Ako to robíte, že všetko stíhate?

galaxy
3. máj 2013

Ahojte kočky. V provom rade mi dovoľlte, aby som vyslovila velikááánsky veľký obdiv maminkám, ktoré majú doma malé dieťa/deti a dokážu byť pekne upravené,majú navarené, upratané a popri si dokážu nájsť čas na seba pre svoje hobby a venovať sa detičkám.
A ja sa pýtam - AKO TO ROBÍTE??? Ja mám švagrinkú - ona má polročného chlapca a keď ju nenútim,nejde s ním ani na prechádzku a jediné čo pri ňom urobí je že občas navarím.
Ako to vy všetko stíhate? o čom to je -je to o tom dieťati-ako si ho naučíte? alebo o nejakom systéme? Aký máte? prípadne ako vyzerá váš harmonogram. Ja budem maminka v septembri a strašne by som si želala byť takáto "aktívna maminka" Tak hľadám motiváciu.
Momentálne som PN doma s jedným psom. Máme veľký dom-takže aj to upratovanie si musím rozdeliť do dvoch dní,lebo je toho veľa. Ale zase na druhej strane,nie som ten typ - čo by udržoval poriadok každý deň. Ale keď mám umývať a vysávať 2x 144m2 mám dosť :(

shilla1
3. máj 2013

ahoj,ja niesom maminka,ale mam kmotru a ta je hnila ze az,je to o povahe si myslim,tak mi je luto toho krsniatka mojho ma uz skoro 2 roky a keby sa aspon jemu venovala,nevie este ani poriadne rozpravat,...pridem k nej,bordel,nenavarene,nevyvetrane otras,az sa hambim niekedy zanu,co by sa mala ona hambit,...co by som ja zato dala,keby som mala malicke,..a verim tomu zeby som stihala sa aj namalovat 🙂 achhh

klincek
3. máj 2013

@galaxy to je take zlate 😅 , ze musim reagovat. vacsinou totiz kazdy riesi to, co my zeny a matky nezvladame, takze toto fakt pohladi dusu🙂
podla mna je to hlavne o tom, aku maju povahu deti a ty sama. a tiez o tom, ci sa niekedy aj nasilu premozes alebo nechas veci plynut (niekedy aj to treba, aby sa clovek nezblaznil), akeho mas partnera, ci ti obcas aspon niekto na chvilku vypomoze a kopec dalsich veci... ja som mala take pekne predstavy o tom, ako si s dvojickami poradim a ako budem vsetko pekne zvladat..a este stale som neprisla na to, ako vsetko zladit k nasej uplnej spokojnosti (v lete budu mat dva roky 😉 ). ale snazim sa nadalej...
a jednu dolezitu vec som sa uz naucila - treba robit veci tak, ako to vyhovuje tebe a tvojej rodine. kaslat na ludi, na ich klebety a ohovaracky, proste si zariadit zivot podla seba. ak chce byt niekto napomocny, s vdakou prijat, ale o nic neprosit a nikomu neskladat ucty. aspon tak to citim ja, a pomaha to🙂.
zelam tebe a tvojej rodinke vela stastia a pohody🙂 (mimochodom, Sabínka je krasne meno 😉 )

galaxy
autor
3. máj 2013

@klincek Jeeej, no krásne si to napísala. ďakujem moc. Radu - že robiť si po svojom si zoberiem určite k srdcu, ak by sa niekomu nepáčilo nemusí k nám chodiť nie? Ešte raz vďaka a želám ti tiež pohodičku a teda zdravíčko 😉

soldi
3. máj 2013

@galaxy ahoj, suhlasim s nazormi vyssie 🙂
je to vela o povahe cloveka- ake ma priority- ci je mu prednejsi poriadok a kazdy den navarene, alebo vlastny oddych a zaluby 🙂

je to vo velkej miere aj o dietati- je velky rozdiel, ci mas babo, ktore spi celu noc, a potom potiahne este aj cez den par hodin, alebo mas babo, ktore sa budi v noci kazde dve hodiny a cez den vyzaduje nonstop pozornost.

takisto je to aj o partnerovi- ci da zene priestor na sebarealizaciu, ci pomaha s dietatom a domacnostou, aky ma pracovny cas. je velky rozdiel, ked chlap domov chodi kazdy den o stvrtej a cez vikendy ma volno, a ked chodi vecer o osmej. to je potom jasne, ze sa mu moc pomahat nechce.

je to aj o pocte deti- vela prvorodiciek ma problem sklbit vsetko dohromady, chcu sa drzat zaziteho stereotypu- dokonaly poriadok, stale navarene, sex 3 krat tyzdenne, a popritom byt aj dokonalymi matkami. to vsak nie je mozne, treba sa naucit robit kompromisy. potom to vacsinou byva tak, ze matka s viacerymi detmi toho stiha viac nez zena s jednym dietatom 🙂
to je potom o praxi a time managmente 🙂

mam kamosku, co ma jedno dieta (rok a pol) a vzdy meska minimalne hodinu. 3 hodiny meskania su este stale u nej norma.
potom mam kamosku, co ma dve deti a je v siestom mesiaci- ma obrovsku zahradu, vsetko nasadene, kazdy den ma navarenu polievku, hlavne jedlo a este aj kolac. doma vsetko tip top a deti spokojne 🙂

takze vplyvov je vela.

kazdopadne, rob si tak, aby to vyhovovalo Tebe a dietatu a mysli na to, ze dieta je najspokojnejsie, ked je spokojna jeho mama a ked vyrasta v harmonickom prostredi 🙂

lulo231
3. máj 2013

@galaxy Klincek to napisala velmi pekne. Nie vzdy sa da vsetko stihat... Hlavne to zalezi od povahy maminky, ako to chce ona, aby fungovalo. Niekedy sa naozaj neda, nechce a tak je to v pohode. Zena na materskej nic nemusi. Ale je fajn, ked sa venuje dietatu. Ja si este stale zvykam, ze sa staram o niekoho ineho, ako o seba 🙂. A myslim, ze nie som sama. Ale ide to, aj ty si najdes system, kt. bude tebe vyhovovat. Drzim palce 🙂.

anuska74
3. máj 2013

Ja si myslím, že treba chvíĺu počkať, ako sa to celé v domácnosti utrasie, ten režim pri bábätku, načúvať jeho potrebám, kedy dieťa chvíľu počká a kedy je dôležitejšie všetko dať bokom a venovať sa bábätku. A ak je to možné zapájať aj manžela.

mirkave
3. máj 2013

ked sa dieta narodi,tak si najde mamicka svoj system.samozrejme sa musi mat k cinu aj otecko.a ci stiham vsetko?ale kdeze 🙂 nieze by sa to asi nedalo,ale neni som tazny kon,aby som sa uhanala,bola vycerpana a navonok sa tvarila,ze je vsetko ok.su dni,ked spravim vsetko a su dni,ked dokopy nespravim nic.boli,su a budu dni,ked mi deti dovolia porobit veci okolo domacnosti a okolo seba a boli su a budu dni,ked som rada,ze sa stihnem vycikat 🙂 doma mame cisto,deti su spokojne,najedene,nakupy vybavim po ceste zo skoly,ucim sa s dcerou,hram sa s drobcom.....niekedy som rada,ze deti spia a ja mam chvilu len a len pre seba 🙂 ale nevymenila by som ani jeden den straveny s mojimi detmi

misickab3
3. máj 2013

úplne súhlasím s babami, čo písali vyššie...
len chcem doplniť ešte to, že samozrejme kým je bábo ležiace, je to úplne iné. Zo začiatku budeš musieť "upustiť" z dokonalej čistoty a jedla ako z reštiky.
Ale akonáhle dieťa začne objavovať svet okolo a neskôr chodiť, tak je napr. upratovanie a varenie jednoduchšie (aspoň pre mňa). Pretože som sa naučila, že veľa vecí mi dcérka pomôže (drobotiny ako poprekladanie zemiakov, prádla do práčky atď) a ona sa pri tom ohromne baví, všetko sleduje - tým len chcem povedať, že sa sama časom popri bábätku naučíš, čím všetkým ho môžeš zamestnať a že nie len hračky, knižky a 100% pozornosť dieťaťu ho bude baviť, ale aj keď ho málinko zapojíš do diania v domácnosti 🙂

mima4
3. máj 2013

@galaxy
v prvom rade ty budes na materskej kvoli starostlivosti o dietatko, na domacnost, upratovanie ste vzdy dvaja s manzelom, je to vasa spolocna zodpovednost. Tvoja uloha bude venovat sa dietatku, travit s nim cas, chovat ho, lubit, travit s nim aktivne kazdy den ... na toto ostavas na materskej, nie aby si robila full sluzku a kucharku. Domacnost si treba podelit, nie je tvoja, ale je vasa s manzelom.

@shilla1 no nielen kmotra ale aj jej muz je hnily 🙂 domacnost je vizitkou vzdy dvoch ludi

@soldi super nazor 🙂 tiez si myslim, ze je to o povahe. Niekto sa realizuje v domacnosti, a je to fajn 🙂, iny clovek rano zbali rodinu a idu na cely den na vylet 🙂

michaela.g
3. máj 2013

@galaxy hlavne musis byt ty v pohode... a potom bude v pohode aj babo. Ked je babo v pohode tak mozes zacat planovat co sa da urobit a co stihnes... Mas svoje priority ci uvarit, upratat, pripadne si pospat...

My sme na zaciatku riesili dost intenzivne dojcenie (cely mesiac) mala sa nechela prisat. Tak som sa nedala stresovat nejakym neporiadkom, proste upratoval tatinko.... Vela sme spinkali to mi pomahalo a postupne sa to upravovalo, menej som spala, mala sa konecne prisala a rezim sa nam opat zmenil....

Tak hlavne si to uzivaj cas neskutocne leti a dieta vyrasite ani nebudes vediet ako a zrazu ma 2. roky.,,, 😀

janicka11
3. máj 2013

nestresuj sa,,neboj sa všetko stihneš,len sa d toho musíš ako tak dostat 😉 😉
Može to chvilku trvať ale bude dobre,,tiež mám pocit že niekedy nestiham,,ale mylsím že ešte to tak zlé nieje. 🙂

katkanova
4. máj 2013

@galaxy ako tu uz viacere napisali najviac to asi zavisi od dietata a matky - nas maly bol viacmenej bezproblemovy a narobila som si problemy sama (spolu s partnerom) neustalym stresovanim sa aby vsetko bolo tip top a v poriadku. trvalo nam 9 mesiacov kym som pochopila ze maly nebude spat vtedy ked ja to naplanujem ale vtedy ked uzna za vhodne on a ked aj spat nebude, nic sa nestane ... naucila som sa zit z s tym ze v jeden den uz asi nestihnem upratat doma vsetko a vacsinou ani riad neumyjem naraz lebo medzicasom precitam 4 rozpravky a postavim dva zamky z lega. ale najdolezitejsie je asi nestresovat sa, zalezi len na tom aby dieta aj mama boli spokojni a navstevy sa nebali napit z pohara z hygienickych dovodov 🙂 zabehnuty system kde chodime aj na vylety, stihnem si aj zabehat a vypit pohar vinka v klude s priatelom je super - ked si predstavim ako by som to (ne)stihala pri pripadnom druhom dietati - chce sa mi mat len jedinacika 😀

mariannan
7. máj 2013

Práčka sama operie,umývačka sama umyje,robotický vysávač môže behať aj každý deň, parný hrniec uvarí a k tomu aj zdravo...s bábom je to radosť a už len nájsť šikovnú manikérku-pedikérku a život ako zo škatulky 🙂 a potom,že to nie je dovolenka 😀
Na dni keď to všetko nejde tak jednoducho si pri oslave promócii svojej ratolesti už nespomenieš...
Čitaj,relaxuj,rozmaznávaj sa,venuj sa manželovi a nerieš čo bude keď bude...