Ako urobiť šnúrky na čiapku?

certisko19
23. okt 2008

ahojte,
prosim vas,neporadite mi,ako mam urobit snurky na strikovanu ciapku?dakujem za rady

slnieckova
23. okt 2008

obcas staci pogooglit 😉

bambusko
23. okt 2008

zavries dvere, cez klucku natiahnes vlnu - oba konce mas v ruke, ak chce hrubsiu snurku, mozes zopakovat aj viackrat. dlzka by mala byt asi 2,5x taka ako bude hotova snurka. potom koniec, ktory mas v ruke zacnes tocit, skrucas dovtedy, kym sa nezacnu robit take slucky a potom prehnes napoly. das dole z klucky a urobis uzol. neviem, ci pochopitelne, vyskusaj a uvids 🙂

certisko19
autor
23. okt 2008

vyskusane...uz to viem...dakujeeeeeeeeeeeeeem....🙂

emjee
23. okt 2008

ja mam niekde doma taky sikovny nastroj na to, ale mozes si ho vyrobit aj sama - potrebujes kusok niecoho, do coho do kruhu zabijes klinceky (aspon 4) a v strede budes mat dierku kadial ti ta snurka bude rast - klinceky obtocis bavlnkou a potom vzdy pichnes do toho ocka na klinceku, zobreies nim bavlnku zo stredu a spravis nove ocko (ako ked strikujes, ale pojde to furt dokolecka) - pisem jak tatar, ale snad pochopila

bambusko
23. okt 2008

emjee, da sa to robit na plastovej skladacke, su to take kolieska so 4 dutymi nozickami a 4 vystupkami. kili to objavila aj ako profi produkt na pletenie, ale ma to noziciek viac

https://www.youtube.com/watch?v=w7kEzyQJBiw
emjee
23. okt 2008

no ja mam take, ale su tam len 4 tie palicky 🙂

kacka.va
24. okt 2008

certisko: já bych udělala ty točené jak psala bambusko, ty vypadají dobře

zdina
24. okt 2008

emjee to co popisujes mi kdysi davno vyrobil deda s drevene civky od niti a tam klepl hrebicky. Jako dite jsem si s tim moc vyhrala. Delala sjem saly panenkam a pod.
Certisko na mensi cepicku ti staci i retizek nebo ho muzes obhackovat, ale ty dutinky vypadaji dobre a drzi tvar