Ako si vybrať kde budeme bývať?

megi93
7. nov 2009

Ahojte, neviem či tu takáto podobná téma je, ale nenašla som ju. Chcela by som sa vás spýtať na vaše predstavy o bývaní, prípadne vaše názory na toto: Bývame momentálne s mojou maminou, ale samozrejme si hľadáme vlastné bývanie. Naša finančná situácia nie je nijak extra fantastická, keďže ja som na materskej, ale dalo by sa to utiahnuť. Avšak ja by som uprednostňovala bývanie v tej časti mesta, kde som vyrastala, všetko tu poznám a mám to tu rada. Manžel je z takmer opačného konca mesta, tá štvrť mi je vrcholne nesympatická a nebývala by som tam z viacerých dôvodov. Dokonca som si povedala, že ok, bývajme napríklad aj v dome, je to výhodnejšie a manžel po tom túži ale zase nie na dedine, radšej v meste, niekde tu na okolí. Dôvodom je dochádzanie do väčších obchodov, na úrady, k lekárovi a podobne. Mesto podla mna poskytuje viac možností na všetko. No a problém je teda v tom, že hoci manželovi je prakticky jedno kde budeme bývať, mne nie. On hľadí najmä na cenu bytu. Chce bývať v čo najlacnejšom, ale v tejto štvrti sú byty trochu drahšie. Ja zasa uprednostňujem kvalitu bývania (nie panelák na paneláku) prípadne okolie, občiansku vybavenosť a dostupnosť. To však pri výbere v prípade môjho manžela nezaváži, ide hlavne o cenu a podla jeho slov je nelogické bývať drahšie, ale tu, ako bývať za lacno ale hocikde.... Čo si o tom myslíte? Ďakujem za názory.

sirinka
10. nov 2009

reisi 😀

my mame dialnicu asi kilometer vzdusnou ciarou, po novom uz sestprudovu, medzi nami su rozne logistiky a hukot nepocut...resp. v porovnani s petrzalskym sa ani neda porovnat...
horsie je to s kvalitou vzduchu...hm...

feejay
10. nov 2009

No ale darmo cokolvek radit.. Kedze mojej zene nevadi, ze susedia kazdu chvilu vrtaju a mala sa nam zobudi so strasnym revom, nevadi, ze susedia neschvalili zateplenie nasho baraku, radsej budu mat strechu cez ktoru im tecie do kuchyne, nevadi, keby aj hned tadialto isla dialnica a nepoculi by sme vlastneho slova.. ale vadi to, ze na dedine su chrobaky...

katrin21
11. nov 2009

megi: to s tym sexom, ze je skor ne dedine si myslela vazne??? sa nedaj vysmiat! som ucila v meste na jednej ZS a poviem ti, ze za niektore 8mačky by som ruku do ohna nedala! dcera chodi zatial na dedine u nas do skoly a som veeeelmi spokojna, hoci coskoro prejde do mesta a napr. ja hoci som z dediny, nikdy som tam kamosky nemala, lebo ano, su aj take, co su typické dedincanky ( muz z bane rovno do krcmy a ony pred bytovkou,m domom klabosia) ale nie su tam take vsetky a rozhodne v stvrtiach , kde sa stavaju nove domceky su skor aj ludia z mesta ! takze dedina uz nie je to co byvala kedysi..

Myslim, ze cela tato diskusia nema zmysel, lebo megi jednoducho na dedine nechce byvat! ved to uz pochopme 🙂)))) najde si 1000 dovodov, preco sa tam byvat neda, resp. sa tam byva zle, co vsetko tam hrozi a pod... aj ked polovica z toho su hluposti, lebo asi vazne ona nema s dedinou ziadne skusenosti.

katrin21
11. nov 2009

este som nedokoncila tu myslienku.. ja som na dedine kamosky nemala, lebo som chodila ako jedina kvoli dochadzaniu na ZUS do mesta do skoly uz od prvej triedy, tym padom som vypadla z kolektivu.. a teda viem, ako sa podcenuju deti z dedin, lebo si pamatam, ako sme sa kukali na tych co chodili do skoly na dedine. a mozno prave preto teraz, ked mam skolu pred domom a dcera tam chodi som zmenila nazor a hlasam ho dalej, lebo viem, ze sme sa ako deti straaaaasne mýlili !!! 😉 to len tak na okraj 🙂

katrin21
11. nov 2009

este pre porovnanie dcera mojho priatela chodi di skoly v BA a je ich v triede 3O deti... moja dcera u nas, kde ich je 11 poviem vam, ze vie toho 100x viac a viac sa im ucitelka venuje 🙂))))) Ja som ucitelka, tak viem o com hovorim, hoci uz 5 rokov nie som ( chvalabohu) v skolstve. Takze o tych detoch by som megi radsej nehovorila na tvojom mieste nic..... a ked sa bojis, aby ti dieta nezacalo so sexom skoro, daj ho na hudobnu, zistilo sa vyskumami, ze deti, oc maju klasicke hudobne vzdelanie, su omnoho rozumnejsie a maju si cim vyplnit volny cas a nerobia blbosti a napr. konkretne malokedy prepadnu drogam.... a tuto temu drogy versus mesto- dedina radsej ani nejdem nacinat po tom, co asi pred dvoma mesiacmi sa nam pred cinzakom na Hlbokej v Trnave hrabal asi 25r. chalan v kontajmeri a za uchom(!) mal striekacku na davku !!!! 😝 😨

nnikka
11. nov 2009

katrin21 - suhlasim s tebou na 100% ja som tiez z dediny chodila som tiez kvoli hudobke do mesta do skoly a toho volneho casu na sexovanie veru vela nebolo... v hudobke som travila niekedy aj cele tyzdne vzdy po vyucovani... a tiez som nemala na dedine nejake echt kamosky... je to ako pises, kto nezazil dedinu aj mesto nepochopi...

na private som zila dva semestre a to bol masaker, ani som si nemusela budik nastavit, lebo o 7:30 stale ktosi vtal do panela a o invazii mravcov ktori boli vsade... teda na to nechcem ani spominat 🙄

katrin21
11. nov 2009

nnika: je nie som nejak ani proti mestu, paci sa mi aj na nom nieco, ale proste ak by som si mala vybrat dom a dedina alebo mesto a bytovka, tak dedina vyhra kvoli domu, sukromiu a tak...

inak aj som chodila este aj do spevackeho zboru, takze min, dav dni do tyzdna som chodila domov asi o pol osmej vecer a + castoa j soboty sustredenia... no sranda.. a kopec zazitkov na zajazdoch a pod... o volny cas oms mala " postarane" , ale nelutujem, boli to nadhrene roky.. aj detstvo na dedina.. a kamosky objavujem teraz, ked uz mame deti, tak sa vzdtahy obnovuju a kavickujeme🙂

katrin21
11. nov 2009

sorry pisem ako magor, jak vždy 😝 😀

erikasadek
11. nov 2009

CLOVECE DROGY SU VSADE, ale , hlavny problem bol a bude vzdy v meste;. 😀 teda to je fakt..

byvat v meste je suepr vec ma to vel avyhod a ma aj vela nevyhod, ako vsetko v zivote.. 😉
a ko ja na dedine, clovek musi pozerat , co chce a co mu viac vyhovuje, ako zivot... 😉

suto dve rozdielne svety.. 🙂

ja osobne by som brala variantu, mat , byt v meste, a na vikendy chodit a prazdniny, do sekundarneho bytu.. to by bol raj.

len financne mozem snivat. 😖

katrin21
11. nov 2009

erika, hej pekna predstava.. ale asi by ta po case presla, lebo nie je nic moc na vikendy sa stale presuvat, vlacit tasky s vecami.. ja to momentalne zazivam a mam uz toho polkne zuby... ☹

vieraj
12. nov 2009

megi a manzel, dohodnute? drzim palce... 🙂

feejay
12. nov 2009

Vieraj - no.. dohodnute ako dohodnute, kupime zrejme byt na chrenovej, kedze je to jedina prijatelna varianta pre manzelku. Takze to mozeme kludne ukoncit.. Vdaka za prispevky.

katrin21
13. nov 2009

😀 😀 😀 😀 😀

vieraj
13. nov 2009

feejay, inak klobuk dolu, ze hladis na nu...nic v zlom, je to pekne, ze viac hladis na jej nazor, aby bola stastna. no u nas by to bolo naopak, ja by som sa prisposobila muzovi, aby bol on spokojny. lebo ked je spokojny on, som aj ja. ja sa akosi viac dokazem adaptovat hocikde. takze som spokojna skoro vzdy. tak nech sa vam dobre byva. 😎 😉

blazka24
13. nov 2009

tak som tu znova, čo sa týka mesta chcem ísť preeeeeeeeeeeeeeč ale za čo? toť otázka, dnes nás zobudila vrtačka do steny - susedia robili okná, je to fakt lepšie ako bývať na dedine kde sa dá poriadne vyspať a malého nechať na vzduchu pospať bez toho aby si niekto zapálil v okne a malý dýchal ten dym do pľúc, no čo už nie každému sa darí odísť z mesta 😀

lante
13. nov 2009

Blazka.bývam na dedine........a takéto ideálne spanie na čerstvom vzduchu nezažil ani jden z mojich drobcov. Každý deň chodia cigáni po dedine a z auta im vybľakuje, že zbierajú staré železo.........napriek tomu, že u nás v dedine ani jeden nebýva.......a tak 3-4x do týždňa vyhlasujú v obecnom rozhlase kadečo...........a bonusom je moja silnejšia polvička. Pracuje doma s autami......takže samý buchot a hučanie motora.....
Takže aby to bolo také ideálne by som sa asi musela odsťahovať na lazy 😀

titkovamiriam
13. nov 2009

ahojte!necitala som to tu cele ale pridam sa aj ja.Som Bratislavcanka ale byvala som v rodinnom dome,po sobasi 2 roky v bytovke/uz nikdy viac/.teraz byvam cca10km od Bratislavi na dedine a nemenila by som-mamedom,zahradku,hluk od susedov ani domace zvierata mi nevadia.zeleninu nepestujem-mame travnik terasu s grilom a jazierko.decka mju pieskovisko a dost miesta ma ine hranie. a co sa tyka sexu -ako bratislavcenka som zacala v 16 a syn ako dedincan v 16-tak je to suma fuk

katrin21
13. nov 2009

lante: nas zase pravidelne 7.30 budieval cirkular suseda, co chystal cele leto drevo na zimu 😀 , napriek tomu, je to o dohode.. ke dsme mu povedali, poclal do 9tej.. cigani kazdy den nechodia, to je blbost... ani rozhlas nejde kazdy den..
a okrem toho, dneska sa stavia ( teda nove domy) na novych parcelach, kd euz vacsinou stavaju kudia z meste , kt. ani nevedia ako cirkular vyzera a teda je to bez problemov 🙂) dedina a dom u mna vedie, aj ked vazne mam aj mesto rada🙂

a inak, ano, aj ja obdivujem ako sa feejay podvolil.... ja by som viac bojovala, ale hlavne aby boli oni stastní, je to o tom, kto ustupi a nerobi mu to problem, alebo kto keby ustupil ,tak bude dozivotne frflat.,...

blazka24
13. nov 2009

lante tak to je ojedinelý prípad a malým to vadilo? môj chrápe aj keď prerábajú susedom okná až na tú vrtačku čo ho zobudila xixixi
cica na lazoch by si neprežila, ja som skapíňala ked som pozerala zámenu manželiek a tá vláčila 15 km žrádlo a vodu zo studne 😀

mirka to ti mám závidieť? alebo prísť ako exekútor a odsťahovať vás xixixixi super aj ja tak kcéééééééééém

titkovamiriam
13. nov 2009

nie 😀 ja som len pridala svoj nazor ale mam segru a ta by domu na dedinu nesla ona potrebuje bratislavu a panelak a v nom vela susedov 😀

blazka24
13. nov 2009

miriam tak ja zase som od decka v paneláku ale bolo viac tolerancie čo si pamätám terazky už nie a ak aj na dome chytíš debila tak si nevyhrala v loterii xixiix

megi93
autor
13. nov 2009

No takiže pridám aj ja, takže ako feejay napísal, kupujeme byt na chrenovej. V pondelok podpisujeme predkupnu zmluvu a už len dostať hypotéku. Návrh s domom postupne padol, vyhliadnuté pozemky boli na figu a iné sme nenašli, no a keď sme pozerali a pozerali ďalej, aj feejay zhodnotil, že až taký rozdiel medzi cenami bytov na klokočine a chrenovej nie sú, nakoľko aj tam to už ide trošku hore. Takže našli sme krásny byt, v super stave za výbornú cenu, porovnatelnú s klokočinou, ak nie lepšiu. Myslím, že sme spokojní obaja, ak by som sa "podvolila" ja a šli by sme na klokočinu pred mesiacom, bývali by sme možno rovnako, ak nie za drahšie. Ale kto vie. V každom prípade ja som vrcholne spokojná, môj milovaný manžel tiež, hoci sa musel podvoliť mojej vôli, ale ako to už asi všetky viete, v každom vzťahu je to o kompromisoch....jeden vyhovie v druhému v tomto, druhý prvému v tamtom....takže ešte raz vďaka za názory a príspevky 🙂

A ešte ma napadlo, rozprávali sme sa s pani realiťáčkou, ktorá potvrdila môj názor, že bývať na dedine je vrcholný nezmysel a aj to, že je tam kopec mladých rodín. Mladé rodiny sa tam síce presúvajú, ale stále je tam silná prevaha starčekov a stareniek. No a majú vraj klientov, ktorí z dedín utekajú do mesta alebo prípady, kedy kúpili dom na dedine a chcú sa vrátiť, lebo je to hrúza. Takže je to asi fakt o tom, čo komu vyhovuje, aký štandard a kvalita bývania, akú má kto predstavu o relaxe a oddychu a o tom, ako a kde chce bývať. To len preto, aby ste ma neodsudzovali ako doteraz. 🙂

frisbee
13. nov 2009

megi...veta ,že bývať na dedine je vrcholný nezmysel...nehnevaj sa,už som písala,že sme išli z veĺkého mesta na dedinu...ja som tu šťastná...s tým naozaj nesúhlasím.

dada1212
13. nov 2009

megi93 Ja ťa neodsudzujem, len mi vadí, že máš voči dedine až také predsudky, ktoré vyplývajú asi z tvojho detstva a nechceš pochopiť, že na dedine už nebývajú iba staré babky s kopou hydiny, prasiat, ale aj mladé, vzdelané rodiny z mesta.
To, že nie každí chce bývať na dedine a že uprednostňuješ mesto chápem.
A hlavne som rada, že si sa rozhodla tak ako rozhodla, že ste sa neulakomili na nejaký pozemok, ktorí bol lacný a nakoniec by ste zistili, že ten pozemok by napríklad nebol toho, ktorí ho predáva a nemali by ste peniaze ani pozemok.
Myslím, že to bolo rozumné rozhodnotie, v rámci možností 🙂

petikd
13. nov 2009

Megi tak gratulujem ku kompromusu,som rada,že ste sa dohodli k spokojnosti oboch 😉

Ale predsa si neodpustím pripomienku na tú vetu tom,že bývať na dedine je nezmysel.Opakujem,že bývam na dedine a stavá sa tu nová štvrť kde si stavajú sami mladý.Mne to pripadá,akoby si si sama pred sebou obhajovala mesto a to stoj čo stoj.Každý ti tu písal,že sa na dedinu sťahujú mladé rodiny a áno sú tu aj starý ľudia,ale aj ty budeš raz stará,som zvedavá ako by sa ti páčilo keby si niekomu vadila. 😉 A ver mi,že v našej dedine ja viac mladých ako starých ak rátam teda aj stredný vek 😉

megi93
autor
13. nov 2009

no ja ked budem stará tak pôjdem na dedinu 🙂 Lebo mám pocit, že je vhodná pre starších ľudí. Ja by som tam asi zomrela, hned keby tam aj bývali iba mladé rodiny :( proste je to tak.

monkula
13. nov 2009

Aj ja by som Ti natárala, že bývať na dedine je nezmysel, len aby som Ťa nahovorila na kúpu bytu, z ktorého mám províziu....
Každopádne držím palce pri vybavovaní hypo a prajem bezproblémové splácanie.... 😉

ercinka
13. nov 2009

Od začiatku čítam túto debatu a megi len zíram 😲 ... No Nitra je riadne veľkomesto 😝 .
Ja bývam v meste v paneláku, ale nikdy by som nepovedala, že :" bývať na dedine je vrcholný nezmysel " . Podľa mňa je vrcholný nezmysel niečo takého napísať. Tiež by som nešla bývať na dedinu, ale z dôvodu, že v meste sú pre deti rôzne napr. krúžku a nie je problém prísť povedzme už takým 10 ročným deťom domov samým... Ty si asi nejaké mestské dievča a mne to príde tak, že ľudí z dediny pokladáš za niečo menej... no môj pocit.
Inak na dedine my prídu deti zdravšie, pretože majú kam vybehnúť von oproti sídliskám. Ale možno sa mýlim.

lucrezia
14. nov 2009

megi, takže úžasne lacny pozemok na chrenovej sa nekoná? vedela som, že je to nerealne, lebo aký taký prehlad mám a práve ten tebe chýba....sorry, ale je to tak.

nejde o to, že ta to netahá na dedinu, každý k tomu proste nemá vzťah, ale ide o to, že nemaš zmapovanú situáciu, strieľaš do vzduchu a veríš svojím vymysleným predstavám, ktoré nemajú s realitou nič spoločné.

a na margo pani realitnej agentky - tie jej slová mi vyčarili len úsmev na tvari, ved je jasné, že ona chce len predať, nič ine ju nezaujíma, tak ked mate zaujem o byt v meste, tak bude osierat dedinu, to je predsa jasne jak facka. keby ste mali zaujem o dom na dedine, tak možeš 3x hadať, čo by asi hovorila, myslíš, že by ťa odhovarala od dediny? omyl, osierala by zase mesto.

megi93
autor
14. nov 2009

lucrezia a monkula, jasne, že bude hovoriť, že na dedine je to nezmysel, ak by som jej ja prvá povedala, že dedinu zavrhujem, ale to bolo tak, že sme jej spomenuli, že ešte zvažujeme kupu pozemku alebo domčeka na dedine a ona hned reagovala takto. Ved ak by hcela predať, predá nám dom alebo pozemok čo má v ponuke nie? Z toho má väčšiu províziu ako z bytu...to vás nenapadlo? A lucrezia neviem čo konkrétne myslíš tým strielaním do vzduchu... ja som tu nepísala nič také, čo by som si povymýšlala, alebo neviem čo. Neviem čo konkrétne myslíš.
ercinka a nemyslím, že ludia na dedine sú niečo menej, len sú podla mna blázni, ktorých nechápem a nepochopím a možno aj lutujem, že musia bývať tak ako bývajú, aj ked si to vybrali sami. Ja by som sa na dedine zbláznila v priebehu dvoch dní a s plačom utekala preč. Mne to príde fajn, ísť niekam do prírody na víkend, ale nie na dedinu. Chodievala som na dediny aj na prázdniny ako dieťa a bola to hruza pre mna. A to nemuseli ani chovať hydinu a neviem čo...