• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako si spomínate na Nežnú revolúciu zo 17. novembra?

23. novembra 2009 
autor
fresbbe neblazni u nas masiaren bola vzdy plna;. a to som zila v presove.. :wink:

teraz ked som bola na slovensku tak som videla naozaj prazdne masiarne;. :grinning:
12. nov 2009 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja nebláznim :grinning: :grinning: som tam stála ako v očarení..ty brďo.....ale to bol rok1981 :grinning:
12. nov 2009 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eri..no a teraz som si s hrozou uvedomila,že ja si pamätám plynové lampy v BA a takého uja,čo ich rozvecoval s takou tyčkou,električky s drevenými sedačkami a zmrzlinárov na bicykloch :grinning: :grinning: :grinning:
12. nov 2009 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ffuuu a vedla skoly sme mali kasarne so psovodami na hraniciach-sa chvalili ake opustaky maju za zbehov :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: .a rady na mandarky ,banany,obcas nebolo toaletak,vlozky,inokedy ryza alebo zemiaky...
12. nov 2009 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
fresbee :grinning:

inac neukamenovat zato co napisem, ale bola to doba kde vtedy museli cigani , pracovat.. a bali s avtedy. kdezto teraz maju , slobodu velku.. :angry:

co poviete aj vy to tak vidite??
12. nov 2009 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vtedy kazdy pracoval-prizivnictvo bolo tresne :slight_smile:
12. nov 2009 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak moja babicka este koncom dec 89 vravela ze Havel bude prezident a ked zabiju dubceka rozdeli sa republika,nastastie toho druheho sa nedozila.
12. nov 2009 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no , dubcek , bol uzasny politik a aj clovek..
a havel bol asi jediny vyznamny prezident ako sme mali.. :slight_smile:
12. nov 2009 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika tak-tak :grinning:
12. nov 2009 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne v pamati utkvelo ako som si nemohla spomenut ako sa vola to zlte podlhovaste ovocie(banany) co sme mavali doma tak zriedkavo....som to mamke takto opisovala :grinning:
12. nov 2009 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaj co sa mi vcera stalo... taky dvaja dedkovia sa rozpravali v autobuse... a jeden varavi: ja som strngal klucami v 89tom a ak to bude potrebne budem strngat aj teraz...

nato sa otocil taky mladik a hovori: Len aby vam tie kluce nezobral exekutor dedo! :grinning: :grinning: :grinning:
12. nov 2009 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si pamatam, ze som bola doma chora /s anginou/ a spoluziacka-susedka z tretieho poschodia mi nosila ulohy...raz tak dosla k nam a vravi mi: jaj, a mame novinku, odteraz sa nezdravime cest praci, ale dobry den! :slight_smile: ...mala som 10r vtedy..a plus este si pamatam ako v nasom meste na namesti boli sviecky co ludia nanosili a palili :slight_smile:
12. nov 2009 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nnikka toto bolo dobre...ale zaroven je to smutne :frowning2:
12. nov 2009 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pimpulka... presne tie ucitelky ktore predtym nas predtym tak cerveno usmernovali potom najdoraznejsie upozornovali, ze uz nie su sudruzky ale pani ucitelky :unamused:
12. nov 2009 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte sudruzky.............. :slight_smile:

no tak nnikka jedno bolo dobre,n ze vtedy sme nemali problem s exekutormi.. :angry:
12. nov 2009 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vtedy by nam nemali ani co zobrat :grinning:
12. nov 2009 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
VED TO, kazdy mal peniaze pod , matlacami v posteli. :grinning: ale nie bola to ina doba; menej stresova.; co kde kedy kupit bolo len to co bolo v obchodoch za stale nemenne ceny.. :wink:

ono nebolo to by zle, urobit take stretnutie na namesti a v danu hodinu zapalit sviecky a zastrngat klucmi.. :wink:
12. nov 2009 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
BOZE JA PISEM;; :grinning:
:grinning:
12. nov 2009 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a sudruzky co vycitali ze chodime do kostola a potom sedeli v prvom rade :angry: :angry: :angry:
12. nov 2009 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ked ono to bolo tazko, niektore boli nutene aj takto ropravat. ved vies , vypadnes so strany.. :wink:
ala svoje si mysleli. :wink:

ja som mala triednu ktora bola velka komustka, aktoru ranil ked komunizmus padol proste boli ludia ktori tomu verili a poriadne;
12. nov 2009 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si toho moc nepamatam som rocnik 83 avsak k tomu co teraz pises erika ma napadol film good bye lenin :sweat_smile:
12. nov 2009 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaaj, vtedy som chodila na strednu...
12. nov 2009 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
anaxamon :slight_smile: :sweat_smile: iny ta nenapada :slight_smile:

mne staci ked pozeram ako prisli basnici o iluzie a vobec vsetky casti a hned to odzrkadluje dobu.. :wink:
12. nov 2009 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja som bola mala chodila som do prvej triedy pamatam ako nasi doma pozerali televizor a mama mi povedala ze tuto chvilu si mam navzdy pamatat. moc o tom neviem ale dalsi rok sme uz nedostali zadarmo farbicky v skole takze som bola smutna. a niekedy ked pozeram stare filmy napr. leto s kovbojem tak mi to pride take mile ake to bolo pred tym , no ale co bolo bolo ,
12. nov 2009 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fiiiiha erika dobra tema :grinning:

no,dakto tu pisal o tom ze kedy bolo lepsie ci za tej alebo onej ery...ono ano za komunizmu sa lahsie zilo bezproblemovym oveckam co drzali hubu,nerobli samostatne kroky,platili znamky do ROH,takym ktori mali stastie a nikoho im nezabili nepravom a pod....doteraz pocuvam od babiciek ako bolo vsetko lacne a ako boli vsetci zasmestnani,kdezto teraz.....

ale to,ze tlacili na ludi,nutili ich svedcit proti ludom ktoryych ani nepoznali,nutlili nevinnych k priznaniu sa zo zrady republiky (a to aj takych co mozno ani zdaleka nerozumeli o co islo..)zomreli tisice neviinych ludi...

17.novembra som mala 10 rokov aj jeden den a pamatam si ludia boli ako z besnych vajcec,demokratcia... :grinning: :grinning: nevedeli co s nou...vsetci boli nadseni aj ked nevedeli o com to cele bolo...ja si myslim ze cely prevrat a tak sposobili komunisti lebo napachali uz straaaaasne vela zla a zacinalo to byt podozrive :grinning: :grinning: :grinning: tak poprevracali kabaty a hotofka....totalitny rezim za pomoci rusov bol taky silni,ze nejaki strngajuci studenti by neboli schopni ho prelomit.podla mna to bolo umelo vytvorene a zmanipulovane...
12. nov 2009 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
duska fakt vidis nato som uplne zabudla,este aj skolske pomocky,my sme dostavali aj zosity v skole....
12. nov 2009 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ospravedlnujem sa za hrubku "silni"tak toto ako fakt nechapem ako s ami mohlo stat :grinning:
12. nov 2009 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
buba, no dufam ze to bude tema, kde s abude spominat anie , hadat, o tom kto viacej , strngal klucamai kto hlasnejsie.. :grinning:

ale nie, je to taka nostalgia a myslim si ze mnohe s nas to vidia vsetko svojsky a je dobre sa o to podelit..
a som rada ze sa zapajate.. :wink:

buba, jasne ze to bolo uz do predu .. dane, ved s ak tomu aj priznali niektori. :wink:
12. nov 2009 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
inak tie skolske , pomockytak to bol fakt 1 septebber mali sme zosity, ceruzky a ine pomocky kazdy s nas na stole.. :wink:
12. nov 2009 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja sa pamatam ked som bola decko a vzdy som sa bala ze ked budem mat vlatnu rodinu tak budem musiet chodit rano o 5 na chleba a dufat ze sa mi ujde,ze budeme vsetci donekonecna nosit rovnake handry :grinning: :grinning: atd...a zohnat maso v tej dobe???ako... :zipper_mouth: :grinning:
12. nov 2009 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok