Ako ste sa zmierili s tým, že nikdy nebudete štíhle?

25. júl 2023

Ahojte,
od malička som bola tučné dieťa, sídliskové, rodičia ma neviedli k športu čo im neviem doteraz zabudnúť (ako dospelá som sa musela učiť bicyklovať, plávat a lyžovať, korčuľovať sa doteraz neviem). Ovocie a zelenina sa jedávali samotné málokedy, nikto mi nevysvetlil správny pitný režim, jedli sa u nás tradičné mastné múčne jedlá. V rodine má každý zo 20kg nadváhu a berú to ako znak zdravia, spokojnosti a bohatstva. Ja som sa však trápila, vždy som bola najväčšia, zadýchaná, mala som zlé známky z telocviku čo bolo na hanbu, lebo som sa nedokázala vyšplhať na tyč a preskočiť kozu, plakávala som v šatni, deti ma šikanovali. Mávali sme často rodinné oslavy s kopou jedla, napchávala ma po víkendoch babka, na prehliadkach vždy dr. dohovárala mame že by som mala schudnúť, v puberte som až extrémne nezdravo nabrala. Odkedy som sa odsťahovala tak som schudla 40kg, spím 7-8 hodín, pijem 2-3 litre vody, držala som rôzne časopisové diéty, teraz mám kalorické tabuľky, nútim sa do ovocia a zeleniny a cvičím každý deň aspoň 30 minút. Lenže ja už nevládzem. Ja trpím, nedokážem žit s tým že do konca života budem musieť cvičiť, čo z duše nenávidím (skúšala som XY športov a typov cvicení, trénera, sparinga, proste mi je na vracanie keď si predstavím že dnes zase idem večer do fitka), nemôžem jesť na čo mám chuť, idem na 80/20 ale mne to nestačí a potrebujem toho nezdravého viac, stačí keď mám chviľu pauzu od cvičenia a lepšie sa najem a už priberám, hormóny mám ok, proste mám geneticky nahovno postavu a metabolizmus. Ešte mám 7kg nadváhu, som stále najväčšia, kamošky si robia srandu že keby trénovali ako ja tak už sú fitnessky na majstrovstvách sveta. Mama sa ma pýta vždy keď sa stretneme či mi to za to stojí sa stále obmedzovať a mučiť keď nikdy nebudem mať Sko, čo je pravda lebo som vysoká, mám 42ku nohu, veľké prsia, široké ramená, hrudný kôš a boky, proste nikdy nebudem drobná ale neohrabaný obor. Je tu niekto taký? Mučíte sa do konca života? Ako ste sa s tým zmierili? Alebo naberáte a proste je vám to jedno? Ja chcem iba byť šťastná a mať pokoj a nie sa stále trápiť…

mamamasama
25. júl 2023

Buď šťastná. Ale evidentne nie si a trápi ťa to ako vyzeráš. Ak nechceš meniť postavu, tak zmeň myslenie. Psychológ pomôže. Ja som šťastná štíhla, takže budem cvičiť a jesť zdravo, ale nepovažujem to za mučenie.

ninusa221
25. júl 2023

Mňa cvičenie a zdravá strava tiež nebavia tiež si rada doprajem bohuzial vidno to na tej postave a už stym treba niečo robiť. Tiež geneticky nemám byt po kom chuda a S ko nikdy nebudem nosiť no beriem to tak že keď sa raz zapriem možno to dam. Mám kamosku cca mohla mať aj 100 kg tak schudla že nosi hádam xs. Ale to je jedno či si oblecies L,M,S proste schudnúť tak aby si sa cítila dobre.
Niekto nosi xs celý život a niekto v 1 triede na zs no čo ti poviem 🫠😀

nika523
25. júl 2023

Áno, v hlave si to musíš nastaviť že takto si šťastná, tak sa má žiť, zdravo a nie prejednať sa a nehýbať, ja sa stravujem zdravo a veľa sa hýbem a som takto šťastná určite to nie je trápenie, ver mi nestastnejsia by si bola keby si nerobila nič jedla bludy a mala o 50kg viac, veď to robíš aj pre zdravie nie len pre postavu

jan510
25. júl 2023

NO ja som mala podbne stravovacie navyky z detstva a veru trvalo pokial som zmenila myslenie. Ja som zas optimisticky clovek, konfekcnu velkost mam 42 - 44, snazim sa stravovat zdravo, jasne, ze aj zhresim, napr grilovacky a pod ale celkovo som spokojna. Z pohybu mne vyhovuje joga a deepwork, akoze snazim sa vahu udrzat na urcitom cisle. Ma vela kamosiek, kamosov, kolegov a som spokojna. Jedine co som si vsimla, ze moju vahu riesia vacsinou zeny 🙂 Nikdy som nemala nudzu o napanikov a niektori boli ozaj velkí fesaci, vysportovani. Doteraz netusim, co na mne videli a vidia. Asi tak celkova spokojnost. Co sa tyka zachvatov prejedania, tiez som to mala, neustaly hlad a nakoniec mi zistili helicobacter, takze ma preliecili a hlad zmizol. Ono je to v hlave a co sa tyka stravy skusit pomaly , postupne vkladat zdrave veci do jedalnicka. Asi mam stastie na ludi okolo seba 🙂

julia2002
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
25. júl 2023

Cvičila som cele detstvo a s váhou problém mam, neorientuj svoju zlosť na okolie. Teraz môžeš žiť sko sa ti páči, naštudovať si co chceš. Ja som z rodiny ako opisujes. Aj dcéra v nej vyrastá. A vieme povedať, nie ďakujem nedám si. Dcéra má 12 a som rada, z3 u babky priberie, tak jej proste poviem ze prezerať sa nemusí, to je na nej;)
Mimochodom aj ako "sportovec" som nikdy nevedela splhat. Nikdy. A nebola som jediná, čiže netreba preháňať. Cez kozu som skákala asi naposledy v 3.triede.
Ty si uvedom ze nie každý je a bude 50kilovy. Nie každý je utly. Schudla si 40kg, čo je úžasné. Týrať sa nemusíš. Šport a chudnutie je aj o pohode. Aj strava, ubrať z množstva. Dat si aj to na čo máš chuť.
Tebe skôr chyba podpora, a veľmi si berieš reči okolia a výzor okolia k srdcu... lenže ak si ako kopa nešťastia tak na to reaguje aj okolie.

20erika07
25. júl 2023

Nie som odborník ale u teba vidim skor problem psychicky, nutis sa do niecoho co nechces ale popritom vysledky by si chcela, no tu cestu co by si mala prejst ,nevies prijat, lebo to nie je o tvojom vlastnom presvedcení ,skor ti ide o vnimanie okolia, takto to fungovat asi nebude. Myslim si, ze ti velmi pomoze iné nastavenie v hlave a váha pojde dole ruka v ruke s tvojou psychickou pohodou. Drzim ti palce 🍀

mer12
25. júl 2023

Ja som vyrastala uplne rovnako, akurat, ze som sportovala, no ta nezdrava strava a pocity uplne rovnako. Ked som sa osamostatnila naucila som sa spravne jest no zas zo stresu a nervov som po veceroch zacala vyjedat sladke aj slane. Teraz po 2 detoch je to najhorsie ako som kedy vyzerala. Neviem sa zbavit tej vecernej neresti a neviem si predstavit, ze jednak nikdy nebudem modelka a ze k tomu si este ani nebudem moct dopriat. Stale vediem ten vnutorny boj a nemam cas na cvicenie, aby som ten prijem nejako vyvazila. My sme vsetci v rodine velki okrem mojej mamy, ta mala donedavna 50 kil a mohla sa napchavat kadecim. Myslim, ze v tvojom a mojom pripade pomzoe len zmenit myslenie a mozno aj pomocou psychologa. Drzim palce

hladamematku
25. júl 2023

precitala som si prve dve vety VYCITKY VYCITKY VYCITKY HNUS!!!!!!!Si zodpovedna sama za svoj zivot ak si svojpravna, zvysok tvojho prispevku ma nezaujima....neznasam taketo osoby, ja mam na dve a4 co mozem vycitat svojim rodicom, a nerobim to, idem svoj zivot ako si naplanujem!!!!!Aj som bola obezne dieta, obezna nie som!

lauriik
25. júl 2023

Ja to mam v rodine tak, ze mama je velka, babka je velka. Nikdy sa u nas nejedlo zdravo. Zelenina nebola u nas snad nikdy. Moja mama ani nikdy nevarila, na veceru kazdy den len pecivo. Sladkosti boli bez obmedzeni. A potom mi este ako dietatu davali sadu, ze preco som tucna. 🤦🏼‍♀️ Ked som sa v 18 odstahovala tak som sa zacala stravovat zdravo, vela som si nastudovala o zdravej strave. Ale proste vychudnuta nikdy nebudem. Keby som chcela byt naozaj stihla tak sa musim kazdy den kontrolovat, stale jest zdravo, nikdy si nedopriat a denne cvicit. Pred detmi som nosila S, teraz nosim Mko a som spokojna. Po detoch som sa nejako ustalila na jednej vahe a som spokojna. Nejsom vychudnuta ale uz to nejako neriesim. Jem zdravo, obcas si doprajem, sportujem tak aby som z toho mala radost a bavilo ma to. U teba vidim problem, ze robis veci nasilu. Treba si v tom najist nejaky balance. Aby si to jedlo aj cvicenie robila rada. Nie trpet v tom len kvoli postave.

nika523
25. júl 2023

Tiež by som vyčítala rodičom že má napchavali nezdravým jedlom

summer23456
25. júl 2023

Na pohyb si kúp psa, je to skvelý relax keď sa prechádzas a pes je skvelý parťák, on ťa bude mať rád takú aká si a pri prechádzkach budeš mať prirodzený pohyb a spoznas veľa ľudí. Vezmi si nejakú utrápenu dušičku z útulku s budete sa liečiť navzájom 💗

nika523
25. júl 2023

A presne preto ti je ťažko sa zdravo stravovať a hýbať že ťa to v dectve nenaučili, čo sa naučíme v detstve žijeme s tým celý život, u nás v rodine sa zdravo a málo jedlo, veľa sme sportovali a celá rodina sme štíhli a príde mi to samozrejmost že sa zdravo stravujem, cvičím a hýbem sa

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emasss111
25. júl 2023

Nezmierila som sa s tým, začala som na sebe makať a teda nikdy som nemala takú dobrú postavu ako mám teraz po 30ke a po jednom dieťati. Všetko sa dá, keď sa chce 👍
Ale u teba treba začať v hlave. Skús navštíviť psychológa, ktorý ti ukáže cestu, ako sa začať mať rada, ako prestať myslieť na minulosť, žiť v prítomnosti a snívať o budúcnosti 🙃
Viem ako sa cítiš a veľmi ti držím palce, aby si bola šťastná či už ako 60 alebo 80 kilová🍀

tosomja
25. júl 2023

Keď to berieš ako mučenie, tak kašli na to a daj si 4 krajce chleba s masťou a cibuľou. 🙄 Aj veľké ženy, so 42 veľkou nohou vedia byť pekné, ako aj nízke ženy xxs. Treba to vedieť nosiť, svoju postavu myslím a byť hrdé na seba, čo dokázali, zmeniť to v hlave, nie len pozerať do zrkadla a chladničky.
Ak si schudla diétami 40kg, tak jasne, že ťa to hneď odradí, lebo je to rýchly úbytok, za krátky čas. Preto, keď zješ teraz keksík, hneď to na sebe cítiš.
Treba jesť pravidelne, ak ti chyba sladké, nezdravé, treba to vedieť vopchať do tabuľky. Ale hlavne si rozmyslieť, či chces porciu obedu, či sa uspokojiš s malým nezdravým.

1fifinka1
25. júl 2023

Podľa mňa stačí chôdza, nemusíš sa týrať v posilovni. Prechádzky, prechádzky, prechádzky. Treba sa v hlave nastaviť, že sa máš rada, si zdravá a ješ preto, aby si žila a nie opačne. Kľudne si daj aj nezdravé, ale všetko s mierou. Telo si zvykne. Nezjes celú čokoládu, ale jeden pásik. Nezjes 3 rožky, ale jeden. A večer po 18.00 sa nauč nejesť. To zaberá najlepšie, maximálne pri veľkom hlade rajcinu, alebo pár hryzov niečoho. Nákladaj si menšie porcie, na menší tanier. Neobmedzuje sa úplne, to potom nie je život, ale trápenie. Časom ti nezdravé jedla už toľko neprídu na chuť.

marianarem
25. júl 2023

Tu treba prekopat vnutro. Vzdy, ked nas pocit, ze zivot je v podstate utrpenie a ked sama seba musis bicovat a nasilu do niecoho hnat, tak to jednoducho nie je pre teba ta spravna cesta. Treba zistit, co tou spravnou cestou je. Ja by som sa isla poradit so psychologom, mne to pripada, ze mas este z detstva kadeco v sebe nahromadene plus postava je pre teba alfa a omega stastia. Sustredila by som sa na vyriesenie tychto veci. Zdravsi zivotny styl si clovek osvoji tak nejako automaticky, ked ma vnutri klud a ked sa ma rad.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenagawel
25. júl 2023

jest musis najhorsie je sa obmedzovat a stale nato mysliet. Mne najviac pomohlo chodit na prechadzky pravidelne aspon 10km 🙂 proste pustit si hudbu prechafzat sa a v klude vypnut 🙂 Ja som schudla prave vtedy, ked som prestala sa mucit vo fitku a riesit diety 🙂 prestala som chodit do fitka a namiesto toho zacala chodit na prechadzky, na tury, a robit to co ma bavilo a hlvne som prestala dietovat a jest normalne plus ten pohyb 🙂 drzim palce

eliska13
25. júl 2023

Aku máš teraz váhu?veď toľko schudnúť je úžasné
Môžeš si aj dopriať, pridas šport.Mozno ješ príliš málo a telo hladuje.Zastabilizuje sa to

o__o
25. júl 2023

Aj jedla, na ktore sme boli ako male zvyknute, si mozes urobit zdravsie, nemusis si nic odriekat a trpiet.. ja mam ovocie a zeleninu velmi rada, ale jem pravidelne aj gulas, svieckovu, segedin, kolozvarsku, rezne.. ked nezahustis mukou, das tam biely jogurt namiesto smotany, pripadne menej smotany.. ved tieto jedla su tiez len maso+zelenina+zemiaky/ryza.. namiesto knedle si mozes dat celozrnne cestoviny ku svieckovej, ja segedin jem len tak bez knedle ako polievku 😀 aj cokolada sa mi zmesti do tabuliek, obcas aj parizsky salat s rozkom.. ja mam tiez nohu 42 a to ani extra vysoka nie som 🙂 som nastavena tak, ze chcem mat zdrave, funkcne a spokojne telo a mysel, nemusim mat velkost 36, staci mi aj 40-42 (idem z 54)

lenagawel
25. júl 2023

@o__o ten segedin presne aj ja tak jem 🤣🙏🏻🙌🏻 alebo aj svieckovu si dam vela omacky normalne maso a ked tak len trochu cestovin 💁🏻‍♀️a k tomu aj pravidelne cokoladu si doprajem

samimami777
25. júl 2023

Ja som presne z rovnakej rodiny ako ty. Šport , ovocie , zelenina som ako dieťa nevidela za to rezne každý týždeň a vecí ako čipsov , čokolád atď mali naši cez 2 skrine. X zdravotných problémov ja aj brat, šikana celú základnú školu. Ale ja som nečakala do dospelosti ale už okolo tých 12- 13 rokov som videla že takýto spôsob života nieje správny , že sa cítim neskutočne zle , som stále chorá a hanbím sa za to ako vyzerám tak som si posadila rodičov SLUŠNE im vysvetlila že viem že ma vychovávajú ako veria že je pre nás najlepšie ale že sa necítim v svojom tele dobre , že by som sa chcela zmeniť a dúfam že ma v tom podporia . Hrozne som sa bála že sa urazia že nechcem žiť spôsobom ako oni, že som nevďačná, no hádaj čo ? Prijali to , že chcem žiť inak. Kúpili mi korčule , dali na každý krúžok ktorý som chcela aj keď si o tom mysleli svoje a mal otec občas na to posmešky, keď som ich požiadala o knižky so zdravými receptami a veci na cvičenie tak ma podporili a kúpili ich aj keď to bolo proti ich životnému štýlu. Mamina mi pomáhala variť a dokonca veľa receptov sa aj jej zapáčilo a pridala si ich do jedálnička. Tiež sa mi aspoň ju podarilo pár krát presvedčiť na ľahké cvičenie a prechádzky. A hádaj čo ? Kým som nastúpila na strednú som vyzerala ako prútik a NIKTO v novej škole neveril že som mala o takmer 30 kilo viacej až keď som im ukázala fotky. Dokonca aj mamine sa tým že sa občas ku mne pridala a jedla zdravšie veci podarilo dať pár kilo dole a bola vďačná , že to so mnou skúsila. Brat a otec ostali taký aký aj boli ale to je ich rozhodnutie. Takže áno , nieje med lízať sa do takej rodiny narodiť ale ukazovať prstom len na nich je hlúpe , sama si s tým tak dlho ostala žiť. Mohla si to stopnúť skôr. A myslím že dôvod prečo nenávidíš šport a zdravú stravu je lebo sa tlačíš príliš rýchlo do extrémov a čakáš okamžité a trvalé výsledky. Ale tak to nefunguje. Ak sa chceš vyhnúť Jojo efektu musíš chudnúť postupne a predovšetkým zdravo a musíš sa zmieriť s tým že sa budeš musieť viacej sledovať ale dá sa to ak sa chce. Si dospelá , máš už vlastné financie. Využila by som to na to aby som si zaplatila dobrého poradcu ktorý by ti nastavil diétu podľa tvojich potrieb ktorý vie čo robí a čo tvoje telo potrebuje a nedržala diéty z "časopisov a internetu ". Poradca ti spraví diétu presne pre teba a zahrnie veci ktoré máš rada a pomôže ti nájsť potešenie v novej strave. Každé telo je iné a potrebuje inú starostlivosť. Tiež by som zmiernila to extrémne športovanie. Chudnúť sa má postupne nie nárazovo a čakať zázraky. Najala by som niekoho kto by mi vypracoval cvičebný plán ktorý ti v tom pomôže a striedala dni vo fitku so športmi ako plávanie, joga , beh atď . Robiť jedno a to isté človeka ubíja a demotivuje. Tiež pri držaní diéty sa mi osvedčilo mať jeden deň z týždňa "cheat day" u mňa nedeľa , kedy si dám na čo mám chuť ako odmenu a ľahšie sa mi cez týždeň potom dodržuje jedálniček . Samozrejme aspoň u mňa nie čipsy atď ale napríklad ako ty spomínaš tu opekačku, pizzu atď . Keď máš jeden deň za odmenu je jednoduchšie sa udržať na uzde cez týždeň a hlavne telo si zvykne na malé občasné porcie aj "nezdravého jedla" a neskáčeš potom späť do Jojo efektu. Veľa športovcov , bodybuilderov to tiež tak robí. A úplne naposledy by som sa dala celkovo vyšetriť . Krv , srdce atď aby si vedela či ti nechýbajú v tele dôležité vitamíny, či je tvoje telo zdravé , hormóny atď . Ak budeš chcieť tak to zvládneš len to treba uchytiť z lepšieho konca a nie ísť z extrémov do extrémov. Keď ešte k tomu nájdeš kamošku ktorá miesto posmeškov by išla s tebou do toho a podporovali by ste sa navzájom tak ešte lepšie. 😊 Hneď by ťa to viac tešilo. Prajem veľa šťastia a nevzdávaj to ❤️

hladamematku
25. júl 2023

@elizabet173 dovod?

greensea
25. júl 2023

Ahoj! Ja ti skladám klobúk!!! Za tvôj boj, odhodlanie a výsledky!!! No je mi ľúto, že si sa pustila cestou zmeny životného štýlu tak drasticky, čo ťa poznačilo negatívne.
Žiť zdravo - kde patrí aj starať sa o to, aby telo nebolo zaťažované nadváhou, lebo srdiečko bije celý život a ak je obrastené tukom, je to veľká záťaž nielen na srdiečko... ak máš rodinu -deti, je pre teba prvoradé, aby si tu pre ne bola.... a je v tvojích rukách, aby si sa držala v zdravej kondičke. No zas, aby si sa trápila až tak, to tiež nevedie k zdraviu... stres, smútok atď, vedú k iným veľmi vážnym ochoreniam (štítna žľaza, zlý tráviaci systém, rakovina atď) .
Ako som čítala komenty iných maminiek a ja sa prikláňam k tomu, že by ti pomohlo, aby si mala začať vidieť životosprávu a životný štýl inými očami a nie tak drasticky a s negatívnymi pocitmi...V tom môže pomôcť psychológ.
No už len tým, že si sa rozhodla zmeniť svôj životný štýl, si myslím, že si dosť silná duchovne a dokázala aj sama spoznať, čoho sa držať v živote, aby si zdravo žila. Aby si našla rovnováhu. 🙂
Vždy platí: Naše telo potrebuje energiu, aby mohlo fungovať. K energii potrebuje aj základné zložky -proteíny, cukry, tuky, minerály a vitamíny. Každé jedlo a nápoj má energiu a nutričnú hodnotu. Ak prijmeš viac energie, ako telo spotrebuje, ukladá si zásoby...
Ak vydáš viac energie, ako telo prijme, berie si zo zásoby. Ty si sa doteraz s tvojím odhodlaním snažila brať zo zásoby. A snažila si sa o to moc a ťažko...(lebo roky rokúce bolo tvoje telo zvyknuté na hojný prísun energie, bez námahy ale túto pamäť tela sa nedá zmeniť rýchlo, ale postupne)
Ak by si znížila tempo? Iný šport? Iný druh výdaja energie? Posilovňa je pre formovanie postavy. No v prvom rade bo musí byť v tvojom JA ako prirodzená vec a nie nútená... Vyskúšaj iné druhy športov... som si istá, že niektorý ti sadne a samozrejme, nikde nie je napísané, že do konca života sa musíš venovať tomu istému športu.
V prvom rade nechovať negatívne myšlienky... napr. "Nesmiem zjesť čokinu".Alebo mať výčitky.../tým treba predchádzať/ Naopak: "Kľudne si dám kúsok čokiny, má lahodnú chuť" 🙂 No pri tom vedieť, že čokina sa neje celá, ale kúsok. A ak by ťa jazyk (ktorý sa vôbec neriadi tým, aký cieľ máš ty, stará sa len o tom, aby si zjedla to, čo je jedlé) nabádal ku kúsku naviac, aby si zvnútra vedela, že nepotrebuješ viac, nestojí to za to tých pár sekúnd, aby si telo vystavila (prázdnej)energii navyše, ktorú ty nepotrebuješ.
Nebuď zúfalá!!! Nemuší nosiť S-ko, aby si vyzerala skvele a mala zdravé telo! Daj si iný cieľ! Cieľ, aby si išla cestou stavovania a pohybu s radosťou, aby si sa cítila dobre telesne aj psychicky! 🙂
Viem, že to dokážeš, lebo si inteligentná, logická a správna žena! 🙂 Ešte dnes si popozeraj, čo vo vašom meste existuje po stránke aktivity a čo by sa ti pozdávalo.
Krok po kroku naučíš/zvykneš tvoje ja k novému - zdravému štýlu!!! 🙂

leskovael
25. júl 2023

Ja ani nečítam cele. Lebo nič v zlom.. Nechcem ti zbytočne nakladať ale prvé riadky sú len obvinenia rodičov. Posledné vety o tom ako to trpíš. Poznám ženu ktoré bola "posmeškovana" snáď od prveho stupňa, dnes je štíhla, upravená, vymakane telo atď...a nie, ostatní členovia nesú ženy modelky, je za tým veľká drina ktorá je súčasť jej životneho štýlu. Kym budeš brať treningy ako utrpenie a kym neprestaneš obviňovať rodičov za tvoju nadváhu, tak skutočne šťastná nikdy nebudeš... Mala si dosť času do dospelosti chcieť to zmeniť, ked sa tak nestalo tak ok, teraz si už ale dospelá a robíš si po svojom.. Tak sa s tym treba už vysporiadať a ked chceš zmenu, ísť si za ňou. Nie obviňovať iných prečo to bolo roky inak. S tým už nic neurobíš. Ale to ako to bude, je už len na tebe..

Keď budeš mať menej energie tak počúvaj telo, je to úplne normálne. Niesi vrcholový športovec, ktorého šport živí a po výkonoch má aj potrebnú regeneráciu. Nedávaj si za cieľ "koniec" ktorý chceš, ale davaj si ciele menšie a viac.. Keď si dáš niečo "nezdravé" nieje to zlyhanie!!! Za dosiahnutý cieľ hoci to bude - 5kg sa treba oceniť, pochváliť.. A ísť ďalej na ďalší.. Drž sa.

marylinmary
25. júl 2023

Joj, tiez sa mi nechcelo cvicit, ale ked uz raz zacnes, tak ta to proste chyti, ja uz si bez toho neviem predstavit den. Ale nielen bez cvicenia ako takeho, ale proste bez nejakej fyzickej aktivity. Kazdy den sa snazim nieco robit. Ci uz si zacvicim doma alebo vysadnem na bicykel, obujem korcule alebo si zabehnem aspon 30 minut, pripadne idem na hodinovu prechadzku, proste cokolvek, len aby som cely den nesedela na zadku, z toho sa ja osobne idem zblaznit.

nickpick
25. júl 2023

nepises kolko merias ani kolko vazis, aku nosis konfekcnu velkost??
je fajn ze si uvedomujes, ze nadvaha nie je v poriadku, na druhej strane ist do extremu a povazovat velkost S za ciel ked zjavne fyziologicky nie si ten typ plus povazujes zdravu stravu a cvicenie za tyranie, a takto by to vobec memalo byt, lebo je to totalne kontraproduktovne, stanov si realny ciel a s tym ti moze pomoct jedine odbornik - vyzivovy poradca, alebo trener, ano mozno ti rodicia nedali spravne zaklady co sa tyka stravovania, ale ty uz davno nie si male dieta a vies o sebe a svojej vyzive rozhodovat sama, robili a robia co povazuju za spravne, im zjavne tiez nik v detstve nepovedal, ze zjest na posedenie 3 rezne s majonezovym salatom nie je v poriadku, ak chces ten zacarony krih prelomit tak sa prestan lutovat a obvinovat svoje okolie, zit zdravo je drina ale ber to tak ze investujes do svojho zdravia a dlheho zivota, vela sa pritom naucis a budes vediet viest svoje vlastne deti inak ako to bolo v tvojom pripade, nepises nic o tom ako sa stravujes a co je pre teba zdrave a nezdrave jedlo ani to ako a kolko trenujes, ja ti poradim rob to co ta bavi, nema vyznam potit sa vo fitku ked ta to proste nabavi a nenaplna, existuje tolko zabavnych pohybovych aktivit, pozri ja som vzdy neznasala aerobic, zumbu a taketo skakanice, takisto z kruhoveho treningu mi bolo doslova fyzicky zle a mala som sialene svalovice a bolesti tela, fitko je podla mna tazka nuda, chodim tam jedine v zlom pocasi, ale objavila som jogu, ta je priam uzasna, mam rada bicykel, plavanie, turistiku, badminton, tanec, tieto sportove aktivity vo mne spustaju endorfiny a o to pri pohybe aj ide…