Ako to funguje s kondičnými jazdami?

limetka69
28. jan 2020

Ahojte. Chcela by som začať šoférovať, vodičák som si urobila na strednej, žiaľ nemali sme auto, nejak som vyšla z cviku, okolnosti ma nedonútili k tomu aby som musela, ale mňa to teraz hrozne škrie, že v dnešnej dobe nejazdím, chvíľu som si vravela, že už je neskoro, že to tak už bude a hotovo, ale nie.... nebude! sused asi v 50tke teraz robil vodičák a dal mi nejaké odhodlanie, že ani vo veku 29 vôbec nie je neskoro, a nechcem to ľutovať v 40tke, že už 10 rokov som mohla šoférovať, takže som odhodlaná, už som aj našetrila na 10 kondičných jázd +jedna hodina teórie, aj keď som si prechádzala všetky pravidlá, zdá sa, že si to pamätám, aj naštartovať auto viem a ísť, niekde po vedľajšej ceste, na dedine kde je málo ruchu, ale proste do premávky sa nepustím, potrebujem nad sebou dozor, s manželom, to neprichádza do úvahy, ten skoro neprežil poľnú cestu pri kameňolome :D je veľmi háklivý na auto (a to už máme odvtedy nové) a je nervák a nevie vysvetliť, ani predvídať, proste s ním sa do premávky v Prešove nepustím. Takže som si povedala, že pôjdem na tie kondičné jazdy a dám to, potom už pojdem aj s manželom a nejak začnem, potom aj sama... ok a tu je otázka, alebo otázky 🙂
môžem si vybrať inštruktora? mám typ na super, baby ho tu vychvaľovali v našej mestskej skupine, oni sami na stránke píšu, že je to najobľúbenejší inštruktor, rovnako si môžem vybrať z viacerých áut? a čo hodiny? dajú sa skĺbiť s prácou a dieťaťom? prispôsobia sa mi? hoci by malý ochorel a nemohla by som dajme tomu celý týždeň mať jazdu? je mi jasné, že nemôžem mať veľké pauzy medzi hodinami, ale tak stať sa môže všeličo, :D zaujíma ma všetko čo by ste mi vedeli povedať o kondičných jazdách...nech si viem urobiť predstavu, ale hlavne ma zaujíma či ste sa do toho dostali a začali proste šoférovať, alebo to boli vyhodené peniaze a strachu ste sa nezbavili...snáď nie som ojedinelý prípad, čo má 12 rokov vodičák a nejazdí celé tiie roky :D ďakujem krásne

limetka69
autor
28. jan 2020

a ešte som zabudla napísať, že by som to chcela robiť mužovi poza chrbát a urobiť mu tak prekvapenie :D myslíte, že sa to dá utajiť?

natt750
28. jan 2020

Ahoj🙂 kondičné jazdy som ja osobne na sebe nezažila. Lebo som mala skvelého inštruktora a hneď po vodičáku jazdila. Ale.. S výberom inštruktora nebude problém, keď povieš, že chceš ísť ku konkrétnemu, ak bude mať voľno. Čo sa týka jázd. Väčšina autoškôl si plánuje jazdy na týždeň dopredu. Čiže myslím, že prispôsobiť sa zvládnu. Ja napr. Som bývala 33km od mesta, kde som chodila do školy aj autoškoly. Tak mi inštruktor dával jazdy, že po skole, som sa odviezla domov 🤷🏼‍♀️☺️ alebo som chodila na jazdy večer o pol 8mej. Lebo som mu hovorila, že sa bojím ísť v tme. Takže je to hlavne o autoškole.
Ja som aktívna šoférka už 5 rokov. S tým, že jazdím na motorke aj aute, čiže skúsenosti mám a tak som učila kamarátku, ktorá bola v podobnom prípade ako Ty. Jazdili sme dva krát do týždňa po dve hodiny a po dvoch mesiacoch zvládla premávku v malom meste a po troch šla do Bratislavy. 🙂 Takže ja myslím, že za pokus to určite stojí. ☺️

denden77
28. jan 2020

@limetka69 ahoj.. ja som bola rovnaky pripad 😊 ked som musela zacat, kvoli praci, poprosila som pana expriatela.. po jeho neurotickych vystupoch som si radsej zaplatila kondicne jazdy.. resp. sla som na prvu, po ktorej mi bolo oznamene, ze viac netreba 😂 kedze som nemala pocit, ze to staci, absolvovala som tusim este 3, pre lepsi pocit 😊 cas sa dal prisposobit v pohode, vyber auta spocival len v tom, ci chcem manual alebo automat.. instruktora si podla mna budes moct vybrat, len bude asi viac vytazeny, ked je taky oblubeny 😊 kazdopadne chod do toho, nebudes lutovat 😊🍀

limetka69
autor
28. jan 2020

@denden77
@natt750 dakujem velmi pekne za odpovede a podporu, urcite sa na to dam, len maly musi do skolky ist, momentalne je chory, chcela by som jazdy ked je v skolke, muz v praci a ja mam volno, takze si to musim nacasovat poriadne 🙂

viera77
28. jan 2020

Kondicne jazdy urcite odporucam, tiez som ich robila po 10 rokoch nesoferovania, manzel sa na to nedal, chcelo to auto s pedalmi aj na strane spolujazdca. Vybrala som si instruktora na zaklade odporucani, casovo sme sa vedeli dohodnut, absolvovanych 10 jazd, nasledujuci den po ukonceni som uz sama odsoferovala 100 km tam a aj spat na vikend aj s rodinou v aute. Za mna super skusenost, nelutujem ani tu sumu.
Instruktor ma najprv zobral na velke parkovisko, kde som si nacvicila rozjazd, preradovanie, brzdenie, atd., vysvetlil mi zalezitosti ohladom auta + uz sama cesta spat, a dalsie jazdy som uz mala priamo v premavke v meste a na dlhsie trasy mimo mesta.
No neviem s tym zatajenim u manzela...nevsimne si, ze odchadzas na nejaky cas prec z domu/bytu? U nas s dvomi detmi a s kondicnymi jazdami podvecer, a niekedy aj doobeda cez vikend, by sa to urcite zatajit nedalo. A vlastne naco aj? Uz samotne prekvapko bolo, ze som sa po tolkych rokoch odhodlala sadnut za volant. Ale zial, neustaly strach zo soferovania mam dodnes, skoda, ze na to neexistuje liek.

limetka69
autor
28. jan 2020

@viera77 dakujem 🙂 nejak na tom netvram, keby som musela povedat, ze niekam idem tak by som mu povedala, ale ak by sa dalo byt ticho radsej by som bola, planujem to tak ked bude v praci, maly v skolke, moj muz by dudral, ze nemam do coho davat peniaze, a snazil by sa ma odhovorit, zneistit, takze radsej by som to takto riesila, ked mu pri 5tej jazde budem musieť povedať, tak to je už jedno už to doklepem, ale dopredu mu nepoviem nič, poznám ho 🙂

kiwi3
28. jan 2020

urcite nie si ojedinely pripad, ja mam vodicak od 18tky a ak by bolo treba, tak si spravim teraz po xy urcite kondicne jazdy (a to som este o dost starsia ako ty). som si ista, ze by to bolo lepsie ako vtedy. teraz som sebaistejsia asi vo vsetkom. akurat sa mi nechce momentalne zivit auto kvoli niekolkym vyjazdom za rok.

patys123
28. jan 2020

Drzim veelmi palce. Ja som na tom podobne a po druhej materskej sa tiez chystam na kondicne jazdy. Ktora je ta autoskola resp. instrujtor v PO ak sa mozem opytat? A ako cenovo to teraz je?

limetka69
autor
28. jan 2020

@patys123 no je to p. Milan Štefanov v autoškole vav, cenovo zistis na stranke 10x jazda je za 140 eur cca plus hodina teorie a jedna jazda zdarma, tak nejako, na iné autoškoly som nepozerala,, možno sú aj lacnejšie

patys123
28. jan 2020

@limetka69 tak to je potom vav 😁 cakala som ovela viac, na to ze vodicaky idu okolo 600€ a viac... Vdaka za info, uz o tom musim zacat premyslat 😊

eliska13
28. jan 2020

@limetka69 určite chod a jazdy si prisposobis len dôležité je hneď začať jazdiť, aby si si verila

limetka69
autor
28. jan 2020

@eliska13 áno plánujem hneď jazdiť, druhýkrát by som takúto chybu neurobila, aj ked prvýkrát to nebola moja vina, nemali sme auto proste 🙂

katka8382
28. jan 2020

Ja som si urobila vodičak ako 23 ročná, odišla do zahraničia a 10 rokov nejazdila. Vrátila som sa domov a nasla prácu, kde keď som chcela chodiť, tak jedine autom. Strašne som sa bála šoférovať. Kúpila som si starsie auto a skúšala jazdiť. Ako spomínaš ty - najskôr okolité dediny, aj to som si premyslela presne trasy - kadiaľ pôjdem, kde mam prednosť, kde je aká značka, kde budem parkovať, všetko. Keď som postúpila do mesta, tak som najskôr chodila tak, aby som nemusela ist cez križovatky, parkovala na okraji mesta a išla radšej peši, atď. Dôležité bolo chodiť pravidelne, denne. A naučila som sa šoférovať, už zvládam v pohode aj dlhšie trasy, bola som aj v zahraničí. Myslím, že podľa toho, čo opisujes ako ti to ide, nebudeš potrebovať tých 10 jázd. Kiksy budú, že ti auto zahuci, zdochne pri rozbiehani, no a čo, tak začínali všetci. Držím päste a veľa šťastných kilometrov ✊👍

limetka69
autor
28. jan 2020

@katka8382 dakujem velmi pekne, ja si tiez myslim, ze 10 by mozno ani netrebalo, robim to skor kvoli pocitu, ze chcem aby pri mne bol niekto na zaciatku, 5 jazd by mna stresujucu zensku nepresvedcilo asi, ze to dam bez neho, chcem aby so mnou presiel vsetko, vsetky mozne situacie, rozjazd do kopca, parkovanie, vojst do 4 prudovky plnej aut, a bohvie co si zmyslim este, :D tiez si myslim, ze mi povie, ze mi to netreba, ale tak pre moj pokoj na dusi... ved uvidim, som odhodlana, no aj pokakana :D takze asi tak

mariah0307
28. jan 2020

@limetka69 ja ti chcem len napísať, ze s na tom presne ako ty, odhodlavam sa na kondičné jazdy, ze len drzim palce ze to dáme!!! 🙂...

zuzanaam
28. jan 2020

Tak ja sa k vám s dovolením pridám, presne tak to bolo aj u mňa. Povinný vodičák na strednej, auto sme nemali, ale ja som ešte o 10 rokov staršia. Takže som nejazdila 20 rokov! Ale čo si spomínam, vtedy mi to celkom išlo 🙂 A nemám vôbec žiadne pochybnosti, že by sme to aj teraz nedali. Držím nám palce 😉

limetka69
autor
28. jan 2020

@zuzanaam
@mariah0307 tak drzim prsty. Sme sikovne, zvladame aj hordie veci ako toto 🙂

gaaspi
28. jan 2020

Viete niekto na západnom slovensku o kondičných jazdách na nákladné auto, kamión, autobus? Plánujem byť profi vodič ale viem že mať vodičák C nestačí. B-čkon mám už prejazdené celé slovensko ale šoférovať veľké vozidlo je iné. Ináč sa to chová v zákrutách, inú osu jazdy to má... Videl som na MHD v trolejbusoch či autobusoch aj ženy šoférovať tak či náhodou je tu nejaká čo tam pracuje a vedela by povedať alebo váš manžel kamionista či nevie.

gaaspi
28. jan 2020

A vy čo idete na cesty po 20-30 rokoch len chcem upozorniť že bacha na to. Problém nieje že by ste nevedeli ale problém je v premávke! Dnes je asi 3x toľko áut ako bolo pred 20 rokmi a jazdia oveľa bezohľadnejšie, agresívnejšie, rýchlejšie ako za komunistov... Kedysi staré embéčky chodili 80-kou ale teraz tie moderné športiaky si to pýtajú aby s nimi človek agresívne jazdil a tak vám vbehnú do kruháča lebo vie že keď má bavoráka tak to stihne keď dupne na to atď.

limetka69
autor
28. jan 2020

@gaaspi prave preto nesoferujem, ale musim zacat,

limetka69
autor
28. jan 2020

predstavte si, plna odhdlania som si sla vypisat prihlasku na stranke a ono to tam nefunguje :D znamenie? :D no cez fb sme sa dohodli, ze pridem osobne na pobocku, takze prvy krok mam za sebou :D

siska53
29. jan 2020

@limetka69 hlavne sa s ním skontaktuj a on ti povie. Ja mam vodicak od juna a kondičné som.robila u toho, na ktorom aute som mala.robit skúšky. Ale..ak by som.chcela teraz robit kondicne, tak ta "moja" autoškola ma 2 instruktorov, s ktorými sa môžem dohodnut a oni maju kazdy len jedno auto.. takze si myslim,ze aj ten tvoj "vyvoleny" ma len jedno auto na vyber.. ale presne to zistíš len u neho

No a kedze my mame automat, tak nakoniec jazdim.pod dozorom priatela.

limetka69
autor
4. feb 2020

Caute, dakujem vsetkym za odpovede a za podporu, v pondelok mam prvu jazdu. Manzelovi som to nakoniec povedala, ale az po zaplateni, a v podstate sa potesil, je spokojny s mojim rozhodnutim.

denden77
4. feb 2020

@limetka69 super, drzim palce 😊🍀

limetka69
autor
4. feb 2020

@denden77 vďaka 🙂

leonie28
25. aug 2020

@limetka69 no ako dopadli jazdy? Už je to lepšie so soférovaním?

limetka69
autor
25. aug 2020

@leonie28 super, ze sem niekto napisal. Zmenili mi nazov diskusie a vobec som ju nevedela najst. Myslela som, ze to niekto zmazal. 😂 Soferujem. Normalne, jazdim, vacsinou chcem aby niekto bol pri mne ako poistka, alebo muz ide predomnou. Sama len po dedinach zatial a max, sidlisko nase. 🙂 minule som mala nizky tlak, prislo mi v aute zle, vystresovala som sa, az som zastavit musela, ale inak pohodicka. Ale je co zdokonalovat, samozrejme.

limetka69
autor
25. aug 2020

@leonie28 uplne super, ze som to stihla pred koronou. Asi by som sa na to nedala, kebyze pride korona skor 🙂

leonie28
25. aug 2020

@limetka69 tak super aj ja sa chystám na kondičné tak som zvedavá ako mi to pôjde, síce jazdím s mužom už aj sama niekedy, ale ešte mám čo zdokonaliť tiež po 10r. Jazdím nanovo ale veď nejako to dáme veď sme šikovne šoférky😊🙂🙂✊

evka64
25. aug 2020

@limetka69 ahoj prosim ta akeho instruktora si si vybrala v PO? Ja som ma tom tak isto, len ja uz budem mat 37 :D