Ako ste zvládli 2. pôrod?

szzuzka
6. máj 2019

Môj 1. pôrod :( 19h bolesti, to by som zvládla aj teraz, ale samotný pôrod .... - som hovorila, ze nikdy viac. Bez epi, nestichli pichnúť, ukončený s vacuumextraktorom, Hojenie rok! Trauma na celý život....
Mať dieťa je niečo nepochopiteľne krásne, ale samotný pôrod som si predstavovala úplne inak. Každý hovoril, že to už nič, keď vydržíš bolesti to už malina... ale to tak nebolo.
Teraz ma čaká 2. pôrod, som len na začiatku tehu, a mám stresy už teraz. Chcem si vybaviť cisársky ale ten tiež môže dopadnúť zle... Neviem čo mám robiť....
Budem rada, keď mi napíšete skúsenosti z 2. pôrodu, čim bol iný ako 1.
Ďakujem.

sonicka96
6. máj 2019

@mmoni89 ja skôr nechápem ako si niekto môže myslieť že si vybaví cisársky rez...... Však to je ani nie na gynekológovi ale na prodnikovi ako bude žena rodiť 🤦

dominika_sk
6. máj 2019

Keď vidim že 19 hodin... ja som začala rodiť pondelok rano vyvolačkou a maly sa narodil vo štvrok večer o pol deviatej. Nedali mi jesť, piť, každy deň vyvolavali porod, robili mi hamiltonov hmat, nonstop na ctg. Spala som medzi kontrakciami a kričala že zabijem doktora ak mi nevyreže to brucho. Štvrtok rano otvorena na palec, štvrtok poobede otvorena na 2 palce. Vodu strihali, šiesti ma držali. Stale sa ma pytali či nemam pocit na tlačenie ale ja som bola v takom tranze že som necitila nič až kym ma nahodou neskontrolovali a sestrička hystericky vrieskala že mi decko trči medzi nohami a ja som to už necitila a vlastne ani nevnimala. Ďalšich 5 ludi čakalo s inkubatorom a defibrilatorom pretože som bola mimo. Maleho som tlačila asi 20x. Toto je trauma...

bluka2
6. máj 2019

Prvý bol 14h, druhý 2h (možno 1:55 od prvej kontrakcie). Prvý krát hádam aj 1,5 r. prešlo, kým som sa v tele cítila zas pohodlne; teraz ani nie 2 mesiace. Zato váha po prvom išla rýchlejšie dole. Obidve deti rovnaká pôrodná váha a prirodzene. Myslím, že je veľká šanca, že druhý bude lepší...

yanni
6. máj 2019

@szzuzka to máš ako so všetkým. Nikto z nás ti nepovie ako bude. Ka mám okrem iného dve sekcie a keby som mala ist ešte rodiť (ale už sme skončili) tak už len tak. Uplna pohodicka. Hneď v ten den na nohách afungovala som sama bez problémov. Deti SIM tiež mala od prvej sekundy cely čas pri sebe na izbe.

bluka2
6. máj 2019

@sonicka96 normálne sa dá vybaviť cisársky rez, čo vás na tom tak prekvapuje? Dôjdeš hodinu za hranice, zaplatíš a máš, žiadna veda

yanni
6. máj 2019

@dominika_sk môj ty bože. To čo boli mäsiari doktori. No javy som po tomto zážitku ďalšie deti nemala.

bluka2
6. máj 2019

@dominika_sk toto je hrozne, normálne sa mi to zdá tyranie, že nedať najesť, napiť, asi si v stredoveku rodila :( nechapem komu to bolo na čo dobre...

bluka2
6. máj 2019

@yanni ja aspoň nie v tej nemocnici :(

yanni
6. máj 2019

@bluka2 ja Fakt neviem, co by som po takom zazitku robila. Ale ja som v zahranici. Najskor by som udala dr. Popr. Nemocnicu. Toto totiz nie je normalne.

bluka2
6. máj 2019

@yanni aj mne napadlo, že by som to nenechala len tak. Tiež som mala obe deti v zahraničí

tanuuulka
6. máj 2019

ja som po dvoch dňoch skončila akútnym cisárskym. pre mňa bolo najhoršie to psychické vypätie, kým som nevedela normálne porodiť. potom som sa pol dňa zrovnávala s tým, že asi pôjdem cisárskym (s anibalom som nacvičila 30,5 cm!!!).. a nakoniec sa to dalo prežiť. bolelo to, ale bolí každý pôrod.. po dvoch dňoch som si povedala, že okej, toto ešte dvakrát zvládnem :D (chcem tri deti, teraz čakám druhé 🙂 )

zeytin
6. máj 2019

Pre mna boli vsetky tri porody silnym a nadhernym zazitkom. Pytas sa na druhy... Isiel podstatne rychlejsie ako prvy. Po prichode do porodnice bola dcerka do 45 minut na svete, bez epi s dvomi estetickymi stehmi. Mala som skvelu naladu. Drzim ti palce, aby si sa zbavila strachu.

eriksonka1234
6. máj 2019

@mmoni89 ja som mala druhý sekciu s epiduralom, ale nikdy viac. Myslela som prvých 12 hodín, že zomriem. Od bolesti som zatinala päste, prvý so spinalom bol oproti druhému prechádzka ružovou záhradou. Ale bolesť pominie, oproti tomu, aký dar získame si myslím, že sa to dá vydržať

zuzanka2411
6. máj 2019

@szzuzka pre mna ano..ale nestrasim ani nic podobne..poznam aj take baby co povedali ze cisarsky je uplna pohoda..za mna tie bolesti po nikdy viac..ani sediet ani lezat ani stat ani chodit a to mi hned priniesli dvojicky cize to bolo krute hned na zaciatku

sasa46
6. máj 2019

@szzuzka viem asi ako sa cítiš, tiež som mala prvý pôrod vakuumextrakciou len s tým rozdielom, že som rodila dokopy 2hod prišlo to na mňa a hneď som šla rodiť, čiže netrpel som dlho vôbec, ale dieťa áno a keď budem mať druhé dieťa v budúcnosti chcela by som si vybaviť cisársky nemusí dopadnúť tiež dobre ale to nebude už závisieť odomna

lacibo
6. máj 2019

@szzuzka druhý bude rýchlejší, uvidíš..cisársky by som si určite nepriala, iba ak by to bolo nevyhnutné na záchranu života dietata..ak máš strach, popozeraj sa po dobrých 😉 technikách pôrodu..ak chceš napíš mi IP, napíšem ti, čo mi pomohlo pri 3. pôrode (tiež som to predtým nevedela)..

sasa46
6. máj 2019

@szzuzka tlačila som viackrát ale stále nič, nakoniec už bábätko nemalo ozvy tak preto vakuumextrakcia, nakoniec že mal pupočnu šnúru tak neviem ci za to som ho nevedela vytlačiť ale ten pocit bezmocnosti už nechcem zažiť

nniikkii
6. máj 2019

@szzuzka úplne s tebou sucitim. Tiez bojujem chceme druhe bejby...mala ma teraz rok ale jednoznacne cisarsky.... nevladala som malu vytlacit 4x spinac na hlavicku 2x vaakum malej padli ozvy nedychala 6 min.po.porode a to som mala pri komplikaciach ist cisarskym koli.uzkej panve a odmietli mi.ho.spravit radsej ma nastrihli 3x...

sonagregorova
6. máj 2019

ja druhý sekcia, dvojičky, dalo sa prežiť. Po prvom zastopkana zo vsetkych strán.
Moje kamošky to mali rôzne, raz jeden ťažší, inokedy zase ľahší.
Vždy som pôrody brala celkom tak s nadhľadom, kym som nepreictala rozhovor a nejakým významným gyndosom, ktorý povedal, že pri pôrode je i mamka, i babo jednou nohou v rakve. Vtedy som to zacala brat vazne.
Ale treba zchovat zdravý rozum, a ak fakt vieš, že to istoiste nedáš, voľ sekciu. Pre tie, čo nezažili total brutal pôrod, alebo sú sakra psychicky odolné, je to jednoduchšie. Ja som si tiež po prvom povedala, že už nikdy viac. Priznám sa, som rachotina, moc neznesiem. Dakovala som Bohu, že čakám v druhom tehu dvojice a je pravdepodobnosť sekcie, čo aj bolo. Tak vyberaj to, čomu viac veríš, že bude pre Vás oboch lepsie.

zuzana_j23
6. máj 2019

Prvý 24 hodín na konci som už odpadavala čiže samotné tlačenie si ani nepamätám... druhý pohodicka aj každý týždeň by som dala 😅... určite sa zameraj na prípravu .. pozitívne myslenie, čaje na prípravu... lanové semiacka.. cvičiť s balonikom... naštudovať niečo o hypnoporode... 🙂 tešiť sa na babatko na ten pocit a moment ako ho prvý krát uvidis... odosobni sa od toho prvého pôrodu... hneď nech ti babatko prilozia a nech sa prisaje... vtedy žena zabudne na bolesť.. zameraj sa na prípravu uvidis že to stojí za to

jenny04
6. máj 2019

Moj prvy bol,vlastne druhy ale po 12r( takze ako prvy) hrozny,tiez som mala problem maleho vytlacit a hrozilo vakum,3x som odpadla na stole a na zadok som nesadla skoro mesiac. Nemala som velmi pekne spomienky ale potom som otehotnela a od zaciatku sa bala porodu a tajne dufala ze sa mala neotoci a ja pojdem na cisarak.Lenze nic z toho nebolo a rodila som prirodzene lenze na tento porod mam krasne spomienky a cely trval 3hod aj s bolestami atd.Dcerka mala 4kg ale bol to knizkovy porod bez nastrihu len jeen steh a hned som v ten den uz aj sedela a na treti den isla domov.Necele dva roky som mala rozdiel medzi deturencami.Vsetky tri boli bez epiduralky.Neboj zvladnes to 😉

zuzana_j23
6. máj 2019

Ešte dodám čím dlksie buď doma v domácom prostredí ... a nech zbytočne do toho nezasahujú... mne povedali že mi vodu neprasknu lebo to vystresuje babatko a často skôr skomplikuje porod... čiže prvý sa narodil vo vaku a pri druhom praskla voda kontrakciu pred vytlačením 🙂

lusinda2000
6. máj 2019

Ahoj, ja som mala oba pôrody prirodzene, nehrozil cisársky ani pri jednom. Pri prvom som mala bolesti poriadne, dllho to trvalo, bola som stuhnutá, lebo som sa bála, predsa len prvý pôrod, nevedela som do čoho idem, sama som si tým strnutým ublížila, že som mala nakoniec aj vnútorné i vonkajšie šitie-najhoršia bolesť z celého pôrodu, to taká bolesť, že mi slzy tiekli, zvýjala som plachtu rukami, no neskutočné...vtedy som si povedala, že jedno dieťa mi stačí...Ale tak zamilovala som sa do bábätkovskej vône a bolo rozhodnuté, druhé máme so 6-ročným odstupom...tam boli najhoršie kontrakcie, neskutočná bolesť do poslednej chvíle. Podotýkam, pri prvom mi neodtiekla voda, až pri pôrode si s ňou poradili, pri druhom ma nechali, nech mi odtečie, po odtečení som išla hneď rodiť, ab by mi odtiekla doma, tak doma aj rodím😉 Pri druhom šitie minimálne 2 stehy. Takže ja som mala rozdielne bllesti...pri prvom hlavne to šitie, pri druhom kontrakcie...ak to mám zhrnúť, tak ja osobne som mala druhý pôrod na to všetko horší ako prvý...čo sa teda týka bolesti😉 Takže tak, ale u každej ženy je to inak, a každý pôrod je iný😉 Užívaj si tehuľkovanie a netráp sa, hlavne aby všetko dobre dopadlo a boli ste zdravučký, či už prirodzenou cestou alebo cisárskym😉 Ešte maličkosť...moja sestra rodila všetky tri deti cisárskym, lebo musela, ale povedala, že radšej by rodila normálne, lebo takto ani nevie, čo je pôrod...nie, že by neboli bolesti, sle tak prirodzená cesta je naj, podľa mňa určite, keď je všetko ok😉

marion09
6. máj 2019

@tosomja veruze dá sa "zahovorit" si svojho gynekológa aby urobil sekciu v termíne pôrodu

marion09
6. máj 2019

Prvý som mala otrasný,druhý už mať nikdy nebudem

eryka03111978
7. máj 2019

Môj 1. Trval 15 hodín... (Bolesti) samotný pôrod nebol zlý... 2. Trval pár hodin ale samotný pôrod bol horší.... Ties som žiadala o cisársky lenže kým nemáš ty alebo dieťa komplikácie tak prebieha spontánny pôrod aj keby si mala trpieť 2 dni... Aspoň mne to tak povedali.... Hlavne nestresuj... bude to ok... Držím palce...

katarinka1990
7. máj 2019

Prvy bol dlhy,bolestivy, s vyvolavackou. Najhorší zážitok v zivote ale s krasnym výsledkom. A druhy som mala nadherny sice dlhy lebo som musela byt v nemocnici keď mi odtiekla voda ale bolesti asi dve hodiny. Ten bych si aj zopakovala.

via88
7. máj 2019

Ja len nechapem preco nechapete ako si niekto moze vybavit cisarsky rez... ked dobre viete, ze realita je taka, ze ked chcem, vybavim.

zuzka1008
7. máj 2019

@szzuzka neboj druhy je lahsi ☺
U mna boĺesti od obeda, to som predychala doma, a do porodnice som priŕla otvorena na 8 cm, takze hned sa rodilo 😃

dominika_sk
7. máj 2019

@yanni
@bluka2 maly ma už skoro 8 rokov a stale to vnimam ako keby to bolo včera. Teraz už by som aj chceĺa druhe, ale strašne sa bojim