schudnut...ale ako?? 😖 😖 😖 😖

lukajdik
27. feb 2012

@lenka.s no s tou vahou teraz asi nic nespravime, mne momentalne hore nejde, ale uz ani dole, stale sa stravujem podla Macingovej a uz dole nic ☹ , nespravodlive, v aprili idem na preventivku na gyndu a popytam sa ci nemozem uz brat nieco ako Glukophage, ale myslim ze nie ked este kojime 😒

stellamaris
27. feb 2012

@lukajdik moja ta dieta podla Dr.Detlef Pape-Insulintrennkost (Insulinova delena strava),ten doktor vypracoval dietu na zaklade delenej stravy,jedlo iba 3x denne:
ranajky:sladke pecivo,croissanty,ovocna stava su povolene,nie su dovolene zivocisne produkty!
obed:vsetko dokonca aj s dezertom!
vecera:iba salat zeleninovy a mäso,ziadny zemiaky,chlieb a podobne! ziadne sladkosti!ziadne ovocie!
chudne sa rychlejsie,ak zemiaky a chlieb sa vynechaju aj pri obede!

je to dieta,ktora je na zaciatku trochu neobvykla,ale stravujem sa takto aj teraz,berem este metformin a chudnem pomaly,ale isto!zmizol mi pri nej ten vecny smäd,hlad nemam a 3x denne je pre mna ok! 😵 schudla som uz ca.10kil od augusta 2011.....

lenka.s
27. feb 2012

@stellamaris ano, presne tuto dietu som mala nasadenu, ale ja som mala zakazane aj pecivo, na ranajky som mala ovocie, ostatne ako si napisala a fungovalo to perfektne
s metforminom to ide, lenze bez neho pri inzulinovej rezistencii nie, aspon u mna to nefunguje ☹ ☹

mne nepomohla ani slavna Dukanova dieta ... co uz 😒

@lukajdik no zajtra idem k lekarke a mam v plane sa pytat na moznost liecby, ale ona uz mi raz povedala, ze jedine, co mi ostava je prestat kojit a to nechcem a ani nemozem 😖

stellamaris
27. feb 2012

@lenka.s ano verim ti,bez peciva sa chudne rychlejsie,funguje to...ja som takto chudla uz predtym bez metforminu,s insulinovou resistenciou a chudla som velmi pomaly,ale isto,ale kazda sme ina,....treba vyskusat vsetko,len ziadne nulove diety a podobne....mne tato dieta vyhovuje tak pokracujem dalej 🙂 odporucal mi ju inac sam diabetolog,ma s nou dobre skusenosti ....

lukajdik
28. feb 2012

@stellamaris ja som spokojna aj s tou Macingovou, len sa mi zda ze sa ta vaha stopla a viac nejde dole, skusim mrknut aj tu tvoju dietu, mozno tam najdem zase nieco uzitocne pre mna. Inak ja vobec nejem prilohy k masu- ryzu, ani zemiaky, ani cestoviny, cestoviny ako samotne jedlo len na obed raz za tyzden so zeleninou, grahamove rozky mam len raz do tyzdna, inak sama pohanka, pseno, med, orechy, susene slivky, doobeda ovocie,poobede zelenina, jogurty len biele, pijem 3,5 l vody a vaha stoji ☹ ach jaj. Som stastna ze kojim a ze je maly zdravy, este aj kojit chcem, ale toto ma troska hneva, hlavne ked vidim niekoho ako sa napchava a vahu ma nizku 😨 ☹

stellamaris
28. feb 2012

@lukajdik no moja ti verim,ze cloveka to mrzi,ked robi vsetko pre schudnutie a vaha stoji,myslim,ze si na dobrej ceste,tak pokracuj,vydrz a uvidis,ze sa ta vaha pohne raz smerom nadol,zatial si uzivaj svojho drobca,ved dieta je to najhlavnejsie a nie vaha 😉

lenka.s
28. feb 2012

@stellamaris no takze po dnesnej kontrole ma dr nasmerovala presne tak, ako si pisala, povedala, ze tento sposob stravovania je momentalne jedine, co mi moze pomoct, akurat, ze mam jest 5x denne, ranajky a obed si mam rozlozit na 2 mensie davky ... a samozrejme pohyb, ide jar, tak budem s kociarom vkuse po vonku sa tulat 🙂

@lukajdik sme na tom s pocitmi podobne, ja okrem toho stravovania este aj cvicim a prd mi to pomaha, ale verim, ze jedneho dna sa postavim na vahu a stane sa zazrak .. musime byt optimistky 😉
inak dr mi povedala, ze aj kojenie moze vahu stimulovat, ze koli kojeniu si telo uklada zasoby, ale nevadiii, my to dokazeme 🙂

lukajdik
28. feb 2012

@stellamaris presne tak, dolezite je ze mam zdrave krasne dieta,stravujem sa zdravo, vediem k tomu aj moju rodinu a mame sa radi 🙂 , ostatne nie je az take podstatne 😉

lukajdik
28. feb 2012

@lenka.s raz s kojenim skoncime, nasadia sa lieky a pojde to dole 😉

lukajdik
29. feb 2012

@stellamaris nasla som od neho knihu Hormonalna dieta-jak zeny opravdu hubnou, to je ono? 😕

lukajdik
29. feb 2012

@stellamaris a este som nasla od neho knizku Chudnutie v spanku, nevies poradit ktora je lepsia?