Ako stíhate veci pri bábätku?

dankadina
11. dec 2008

Maminky mám 7 mesačnú princezničku, ktorá je živé striebro, ale stihnem popri nej všetko. Napríklad dnes som dokončila veľké upratovanie, včera som umyla okná, teraz spinká a ja zatiaľ koníkujem a na platni sa mi varí zeleninka pre myšičku, mäsko je už pripravené v mrazáku. Mám kamaratku, ktorá obdivuje ako to všetko môžem postíhať. Poobede ked príde manžel si skočím kaderníčke. Podľa mna je to len organizáciou času. Zaujimalo by ma to ako je to u vás pri tých našich malých deťoch.

mywiel
12. dec 2008

Zebricka lenze pre mna je horsie znasat ten plac aj ked nie je zrovna od bolesti ako upratovat, ja ju jednoducho nemozem nechat plakat mne to vadi a MD je podla mna nato aby som sa venovala hlavne dietatku, zato mam pomoc platim si pani na zehlenie a obcas aj uprace takze to mam vyriesene inac, no ale kazdy si urobi po svojom a tie co stihaju vsetko ja im to len prajem naozaj uprimne sa s nimi tesim, len by som to asi trosku inac napisala ako zakladatelka tejto temy... ☹

fiallinka
12. dec 2008

no, malý je zatím jen "malý", ale spát přes den se mu už nechce, a když nespí, tak chce být u mně... takže toho moc nestíhám, navařím o víkendu, když hlídá manžel, pak přes týden vytahuju krabičky z mražáku 🙂, jednou za den umyju nádobí, dám prát prádlo, občas něco uklidím, když malý spí, a tím končím a myslím, že to teda zatím bohatě stačí 🙂🙂🙂 a nic moc víc dělat nechci 🙂, ostatně mám taky manžela, který má ruce, že...

anke
12. dec 2008

mywiel: souhlas - taky nejsem na MD od toho, abych doma litala s hadrem, ale abych si uzila prtouse a on me, .... ja taky vim, ze se "jen" vzteka a i ho chvilku necham, ale kdyz to jde do slzicek, tak to teda podle me moc v poho neni a nemyslim si,ze bude nesamostatny v budoucnu - to se snad uci az kapanek pozdeji ... ja si naopak myslim, ze bude ok a bude mit pocit, ze se na me muze spolehnout a nebude frustrovanej, ze na nej pecu 😀

anke
12. dec 2008

tak vsak cas ukaze - a ja se treba budu bit do hlavy, ze jsem ho tehda nenechala jecet 😅

spathiger
12. dec 2008

Myslim, ze tu je rec o niekolko mesacnych babatkach. Tym asi tazko vysvetlime, ze mame robotu, ze im predsa nebudeme 'skakat okolo zadku'. Ja teda uspokojovanie potrieb, aj citovych, za skakanie okolo zadku nepovazujem. Ak si ma moje dietatko vyzaduje celu, tak sa mu dam cela. Aj na ukor poriadku. Ved ten sa da urobit aj neskor. Dietatko vsak vyrastie a mne bude luto, ze som sa mu nevenovala viac. Ale to, ze som nestihala v r. 2008-2009 napr. vsetko vyupratovat, ma stvat isto nebude. Mne proste slzicky v jeho ockach trhaju srdce. Aj ked nie su od hladu, ci bolesti, ale LEN preto, ze mu CHYBAM. P. S. Moji 2 starsi su v pohode samostatni.. Az moc niekedy. Verim, ze aj tento najmladsi bude :o)

i.n.g.a
12. dec 2008

mywiel - Suhlasim s tebou...My sa trapime s refluxom a kolikami,takze mala sa od narodenia naplakala viac nez dost.Chlapa 2 tyzdne nevidim(ked pride pomaha a aj strazi malu) a som tu sama jak prst.Bez pomoci rodicov,svokrovcov ci inych rod.prislusnikov.Ja sa s nou radsej pohram a "pokecam-blaboceme jedna radost".Ved babatkami su taku kratku chvilu,treba si ich uzit.MD by mala byt o tom.

gedgitka.a
12. dec 2008

jojo taky raděj zahodím utěrku, lux a letím za mrňouskem, když pláče a nechce být sám a pokaždý, když vidím jak se zklidní, když mě vidí a v jeho očičkách a na tvářičce se objeví spokojenost a úsměv, místo pláče nejraděj bych ho v tu chvilku láskou snědla, jak je sladkej, to je myslím to nejdůležitější, aby naši mrňouskové vědli, že jsme tu a, že není důvod ke starchu, že jsou sami 😉 😉

varticek
12. dec 2008

Myslim, ze to vobec nie je otazkou organizacie. ale skor priorit. Takze suhlasim so vsetkymi, pre ktore je babatko najdolezitejsie.

fifinna
12. dec 2008

tina, ja som to mala to iste, ani zuby som si nestihla umyt a hned rano som bezala s malym von, lebo spal jedine vonku v kocari. A tiez som kojila kazdu 1,5 hod. Ale vonku vydrzal spat bez jedenia tri hod. Ono sa ti to zmeni. Mne sa maly naucil doma spavat po tretom mesiaci, najskôr na rukach pri kojeni, potom v kocari, ale musela som stale hojdat, potom neskôr aj bez hojdania, potom v posteli s mojim cici v ustach a na koniec spi v posteli sam.

lovey555
12. dec 2008

ja som na materskej koli dietatku nie koli poriadku. ja sa radsej venujem malej a nehram sa na supermana aj keby som mohla.a mam upratane a navarene ale neprehanam to.

anke
12. dec 2008

ono taky zalezi, co si kdo prestavuje pod poradkem a stihanim - jedna musi mit utreny prach i na skrini a kdyz ne, tak ma pocit, ze nestiha - druha na prach na skrini a spinava okna pece a za neporadek povazuje kvetouci plisen v lednici (to jsem ja 😀 - v plisni teda nezijem, natolik zase jako stiham myslim) ...

jeste jedna ze zivota: obdivuju svagrovou, ona ma 3 deti - desny sidla, ma porad naklizeno, navareno a taky ji to rikam a ona zase rika me, ze by sice nedokazala zit v tom, co mam doma ja, ale ze mi zavidi jak si to materstvi umim uzit aniz bych silela z neporadku ... ono oboje ma neco, podle me neni dobra ani spatna varianta, kazda potrebujeme k zivotu neco jineho a ja rozhodne netvrdim, ze ona je proto horsi mama a lepsi hospodyne a ona zas netvrdi, ze ja jsem smudla ... 😉

anke
12. dec 2008

sla jsem se podivat pro jistotu do te lednicky 😀 😀 😀 - tak je tam namraza, nejake prosle potraviny,ale plisen tam fakt neni 🙂 a objevila jsem nealko pivoooooo ... mnam

anke
12. dec 2008

*oprava - rikam svagrove,ze ji obdivuju ... to nejak vyznelo zmatene

erikasadek
12. dec 2008

ahojte, ja mam dve deti, ale doma je stale vypratane, teda ta hodina denne ich teda nezabije, co so mnou nie su...
teda ak mam cas na konika ma cas aj na pratanie..nie aspon to zakladne, vysavat, umyt dlazku , vyprata kupelnu a wc, a samozrejme aj kuchynu pre mna je to zaklad... prach moze pockat, taktiez okna...
ja osobne musim pratat, pretoze okrem svojich deti sa staram aj o cudzie, takze si nemozem dovolit doma neporiadok, uz ani kvoli mojemu muzovy, a ani voci mojim detom, ani rodicom tych deti, asi by neboli nadseni , ked si po ne pridu, alebo rano prinesu , vydiet spinu na dlazke , a ine...
je to aj otazka volby.. samej matky, teda , ruku na srdce, u niektorych z vas bez urazky, nie je to dobra vyhovorka voci vasim blizkym, nemala som cas, staram sa o nase dieta cely den.. 😉

mam dve deti stiham pratat, ten vatsi prata niekedy aj so mnou bavy ho to, je to sranda, ked sa snazi vysavat, alebo odklada, riady, niekedy to moze byt aj sranda, a ucenie vasich deti..
ked varim peciem su so mnou neplacu, skor naopak maju svoj valcek na cesto a svoju dosku a tam sa ma snazia napodobnit.. aj upratovanie s detmi moze byt sranda a hra..

danuskam
12. dec 2008

Ja sa pripajam k tym, ktore v rebricku priorit nemaju zrovna upratovanie na vrchu..Niekedy som zo seba zufala, ked mala konecne zaspi tak mam moznost valat sa chvilu na gauci, nieco zjest, ist na pocitac a na druhej strane upratovat. No hadajte comu dam prednost 😉 vycitky mam tak 2 sekundy. Preboha zeny, vsak aj my si musime trochu oddychnut. Naco je babatkam strhana mama vo vygruntovanom byte. Robim len najnutnejsie prace-vysavanie a pod., ale urcite nebudem v zime drhnut okna len preto ze su Vianoce (okrem ineho to som nerobila nikdy ani predtym uz len z principu, ze to sa patri, kto to vymyslel v tej kose umyvat okna..to robim ked su posledne slnecne jesenne dni..) A este funguje jedna vec- snazim sa pozyvat k nam co najviac navstev- to ma vzdy nastartuje na upratovanie 😅 😅 Este nieco- mam take silacke reci aj kvoli tomu, ze manzel mi velmi pomaha 🙂

janette4
12. dec 2008

ja tiež nerobím nejaké extra veľké upratovania.malý mi takmer celý deň nespí,dokonca ani vonku a večer som už unavená,takže tiež nič nehrozí.Jasné, chvíľu sa prehrá aj sám na hrazdičke,ale to tak 15min, to nestihnem ani povysávať.snažím sa ,aby bolo vždy niečo navarené, 2xtýždenne povysávať a umyť dlážku, utrieť prach.Žehlím buď večer,keď už malý spí a už na to takmer nevidím,alebo ak sa mu náhodou podarí zaspať cez deň. dnes sa mu to doobeda podarilo, začala som žehliť a po 10min., bol hore.začal plakať a jedovať sa,lebo chcel spinkať a nedalo sa mu zaspať.fakt si neviem predstaviť,že by som ho nechala tak, veď nech sa jeduje,ja musím žehliť.Schovala som žehlenie,počká na zajtra,hádam, a išla som za ním.

martinka79
12. dec 2008

akne souhlasím s tebou. nejsem žádný šílenec, ale musím říci, že na dvě děti a psa doma. Mám stále vše hotovo a stíhám vařit péct a užívat si dětí +pracovat. jo a káva+ relax. mě tedy neujde nikdy. nezvládám žít v mírně neuklizeném bytě. normálně trpím poruchou šílenosti a moje kamarádka jéééééééééééé tak ta si ve svém milém bordýlku žije a nic jí netrápí. moc jí tu povahu závidím. 🙂
myxslím si, že Vánoce nejsou o úklidu a jelikož průběžeě uklízíme tak nemáme žádný vánoční úklid. užívat sid ětí je to hlavní.

lovey555
12. dec 2008

erikasadek.ja doma spinu rozhodne nemam. treba citat pozornejsie.ale su aj dolezitejsie veci a moja mala ma viac potrebuje ako domacnost.ani ja nedrhnem vkuse okna. mam poriadok aj navarim ale viac si uzivam malu.nerobim to na ukor nej.a to by mala kazda matka.nie hodit ho do ohradky a vkuse upratovat.

janette4
12. dec 2008

lovey555 -súhlasím 🙂 🙂 🙂

sipcek
12. dec 2008

Ahojte,pripajam sa k zienkam,ktore nezvladaju vsetko ako tip top gazdinky.Nakoniec,mam manzela,vyuzivam kazdu jeho volnu minutku aby som mohla co to upratat a on sa pohrat s malou.Nemam v laske vymetanie kazdeho kuta pred sviatkami,ved ked sa upratuje priebezne,preco zas stresy pratanim.Byvam so svokrovcami,nie je to hrozne,prave naopak,svokra je super zena a aj ked neupratuje,zato chutne vari.Problemom su u nas schody,kupelna a WC mame len na prizemi,tak sa nabeham az mi to lezie na nervy.Som zamotany typ zeny,co sa stale vracia dvakrat po tu istu vec.Ale zato sa mi schudnut nedari. 🙂

erikasadek
12. dec 2008

lovey , preco si to zobrala osobne 😕
menovala som ta... ani ja nedrhnem, len zakladny poriadok kazdy den udrziavany... nic viac, a moje deti tym netrpia skor by trpeli, pri neporiadku, a moj muz asi , by to dlho nevydrzal.. ak by nebolo vypratane..
som doma a tak nevidim preco by nemal byt poriadok...
teda ze su hracky po zemy to je ina, vec ved deti sa musia hrat, ale nevidim dovod neupratovat, kazdy den, uz len kvoli detom preco maju chodit po styroch po prachu, a po omrvinkach, z minujsieho obeda alebo vecere..
az tak vela casu to nezaberie...

preco niektore mamicky beriete hned vsetko osobne, ze niektore nestihate to je normal po case si zvyknete, kada zena si zvykne.. 😉

terezam22
12. dec 2008

ahojky každý den udělám něco málo...na víkend uvařím,v neděli uklidím,v týdnu běhám se starším synem na kroužky,večer tchán pomůže s úkolem a já stačím před koupáním dětí lehce pofackovat byt.Peru stále to je peklo.Teď mám i upečené cukroví asi 7druhů,ale je jasné,že díky tomu stojí jiná práce,jako je úklid chodeb,máme baráček a to je binec stále,hlavně v tomhle počasí 😠 ale to bych na té chodbě musela stát dennně s hadrem 😀 holky žádný násilí musíme přitáhnout manželata když nás chtějí mít jako z reklamy na čistící prostředky tzn.načesaný namalovaný 😅 a s dobrou náladou tak ať nám pěkně pomůžou!!Jak ukážeme že vše samy zvládáme tak je to pro ně impuls dát od všeho ruce pryč a přijít k hotovému! 😠

addaa
12. dec 2008

Ahojte ja upratujem tiež každý deň, pri zotieraní podláh je malý pri mne, ja mu hádžem loptičku a on za nou odkolenkuje, rozprávam sa s ním, robím opičky a za pár minút sú podlahy zotreté. Umývam podlahu raz do týždňa.

Keď ide poobede spinkať, rýchlo spracem riady, umyjem wc a umyvadlo, dám prať a je to. Ak máme doobeda nejaký krúžok alebo sme ohlásení k nejakej kamoške zotieram podlahy keď spinká. Prach utieram 1 krát za týžden, ked je doma manžel. Varím pre malého stále a aj pre nás stíham navariť, väčinou večer.

Ako hovorí erika, som doma, prečo by som nemala mať poriadok a aj navarené? A garantujem, že nič nie je na úkor malého. Ale ja mám veľmi dobré dieťa, neviem akoby to bolo keby som mala malého reva.

Pijem kávičku a niečo počítam, ked malý desiatuje v detskej stoličke. Poobede chodíme von, potom od piatej do siedmej niekedy ku kamoškám alebo nejaké kamošky prídu k nám. Stále sa niečo deje...

Nie som unavená ani uťahaná, je to akurát a drobca si užívam stále 🙂

andy80
12. dec 2008

jjaanca: ptala si se na mytí oken. Já je meju, když malá spí, tak umeju všude jinde kromě ložnice. No a v ložnici meju okno, když je manžel doma a chvilku dohlídne na malou. A kdyby mi tak dobře nespala, dopoledne spí 09:00 - 11:00, tak bych jí šoupla manželovi do kočáru, ať se jde projít a zatím bych okna umyla.

andy80
12. dec 2008

holky, teď jsem to tak nějak přelítla celou diskuzi. To se fakt v každé diskuzi musí někdo hádat.

Já doma stíhám všechno protože mám milionové děti, co si i spolu vydrží třeba půl hodiny hrát a já mezitím stihnu vytřít nebo tak něco, ale kdybych měla doma děti, které by vyžadovali pořád mojí přítomnost, tak bych se na podlahu taky vyflákla. Ale když já jí vytírám hlavně kvůli dětem. Malá všude leze, pak si strká prsty do pusy, tak ať mám aspoň pocit, že leze po čistém. Ale nechápu vzájemné napadání, že ty které uklízí se dostatečně nevěnují dětem nebo zase ty které se věnují dětem, tak žijou ve špíně mi přijdou zbytečný.

asitka
13. dec 2008

dankadina...u mňa asi presne tak, ako u teba...no niekedy som lenivejšia...a niekedy je všetko tak ako má byť...ale poväčšine sa to všetko v pohode dá...len keď syn nie je v škôlke...ale doma...tak sú hračky kade tade...ale večer zozbieram....a pohoda.... 😀

meleri
13. dec 2008

no jak si to tak ctu tak je to narocne. jestli pomaha manzel, tak to mate fajn; mi ne musem vse sama on obcas pomuze s ditetem ale jinak prd...nakonec si rikam ze budu rada jak zvladnu tojedno. jste vsechny sikulky.

dankadina
autor
13. dec 2008

môj manžel pracuje do večera a nemam problem s tym že mi nepomaha on zaraba

bluff
13. dec 2008

dankadinka tak si sa pekne vychvalila fiiiiiha 😀 super zena. vyborna tema 😀 😝

lu777
13. dec 2008

tak ja bych rekla, ze hodne je to o tom jake je dite, nejen o organizaci casu

ja jsem organizator velky, ale Matysek do 4 mesicu strasne casto a dlouho plakaval kvuli brisku a nic nepomahalo.. pak se to hodne zlepsilo, ale zas chtel neustale nosit, jinak brecel... no a po 6. mesici zacal hned lezt a po 7. mesici chodit okolo nabytku... je proste hodne cily, naposledy mi u doktorky rekli, ze tak cile dite v jeho veku uz dlouho nevideli...
ja jsem za to moc rada, ale musela jsem samozrejme podle toho upravit peci o domacnost, tzn. varim rychlovky nebo na dva az tri dny dopredu.... malemu navarim a zamrazuju taky tak na tyden dopredu... nakupuju zasadne ve velkem, co unesu, to koupim.... zehlim jen pokud je to nejvyssi nutnost, tzn. manzelovi na schuzky nebo kdyz to fakt nejde, tak si vyzehli sam...
hodne casu jsem si usetrila tim, ze jsem muze ukecala, abysme preorganizovali byt, tim padem nemuze maly vsude a nemusim nad nim porad stat, on je totiz fakt ero, prepina mi sporak, v bidetu zapina vodu, vcera jsem nechala na chvilku vysavac na zemi a zapnul ho a tahal za tu hadici, asi me chtel napodobovat 😀

jinak ohradku mame, ale vydrzi tam tak 5 minut, kdyz ma hodne dobrou a klidnou naladu, tak 10-15 minut maximalne a to u toho zpivam, schovavam se a jukam a mezitim treba utiram prach

muz je nekdy i 3 tydny v kuse pryc a jedna babicka v USA a druha prijede tak 2x za rok.....
da se leccos, ale je to hodne o prioritach, ja nekdy uklidim kousek, pak si pulhodky hrajem, pak zas neco delam atd.
jako nejlip se mi dela, kdyz malyho hlida manzel, ono s ditetem, ktery se snazi se stavet opreny o vase nohy to je i docela nebezpecny.... ale zas si myslim, ze by dite melo videt jak mama uklizi, ze ma praci, ze veci se neuklidi sami... takze co jde s nim tak delam, co nejde, udelam kdyz spi pres den, ale muze to byt tak veseni pradla nebo zasivani, protoze on spi dobre, ale musi byt fakt dost ticho

no a manzel pomaha, musel se to naucit.... teda nemusel, ja zvladnu vsechno sama v podstate, akorat, ze jemu se pak nelibilo, ze vecer nemam naladu ani energii na nic... tak se holt zapojuje ve vlastnim zajmu 😉 😅